стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА / ГІДРОГРАФІЯ / Ріка :::

РІКА

Річка у Міжгірському і Хустському районах Закарпатської області, права притока Тиси (басейн Дунаю). Довжина 92 км, площа басейну 1240 кв.км. Витоками Ріки є Прислоп і Торунка, які починаються з джерел на пд.-зх. схилах Верховинського хребта. Долина V-подібна, ширина по дну від 40 до 500 м; у передгірних районах - трапецієподібна, завширшки до 4-5 км. Заплава у верхній і середній течії шириною від 40 до 100 м; біля с.Липчої розширюеться до 500 м і більше, у пониззі розчленована старицями і протоками. Річище звивисте, розгалужене; на ділянці між селами Торунем і Березовим є пороги; багато островів. Ширина річки переважно 20-50 м, найбільша - понад 100 м. Похил річки 10 м/км. Основна притока - Рипинка (права). Живлення мішане. Льодовий режим нестійкий; з початку грудня спостерігаються забереги та осінній льодохід, в окремі роки льодоставу не буває. Гідрологічні пости біля с. Верхній Бистрий (з 1954), смт Міжгір'я (з 1946), с. Нижній Бистрий (з 1956), м. Хуста (з 1946). Використовують для гідроенергетики (Теребле-Ріцька ГЕС) і водопостачання. На Ріці - м. Хуст, є численні бази відпочинку; поширений водний туризм. На багатьох ділянках здійснено укріплення берегів.


 
Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам.

Якщо Ви зареєстровані на сайті - введіть свій логін і пароль у формі аутентифікації нагорі сторінки (якщо Ви логуєтеся з чужого комп"ютера - приберіть галочку "пам'ятати мене" і тоді, навіть якщо забудете прикінці роботи натиснути кнопку "Вийти", Ваша автентифікація на цьому комп'ютері знищиться як тільки Ви закриєте вікна броузера з відкритими сторінками karpaty.com.ua).

Якщо не зареєстровані - зареєструйтеся.
Коментарі до цієї статті
Axe [guest] повідомив(-ла) 24.07.2004 15:40
Чи плавають туристи по Ріці? Якщо хто щось знає на цю тему - будьласка, відгукниться на wwaxe AT zeos.net або ICQ: 203232417
Дякую


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::