Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
[ мапа Горгани, полонина Красна, Свидовець ]додав(-ла)vasyl08:20:56 25/12/2009[ permalink теми ] Дана мапу http://picasaweb.google.com/Va syl.Hutyriak/PDQTgK#5389088915 482029410 сьогодні отримав. Ціна в Чехії 129 Kc (55 грн), каталожна в Польщі 14,9 zl (40 грн)
Я не можу ставити ціну значно меншу як там тому її вартість в Україні буде 50 грн. Для членів та активних учасників фундації знижки.
[ Re: Re: мапа Горгани, полонина Красна, Свидовець ]відповів(-ла)Astrik09:35:46 25/12/2009 Титульна мапи то звісно добре. А міг би сфотографувати цю мапу в розгорнутому вигляді для загального огляду, як вона вииглядає.
І сфотографувати у режимі макро, з високою деталізацією, якийсь невеличкий фрагмент наприклад район Чорної Клєви, чи Бовбушанки, чи Свидовця. Це аби оцінити якість промалювання мапи, як деталі нанесені, які назви використані і ін. Був би дуже вдячним.
Не хочеться купувати кота в мішку.
[ Re: мапа Горгани, полонина Красна, Свидовець ]відповів(-ла)vasyl15:22:15 25/12/2009 Буде у Львові в понеділок штук 15-20 у нашого представника.
телефон представника буде на нашому сайті, який також буде оновлено в понеділок :). На оновленому сайті постараюсь подати краще фото мапи - сьогодні дуже зайнятий сайтом і ще їду в гори
[ Re: Re: Re: мапа Горгани, полонина Красна, Свидовець ]відповів(-ла)vasyl20:36:59 27/12/2009 Завтра в годині 9-10 зробимо фото крайніх точок.
Ціна мапи знизилась до 45 грн через відсутність картки з телефонами рятувальних служб (одна сторона) та мірної лінійки (інша сторона). Чомусь не передали ту картку (видно на фото на чеському сайті). Але контакти рятувальників є на мапі.
Якість паперу, на наш погляд, є кращою від паперу мапи Горгани. Хом, Аршиця не входить, але входить Вишківський Горган, оз. Синевир, с. Синевир та хр.Камянка (без перевалу на Міжгір’я).
Внизу зліва охоплює Вільшанське водосховище та Менчул.
Низ - г.Климова, с.Красна, правий низ - г.Близниця-Драгобрат
Права сторона - с.Бистриця
Правий верх - Гута
Верх - Осмолода
[ Re: Re: Re: Re: мапа Горгани, полонина Красна, Свидовець ]відповів(-ла)vasyl11:21:36 29/12/2009 Завдяки останньому фото Едуарда побачив одне неспівпадіння. Назва вершини Плоска написана над відміткою 1116 і в такому варіанті воно виглядає що то вона. Але насправді це не так, тому що дана карта обрізана по справжню гору Плоска і дана назва відноситься до вершини поруч. Очевидно що то зміщення не робилось свідомо нами, а виникло в процесі останніх правок.
[ Re: Re: Re: Re: Re: мапа Горгани, полонина Красна, Свидовець ]відповів(-ла)wolods@gmail.com19:39:36 03/01/2010 "то зміщення не робилось свідомо нами, а виникло в процесі останніх правок".
Чиїх поправок,п. Василю?Дуже встидливо замовчуєте, хоча завжди ріжете правду-матку.
Достоїнства мапи - дуже інформативна.Тим, хто вніс так багато даних, треба подякувати.Основний недолік - в поході незручна - дуже велика - і буде знищена за 1 похід.Треба оформляти мапи так, як це роблять поляки із 100-кілометрівками
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: мапа Горгани, полонина Красна, Свидовець ]відповів(-ла)vasyl22:03:50 03/01/2010 Пишу правду-матку :).
Ідея створення такої мапи повністю за чеськими партнерами, правки та додавання інформації робились мною, але терен досліджували вдвох-вчотирьох в залежності від можливостей, які були обмежені різними факторами. Зрештою я про це написав в нас на сайті.
Так розумію, що мапи пропонується робити меншими, але збільшіть кілометрівку в чотири рази і вона теж буде немалою.
Щодо згадуваного зміщення, то я правив мапу і ще її краї не були до кінця визначені. Очевидно при останній правці назва ПЛОСКА була картографами в Чехії просто механічно зміщена вліво для того щоб вона помістилась в даний аркуш.
