стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Приватні оголошення, пиво і т.п."   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Re: маршрути Карпатами ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: В книжку пана Собашка "Стежками Прикарпаття старанно перекочувала значна частина маршрутів, викладених у попередньому виданні "стежок Карпат". Це нове маркетингове віяння чи не було чим заповнити дотований обсяг? Запропоновані маршрути знову не актуалізовані, викладка матеріалу недружелюбна, написано скорше для себе, ніж для початківців. Багато лірики та поезії, а конструктив по орієнтуванню кульгає. Чи не час задуматись над публікацією автореферату "Розшифровуючи Собашка"? Дійсно, треба віддати належне: людина хоч щось та й робить. Але ось уже третя книжка вийшла, а що мені робити з попередніми? Здати в макулатуру? Дороче задоволення для їх вартості.
Питання №2: якими архівними джерелами та аргументами, крім спогадів місцевих з дефектами дикції та власних амбіцій, пан Собашко керувався, перейменовуючи усталені Боревку на Буревку, Верх Менчелика на Менчелів, Салатручіль на Салатручів...?
Питання №3: мені особисто більше подобались намальовані вручну хребтовки. Звісно, готові кольорові карти військового бсягу - це круто. Дєлов то назви переклеєти. А як на рахунок авторського права? Де гарантія, що ви не використаєте з метою отримання прибутку якийсь сучасний картографічний матеріал?
Сподіваємось, четверте видання буде видане на якісно іншому рівні. Дякую за відповідь і прошу вибачення за можливо різкий тон. Наболіло.
Все спілкування на дану тему
 1. <<< до початку теми <<<
  [ Re: маршрути Карпатами ]
  додав(-ла) Юрко [registered] 11:41:12 20/02/2007
  В книжку пана Собашка "Стежками Прикарпаття старанно перекочувала значна частина маршрутів, викладених у попередньому виданні "стежок Карпат". Це нове маркетингове віяння чи не було чим заповнити дотований обсяг? Запропоновані маршрути знову не актуалізовані, викладка матеріалу недружелюбна, написано скорше для себе, ніж для початківців. Багато лірики та поезії, а конструктив по орієнтуванню кульгає. Чи не час задуматись над публікацією автореферату "Розшифровуючи Собашка"? Дійсно, треба віддати належне: людина хоч щось та й робить. Але ось уже третя книжка вийшла, а що мені робити з попередніми? Здати в макулатуру? Дороче задоволення для їх вартості.
  Питання №2: якими архівними джерелами та аргументами, крім спогадів місцевих з дефектами дикції та власних амбіцій, пан Собашко керувався, перейменовуючи усталені Боревку на Буревку, Верх Менчелика на Менчелів, Салатручіль на Салатручів...?
  Питання №3: мені особисто більше подобались намальовані вручну хребтовки. Звісно, готові кольорові карти військового бсягу - це круто. Дєлов то назви переклеєти. А як на рахунок авторського права? Де гарантія, що ви не використаєте з метою отримання прибутку якийсь сучасний картографічний матеріал?
  Сподіваємось, четверте видання буде видане на якісно іншому рівні. Дякую за відповідь і прошу вибачення за можливо різкий тон. Наболіло.
  • [ Re: Re: маршрути Карпатами ] відповів(-ла) Ron 17:42:31 21/02/2007
   Власне автор і сам каже, що внесено зміни і доповнення. Тобто то просто чергове видання старого путівника (типу як підручники в ВУЗах перевидаються). От тільки, гортаючи його так і не зрозумів, де там набралося 9700 змін? Хіба автор рахував кожне слово.
  • [ Re: Re: маршрути Карпатами ] відповів(-ла) vsobasko@rambler.ru 22:54:59 25/04/2007
   Основу мап любязно надала Аерогеодезія
  • [ Re: Re: маршрути Карпатами ] відповів(-ла) vsobasko@rambler.ru 12:21:32 29/10/2007
   o На сторінку форуму ..пиво.. заглянув вперше лиш тепер, бо не пивний наркоман, знайшов відгуки на мій путівник. Як сказав Юрко - наболіло,тому відповідаю Юркові.
   o 1.Маршрути знову не актуалізовані
   o Із словника: актуально - це те, що має значення у даному випадку.
   o 1.1.У вступі зазначено: автор надіється, що путівник допоможе вибрати найоптимальнiший маршрут, пройти ним, намилуватися красою Карпат, набратися здоров’я i бадьоростi. Це не актуально?
   o 1.2.В преамбулі майже до кожного маршруту зазначено щось подібне:
   o Перехiд сiнокосами, полонинами, гiрськими стежками i ма¬льовничими хребтами.
