Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин
- старе повідомлення.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Космознімок Львова ] повідовив(-ла) --- Текст повідомлення: Гм...
Ви думаєте, що в ті магазинні кілометровки хтось навмисне вносив помилки порівняно з військовими?
Стерли деякі елементи - та й на друкували. Мене особисто ці кілометровки повністю задовольняють. Звичайно там є помилки - в основному стосуються доріг. Хоча й пише "Состояніє мєсності на 1990", там нанесено багато лісовозних доріг прокладених у 50-60 роках, котрі давно безслідно позаростали. Але якшо часом різонути по азимуту - то ходити можна :) Все спілкування на дану тему
<<< до початку теми <<< [ Re: Re: Re: Re: Re: Космознімок Львова ]додав(-ла)Roman09:26:27 20/06/2006 Гм...
Ви думаєте, що в ті магазинні кілометровки хтось навмисне вносив помилки порівняно з військовими?
Стерли деякі елементи - та й на друкували. Мене особисто ці кілометровки повністю задовольняють. Звичайно там є помилки - в основному стосуються доріг. Хоча й пише "Состояніє мєсності на 1990", там нанесено багато лісовозних доріг прокладених у 50-60 роках, котрі давно безслідно позаростали. Але якшо часом різонути по азимуту - то ходити можна :)
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Космознімок Львова ]відповів(-ла)Юрко15:28:24 20/06/2006 якщо перевіряти дороги по жпс (записувати трек, а потім накладати) - багато з них неточні. звісно є похибка дівайса, зв"язку, але є і військові побрехеньки.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Космознімок Львова ]відповів(-ла)rstm15:33:17 20/06/2006 дядьку, коли малювали генштабівські карти ЖПС навіть у сні приснитися не міг, координати визначали якоюсь фігньою, здається по сонцю. Зважаючи на це, карти в нас просто супер, а 100-200м похибки це вже не настільки критично, хіба хтось зовсім гоноровий не бере з собою ні карти ні компаса.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Космознімок Львова ]відповів(-ла)loki200022:24:52 20/06/2006 Якщо не знаєш, то не пиши. Є така наука як геодезія. Усі карти привязуються дуже точно до координат, і не по сонцю визначались. а з допомогою теодолітів та нівелірів. І похибки тоді були дуже маленькі, аж ніяк не 100-200 м.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Космознімок Львова ]відповів(-ла)bjoern22:57:21 20/06/2006 Підтримую. Є опорна геодезична сітка, яка будується за допомогою методу тріангуляції. Тобто територія розбивається на серію суміжно розміщених трикутників. У вершинах яких закладають тріангуляційні пункти, координати яких і абсолютна висота дуже точно визначені. до них і прив’язуються координати об’єктів. Крім того ще є астрономічні пункти, пункти трілатерації, пункти висотної основи ( репери, марки ). Всі ці пункти показуються на топографічній карті. Тому великих похибок бути не може. Хоча треба визнати, що сучасні методи визначення координат за допомогою супутників є точніші.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Космознімок Львова ]відповів(-ла)zanuda04:34:27 21/06/2006 Ото вся історія в тому і заключається
а/ як густо та геодезична сітка прокладена
б/ Наскільки відкрита місцевість картографована - чим більше лісів, особливо вічнозелених, тим більше деталей буде пропущено.
А взагалі-то, генштабівські карти настільки точні, що реальну лажу можна помітити хіба-що на картах масштабу 1:25000, і то якщо станеш переміряти карту. Прошу не забувати, що жодна топокарта не обходиться без генералізації. Тому те, чого немає на 100000-то вже чистої води генералізація. Так само не забуваймо глянути на рік, коли карта була виготовлена - здебільшого це кінець 40-их ХХ ст., після цього генштабівські карти лишень підновлялись.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Космознімок Львова ]відповів(-ла)rstm13:14:27 21/06/2006 Справді багато чого не знаю, але в тому що цікавить стараюся розібратися. Про 100-200м похибки на генштабівських картах я звичайно загнув, але від 30 до 100м похибки вам підтвердить будь-хто, хто користувався коли небуть ЖПСом.