Ппросто для прикладу напишу, що мапа мені надсилалась в елктронному вигляді близько 1-1,5 місяців і в очах вже просто рябіло від всіх назв (польських, українських, чеських). Очевидно щось подібне було і в них, але їм було гірше, бо вони погано знають кирилицю. Тому в мапі можуть бути випадкові помилки. Виникали такі речі, коли пропадали навіть деякі відрізки маршрутів і тому кожен раз необхідно було переглядати всю мапу. Бачу також, що деякі перевірені дороги теж зникли.
Вже почали надходити зауваження з Польщі по деяким районам, але власне саме ті райони нами не досліджувались.
Я розумію що користувач хоче мати ідеальну карту, але на жаль поки що ніхто не в змозі профінансувати дані дослідження, які вимагають великих затрат часу та коштів.
[ Re: Re: Re: Re: Re: мапа Горгани, полонина Красна, Свидовець ]відповів(-ла)wolods@gmail.com22:03:18 03/01/2010 Мапа Ґорґани. Роздуми щодо назв і оформлення.
1.Назви із 2-х слів - то через риску, то без:
Клаузура-Плайська, Щавник-Великий, Верх-Студений, але Клива Журавлева,Клива Тарничкова, і т. д.
2.Назви із 2-х слів, іменника і прикметника.
Іменник несе основну інформацію, найбільший її обєм,прикметник - допоміжну, меншу частину. Тому іменник повинен бути першим. Назва буде скоріше знайдена, якщо іменник є першим. З цих міркувань правильно названо: Ґрунь Жигалівський, Полонина Чорна,Кінь Ґрофецький, Яла Н.,Поляна Німецька. На мапі неправильно: Німецький пер., В.Сивуля , і т.д.Чому раз так, а раз інакше?.А от 2 назви поряд по-різному: Кінь Ґрофецький і Ґрофецький став - що, і так добре і так добре?.І ще 2 назви поряд: Вовкан М. і Maly Wolkan.Чомусь назвали правильно, хоча польська - неправильно.
3. Перекручені назви
Канусяк,треба Конусяк (на мапі навіть є Pod Konusiakami), від конусного профілю вершини. Овул - Овал - овальна, майже кругла вершина. Плайок, хоча місцеві називають Плаєк, та і на мапі є Plajek.Синевир - Синєвир (синій вир). Салатрук - Салотрук (при замерзанні утворюється льодове сало), Салатручіль - Салотруків - притока. Салотрука.Перенизь - Переніс (перевал), хоча на мапі є Pereniz.Боревка (від польського Borufka)- українською Буревка (вона бура восени). Ріг - є 1-й і 2-й ріг, який Ріг позначено?. Гроньків - Гриньків. Терса-Тирса (опилки).Горни Звур (польське Gurny Zvur)-Гірський Звір.Ростока (рос.)-укр. Розтока.Поланська Кичера-Полянська Кичера ( є Polanska).
4. Слово полонина чомусь із великої:
Пол.Максимець, Чорна Полонина (це пл. Чорна під Ґропою , а хр.Ч.Полонина в іншому місці), хоча на тій же мапі є назви із малої, напр.,пол. Неґрова.
5. Частина важливих ділянок хр.-кордону закрита текстом, хоча цього легко можна було уникнути, напр. зменшити обєм тексту, або хр.нанести зверху тексту.
6.Назви то із Ь, то без Ь
Геришаска, а є і Геришаська.
Не задумувались?А це праця міжнародна, статус високий.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: мапа Горгани, полонина Красна, Свидовець ]відповів(-ла)vasyl22:07:59 03/01/2010 Я написав в коменті, що "назвам не приділялась велика увага".
Мене не цікавить статус мапи, мене цікавить, що дану діяльність ніхто не хоче фінасувати, а споживач ВИМАГАЄ :).
Я зовсім не маю бажання з Вами дискутувати по назвах, тому що... просто не маю на це часу :).
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: мапа Горгани, полонина Красна, Свидовець ]відповів(-ла)vasyl10:45:20 04/01/2010 Знайшов час переглянути зауваження. Деякі слушні, з іншими не погоджуюсь, але дискутувати точно не буду :). Всі зауваження збираю в окремий файл і при розробці чи наступних поправках вони будуть розглядатись детальніше.
