Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
[ Богдан - Петрос ]додав(-ла)Sunrise21:38:47 15/09/2005[ permalink теми ] Підкажіть будь-ласка за скільки годин можні зійти на Петрос(2020) з Богдана хорошим темпом? І чи їздять вздовж р.Богдан до КПП авто? Якщо так, то чи реально, щоб підкинули?
[ Re: Богдан - Петрос ]відповів(-ла)Sunrise08:31:18 16/09/2005 І ще.. Реально, щоб в Богдані без дозволу пустили на Піп-Іван за якусь "допомогу"?
[ Re: Re: Богдан - Петрос ]відповів(-ла)IrishHighlander19:13:56 19/09/2005 А чим проблематичне оnримання дозволу? у наc от якось без проблем все пройшло. Тільки от з Мармарос прийшли. Ділове-Шибене. Дві застави без проблем.
[ Re: Re: Re: Богдан - Петрос ]відповів(-ла)Sunrise10:35:13 22/09/2005 А скільки часу займе отримання дозволу? Ви писали листа в Мукачево? Що в тому листі треба писати?
[ Re: Re: Re: Re: Богдан - Петрос ]відповів(-ла)IrishHighlander09:03:22 23/09/2005 Процедура отримання дозволу була описана тут: http://www.karpaty.net.ua/arti cles_04/marmarow.php Ми за 10 днів до походу написали заяву на ім’я начальника Мукачівського прикордонного загону Цевельова О.Є. і відправили її факсом за телефоном (03131)2-12-61. В заяві вказується термін перебування і маршрут. Я ще про мету перебування написав - туристичний похід. Десь за 3 дні до походу подзвонив за тим же номером, перепитав чи нема проблем з тим дозволом. Сказали, що заставу в Діловому попередили і можна їхати. А далі приїхали в Ділове, на заставі пред’явили документи і отримали дозвіл на папері. В кінцевій точці маршруту -на заставі в Шибеному ми той дозвіл здали. От і все :)
[ Ще раз про Говерлу. ]додав(-ла)IrishHighlander08:43:19 15/09/2005[ permalink теми ] Сьогодні прочитав цей на http://www.karpaty.lviv.ua інтерв’ю з директором Карпатського нацiонального заповiдника Антон Яворський. і просто офігів... Сатття про масові сходження на Говерлу. Наведу одну цитату:
"- Тобто обмежень нiяких не буде?
- Пiсля наймасовiшого сходження ми скликали науково-технiчну раду, на якiй ухвалили рiшення про будiвництво нової стежки, яку мас-медiа вже охрестили "європейською".
- Що це за стежка?
- Ми плануємо з гiрського камiння викласти доволi простору спецiальну стежину на Говерлу, обладнати її оглядовими майданчиками, огорожами, а де треба - й перехiдними мiстками. Це не для обмеження, а для полегшення сходжень. Адже дорогою на вершину туристовi трапляється близько 40 небезпечних дiлянок, якi особливо важко даються людям похилого вiку. Адже побувати на Говерлi вже стало справою честi -- сюди йдуть i старi, i малi. Люди збиваються з маршруту, блукають, втомлюються. Щоб полегшити сходження i зробити його бiльш цивiлiзованим, європейським, ми i вирiшили прокласти стежку. Це допоможе i туристам, i самiй горi: люди уникнуть травматизму, а Говерла - зайвої ерозiї грунту.
- Для обладнання такої стежки потрiбнi чималi кошти?
- Не так уже й багато. За нашими пiдрахунками, всього 750 тисяч гривень. Ми розраховуємо не тiльки на державнi кошти, але й на спонсорську допомогу"
Мене трохи втрафило. От така собі дрібиця - "якихось там всього 750 тисяч гривень" впакованих в перетворення Говерли на щось типу Львівського Високого Замку. Для порівняння - проект відновлення обсерваторії на Попівані оіцнювали в 418000 (стаття в останньому номері журналу "Карпати"). То на це грошей нема...
А ми тут ще сперечаємось платити чи не платити при вході в заповідник.
[ Re: Ще раз про Говерлу. ]відповів(-ла)zanuda08:57:59 15/09/2005 А що робити, якщо щось технічно складно заборонити, краще правильно організувати. І користі з тих грошей буде більше, ніж з відбудованої обсерваторії.
