Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
[ Ділове - Шепіт??? ]додав(-ла)Zevstour-1321:24:37 10/07/2009[ permalink теми ] Плануємо в кінці липня пройтись категорійкою з Ділового по кордону до Шепота... В зв’язку з цим виникло кілька питань:
1. який стан дороги(стежки) вздовж стр.Білий на полонину Лисича, за скільки часу реально туди вийти???
2. Чи варто йти до г.Петрос (Мармарошський) - чув там багато дикої звірини((((
3. Чи реально траверснути масив г.Піп-Іван до озера Криваве, не підіймаючись на вершину (планується просто радіалка з озера на вершину та велике бажання поглянути знизу на скелі та водоспади)????
4. Що цікавого можна подивитись в ур.Ненєска (ур.Скеля смерті)??? Планується ночівля на пол.Мезипотоки з радіальною екскурсією до урочища.
5. Чи реально здійснити радіалку з г.Палениця до г.Гнатася, як там в жерепі зі стежкою???
6. Хтось знаходив печери на хр.Чорний Див і чи реально пройти той хребет з Перкалабу до Сарати???
7. Що за пам’ятка природи знаходиться на хр.Жупани???
Наперед вдячний за будь-яку інфу.
p.s. - дозволи на перебування в прикордонній зоні вже замовили))))
[ Re: Ділове - Шепіт??? ]відповів(-ла)petros107:11:01 13/07/2009 Ми плануємо на 5-10 серпня ( по погоді ) Може зустрінемось. Стан стежки вздовж потоку минулого року був чудовий ( це після повеней ). Два рази потрібно ( якщо по дорозі ) перетинати потік . Якщо пройти цей відрізок стежкою через ліс то ( близько 500 м ) то і мочитися не потрібно. Щоб вийти на Лисичу реально потрібно 8 год. Є стежка, що суттєво скорочує шлях. Ходили на г. Петрос. Присутність звірини відчувається дуже. Кругом все зрито кабанами.
[ Re: Re: Ділове - Шепіт??? ]відповів(-ла)Zevstour-1318:48:03 13/07/2009 Дякую! Нажаль в часі розминемось з вами((( Ми йдемо з 25липня по 3 серпня.
[ Re: Re: Re: Ділове - Шепіт??? ]відповів(-ла)natikaK18:19:10 22/07/2009 Мабуть, з нами зустрінетесь - будемо йти назустріч теж із 25-го, частина умовно вздовж кордону приблизно від Перкалабу до Стогу :)
[ Re: Ділове - Шепіт??? ]відповів(-ла)_olexa_00:33:01 14/07/2009 до п.5. - радіалку на Гнітесу здійснити неможливо (не порушуючи закон) бо Гнітеса знаходиться за "лінією інженерних споруд" - дозвіл на прохід в цю зону за Законом виключно в компетенції командира застави (у конкретному випадку застава Калиничі, знаходиться у верхів’яхр. Перкалаб) і туристам такий дозвіл як правило не видається, принаймні в Калиничах. На генштабівській кілометрівці дорога яка позначена вздовж кордону на стовпі №535 круто відходить від кордону на схід і після перетину потоку Перкалаб йде на південний схід на хр. Жупани і далі до с. Сарата - насправді це і є "лінія інженерних споруд", притому на цій ділянці колючий дріт піднятий та закріплений, сигнальні системи теж (здається) в порядку та підтримуються в належному стані. Застава Калиничі знаходиться якраз біля перетину цієї линії потоку Перкалаб (на правому березі).
до п.6. Печерами на хр. Чорний Дів опікується Чернівецький спелеоклуб (Павло Куприч, Богдан Рідуш), їх стараннями це тепер спелеологічний заказник. Входи до печер ретельно закладені, щоб ніхто випадково не провалився - печери там вертикальні, для звичайних туристів (без спецільної підготовки) важкодоступні і реально малоцікаві, найбільша глибина 30 метрів.