Буду радий, якщо гра буде йти не в одні ворота і буде дискусія - чому саме так а не інакше (як Ви зараз і зробили).
Повторююю - я в мапі більший наголос роблю на існуючі стежки, дороги, тощо, а не на правильність написання назви. У Ваших же мапах якраз було навпаки, відповідно ми йдемо паралельними курсами. Вивченням назв мають займатись відповідно навчені та досвідчені краєзнавці, а моя справа відобразити їх на мапі. Так як зараз дана робота майже не проводиться, то Ваші висловлювання не можна рахувати істиною, особливо якщо враховувати Вашу любов до українізації всього, і з чим я особисто не погоджуюсь так як вважаю це крайністю.
Наведу приклад - наприкінці січня має вийти польська мапа Чорногора, в якій назвам приділялась дуже велика увага. Польські дослідники ЧОТИРИ роки досліджували дані терени і думаю Вам буде про що поговорити власне з ними, а не зі мною :).
Щодо горганських мап, то ми зараз працюємо над черговим варіантом і знову замовники просили НЕ АКЦЕНТУВАТИ увагу власне на назвах і не готові це фінансувати. Врешті треба буде десь ближче до крайнього терміну (20 травня) напевно нам зустрітись і знайти компроміс в цьому :).
[ Re: Re: Re: Re: мапа Горгани, полонина Красна, Свидовець ]відповів(-ла)sun_light12:04:34 04/01/2010 Можливо хтось може підказати - чи є щось типу реєстру географічних назв України? Агов, спеціалісти! Така річ могла б розставити багато крапок над І. Є різного роду дослідження, розвідки, реферати, у яких кожен доводить свою правоту. Але ж МУСИТЬ бути щось офіційне!?!
[ Re: Re: Re: Re: Re: мапа Горгани, полонина Красна, Свидовець ]відповів(-ла)wolods@gmail.com22:45:23 06/01/2010 За слухами у Верховній Раді декілька місяців тому ішла мова про створення міжвідомчої комісії із створення і затвердження офіційних географічних назв. Я знаю лише 1 працю, присвячену географічним назвам.Це"Назви гір Івано-Франківщини. Словник- довідник. Мирослав Габорак. Ів-Фр. 2005, Місто НВ, 350 стор., 2892 назви.Можливо, праць є більше, але я не мовознавець і займався назвами принагідно при оформленні мап до туристичного путівника.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: мапа Горгани, полонина Красна, Свидовець ]відповів(-ла)Ed.ua15:06:17 07/01/2010 ХРИСТОС НАРОДИВСЯ!
Праць однозначно є більше, у того самого автора Мирослава Габорака є словник-довідник "Гідронімія Івано-Франківщини"...
Я далеко не фахівець в цих питаннях, але скажу так:
-На жаль на сьогоднішній день єдиний державний реєстр географічних назв України відсутній.
Є лише наміри,затвердженні постановою кабміну за №622 від 11 травня 2006р з подальшим створенням при Укргеодезії Міжвідомчої науково-методичної ради.
Очевидно на все чогось як завжди не вистачає , це при тому що тема гаряча, наукові праці по цій тематиці писались пишуться в будуть писатися.
А на що ж ми можемо опиратись ?
1.НапЕвне можу сказати що маємо затверджений перелік назв населених пунктів (ну це і зрозуміло, як же,приміром, вибори проводити?) http://www.rada.gov.ua/zakon/n ew/ADM/zmist.htm
2.Ще актуальні "Тимчасові правила по збору та встановленню географічних назв при виконанні топографічних робіт." http://gki.com.ua/DyWP/bindata /_0003040_file.pdf
Де до речі стосовно назв водних обєктів вказано користуватись довідником : «Словником гідронімів України» http://uk.wikipedia.org/wiki/% D0%A1%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD% D0%B8%D0%BA_%D0%B3%D1%96%D0%B4 %D1%80%D0%BE%D0%BD%D1%96%D0%BC %D1%96%D0%B2_%D0%A3%D0%BA%D1%8 0%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8
а також в Тимчасових правилах… подано деякі основні положення стосовно назв (в цьому розрізі варто розглянути п.2 та п.4 зауважень wolods@gmail.com до нової мапи Горган(
3. Книжкові видання, багато з яких видані авторами на влашний кошт малим тиражем. Публікації , дослідницькі статті різного характеру. Багато є матеріалів (замітьте наукових)по конкретним місцевостям , що прямо стосуються нашої теми. Але усі ці матеріали треба ще мати,опрацювати (хай но Astrik скаже скільки часу у нього зайняло питання «Чорна Гора чи Піп Іван »)
4.Як правило довідникова література, атласи, мапи супроводжуються покажчиками, назв присутніх в матеріалі . Це дуже корисна інфа.