[ Re: Re: Ще раз про Говерлу. ]відповів(-ла)zorc09:08:11 15/09/2005 Только вот обходить Говерлу при прохождении Черногорского хребта теперь прийдется на траверсом, так через Богдан... Ибо мне это начинает напоминать Ай-Петри... Народ, может, хоть митинг какой провести?
[ Re: Re: Ще раз про Говерлу. ]відповів(-ла)IrishHighlander09:18:07 15/09/2005 Я просто для порівняння. Там справа теж корисна, але гроші 10-ти років шукають. І зарплати рятувальникам мысяцями затримують. А от на перетворення гори на "Діснейленд" - гроші без проблем. Тут от цілим сайтом нарід збирався на один притулок. А скільки таких притулків можна було б побудувати на тих же 750000? А замість цього будується вчяка фігня. Цікаво чим закінчиться? Спочатку альтаночки і туалети при дорозі, потім євростежка з огорожами і містками, далі дивись просто сходи з низу самого на вершину побудують. А там недалеко до канатки на вершину, столиків, ресторанчика якогось і подібної фігні. Який же це тоді заповідник буде? Яка нафіг дика природа?
[ Re: Re: Re: Ще раз про Говерлу. ]відповів(-ла)Антон Яворський [guest] 09:55:17 15/09/2005 Ну мені ж також за щось жити треба, жінці нові мешти купити, дітям підручники, от і кручуся, як можу. А беру собі я небагато 10-15 відсотків. Та й суми всієї також небуде. Кожен заробляє як може, ви вже звиняйте.
[ Re: Re: Ще раз про Говерлу. ]відповів(-ла)LIS10:22:34 19/09/2005 если не можешь запретить пьянку - возглавь ёё!
что то не верю я что во-первых деньги будут, а во-вторых что они пойдут туда куда надо..
__________
просто к теме.. мне очень понравились мусорники в долине нарцисов под Хустом.. вбитая в землю палка и на нее повешенный мусорн. кулек.. хотя бы так...
[ Re: Ще раз про Говерлу. ]відповів(-ла)akorud12:07:33 15/09/2005 Правильно. Все одно ходили і будуть ходити. Так що ліпше хай ходять там де можна, а не там де хочуть
[ Re: Ще раз про Говерлу. ]відповів(-ла)vasyl [guest]12:34:42 18/09/2005 На цю тему поділюсь враженнями про Татри - мандрував від середи по Західних та Високих. З однієї сторони викладення стежок камінням річ необхідна - навіть там видно різницю в шляхах. Навантаження на верхній шар сприяє ерозії, деякі стежки втоптані в грунт до 30 см і то не є добрим - природу треба шанувати, а також то не дуже гарно виглядає - витоптані дороги. Західні Татри є подібними до нашої Чорногори, тому деякі речі необхідно передбачати.
Але сума, яка коментувалась на цьому сайті ще з місяць тому, як не більше, для самої Говерли є завеликою і нереальною. В Польщі стежки викладались десятиліттями, а ми тут нахрапом завалимо все, а особливо наповнимо свої кишені. Підхід "дайте нам все відразу" говорить тільки про бажання раптово збагатитись, а не про бажання зробити справу. Для таких речей необхідно розробити програму і рік від року її виконувати, а не тріпатись.
В іншому форумі піднімалась тема біотуалетів, тощо. По дорозі на Орнак бачив саме їх, але вони були ПРИ ДОРОЗІ, по якій може рухатись транспорт нац.парку. І якщо та маса мандруючих людей захоче справити нужду (у вересні вже не сезон), то запах буде не дуже приємний.
По хребтах біотуалетів НЕМАЄ, як і сильно загаджених місць.
О 8 ранку по дорозі з Каспровего Верху на Орла Перць в районі Свініци двоє людей ВЖЕ ЗБИРАЛИ СМІТТЯ, хоч надалі того сміття не було так багато і на скальних виступах Козіего, Гранатів та інших верхів - воно в основному було запхнуто в тріщини тими ж нерадивими туристами. Але ті відрізки є досить складними, як для матрасів. Я пройшов весь шлях (вірніше пробіг) і коли вже зійшов вниз до схр.Мурованець, то дізнався, що пізніше там була акція, про яку я згадував в форумі - "Чисті гори" - забери своє сміття з собою.
