стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Походи"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Re: До уваги тих, хто задовнлоадив відповідні мапи. ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: Доброго дня! Чорногору на мiсцевостi ще тестити не доводилося, тому можливо i є розбiжностi, а от щодо Горган, то 5 походiв по усiм усюдам говорить про зворотне. Можливо у Вас система координат не Пулково 1942 (1) стоїть тому такi розбiжностi?? у мене розбiжностей немає... можливо хiба на м 40 в кутках карти... А так - усе дуже точно! Жодна вершина не "з`їжджала". Мапи я прив`язував орiєнтуючить на генштабiськи кiлометровки.
Все спілкування на дану тему
 1. <<< до початку теми <<<
  [ Re: До уваги тих, хто задовнлоадив відповідні мапи. ]
  додав(-ла) corey 00:05:23 22/10/2006
  Доброго дня! Чорногору на мiсцевостi ще тестити не доводилося, тому можливо i є розбiжностi, а от щодо Горган, то 5 походiв по усiм усюдам говорить про зворотне. Можливо у Вас система координат не Пулково 1942 (1) стоїть тому такi розбiжностi?? у мене розбiжностей немає... можливо хiба на м 40 в кутках карти... А так - усе дуже точно! Жодна вершина не "з`їжджала". Мапи я прив`язував орiєнтуючить на генштабiськи кiлометровки.
  • [ Re: Re: До уваги тих, хто задовнлоадив відповідні мапи. ] відповів(-ла) IhorOs 09:15:07 23/10/2006
   я в системах координат (принаймі на рівні "виставити коректне в ОЗІ та GPS") вже не блуджу, крім того, нема такого поняття як система координат в ОЗІ взагалі. Установлюється система координат для карт, для збереження файлів даних, етс. В самому ж мап-файлі прописано систему координат, в якій ця мапа зроблена, тобто настройки ОЗІ на відображення готової мапи не впливають. Далі. Якщо перемудрити з системами координат, то для масштабу сабжових карт похибка буде постійна для для всього поля карти, у вас же похибка була плаваючою.
   • [ Re: Re: Re: До уваги тих, хто задовнлоадив відповідні мапи. ] відповів(-ла) zhyvoy 11:41:37 23/10/2006
    Точні координати деякіх точок Чорногори(зняті з ГПС, система GPS 84), спробуйте по ним привязатись: г.Говерла N48 09.610 E24 29.994; г.Чорна гора N48 02.813 E24 37.635; г.Петрос N48 10.314 E24 25.286;
    г.Ребра N48 06.662 E24 33.542. ТЕПЕР ЗАПИТАННЯ ДО ЗНАЮЧИХ чи можна вантажити мапи в Garmin Etrex Legend C і як це зробити
    • [ Re: Re: Re: Re: До уваги тих, хто задовнлоадив відповідні мапи. ] відповів(-ла) zhyvoy 11:43:31 23/10/2006
     Перепрошую система WGS 84
    • [ Re: Re: Re: Re: До уваги тих, хто задовнлоадив відповідні мапи. ] відповів(-ла) IhorOs 12:23:05 23/10/2006
     вибачте за домашки, але в домашках народжується істина :).
     Шо мені не сподобалося в Ваших цифрах. Формат циферок ніби такий, як можна глянути в Озі через проперті точки. Але Озі, як правило, для доступних карт настроюють для Пулково 42, тобто WGS 84 в такому контексті побачити трохи несподівано. WGS 84 циферки було би природньо брати напряму з wpt файлу, але знову ж- формат циферок тамечки трохи не такий.
     ps. wpt файл з координатами Говерли, Петросу, ПІЧ, Смотрича, повороту з траси Верховина - Ворохти на Ільці, що знято ногами -
     http://www.users.bit.te.ua/osi /travel/chorn.wpt
     Взагалі, відносно Говерли - при відбитті точки стояв метрів за 20 до точки вершини - не хотялося людей ліктями розтихати, ПІЧ - знову ж не вершина, а кут обсерваторії, що саме ближче до Говерли, тобто десь метрів на 40 північніше від точки "вершини"..

