стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Спорядження"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Re: Re: Газові балони (заправка) ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: Tolstopuz +1
для високих гір і (або) низьких температур краще оригінальні балони або ж бензин.

І ще, може хто в курсі чи реально боротись з конденсатом, що лишається після перезаправки балонів? На Кавказі заправляв якусь "грімучу суміш", горіла так собі, води залишилось десь 15-20% об"єму балона. (
Все спілкування на дану тему
 1. <<< до початку теми <<<
  [ Re: Re: Газові балони (заправка) ]
  додав(-ла) Strange_R [registered] 22:07:28 21/08/2009
  Tolstopuz +1
  для високих гір і (або) низьких температур краще оригінальні балони або ж бензин.

  І ще, може хто в курсі чи реально боротись з конденсатом, що лишається після перезаправки балонів? На Кавказі заправляв якусь "грімучу суміш", горіла так собі, води залишилось десь 15-20% об"єму балона. (
  • [ Re: Re: Re: Газові балони (заправка) ] відповів(-ла) climber 14:45:10 24/09/2009
   проблема в якості компресорів заправної станції. тобто при стисненні газу каскадами іде примусове охолодження під час якого виділяється вода. Її повинні забирати спец фільтри, бо інакше вона далі сидітиме в вигляді вологи від наступного стиснення.
   Шукайте правильні заправки.
   • [ Re: Re: Re: Re: Газові балони (заправка) ] відповів(-ла) victour 17:15:02 24/09/2009
    Не вірне твердження. Балони заправляють скрапленим газом з балонів, або ємностей через насос, а не стисненим газом через компресор. В більшості з тих, хто заправляє в наявності є сраплений газ СПБТ (суміш пропану і бутану). Це трохи зле, бо в фірменні балони заповнені бутаном, який має нижчий тиск насичених парів, тобто в повторно заправленому балоні тиск буде більшим, в порівнянні з заводським. Тому повторно заправлені балони бажано вберігати від зайвого нагріву.
    • [ Re: Re: Re: Re: Re: Газові балони (заправка) ] відповів(-ла) climber 19:17:46 24/09/2009
     та я мав на увазі що в ту ємність _з якої_ заправляють, газ компресують з поганою очисткою від вологи.
     • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Газові балони (заправка) ] відповів(-ла) victour 10:46:35 25/09/2009
      Як попадає вода в балон: - заправляють балончики, скоріш за все, з звичайного побутого балона, які бачимо на кухнях. Для кухні відбір парової фази відбувається з верху балона, а щоб заправити балончик, щоб рідка фаза попала в нього, побутовий балон (ПБ) треба перевернути догори дригом. Як такої, вільної води в скрапленому газі нема. Часто в побутових балонах, в процесі експлуатації, накопичується т.з. рідкий залишок (вода і важкі нафтопродукти), от і, при перевертанні балона, цей рідкий залишок першим попадає в балончик. Щоб цьму хоч трохи зарадити бажано ПБ при заправці не перевартати повністю, а лиш нахиляти, щоб рівень скрапленого газу дійшов до горловини.
      Густина скрапленого газу СПБТ менша за густину бутану, чи ізобутану, якими початково заправлені балончики, тому при одинаковій вазі повторно заправлений балончик виявиться переповненим. По вазі потрібно заправляти менше.
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Газові балони (заправка) ] відповів(-ла) Ed.ua 11:18:21 25/09/2009
       to victour : Усе вірно крім твердження: "...бутану чи ізобутану, якими початково заправлені балончики..", Віктор та покажіть же нарешті де, яка фірма заправляє балончики чистим Бутаном чи чистим ізобутаном, чи ізобутан+бутан щоб використовувати в туризмі. Ви читали склад суміші на балончику ПРОПАН присутній в тій чи іншій %-тній кількості, і газова суміш називається відповідно пропан-бутанова, чи ізобутан-пропанова, чи ізобутан-пропан-бутанова.