Погода наверху була погана - внизу сонце, а всі верхи закриті і моросив "лондонський дощ", тому там також там відбувалась і інша акція - рятувальні роботи за участі гвинтокрила, але про це в форумі "походи", так як там ця тема недавно піднімалась.
[ Re: Re: Ще раз про Говерлу. ]відповів(-ла)IrishHighlander19:19:21 19/09/2005 Ну не біо, ну прості селянські туалети з ямою вигрібною - такі ще важче чистити. Дати фотку такого точно між Петросом і Говерлою? Фотка у мене є. Можу викласти.
[ Re: Ще раз про Говерлу. ]відповів(-ла)Блюмен [guest] 17:49:14 21/09/2005 Нинька про Говерлу, зокрема, про сміття нашрайбали "Кієвскіє вєдомості" ( стор.10). Інша стаття - про останні свята в Рахові.
[ Ламімування карт ]додав(-ла)IrishHighlander15:03:43 14/09/2005[ permalink теми ] Нарід, порадьте, будь-ласка, де у Львові можна зробити тонке ламінування - щоб карта ламінована добре гнулась і складалась.
[ Re: Ламімування карт ]відповів(-ла)zorc09:11:16 15/09/2005 Карта на сгибах всегда будет ломаться. Мы обычно ее либо скотчем, либо просто печатаем отдельные листы фотмата А4 и не складываем.
[ Re: Re: Ламімування карт ]відповів(-ла)IrishHighlander09:26:30 15/09/2005 Та я і мав на увазі ламінування окремих листів. Перед походом видруковую куски кілометровок з нанесеними точками GPS-маршруту. Просто якось в когось бачив тонке ламінування - гнеться. не ламається. От і цікаво, де так ламінують.
[ Re: Re: Re: Ламімування карт ]відповів(-ла)zorc09:54:33 15/09/2005 А всяко не фарт. Поломается позже :) куски таки лучше, хорошо порезанные и запечатанные.
[ Re: Re: Re: Re: Ламімування карт ]відповів(-ла)unmay23:09:09 15/09/2005 Ну у мене є така заламінована мапа. Я її не складаю - тримаю у рулоні.
[ Re: Ламімування карт ]відповів(-ла)Ed.ua06:16:13 18/09/2005 to IrishHighlander :1.Де: сходи в ЗАГС, фотоателье(де цифру роблять),контори різні(нотаріус)-я не зі Львова. конкретний адрес не підскажу;
2.Як:є такі ламінатори, на принтер подібні, ставиш карту з ламінатом в конверті(може бути паперовий конверт, краще з PTFE) от він і гарячою прокаткою протягує, в термінових випадках(завтра рано на гриби) печатаю мапу ,закладаю в конверт з ламінанту(купив пачку в магазині компютерної техніки, бувають і в рулонах)) і праскою утюжу прямо по ламінату, можна чистий білий папірпокласти але не газету, бо будеш новини читати а не точкиGPS.Головне не перегріти, бо одержиш 3D-карту,попробуй не на магазинній карті.
3.Якщо А4-лист то краще грубим ламінувати(але чим грубша плівка тим дорожча) і обов"язково з двох сторін, я признав.Цього четверга ходив з такою картою в парну-витримала, тонке колись зробив в фотоателье-в порівнянні з грубим -гірше.
4.з ламінованих порізаних магазинних карт робив скан-чудово получається
[ Re: Ламімування карт ]відповів(-ла)vasyl [guest]12:46:07 18/09/2005 В 2003 році заламінував собі всі свої робочі польські WIG-овскі кілометрівки - 8 шт по 2 разом, а також Центральні Горгани, але розрізав її на 4 частини. У всіх випадках ламінування було 2-х стороннє. Я то зробив в Калуші.
Як вже описувалось, є такий ламінатор типу прінтера, який може ламінувати плівкою різної товщини, але тонкою я точно не ламінував, може середньою. Карти нормально виглядають до сих пір, хоч бували випадки, що я їх складав в кишеню наплечника. Але в основному ношу їх в скрученому каріматі.