     wpt само собою в WGS 84, але якщо карти в пулково 42 (що як на мене э цілком правильно), то озі хватає інтелекту при підчитувані wpt в WGS 84 файлу внести відповідні корективи. Файли (в тч вейпоінти та треки вважаю за доцільне тримати в WGS 84, хоча би тому, що білдьшисть користувачів не змінюють установки GPS, а по умовчаню там стоїть WGS 84)...

     во...
     ps2. Любі конструктивні домашки в мою адресу сприйму зі вдячністю.
     • [ Re: Re: Re: Re: Re: До уваги тих, хто задовнлоадив відповідні мапи. ] відповів(-ла) corey 14:07:10 23/10/2006
      Вiтаю! хотiв усеж таки трiшечки Вас ще помордувати :) Справа в тому, що коли я прив`язував Чорногору 500м, то орiєнтувався на генштабiвську мапу 1км, тобто брав саме якусь добре виявлену вершину гори, робив макс. здатнiсь приближення (майже попiксельне) i тицяв на точку вершини (в генштабiвськiй мапi), записував координати конкретної гори, потiм вiдкривав 500м-ку, знаходив цю ж гору(при чому вершини явно мусiли бути вираженими на обох мапах) i так само збiльшувавi тодi вже встановлював точку прив`язки. Так от: горгани прив`язалася таким чином чомусь краще. Чи могли б Ви скинути менi на мейл Вашi прив`язки до чорногори - хочу порiвняти зi своїми.
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: До уваги тих, хто задовнлоадив відповідні мапи. ] відповів(-ла) corey 14:21:40 23/10/2006
       coreyblack@gmail.com
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: До уваги тих, хто задовнлоадив відповідні мапи. ] відповів(-ла) IhorOs 14:46:49 23/10/2006
       Що ж, цілком допустима метода прив’язки карт, якщо нема реальних точок і є еталона карта зі координатною сіткою.
       Але. Для чорногори точки взяті явно не оптимально - я вже писав, що скучковані до центру карти (і жодної по краях) і явно не ключові об’єкти. Чому не взяти, для прикладу, пару панівних вершин по центрі і пару споруд з/д вокзалі в населених пунктах по краях мап, чи ключові перехрестя важливих доріг (ці об’єкти картографуються доволі точно).
       Зверніть увагу, ті ж Горгани, де ви брали знову ж таки хоч і не ключові об’єкти - але більш менш рівномірно розподілені по полю карти - дали явно ліпший результат. А відносно Чорногори - наприклад, використання Смотричу (панівна висота з яскраво вираженою вершиною) як точки 4 - цілком оправдано, але якого дідька тоді ліпити рядом (2 км віддалі) точку 1 на далеко не ключовій висотці? і так далі.

       далі. http://www.users.bit.te.ua/osi /travel/Chorn_V2.map - 4к
       тут використано 5 ключових точки - на жаль, жодної в верхній частині карти - в мене не було реально знятих - але така навіть не повна прив’язка дала значно кращий результат, чим у вас - принаймі наявні в мене треки лягли на дороги по яких йшлося, відзняті вейпоінти трохи більш правдивіше розміщалися.. Для прикладу - на вашій прив’язці вершина Петросу (реально знята) з’їздила на 100-120 м. Можливо все таки для верхньої частини карти тре було би зняти ще 2-3 точки з генштабівок, наприклад ключові мости в Паляниці, Татарові, щось в районі Космача - але повторюю, прив’язка робилася для себе з метою глянути як ляжуть мої треки на цю карту - і на той момент часу результат, що був отриманий мною був ліпший за ваш і мене цілком влаштовував.

       на карті лишилося дві ваших точки - 2 та 6 - але зверніть увагу - вони дезактивовані (сині).


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::