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Газові балони (заправка) ] відповів(-ла) victour 12:04:50 25/09/2009
        Так, потрібно внести ясність в термінологію. Звичайно ніде в балончиках не використовується стопроцентний пропан чи бутан і відповідно від складу суміші цих вуглеводнів, згідно ДСТУ 4047-2001, їх називають: пропан, пропан-бутан, чи бутан. Так в в пропані технічному ПТ - пропану не менше 75%, в суміші пропану технічного і бутану технічного СПБТ - бутанів не більше 60%, в бутані технічному БТ - бутанів не менше 60%. Тому наведений нижче, за ссилкаи, склад газу підпадає під марку БТ і по простому називають бутан.
        Використання скрапленого газу з більшим вмістом бутанів викликано тим, що такий газ, маючи менший тиск насичених парів, не розірве ту бляшанку і цей газ має більшу калорійність.
        На форумі якось згадувалось, що повторно заправлений балончик краще горить на холоді, це тому, що в газі більше пропану.
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Газові балони (заправка) ] відповів(-ла) Ed.ua 12:55:08 25/09/2009
         "Тому наведений нижче, за ссилкаи, склад газу підпадає під марку БТ і по простому називають бутан. " НЕ ВІРНО. Я навмисно давав посилання де велика кількість бутану в фірмових балончиках, аби не бути голослівним на рахунок проблематичного використання бутану в зимовий період.
         Ось вам посилання http://equip.skitalets.ru/tour ism/tourism_stove/tourism_stov e_cartridge/8616/ де пропану 70% і під бутан технічний не вписується а в даному випадку по логіці вашого міркування катить під СПБТ згаданого вами ДСТУ Гази вуглеводневі зріджені паливні для комунального споживання,де С4 має бути не більше 60% а сума пропану і пропілену не регламентується (чим більше тим краще). Я пропоною всеж таки називати згадані суміші в фірмових балончиках пропан -бутановими ( бо пропан конче МУСИТЬ бути, а це окрема тема) , і не класифікувати їх за даним ДСТУ.
         Про калорійність, який показник мається на увазі? Якщо к-сть Ккал/кг (а ми хочемо заправляти по вазі) то "більшу калорійність" має пропан.
         • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Газові балони (заправка) ] відповів(-ла) victour 14:46:33 25/09/2009
          Добре, сперечатись не буду - в різних колах користуються різними назвами, хоча є стандарт України, наприклад, навіть на балончику за наведеним вище посиланням, де 70% пропану, чомусь пише BUTAN.
          На рахунок теплоти згорання - так, в Ккал/кг у пропана вона більша, та в Ккал/нм.куб теплота згорання більша у бутана. У той самий об’єм балончика, а наповнення обмежено розмірами картриджа, по вазі ми впхаємо менше пропану ніж бутану.
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Газові балони (заправка) ] відповів(-ла) Ed.ua 17:03:33 25/09/2009
           Ну і що що пише Butan? Берем одну і ту саму фірму, з одним і тим же складом газу , просто різні ємності, тут пише Butan http://oz.by/tourism/more10687 95.html
           тут http://oz.by/tourism/more10687 88.html та тут http://oz.by/tourism/more10671 03.html пише ы Бутан і Пропан.
           Поверніть цей http://oz.by/tourism/more10687 82.html балон за годинниковою стрілкою на 90град і ви побачите лише напис Propane 30
           а тут на балоні не розбереш, але в описі пише "вместимость 250 грамм газа пропанбутан".
           Давайте насамперед всеж таки, визначимось з термінологією, а тому, якщо це наведе якусь прозорість, продовжіть думку про стандарт України.
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Газові балони (заправка) ] відповів(-ла) Ed.ua 17:32:19 29/09/2009
           маю трохи часу, і можна внести деяку ясність:)
           І так, вважаю розібрались: суміш 70% пропану і 30% бутану в фірмових балончиках називаємо пропан-бутановою сумішшю і баста. Слово «технічна» будемо додавати, коли розмова йтиме за повторну заправку цих балончиків відповідними сумішами іншого призначення , де «технічна» вказує в тому числі на певну чистоту і можливі великі відхилення процентного складу від заявленого.