5.Інтернет ресурси, серед яких крім даного <http://www.karpaty
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: мапа Горгани, полонина Красна, Свидовець ]відповів(-ла)wolods@gmail.com00:03:10 08/01/2010 Я колись приводив вирізки із "Тимчасових правил…" на цьому сайті в дискусії із Гутиряком.
ВЗАГАЛІ, мова іде не так про ОФІЦІЙНІ власні назви, як про НАРОДНІ назви малих присілків, урочищ, гір, ґрунів,полонин, які в основній масі не показані в документах .
КОНКРЕТНО відносно мапи "Ґорґани…".
Думаю, було би дуже добре, якби до редагування назв були долучили мовознавця.Не такі-то вже великі затрати.Він би за день із редагуванням справився, або досить було редакторам Або варто було редакторам "Ґорґан…" заглянути у правила написання власних назв, які колись приводив на цьому сайті Tasic.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: мапа Горгани, полонина Красна, Свидовець ]відповів(-ла)Astrik23:02:58 07/01/2010 ". ..... Але усі ці матеріали треба ще мати,опрацювати (хай но Astrik скаже скільки часу у нього зайняло питання «Чорна Гора чи Піп Іван »)"
Згоден з тобою що питання назв "гаряче" і актуальне сьогодні.
Найважче і найбільше часу займає це знайти матеріали. Потім опрацювання матеріалу (переклад, порівнняння з іншими даними). Після того написати свої висновки, котрі черз якийсь час можуть бути вже неправдивими. З таким моментом зстикнувся коли зайнявся назвою гори Ч
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: мапа Горгани, полонина Красна, Свидовець ]відповів(-ла)Astrik23:33:30 07/01/2010 щось обірвало. З таким моментом з стикнувся коли зайнявся назвою гори Чорна гора/Піп Іван. Питання з назвою ціє гори для себе до кінця так і не вирішив. І починаю вже схилятись до припущення котре колись висловив Нормалайзер, що може бути і дві назви.
[ Re: мапа Горгани, полонина Красна, Свидовець ]відповів(-ла)Slavamix23:12:37 27/12/2009 Готовий купити карту, я з Рівного, якщо передасте я заплачу за доставку.
Давайте якось організуєм?
0671912839
0503751703
Дайте свій або зателефонуйте по змозі самі. Бо дуже дуже треба така карта!
[ Re: Сайт ]відповів(-ла)jarko22:44:15 19/12/2009 скажыте какие у вас туры есть на новый год
[ Re: Re: Сайт ]відповів(-ла)Slavamix01:25:23 20/12/2009 топто тури,.. саме що цікавить?
[ Хто, де, коли??? ]додав(-ла)джек09:46:33 18/12/2009[ permalink теми ] Є пропозиція тут зазначити хто-де зустрічатиме новий рік. Я думаю, що це було б корисно з метою визначення які колиби і традиційні місця будуть "зайняті" групами туристів. Чи хтось планує на НР бути на Плісці і хаті під Конем Грофецьким?
[ Re: Re: Re: Re: Хто, де, коли??? ]відповів(-ла)Tasic19:46:52 18/12/2009 Гляньте, де немає тріщин у перекритті (вони помітні), там і можна буде сидіти. Та кімната, у яку потрапляєш, повернувши направо від центрального входу - як на мене, не дуже. Ще взимку звернув увагу. Ми там не ночували, вирішили, що безпечніше буде у кімнаті, яка з лівого боку від входу, трохи уперед. Тоді було у районі -30 і інших варіантів ночівлі не було, а спускатися до колиб вже було запізно, то залишилися нагорі
ЧЕРНІВЦІ, 15 грудня. (Наталія Команяк - УКРІНФОРМ). Національний природний парк "Черемоський" розкинеться більш як на 7 тис. гектарів.