до. п.7. на хр. Жупани знаходиться заказник по збереженню та розведенню окремого рідкісного виду ялини, будете там самі побачите - він огорожений колючим дротом.
Можливо і зустрінемось: 25 липня планую йти з Маслокрута на ПІМ, 26-го точно маємо бути під ПІМом з боку Лисичої.
[ Re: Re: Ділове - Шепіт??? ]відповів(-ла)Zevstour-1312:02:50 14/07/2009 А з якого боку від лінії інженерних споруд іде дорога (стежка)???
Спелеодосвід є (сам з Буковини і з Чернівецькими спелеологами знайомий) але ми не збираємось залазити в середину - просто бажання пройти по хребту та на майбутнє розвідати та описати точне місцезнаходження даних печер. Вже маю мапу з нанесеними входами - тепер перевірити те все на місцевості.
[ Re: Re: Re: Ділове - Шепіт??? ]відповів(-ла)_olexa_00:10:05 15/07/2009 На ділянці ПІМ-Стіг дорога за лінією інженерних споруд (на це у вас буде дозвіл з Ділового); Стіг-Боршутин дорога/стежка з тилового боку; Боршутин-Паляниця реально дорога просто контрольно-слідовою полосою, тобто за лінією інженерних споруд, але на цій ділянці колючий дріт знятий або опущений на землю інших доріг нема (невеликі білянки тилових доріг після Лостуна я не рахую).
Біля ділянки з печерами є табличка "Спелеогічний заказник" (станом на літо 2007-го року)
[ Re: Ділове - Шепіт??? ]відповів(-ла)dychkoy10:06:20 15/07/2009 По п.1 після пилорами через 100 м. міст за ним роздоріжжя. Ліва дорога йде попри потік Білий - дорога добра. По ній їздять Газ 66 та джипи. Дійсно перших 7-8 км кілька разів треба йти через по мокрій дорозі (потік переливає). Потім з повороту (орієнтир великий камінь на потоці) сухо. Постійно йдете лісом, тому сонце мало турбує. Минаєте з правого боку галявинку з хатиною, яку дуже загадили зальотні туристи-матрасники і далі підйом до самої Лисичої. Час 7-8 годин.
Якщо на роздоріжжі піти середньою дорогою - економія 2 години і краєвиди на верху набагато кращі. Але дуже стрімко набираєте висоту, дорога гірша і новачкам буде важко. На старій вирубці, біля хатини, варто не пропустити верхню стежку (по верхній дорозі трохи берете вправо є тежка через ліс) інакше попадете в буреломи втратите 30-40 хв. Виходите на рівну дорогу по якій йдете відпочиваючи. За кілька метрів по скалі стікає вода (дуже добра). Далі цією дорогою до самої Лисичої.
По п.2 все залежить від тих емоцій, які ви плануєте отримати. Гора цікава - ліс до самої вершини, на вершині тріанг. З вершини ПІМ можна зробити файну знимку де Пєтрос М і Петрос Ч будуть на одній лінії.
По п. 3 траверснути до озера реально є добра стежка.
[ Re: Re: Ділове - Шепіт??? ]відповів(-ла)Zevstour-1315:40:40 15/07/2009 Середня дорога, я так розумію, йде через пол.Гольчинка та попри Щербань (Зербан)?
На рахунок траверсової стежки - дякую, але вже знайшов підтвердження її існування на фото Tasic http://www.karpaty.com.ua/page s/reports/tasic/kr-visheul-200 5/42_Pip_Ivan_zi_snizhnykom.jp g , за що йому великий респект!!!
p.s. - цікавий факт - перепад висот з Ділового на ПІМ є одним з найбільших в наших Карпатах - приблизно 1600м)))))))))
[ Re: Re: Re: Ділове - Шепіт??? ]відповів(-ла)Ed.ua19:14:42 15/07/2009 Що представляє собою пол.Гальчинка? Ходив тою дорогою, полонини не бачив.