           Тепер оскільки з назвою газових сумішей розібралися і пройшовши мінімальний лікбез нас вже не зіб’є з пантелику а ні торгова марка (адже продають у нас ковбасу без м’яса і згущонку, в складі котрої молоко відсутнє) а ні просто дрібні рекламні неточності, і ви вже можете самі бачити ляпсуси дилерів.
           http://equip.skitalets.ru/tour ism/tourism_stove/tourism_stov e_cartridge/8613/
           чи тут http://equip.skitalets.ru/tour ism/tourism_stove/tourism_stov e_cartridge/8617/ .
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Газові балони (заправка) ] відповів(-ла) Ed.ua 17:46:50 29/09/2009
           Дальше суто технічне питання: «На рахунок теплоти згорання....» і взагалі усіх фізико-хімічних даних вже стало зрозуміло як важливо точно висловлюватись.
           Тим не менше, відповідь «На рахунок теплоти згорання - так, в Ккал/кг у пропана вона більша, та в Ккал/нм.куб теплота згорання більша у бутана.», стосовно нашої ситуації, заслуговує не більше ніж на 3(три ) бали.
           Viktour, ви ж самі вказуєте що заправляємо ми скраплений газ і ні облік відпуску газу на вашу маленьку ємність ні контроль заповнення балончика ви не будете вести в нормальних кубічних метрах, а для аргументу варто було вказати показники Ккал на л скрапленого пропану ,бутану, хоча і тут немало «підводних» камінців.
           Реплікою: «У той самий об’єм балончика, а наповнення обмежено розмірами картриджа, по вазі ми впхаємо менше пропану ніж бутану.» - ви хочете сказати що одержите виграш в кількості теплоти і скип’ятите більше води? А не тут то було, з кінцевим результатом буде «торба». ВИЯВЛЯЄТЬСЯ температура кипіння (а на кипіння також треба енергію) n-бутану «-0,5°С» при атм. тиску.
           За певних умов навіть годину гріючи теплом своїх рук металевий картридж з бутаном вам не вдасться закип’ятити і горнятка води. Мабуть це є одна з причин , по якій ви рекомендуєте оберігатись від попадання конденсату(газоліну) в балончики для газових горілок. Принагідно зазначу що відповідна температура кипіння iso-бутану становить "-11,7°С" а пропану " -42,07"
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Газові балони (заправка) ] відповів(-ла) victour 10:05:23 30/09/2009
         до Ed.ua: що до теплоти згорання (пишу тут, бо внизу завузилось)-
         Не йде мова про використання стопроцентних газів, а тільки про реальні суміші. В фірменному балоні переважно використовують суміш з більшим вмістом бутану (70%), а в повторно заправленому балоні вміст бутану близько 40-50%. Це значить, що при спалюванні газу з одинакових картриджів, повторно заправлений балончик (бутанів менше), в сумі, дасть менше тепла, хоча зможе працювати при нижчих температурах. Тобто - якщо теоретично взяти чистий пропан С3 (густина 501,1кг/м.куб, тепл.згор.-11079 ккал/кг) і н-бутан nC4 (густина 578,9кг/м.куб, тепл.згор.-10929 ккал/кг), то при спалюванні, наприклад 1л, цих газів отримаєм відповідно С3 - 5551,7ккал і nC4 - 6326,8ккал.
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Газові балони (заправка) ] відповів(-ла) climber 14:34:41 25/09/2009
       випадково я саме так роблю при заправці - нахиля. не повністю. А для очистки балона я просто його випорожнюю раз на рік.
    • [ Re: Re: Re: Re: Re: Газові балони (заправка) ] відповів(-ла) Ed.ua 08:29:11 25/09/2009
     В фірменних балонах склад газу різний, в залежності від сезонного призначення та призначення цільового. Боюсь що на чистому бутані в зимову пору у туриста можуть бути трабли.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук

Вебкамера
Верховина


 
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::