Він об’єднає, повідомили кореспондентові УКРІНФОРМу у прес-службі ОДА, майже 4,7 тис. гектарів земель державного "Путильського лісогосподарського підприємства", 857 гектарів - Карпатського державного спеціалізованого лісгоспу агропромислового комплексу, які вилучаються в установленому порядку та надаються національному природному парку у постійне користування. Крім того, до парку залучено ще понад 1,5 тис. га земель Карпатського держспецлісгоспу АПК, проте вони залишаться за цим підприємством.
Як повідомляв УКРІНФОРМ, Національний природний парк "Черемоський" створено 11 грудня Указом Президента України з метою збереження цінних природних та історико-культурних комплексів та об’єктів на території Буковинських Карпат - у Путильському районі Чернівецької області.
[ Відпочинок у Карпатах (Сноуборд-прокат) ]додав(-ла)Rurom05:03:54 16/12/2009[ permalink теми ] Хочемо з друзями в період нового року відпочити в Карпатах і покататися на сноубордах/лижах(приорітет сноуборди, потрібен прокат). Почали шукати і вибирати місце на сайті http://www.karpaty.info кудиб краще поїхати на відпочинок. Там дуже великий вибір, по областям, районам, але важко вибрати хороше місце лише по фотографіям і описам, якщо в багатьох місцях ми не були. Звертаюсь до вас з проханням, порекомендуйте будь-ласка гарне місце для відпочинку (окрім буковеля, ми там вже були, дуже класне місце, але ціни на житло і прокат трохи кусаються), основні критерії:
1. наявність снігу в період нового року
2. наявність не дуже дорогого житла
3. можливість добратися транспортом (поїздом, автобусом без особливих перешкод)
4. наявність підйомника, і пристойної гірки
5. дуже бажано щоб був прокат сноубордів! чи хочаб лиж, але сноуборди краще)
буду дуже вдячний за всі відповіді та детальні коментарі, якщо є можливість порекомендуйте одразу декілька місць, щоб при можливості було з чого вибирати.
якщо це можливо пишіть будласка місця у форматі як на сайті http://www.karpaty.info, тобто Область --> Район --> назва місця відпочинку, щоб потім можно було зайти на сайті інформацію про житло, ціну і контактні телефони
1. Це до п. Бога
2. не дуже дорогого житла в період НР - не буває, бо те що влітку коштує 100 грн, в нр коштує 500 грн. Та й всі БЮДЖЕТНІ місця резервують в жовтні
3. крім колиби на Плісці - практично всюди можна добратися
4. корелює з п. 1 . Є ймовірність що з снігом буде д...па а відповідно альтернативи Буку не буде,
Найкраще в таких випадках - засилати гінця
[ Re: Відпочинок у Карпатах (Сноуборд-прокат) ]відповів(-ла)pumbaa16:49:40 17/12/2009 Залежить від того, що для вас "не дуже дорого". Можна попробувати все-таки Буковель, але жити, скажімо, в Микуличині або Татарові. Зранку сідати на перший буковельський бус (відправляється о 5-20 з ІФ) і біля 8-ї ранку ви на Буковелі, де до 9-ї ранку діють 50%-ні знижки на прокат і абонементи. В березні з ІФ такий рейд (правда, машиною) обходився прибл.130 грн. в день на людину (прокат лиж, абонемент з 8-00 до 13-00, дорога, харчі з собою).
[ Про обсерваторію ]додав(-ла)Tasic11:51:03 14/12/2009[ permalink теми ] Чув сьогодні по брехунцеві наступне: обсерваторію на Попі Івані можуть передати у власність (чи для користування, не знаю) Прикарпатському національному університетові ім. В. Стефаника з метою реконструкції і використання у навчальному процесі, для науки і т.п. Зараз затримка за Верховинською районною владою, яка не дуже хоче ділитися таким важливим для них об’єктом.
Що це може дати (то моя приватна думка): я викладаю у цьому університеті. За останні роки університетом було придбано кілька навчальних корпусів, гуртожиток та найбільший у місті спорткомплекс. Це - для студентів. Спорткомплекс було придбано (вроді, процедуру закінчили) після того, як його у держави викупив якийсь підприємець.
Тому досить ймовірно, що для споруди передача, якщо вона відбудеться, піде на користь. Там працюватимуть біологи, археологи (цікаво, що шукатимуть: ). Кошти на реконструкцію мають надійти з-за кордону. Ще раз, це - тільки моя приватна думка. Сам у процесі не задіяний, тому просто описую стан речей.
