|
::: ГОЛОВНА / ОХОРОНА ПРИРОДИ / Природні національні парки / Природний національний парк Синевир ::: |
Природний національний парк Синевир Природний національний парк, розташований у центральній частині Українських Карпат, у верхів'ї Тереблі і Ріки, в Міжгірському р-ні Закарпатської області. Підпорядкований об'єднанню "Закарпатліс" Держдеревпрому України. Утворений 1989. Площа 40.4 тис. га. Створений з метою збереження малопорушених природних ландшафтів пд.-зх. частини Ґорґан, рідкісних рослинних угруповань, раціонального використання багатих рекреаційних ресурсів, а також сприяння підтриманню екологічного балансу в регіоні. Найвидатнішим елементом ландшафту є озеро Синевир. Флора парку налічує близько 800 видів судинних рослин. У рослинному покриві добре виражена висотна поясність. Чисті букові ліси поширені на висоті 450-700 м, вище переважають буково-ялицеві та ялицеві ялинники (700-1100 м) і чисті ялинові ліси (1100-1500 м). Для високогір'я характерне криволісся сосни гірської, рідше вільхи зеленої та ялвцю сибірського. У верхній частині поясу ялиново-ялицево-букових лісів в урочищі Канчівський вивлено рідкісне для Карпат угруповання з переважанням у деревостані в'яза гірського і явора. Біля с.Негровець розташоване найбільше у Горганах верхове сфагнове болото, де зростають рідкісні види: лікоподієлла заплавна, росичка круглолиста, шейхцерія болотна, а також журавлина дрібноплода, занесена до Червоної книги України. На гірських луках трапляється тирлич жовтий, занесений до Червоної книги України. Тваринний світ парку багатий і різноманітний. Тут водяться ведмідь, вовк, рись, лисиця, олень європейсьний, козуля, білка, куниця лісова, куниця кам'яна, борсук, горностай, глухар, тетерук, канюк, саламандра, трапляються пугач, триток карпатський і тритон гірський, занесені до Червоної книги України. У гірських річках водиться форель. Тариторію парку поділяють на 4 функціональні зони: заповідну (7 тис. га), захисну (20.1 тис. га), рекреаційну (5 тис. га) та агрогосподарську (8.3 тис. га). На території парку є джерела мінеральних вод, цінні пам'ятки дерев'яної архітектури, інші культурні та історичні пам'ятки. На р.Озерянці збереглася гребля (клаузура), побудована в середині 19 ст., на її базі створено музей лісосплаву. Джерело інформації: Географічна енциклопедія України
|
|
Коментарі
|
Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам.
Якщо Ви зареєстровані на сайті - введіть свій логін і пароль у формі аутентифікації нагорі сторінки
(якщо Ви логуєтеся з чужого комп"ютера - приберіть галочку "пам'ятати мене" і тоді, навіть якщо забудете
прикінці роботи натиснути кнопку "Вийти", Ваша автентифікація на цьому комп'ютері знищиться як тільки
Ви закриєте вікна броузера з відкритими сторінками karpaty.com.ua).
Якщо не зареєстровані - зареєструйтеся.
Коментарі до цієї статті
|
wiktors повідомив(-ла) 09.08.2010 14:51 Справді гарне озеро. Для тих кому цікавиться - відео про озеро Синевир на "Географіці" - http://geografica.net.ua/load/video/girske_ozero_s inevir/1-1-0-42 fitsak повідомив(-ла) 24.07.2010 18:52 Як минулого,а також цього року багато мандрував на території парку,приємно вразило це те,що досить часто зустрічав тварин,одного походу,щодня траплялись зустрічі,а одного дня побачив оленя надзвичайно могутнього красивого самця,а згодом близько 5-ти хв. спостерігав за дикою козою.Моя думка:ПАРКАМ БУТИ,адже тільки так можна охороняти,як тварин,так і рослинний світ. fitsak повідомив(-ла) 15.03.2010 11:16 Щодо музю лісосплаву,ми були там та ночували влітку 2009 року,нічого не зроблено. Хоча помітно,що почали щось таки робити,напевно гроші закінчилисьЦікаві місця,та красиві ландшафти,на території парку є бункер часів другої світової війни так звана Лінія Арпада,знаходиться біля дороги за шлагбаумом,як іти до музею. lvp86 повідомив(-ла) 24.09.2004 01:31 Тошо влада хоче відновити, то ше нічого не значить. Був я там того року і ночував біля розваленої греблі. Місцеві кажуть що ніхто навіть пальцем не поворушив і не збирається нічого робити для її відновлення вже четвертий рік. А за ночівлю дійсно хотіли по 5 грн за 1 палатку і 5 грн за розведення вогнища, правда то гуцули були, а з гуцулами можна договоритися за пів літри, що ми й зробили :) khabat повідомив(-ла) 14.07.2003 10:07 Я був у музеї в серпні 2002 року. Греблю дійсно змило при повені у 1998 році. Її відновили, але при повені 2000 року її знову було зруйновано і на час коли я там був вона була зруйнована (в мене є фото але не в цифрі - треба буде відсканувати). Зі слів вуйка, що слідкує за музеєм, влада збиралася виділити гроші але за два роки так нічого і не було зроблено.
Крім того біля музеє є невеличка хатина (можна сказати невеличкий готель) де можна переночувати. Сам не ночував, але коштувало це здається гривень 15 (серпень 2002).
--------------------------------------------------------------------
-------------- СТАРІ ПОВІДОМЛЕННЯ (до 30.07.2002) ------------------
--------------------------------------------------------------------
taras повідомив(-ла) 19.06.2002 12:27 я минулого року був, дійсно казали що музей постраждав. Але чи відновили, то невідомо. gamalij повідомив(-ла) 30.01.2002 11:59 Чув я, що кляузуру разом з музеєм змило повенями, але влада хоче відновити музей.
|
|
|
|