   o Або:подорож до гiрського села, на мальовничi полонинськi хребти i крутi вершини, з яких вiдкривається панорама навколишнiх гiр i Чорногiрського хребта.
   o Або: з хребта Мариша вiдкриваються гарнi краєвиди на Чорногiрський хребет. Там прекрасне повітря, багата природа. Поблизу є мiсця для привалу i ночiвлi — спортбаза «Заросляк», турбаза «Чорногора».. і т. д.
   o Це не актуально?
   o 1.3. Приведені поради мандрівникам. Згадані небезпеки.Не актуально?
   o 1.4. Приведено перелік географічних обєктів, згаданих у путівнику. Не актуально?
   o 2. Викладка матеріалу недружелюбна
   o 2.1. Це - довідник-путівник, інструкція, а не роман, тому викладка суха, викладені факти, орієнтирири; нема такого: будь-ласка ідіть туди, прошу повернути сюди. В чому ж недоброзичливість?
   o 3. Багато лірики та поезії
   o Ліричному описові краєвидів прсвячено 0,003 частини обєму. Це багато чи мало? Де є такий стандарт? Поезії не знайдете і під мікроскопом.
   o 4. Конструктив по орієнтуванню кульгає.
   o 4.1. На час створення путівника GPS-систем не було, тому привязка орієнтирів зроблена до віддалей. Вона є в кожному описі, а до прикордонних стовпів -на ГВХ. Це - кульгавість?
   o А згадайте описи інших авторів, там часто є таке: підемо трохи дальше, повернемо трохи... А привязки до стовпів практично нема навіть в описах 2006 р. Це не кульгає?
   o 4.2.
   o 5. Що мені робити з попередніми...(путівниками)?
   • [ Re: Re: Re: маршрути Карпатами ] відповів(-ла) vsobasko@rambler.ru 16:22:11 29/10/2007
    o Продовження відповіді на відгук [ Re: маршрути Карпатами ] відповів(-ла) Юрко 11:41:12 20/02/2007
    o А що Ви зробили із ф\а Смена? Мабуть, ходите із MARK-3?
    o 6. На основі яких аргументів поміняв автор усталені назви Боревка на Буревку, Салатручіль на Салалатруків...?
    o 6.1. Аргумент - походження назви. Буревка - від слова бура; місцевість бура осінню. Салатруків - притока Салатрука. "Усталені" назви появились саме через "дефекти дикції" (Ваш вислів). Вони не відображають походження, а саме "дефекти" походження. Ще одна
    o яскрава назва "Вавторова", хоч повинно бути Вівтарева, бо на ній стояла капличка з вівтарем.
    o 6.2. Путівник - це твір автора, автор має право пропонувати трактування назв. Де є заборона?
    o 7. Делов-то назви переклеїти (на українські - прим. автора)
    o 7.1. На радянських мапах більшість українських назв русифіковано. Це також "усталені", бо офіційні.Їх не можна міняти?Треба було давно! Під Довбушанкою за союзу появились "Новостойкі", тепер це "Новобудови" - усталені назви, хоч народні - Під-Поломами, Полонина-Нижня. Потік "Комсомольскій", хоч - Бабиньоха;не можна міняти міняти?
    o На польських - Павелче, хоч наше - Палівка - не міняти?
    o 7.2. Попробуйте на мапі 50х50 українізувати назви, побачите, що це великий труд. Але своєю основною заслугою я вважаю збір і нанесення на мапи народних назв - присілків, урочищ, полонин і т. д., яких ніколи не було на радянських мапах. А це вже роки праці.
    o 8.Як на рахунок авторського права?
    o Треба розуміти, що я нарушив монопольне право Аерогеодезії на друк. Не нарушив. Є дозвіл і одержаний саме завдяки збору і нанесенню великої кількості народних назв, завдяки спробі відновити народну память про них.
    o 9. Де гарантія, що ви не використаєте з метою отримання прибутку якийсь сучасний картографічний матеріал?
    o А де гарантія, що Ви не вкрадете яйця з-під курки?
    o 10. Хоч щось та й робить
    o Треба розуміти - користі мало.Все цінюється в порвнянні. Порівняйте з путівником Сітниць
    • [ Re: Re: Re: Re: маршрути Карпатами ] відповів(-ла) vsobasko@rambler.ru 16:30:25 29/10/2007
     o Продовження1 відповіді на відгук [ Re: маршрути Карпатами ] відповів(-ла) Юрко 11:41:12 20/02/2007
     o Сітницького. А що у Вашому розумінні достойно зроблено Вами в туризмі? Прочистка, знакування і маркування - згоден, хоч щось зроблено достойно! Але зроблено не тільки на ентузіазмі а і на грандах. То чому моя праця, "хоч щось", виконана ще й на замовлення не повиненна бути оплачена?
     o
     o


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук

Вебкамера
Верховина


 
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::