В університеті є кілька вчених зі світовим ім’ям у галузі радіоастрономії. Якщо не помиляюся, діє підрозділ НАН України, який займається цим напрямком. Хоча не уявляю собі цього на Попі Івані, але, можливо, слово "астрономія" також відіграло якусь роль.
Але чи щось узагалі відбудеться - побачимо :)
[ Re: Про обсерваторію ]відповів(-ла)nefar09:26:27 15/12/2009 Це краще ніж чекати поки вона (обсерваторія) занепаде повністю. Краще передати в користування (довгострокове). Але мені здається що тут не за районною владою заминка, а за обласною а то й ще вище...
[ Re: Про обсерваторію ]відповів(-ла)Slavamix09:31:54 15/12/2009 захоплять "слоня" і навіть не буде де переночувати!
Звичайно я згіден з тим що він розвалиться, якщо ним не займатися, але питання ось в чому - чи будуть допускати туристів.....
[ Re: Re: Про обсерваторію ]відповів(-ла)ILC09:52:21 15/12/2009 стежку залишать для туристів, щоб перейти з Чорногірського на Мармароський
[ Re: Re: Про обсерваторію ]відповів(-ла)Tasic17:44:27 15/12/2009 хочу запитати, просто задля цікавості: Ви особисто ризикнете зараз ночувати в обсерваторії? Чи були там улітку цього року і бачили стан, у якому перебувають перекриття? За останні 5-6 років вони розвалилися геть і зараз потрібен лише поштовх, аби вони впали у тих 2-3 кімнатках, де зазвичай узимку ночують.
2 ILC: не хвилюйтеся , проблему вирішать простіше: будуть стояти кулемети. Як діти, чесне слово..
[ Re: Re: Про обсерваторію ]відповів(-ла)duda21:21:31 15/12/2009 принцип "сам не гам і іншому не дам" спрацював??
А де взялись в університеті ім. В. Стефаника вчені по радіоастрономії з світовим імям ? Ніколи про таких не чув, можеш по конкретніше? Цікаво.
[ Re: Re: Про обсерваторію ]відповів(-ла)Tasic17:23:33 15/12/2009 http://zt.20minut.ua/news/1300 73 . А за НАН - університет отримав якийсь грант та фінансування і дозвіл на штат наукових співробітників. За те чув на Раді, сильно не вникав. Нема грошей - тебе знають тільки вузькі фахівці, є гроші : пчихнуть американські вчені - увесь світ знає..
От думаю, тільки чи *радіо* то астрономія. Так мені казали, але то може бути і хиба. Однаково, слово "астрономія" наявне :)
[ Re: Re: Re: Про обсерваторію ]відповів(-ла)wolods@gmail.com22:44:10 15/12/2009 Навря чи у вас є і будуть спеціалісти і фінанси для відновлення руїн. Та це не є функцією університету.Тут потрібен багатодержавний капітал.А створення притулку потрібне не тільки туристам, а і для відбудови руїн
[ Re: Про обсерваторію ]відповів(-ла)perekotypole16:32:36 15/12/2009 головне, щоб після цього придбання споруда з прилеглою територією раптом не перекочувала до якогось ТзОВ або "благодійного фонду" (на умовах т.зв. довгострокової оренди, напр.), з подальшим обгородженням і фактичним використанням як чийогось приватного маєтку. дуже сподіваюсь, власне у цьому випадку я помилюся, але відчуження держ. власності в сучасній Укр. найчастіше не дає громаді нічого доброго.
Ну але щось з Обсерваторією треба робити, це очевидно. тож, як кажуть, дай Бог нашому теляті вовка з"їсти...
[ Re: Re: Про обсерваторію ]відповів(-ла)Tasic17:32:40 15/12/2009 >відчуження держ. власності
та університет державний, куди його відчужиш :)
[ Re: Re: Re: Про обсерваторію ]відповів(-ла)perekotypole18:34:08 16/12/2009 повторюю: на умовах т.зв. довгострокової оренди. Це один з варіантів. у цих справах я не спеціаліст, про конкретні схеми може розповісти хтось інший. але те, що вони існують і успішно впроваджуються в Україні, очевидно здається всім.