[ Осінь в Карпатах. ]додав(-ла)bartkivv09:19:45 13/09/2005[ permalink теми ] Народ, коли в Карпатах припадає апофеоз осені ? Я маю на увазі коли осінь в Карпатах найбільше проявляє себе різноманітністю неймовірних кольорів ? Мете запитання - з"ясувати найбільш вдалий час для осінніх карпатських фотографій.
[ Re: Осінь в Карпатах. ]відповів(-ла)IrishHighlander09:48:12 13/09/2005 В розвиток теми - ніхто не в курсі, де саме китайці "Дім літаючих кинжалів" знімали? Там осінні краєвиди - просто щось неймовірне. Хочу в тих місцях в "золоту осінь" потрапити :)
[ Re: Осінь в Карпатах. ]відповів(-ла)Roman09:55:42 13/09/2005 Думаю, з року в рік час суттєво міняється.
Цих вихідних був біля Параски. Буки ще зелені, але трапляються окремі гілки чисто жовтого кольору, поміж зеленим листям! Дуже гарне видовище.
[ Re: Осінь в Карпатах. ]відповів(-ла)zorc08:51:24 14/09/2005 Дык... район подножья Хомяка - дета конец сентября/начало октября. Вот и считай...
[ Re: Осінь в Карпатах. ]відповів(-ла)Ron18:58:49 14/09/2005 ІМХО початок жовтня в околицях Воловця... І Боржава така вся помаранчева... поки сніг не впав...
[ Re: Осінь в Карпатах. ]відповів(-ла)Блюмен [guest] 17:07:14 20/09/2005 Як гадаєте, щоб милуватись жовтолистом у Косові-Верховині й зробити трохи знимок, варто їхати туди на ці вихідні чи наступні?
[ dddd ]додав(-ла)sxublenuy22:05:41 12/09/2005[ permalink теми ] люди скажіть коли буде проходити нагородження переможців Стежками Героїв!plz!
[ Станіслав Вінценз ]додав(-ла)unmay16:18:27 12/09/2005[ permalink теми ] Доброго дня! Чи міг ми хтось допомогти знайти книжку Станіслава Вінценза "На високій полонині". Бажано в електронній версії, але можу придбати друковану. Може бути і польською.
[ Re: Станіслав Вінценз ]відповів(-ла)vasyl [guest]19:28:10 12/09/2005 Теж думав собі придбати, але хочу спочатку на неї подивитись - мають мої друзі в Польщі і в захваті від неї. Завтра зранку вирушаю туди (спробую відпочити від цього будівництва-дурдому, бо вже зриваюсь на рідних) і спробую дізнатись. Але вона напевно не дешева, тому напевно не зможу собі в даний час дозволити купити. Повернусь наприкінці тижня тому на звязку не буду.
[ Re: Re: Станіслав Вінценз ]відповів(-ла)IrishHighlander00:35:10 13/09/2005 А на форумі вмдавців у Львові того не може бути? Минулого року поляки були дуже потужно прредставлені. І за цінами "спеціалльно для України". Я дві книжки щось до 30грн. ціною купив...
[ Re: Re: Re: Станіслав Вінценз ]відповів(-ла)unmay00:54:13 13/09/2005 Може воно там і було, може воно там і буде... Але я НЕ у Львові. І книжку хочеться зараз почитати.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Станіслав Вінценз ]відповів(-ла)unmay03:31:07 15/09/2005 Я вписав в Google слова Stanislaw Vincenz ksiegarnia internetowa. Вискочило кілька десятків лінків на онлайн книгарні. Обрав ту, що виглядала солідніше і ціни найнижчі були + знижка для мого банку. За 3 томи заплатив 100 злотих. Сьогодні вислали, думаю завтра-післязавтра вже буду читати.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Станіслав Вінценз ]відповів(-ла)vasyl [guest]11:56:49 18/09/2005 Сто злотих за три томи - нормальна ціна. В книгарні в Перемишлі бачив перший том за 38.50 зл. Ти не прогадав, тим більше, що три томи є в продажу далеко не всюди, а тільки в хороших книгарнях у Варшаві, Кракові і т.п.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Станіслав Вінценз ]відповів(-ла)Блюмен [guest] 21:35:23 19/09/2005 Першу частину чотиритомника (=На високій полонині=, 2-а називається =Звада=, 3-я - =Листи з неба=, а 4-а =Барвінковий віночок=) 1997 р. видання (Львів: Червона калина) я купив на книжковому форумі ще кілька років тому. Не певний, чи книжку й саме видавництво нині можна знайти.
