стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Фото-форум"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Синя Коніка ] повідовив(-ла)
Текст повідомлення: Недавно зробив фотки в Цифровому фотоцентрі Коніка на проспекті Свободи. І сніг в тіні був відверто СИНЬОГО кольору! Так, з балансом білого було не все гаразд, але ж НЕ НА СТІЛЬКИ!!! Спробував сперечатися, а коли переглянули фотки на моніторі, то отримав безапеляційну відповідь: "Ви з монітором не рівняйте, монітор то таке, тільки щоб подивитися, а то машина друкувала". Відразу згадався випадок, як колись забирав знимки з мінілабу під вивіскою Кодак і всі вони мали явно виражений ЖОВТИЙ відтінок. Виникають тривожні асоціації - а що би було, якби я пішов не в Коніку а в Фуджі? :)
Все спілкування на дану тему
 1. [ Синя Коніка ] додав(-ла) Iva [registered] 12:32:28 10/03/2004
  Недавно зробив фотки в Цифровому фотоцентрі Коніка на проспекті Свободи. І сніг в тіні був відверто СИНЬОГО кольору! Так, з балансом білого було не все гаразд, але ж НЕ НА СТІЛЬКИ!!! Спробував сперечатися, а коли переглянули фотки на моніторі, то отримав безапеляційну відповідь: "Ви з монітором не рівняйте, монітор то таке, тільки щоб подивитися, а то машина друкувала". Відразу згадався випадок, як колись забирав знимки з мінілабу під вивіскою Кодак і всі вони мали явно виражений ЖОВТИЙ відтінок. Виникають тривожні асоціації - а що би було, якби я пішов не в Коніку а в Фуджі? :)
  • [ Re: Синя Коніка ] відповів(-ла) ssv 13:15:25 10/03/2004
   >Виникають тривожні асоціації - а що би було, якби я пішов не в Коніку а в Фуджі? :)

   Це сильно залежить від багатьох випадкових факторів, та трішечки - від фантазії оператора. :))

   Я якось теж сдав до цифрової лаби файли. Баланс кольору - майже ідеальний, один файл був чорно-білий, так фотка вийшла саме чорно-біла з сірими градаціямі напівтонів. Біла точка вийшла білою, чорна- чорною. Один лише негаразд - середньо-сірий вийшов значно темніше, ніж в мене на моніторі. Тобто, "гамма" в них не та, що в мене. Я скандалити не люблю, тож ввічливо запитав, яку мені треба "гамму" на моніторі виставити, щоб була відповідність між монітором та відбитком. Виявилося, що поняття "гамма" їм зовсім невідоме (!!), а при згадуванні монітору вони з мене трішки посміялись, що я не знаю що всі монітори принципово по-різному показують.

   А я дурень, вважав, що з їх масштабами (кілька філіалів, у центральній лабі три оператора для обслуговування лише "цифрових" клієнтів) вони знайдуть гроші на пристрій для калібровки моніторів. Але ні, в них знайлися гроші тільки на кілька TFT-моніторів, на яких контрастність та баланс кольорів залежать від того, звідки ти на них дивишся.:(

   У інших лабах спробував - лотерея. Якщо кожен файл давати у кількох варіантах контрасту та кол.-балансу, то один з них може вийти дуже близько до бажаного результату, але за такої собівартості я почав придивлятися до принтерів.

   Сергій
   • [ Re: Re: Синя Коніка ] відповів(-ла) Roman 13:48:25 10/03/2004
    Ну то просто такий фундаментальний принцип психології: один обєкт різні люди розуміють по різному.
    Наприклад:
    1. Для нас то синій колір, а для них білий.
    2. Для нас - фотомистецтво, для них - "цикання"
    3. Для нас машина друкує фотошедеври, а для них - банкноти (від 20 і вище, менше - несерйозно).
  • [ Re: Синя Коніка ] відповів(-ла) CEM 16:46:09 10/03/2004
   В ясний день тіні на снігу такого кольору як небо, тобто сині...
  • [ Re: Синя Коніка ] відповів(-ла) Iva 17:12:33 10/03/2004
   Я не розбираюся в фотолабах, але мені здається, що так вийшло в результаті всеможливих автокорекцій. Хоча в фотошопі мені подібного результату досягти не вдалося.
   Доречі, при оформленні замовлення просив зробити без будь-яких корекцій. Можливо оператор не знав як їх відключити? :)
   • [ Re: Re: Синя Коніка ] відповів(-ла) Vov@ [guest] 17:35:17 10/03/2004
    То можна подивитися з тильної сторони відбитка - чи була корекція, і якшо була то яка..
    • [ Re: Re: Re: Синя Коніка ] відповів(-ла) Iva 13:54:17 11/03/2004
     А як саме, бо там написана назва файлу і далі якісь цифри і букви?
     • [ Re: Re: Re: Re: Синя Коніка ] відповів(-ла) Vov@ [guest] 13:03:25 29/03/2004
      Там набір з чотирьох букв N і біля них цифри або букви (залежить від машини) які вказують на +/- корекцію по кольорах і експозиції (наскільки я знаю). NNNN як правило означаю шо корекції не було. В неті можна нарити інформацію про конкретну машину (принаймі мені вдавалося якийсь час тому), та і оператор, теоретично, мав би знати (якшо не знає то ліпше там не друкувати я думаю :)...
   • [ Re: Re: Синя Коніка ] відповів(-ла) ectar 23:24:41 10/03/2004
    У мене був прикол.... прийшов в Коніку Дігітал і з розумнив виглядом почав задавати питання про ІСМ профілі машини.. в результаті випросив, що вони мені його на РВшку запишуть, в результаті получив диск назад і розпечптку з дівчиною, той фалик йде в стандарній комплектаціїї Шопа.... Здивувавшись пішов додому... і яке було моє дике здивування коли, я знайшо на диску джипег з тим самим зображенням, а деж мій профайл запитав я себе !? пішов назад і попросив пояснити..... було смішно, виявляється потрібно було відкрити файл у вінді, і порівнюючи кольори з картинкою робити кольорокорекцію !.... мде... якщо вони так настроюють свої машини - то нічого ліпшого ніж синій сніг, зелене небо, та жовта трава там не отримаєш :(
  • [ Re: Синя Коніка ] відповів(-ла) Юрко 09:05:59 11/03/2004
   А КОМУ РОЖЕВУ СИВУЛЮ? :)))


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук

Вебкамера
Верховина


 
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::