[ Re: Re: Re: Re: Про обсерваторію ]відповів(-ла)avatorl23:53:54 16/12/2009 В Києві таке точно практикують. Державні університети здають свої землі в оренду під будівництво житлово-офісних будинків, за що університету обіцяють певну частку квартир/офісних приміщень.
[ Re: Про обсерваторію ]відповів(-ла)Qbl23:09:07 16/12/2009 Шановний Тasic, невже обсерваторія в настільки аварійному стані? Просто ми з друзями хотіли там Новий Рік зустрічати, а тут побачив цікаву інформацію для роздумів....
[ Re: Re: Про обсерваторію ]відповів(-ла)Tasic19:14:17 17/12/2009 Далі вже нікуди. Звісно, перекриття може простояти ще рік-другий, а може завалитися і завтра. Я був там цього року 2 січня та у кінці серпня і те, що побачив, мені не сподобалося. Те, що було відносно цілим років 2-3 тому, зараз провалюється. У кожного своя голова, ясно, народ вже ділить шкуру живого ведмедя і вирішує, як розікраде університет ті стіни, а поки що я би утримався від ночівлі усередині центральної частини обсерваторії.
Я вже бачу чийсь пост за кілька тижнів "Тасік казав дурниці - вистояло" :)
[ Re: Re: Re: Про обсерваторію ]відповів(-ла)Roman19:48:31 17/12/2009 А чи не є придатнішою для ночівлі південна, одноповерхова прибудова?
Ми там там колись давно (дуже давно) ночували
[ Re: Re: Re: Re: Про обсерваторію ]відповів(-ла)Tasic21:41:46 17/12/2009 Ну там верх бетонний, а не з дерева. Але то треба вгадати, щоб там було вільно у такий час :)
[ Re: Тризуб з каміння ]відповів(-ла)Slavamix00:43:38 13/12/2009 Круто!
Дідові честь - мало таких на Україні...!
[ Притулок ]додав(-ла)smarn09:53:22 11/12/2009[ permalink теми ] Цікавий притулок в Швейцарії, фото його будівництва - http://www.risk.ru/users/svede nin/9308 , загалом по якості притулків вони звичайно перші в світі. Німецькі і австрійскі теж гарні але все не так круто. Знаю, що в 2009 році Німецький альпійский клуб витратив 7 милионів на реконструкцію діючих притулків,навіть закрив маловідвідувані.
[ Re: Притулок ]відповів(-ла)ILC10:38:06 14/12/2009 Який же це притулок? Це пятизірковий готель. Мабуть, неправильно перевели з швейцарської. Там навіть немає сокири, пилки в тамбурі, кочерги , щоб жар вигрібати з пічки. Туалет всередині приміщення, а як же романтика ...
[ Re: Re: Притулок ]відповів(-ла)Sergiy L.12:32:29 14/12/2009 Я так думаю, що на тій висоті (2883 м) жаби не живуть. Ну і дров там теж немає...тому пилка і сокира не потрібні. )))
[ Re: Притулок ]відповів(-ла)asd00884813:17:34 14/12/2009 Теж чув що DAV прикриває хутте в мало відвідувальних районах. Мало відвідувачів, мало грошей на реконструкцію згідно новими екологічними вимогами.
PS А попередня хутте під Монте Розою пару років підряд вважалась найгіршою.
[ Re: Re: Притулок ]відповів(-ла)smarn09:18:57 15/12/2009 Так саме через нові екологічні правила проводять реконструкцію, як я зрозумів стосуєтся, в основному, хутте на території Австрії.
[ 11 грудня - Міжнародний День Гір! ]додав(-ла)eR-man00:26:40 11/12/2009[ permalink теми ] Щороку 11 грудня, починаючи з 2003 року, відзначається Міжнародний День Гір (International Mountain Day). Свято було встановлене Генеральною Асамблеєю ООН (резолюція № A/RES/57/245) під час підведення підсумків Міжнародного року гір.
Міжнародний День Гір є способом усвідомити важливість гір для життя людського співтовариства, можливістю спонукати та побудувати таку співпрацю, яка принесе позитивні зміни для збереження унікальної природи, традиційної культури, а водночас розвитку економіки гірських регіонів та їхіх спільнот.
Зі святом, мандрівники-горяни! Долайте нові хребти й вершини, споглядайте небачені краєвиди, бережіть красу гір!