Проте згадане видання варто переглянути бодай заради грунтовної інформативної передмови Володимира Полєка (с.5-17). До речі, перша частина Ст. Вінценза друкувалась у 1969-1971 рр. у літерат. часописі = Жовтень=.
На останньому Форумі вдалось придбати цінну розвідку =Гуцули= Р.Ф. Кайндля (Чернівці: Молодий буковинець=, 2003, 200 стор.).
P.S. чи знає хто-небудь, чи у Верховині або деінде ще можна придбати легендарний кількатомник Володимира Шухевича =Гуцульщина=?
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Станіслав Вінценз ]відповів(-ла)unmay04:13:50 20/09/2005 Дякую, я вже розібрався. Мені простіше на три клавіши натиснути ніж їхати спеціально до Львова. 3 томи маю, 4-й - в друку. В польському виданні передмови жодної немає. Якщо вже засвітилися тут і інші книжки, може є тут хтось, хто вже прочитав і Вінценза, і Шухевича і Кайндля і міг би таку коротеньку аналізу-порівняння дати?
[ Re: Станіслав Вінценз ]відповів(-ла)vyjko23:12:16 19/09/2005 В неділю бачив цю книгу в Яремчі в одній з будок малого сувенірного базара(біля залізного моста) на укр. мові. Ціна або 100 або 110 грн.
[ Re: Re: Станіслав Вінценз ]відповів(-ла)Блюмен [guest] 17:12:56 20/09/2005 Здається, книжки та публікації про Карпати стали на форумі вельми животрепетною темою. Може, попросимо адміна відкрити спеціальний форум (скажімо, =Читво про Карпати=)? Я обіцяю бути регулярним дописувачем.
[ English sites ]додав(-ла)Romik [guest] 10:51:44 10/09/2005[ permalink теми ] Порадбте будь-який класний сайт про туризм на англійській мові.
[ Re: English sites ]відповів(-ла)gorgany [guest] 17:54:39 12/09/2005 www.adventurecarpathians.com
[ Українські туристичні пісні ]додав(-ла)rozrada [guest]22:27:13 09/09/2005[ permalink теми ] Такі є чи немає? Я не про різні прикольні наспіви щодо "хлопців із лісу і клятих москалів", а справжню туристично-альпіністську лірику укр. мовою /щось на кшталт Ю. Візбора тільки по-нашому/. Може, хтось підкаже орієнтир для пошуку, ба й запропонує хоча б слова. Дуже треба для творчих цілей /я журналістка/. А якщо хтось має україномовні вірші на згадану тематику, скиньте, будь ласка, на адресу rozrada@rambler.ru і вкажіть свої координати. Як кажуть орендарі помешкань, чесність і порядність гарантую. вірю, що знайду вас, карпатські солов"ї ! Rozrada
[ Re: Українські туристичні пісні ]відповів(-ла)Дмитро_С01:31:06 10/09/2005 Маю досвід гітарної гри понад 10 років, знаю багато туристичних пісень російською, але про українські аналоги нічого не чув. Теж дуже цікаво, чи є такі.
[ Re: Re: Українські туристичні пісні ]відповів(-ла)Sorex23:47:18 10/09/2005 Є пісня Висоцького про Друга. Є також її українська версія (дуже прикольна). Якщо цікаво - можу знайти мп3
[ Re: Українські туристичні пісні ]відповів(-ла)vasyl’ [guest]13:56:21 10/09/2005 Є багато пісень :-)) Багато написаних пластунами за останні 15 років. Переважно це авторські і маловідомі пісні. Майже в кожному альпклубі є люди котрі складають пісні. Колись на кавказі стояли разом з альпіністами з Вінниці - пів вечора вони співали хороші пісні, котрі я раніше не чув. Нажаль втратив з ними контакт. Зрештою кілька пісень знаю. Напиши на мило - вишлю слова і акорди.