Що таке теодоліт чи нівелір я собі смутно, проте уявляю, і географічні координати вони самі по собі аж ніяк не визначають, якщо не мати до чого привязатися. Оскільки будь яка залізяка має похибку (в сучасного теодоліта точність кутових вимірів 20"-2"), то можна стверджувати, похибка, особливо в гірській місцевості, є присутня.
Щойно дзвонив географу котрий закінчив 4-ий курс, на питання про те, як визначити координати без ЖПС-а відповіді нажаль не знав.
Але з Вікіпедії прочитав наступне: "Широту места можно определить с помощью таких астрономических инструментов как секстант или гномон, однако в наше время удобнее воспользоваться системой GPS." Обидва пристрої працюють, так би мовити, на Сонці, або ж від нього!!! Звичайно можна застосувати триангуляцію.
Про те, як визначали довготу в давні часи толком нічого не знайшов, крім того, що її можна визначити методом тріангуляції.
Отже, друже loki2000 поясни в чому я був не правий? Про те, що я завищив похибку я вже писав вище.
Якщо це для тебе не важко, БДЛ скинь лінки, де можна прочитати, як працювали радянські картографи, мені це справді цікаво.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Космознімок Львова ]відповів(-ла)loki200015:18:03 21/06/2006 http://keytotest.chat.ru/Index _58.html а взагалі існує посібник "ИНСТРУКЦИЯ ПО ТОПОГРАФИЧЕСКОЙ СЪЕМКЕ В МАСШТАБАХ 1:5000, 1:2000, 1:1000 И 1:500. ГКИНП-02-033-82" (утв. ГУГК СССР 05.10.1979) тільки я його в неті не знайшов:(. Я мав на увазі, що ти не правий про ті похибки і лише це, а не щось ще. А на рахунок питання про визначення координат, то треба його було геодезисту задавати, а не географу:)
[ Re[x]: Космознімок Львова ]відповів(-ла)zorc09:59:15 22/06/2006 Значит, плохо проходил.
Навскидку - способов картосьемки (в т.ч. определение координат) есть несколько и кроме теодолитов с нивелирами. Например, аэро"стерео"сьемка. Но и точность теодолитных ниток отнюдь не +/-100м :)
В отличие от, кстати, того же Гармина в условиях трех спетников в линейку.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Космознімок Львова ]відповів(-ла)bjoern11:46:37 22/06/2006 В курсовій роботі, що приведена як лінк немає нічого про те, як діяли радянські геодезисти, створюючи опорну геодезичну мережу. Там просто студент розказував як складати топографічний план масштабу 1:5000, на території обмеженою рамкою карти 1:25000. Є таке поняття як вихідний геодезичний пункт. В СРСР за такий пункт був прийнятий центр круглого залу Пулковської астрономічної обсерваторії. Не хочеться матюкатися, але там висота геоїда над еліпсоїдом рахується рівною 0. :-) Геодизичні координати вихідного пункту опорної геодезичної мережі, геодезичний азимут напрямку на один із суміжних пунктів визначені астрономічним шляхом. Щоб пояснити це треба заглиблюватися у формули і малюнки. Далі від того вихідного пункту і "танцюють". Геодизичними методами (тріангуляції, полігонометрії) розбудовують мережу геодезичних пунктів. Коли для точної прив’язки об’єктів до координат, недостатньо таких пунктів, їх мережу можна розбудовувати. До речі, високоточні радянські теодоліти вимірюють горизонтальні кути з похибкою 0,2’’-1’’,точні 2’’-10’’. А похибка нівелювання 1 класу <1 мм на 1км. Крім того ШСЗ літають з 1957 року і в 60, 70, 80-ті роки використовувались для вирішення геодизичних проблем. Студент географічного ф-ту проходив курси "Топографія", "Картографія" і купу суміжних спецкурсів, топографічну практику (як казали "теодолітно-нівелірну") і мав би такі речі знати. Але в принципі, визначення координат не є справою географа, туриста, а геодезистів. Ти маєш топокарту і по мінутній і секундній рамці визначаєш координати, або за допомогою GPS.