стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Спорядження"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Re: Re: Re: Re: гаджет під генштабівки?? ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: "Але ти можеш її збільшувати до 5м в 1см без втрати якості" - а яка з того користь? деталізації від цього теж не побільшає, якщо вона з километрівки змальована. Та й сам факт, що вона змальована з растру каже про те, що точність + деталізація тільки погіршилися. Вектор корисний для автодоріг, якщо їдеш машиною, а в горах він не потрібен, якщо є альтернатива.
Все спілкування на дану тему
 1. <<< до початку теми <<<
  [ Re: Re: Re: Re: гаджет під генштабівки?? ]
  додав(-ла) avatorl 13:22:31 13/05/2008
  "Але ти можеш її збільшувати до 5м в 1см без втрати якості" - а яка з того користь? деталізації від цього теж не побільшає, якщо вона з километрівки змальована. Та й сам факт, що вона змальована з растру каже про те, що точність + деталізація тільки погіршилися. Вектор корисний для автодоріг, якщо їдеш машиною, а в горах він не потрібен, якщо є альтернатива.
  • [ Re: Re: Re: Re: Re: гаджет під генштабівки?? ] відповів(-ла) KJaR 16:58:17 13/05/2008
   Користь дуже велика. Наприклад на карті є якихось 10, 20 та хоч 100 точок які являють для тебе якийсь інтерес на площі, припустимо, 1кв.км. Тепер уяви, як ти їх будеш вишукувати на генштабівській карті коли на квадратику 1х1см буде позначено 10 (вже про 100не кажу) якихось точок з назвами. А так ти збільшуєш то всьо діло, і дуже гарно усе бачиш. А попробуй растр збільш в 10раз, що з нього получиться?А тут кілометрівку можна збільшити не в 10, а в 200раз БЕЗ ВТРАТИ ЯКОСТІ. Це фактично набір карт будь-якого маштабу від 10000000:1 до 500:1. І в горах і не лише в горах з ним дуже зручно ходити. Тим більше ти можеш сам його редагувати і добавляти шось нове, корегувати.
   ПеСе: на рахунок виразу про "фігню" то це цитата з п’єси одного з класиків ;). Не сприймай її всерйоз, я насправді не був такий категоричний.
   • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: гаджет під генштабівки?? ] відповів(-ла) avatorl 22:21:33 13/05/2008
    "в 200раз БЕЗ ВТРАТИ ЯКОСТІ" - без втрати якості ЗОБРАЖЕННЯ, а от неточність прив’язки до координат тут вилізе така, що краще не треба :)
  • [ Re: Re: Re: Re: Re: гаджет під генштабівки?? ] відповів(-ла) Tasic 17:38:40 13/05/2008
   Ви вже удруге на цю тему сперечаєтеся :)
   Вставлю і свої 2 копійки: довільна середньостатистична векторна мапа тихо відпочиває і сором’язливо червоніє у кутику порівняно із генштабом. Це якщо потрібні деталі. Векторна ж зручна у бойових умовах, коли мороз заклинює пальці і ввести що-небудь у кпк нереально. Тоді зовнішній гпс має мало альтернатив ;) Все має своє призначення.
   Якщо хтось критикує генштабівські мапи - він просто не вміє ними користуватися. Мапа на кпк чм смартфоні у парі зі справжнім чи блутусовим гпс - то знахідка. Навіть, якщо їй багато років - рельєф не змінився. Потрібно підключати голову і буде міх задоволення.
   Векторна мапа - непогано, але у тому випадкові, якщо вона має достатню деталізацію. Більшість векторних, що ходять по руках, відповідають 2 км мапі за деталями згідно із "Класифікатором інформації, що вдіображається на топографічних картах". І то, це - декларується, а насправді часом і менше. А чомусь мало тут на сайті питаються про 2-км :) Тому категоричність ту зайва. Коли потрібні деталі, підкреслюю, деталі рельєфу - заміни растрові поки що немає. Принаймі, не бачив у вільному користуванні. Хіба що малювати самому, але тоді не буде коли ходити у походи.
   Не зовсім зрозуміла позиція KJaR у твердженні про "10000000:1 до 500:1" - я би дуже хотів побачити векторну мапу з даталями в еквіваленті 1:50 000 району Чорногори, наприклад. Офіційну, а не намальовану у підвалі. І з відповідною кількістю ізоліній. А ще варто придивитися на якість тих ліній. То - апроксимація та інтерполяція. А це вже - брак даних, які є на растрі. Про військові векторні мапи прохання не писати - їх, мабуть, ніхто не бачив :)
   • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: гаджет під генштабівки?? ] відповів(-ла) Tasic 19:16:00 13/05/2008
    тут є ще нюанс: більшість користувачів не бажає платити за мапи, А це - велика робота. Тому поки що є те, що є, і це - факт :)
   • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: гаджет під генштабівки?? ] відповів(-ла) PhMan 22:08:48 13/05/2008
    to Tasic
    В основному карти Карпат і малювались з генштабівських кілометрівок, а далі уточнювались на основі реальних треків. Деталізація мальованих карт визначається автором який цю карту малює. Це вже він вирішує, малювати йому певну стежку чи ні. З власного досвіду та й думаю багато хто з цим також погодиться - вже не всі стежки які нанесені на кілометрівки є в "наявності" :), та й багато таких які вже є, на картах не має, та й скоро небуде :( Всі неточноті векторних карт, це прогрішення топографів які малювали ці генштабівки.
    Векторна мапа дає можливість на основі треків з походів те все діло поправити.
    Точність кілометрівки не на висоті. Приміром ви побачите що пройшли необхідний поворот після того як віддалитесь від нього в кращому випадку на 100-200 м (на карті 1-2 мм).
    Горизонталі висот генеруються на основі даних космозйомки. Похибка в такому випадку не перевищує похибки горизонталей на кілометрівці. Ось вам і рельєф.
    • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: гаджет під генштабівки?? ] відповів(-ла) Tasic 22:30:31 13/05/2008
     Я не ворог векторних мап :) Писав про деталі рельєфу.
     І вів до того, що з векторної про них дізнаєшся набагато менше. І постом намагався трохи захистити генштабівки. Бо не такі вони вже і погані. А що використовувати - кожен вирішує для себе.
     Горизонталі радикально відрізняються від растру в умовах різких перепадів висот. На собі перевірено, коли довелося спускатися зі схилу г. Котел на північний схід. На растрі усе було зрозуміло. Коли потім подивився аналог на векторній мапі - стало смішно :)
     Це для мене є повнотою даних, імхо. Той, кому не потрібні деталі рельєфу, безболісно може використовувати векторні мапи. Хто ж цікавиться ними, мусить миритися і вибирати компроміс. Думаю, що з часом ситуація повинна покращитися. Питання тільки у тому - коли :)
   • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: гаджет під генштабівки?? ] відповів(-ла) avatorl 22:25:19 13/05/2008
    З такою точкою зору погоджуюся, але з одним зауваженням:
    "Векторна ж зручна у бойових умовах, коли мороз заклинює пальці і ввести що-небудь у кпк нереально" - іншими словами виходить так: "у бойових умовах зручний "бойовий" GPS" - і це правда, але це перевага заліза, а не типу карт :)

    Висновок: хочу GPS для екстремальних умов, але щоб був з блютузовим інтерфейсом, який при бажанні можна включити!!!


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::