[ Re: Українські туристичні пісні ]відповів(-ла)ya_borman13:55:19 13/09/2005 З приводу українських пісень, то див.: www.ukrmuz.net.ua
а якщо конкретно на туристичну тематику:
Мертвий Півень: "Beatiful_Карпати"
Джек оЛентерн: "Гори" - чудова туристична пісня про наші Карпати (причому зимові), а також багато інших гуртів і пісень, про які я не знаю через свою музичну обмеженність, але здогадуюсь, опираючись на загальний об’єм українського музичного продукту.
Про інші пісні зможеш дізнатись від засновника вищезгаданого сайту.
[ Re: Re: Українські туристичні пісні ]відповів(-ла)Ron19:08:08 14/09/2005 Ага - Мертвий Півень: "Beatiful_Карпати" - така собі "туристична" пісня. Особливо оте "висить Марічка на смерічці"
Хоча пісня мені дуже подобається :)
Але автор меседжу мабуть питав передусім про українських бардів, такі є, але про них мало хто знає :(. Цього літа познайомився з такими, тре попросити текст, бо не пам’ятаю
[ Re: Українські туристичні пісні ]відповів(-ла)ya_borman07:59:02 07/12/2010 проект "Українська туристська пісня"
Головна мета: пошук, збір, написання і популяризація україномовних туристських пісень. Також намагаємось встановити авторство деяких пісень і музики.
Чули чи знаєте якусь туристську пісню – присилайте акорди, слова чи аудіо запис, можете чи хочете написати слова чи музику – пишіть і висилайте.
Усі туристи будуть вам вдячні :-)
Пісні для туристів і про туристів…
Пісні про гори, ріки і печери…
Пісні про водні, велосипедні, лижні, гірські, пішохідні, спелео і інші походи…
Пісні про мандри, сходження і експедиції…
Пісні які хочеться і які треба співати коло вечірньої ватри…
Пісні на рідній мові…
На сторінці викладено фото польського притулку як хатини, що будується, що не відповідає дійсності. З метою уникнення непорозумінь цю фотографію прибрано із першоджерела
[ Re: Плісце ]відповів(-ла)vasyl [guest]17:45:08 09/09/2005 Уточню, що я просив в ПІАРу розмістити інфо про акцію "Чисті гори". Але побачив інфо про хату з вибірковими матеріалами. Після цього спілкування припинилось. Я поки не виставляв жодних претензій і як би не бачу особливого змісту то робити, хоча текстові речі треба було б узгодити і не розміщувати фото польської хати.
[ Re: Плісце ]відповів(-ла)Astrik02:03:26 10/09/2005 Хоча самі завзято пишуть у кінці статті, що-би дотримувались прав на передрук і обовязковому посиланні на джерело.
Мудаки :(((
[ Словник ]додав(-ла)Myroslaw22:53:35 07/09/2005[ permalink теми ] закарпатської мови. Досить цікава і корисна річ для тих хто планує попасти на Закарпаття.
[ Re: Словник ]відповів(-ла)Блюмен [guest] 11:38:56 08/09/2005 Я проте не збагнув, чому пояснення слова РУГАТИ подано рос. нецензурщиною (напр., давати в рот х...). Це що, старовинний поширений звичай серед закарпатців?
Також хотілося б знати, чи слово РІПА в значенні картоплі вживається в усіх районах області.
Маю підозру, що є кращий - може, навіть академічний - словник є в друкованому вигляді...
[ Re: Re: Словник ]відповів(-ла)Tasic14:45:08 08/09/2005 якшо то "все Закарпаття", то співчуваю авторові матеріалу
[ Re: Re: Re: Словник ]відповів(-ла)Myroslaw22:06:52 08/09/2005 прикіл в тому що простим юзерям дано можливість самому вносити доповнення і все це залишене на волю Божу . . .
[ Re: Re: Re: Re: Словник ]відповів(-ла)Ron19:12:20 14/09/2005 Ух ти, який словничок. Ага, отож і внесу доповнення, не "кілько", а "кулько" :)