[ Re: Re: Re: Re: Ділове - Шепіт??? ]відповів(-ла)Tasic20:38:44 15/07/2009 Маленька полонина, на ній купа доріг і споруда прикордонників, яка скоро завалиться. Оббито бляхою, висить великий замок. Хата реально небезпечна - може шось на голову впасти
[ Re: Re: Re: Re: Re: Ділове - Шепіт??? ]відповів(-ла)Alex09:14:56 16/07/2009 Перший раз, коли я там був (2003), то стояла зруйнована колиба без даху. В 2008 її вже не було, був свіжозбудований пікет, дійсно оббитий бляхою і з замком, але не виглядало, що він має завалитися. Стрих там був відкритий - там погранці сушили віники :) Під навісом - стіл.
Можу фото знайти.
І то швидше не полонина, а досить протяжна стара вирубка, заросла малинами.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ділове - Шепіт??? ]відповів(-ла)Tasic22:37:38 16/07/2009 стрих в аварійному стані. Думав на нього залізти з метою дізнатися, чи можна ночувати. Але передумав
[ Чорногори ]додав(-ла)perekop8921:14:48 09/07/2009[ permalink теми ] Підкажіть, хто нещодавно був на Чорногорах яка там ситуація з розбиттям табору і розпалюванням вогнищ, бо чув, що там лісники "бігають" і штрафують всіх кого не лінь.
І якщо хтось йшов через КПП в Шибелиному, то чи потрібно там щось там платити за вхід, бо минулого року не треба було. Щиро дякую за допомогу.
[ Re: Чорногори ]відповів(-ла)voldem09:36:20 10/07/2009 В Шибеному нічого платити не треба, просто треба мати паспорт. Ще просять зареєструватися в лісництві - думали, що там захочуть гроші. Нічого подібного: записали в зошит та й по всьому.
Ночували ми не на традиційних стоянках: На сідлі між Шурином і Попом Іваном і нижче г.Бребенескул, бо не хотілось падати аж до оз.Бребенескул. Ніхто не бігав і не штрафував. Правда, вогнищ не палили, користувались пальником
[ Re: Re: Чорногори ]відповів(-ла)KernelPanic09:19:47 14/07/2009 Так воно і є. Тіки ми ночували на Марічейці (привіт комарам! =)) і на самому Бребенескулі, далі на схилі Говерли і у так званому "таборі" поблизу Петроса, саме під дахом від дощу ховалися, хоча воно й тече. Жодного лісника не зустріли, не зважаючи на те, що перщі два дні погода була файною.
[ Боржава ! ]додав(-ла)taras-h16:36:42 09/07/2009[ permalink теми ] А скажіть будь-ласка чи реально можна за один день з станції Воловець піднятись до гори Стій і назад до Воловця спуститись ????
І скільки часу би зайняв такий маршрут ????
[ Re: Боржава ! ]відповів(-ла)kudja20:15:44 09/07/2009 Реально, Я з рюкзаком від Воловця через Стій до вечора (18.00-19.00) доходив до полянки над Шипотом де ночував. До Воловця звісно трохи далі, але якщо без багажу то більш ніж реально.
[ Re: Боржава ! ]відповів(-ла)Roman21:50:16 09/07/2009 Без наплечника - можливо, годин за 9 - 10
З наплечником - хіба в режимі перегонів.
Підйом з Воловця до хреста дуже стрімкий, що лівим, що правим маршрутом, десь 2 год.
До ВВ - ще 2 год.
До Стою - ще годину.
А до полянки над Шипотом з ВВ - годинку з копійками...
[ Re: Боржава ! ]відповів(-ла)salatruk01:00:59 10/07/2009 Йой, а шо, є кайф так бігати? :))) А під ВВ біля колиби ватру розкласти, горілоньки випити :))) Помилуватися заходом сонця....
[ Re: Боржава ! ]відповів(-ла)Denis11:18:06 10/07/2009 Удобней спуститса со Стоя в Волчий, и на електрине ( "мукачевке") доехать до Воловца. На легке маршрут займет 7 ч. чистого хода ( если выскочить сразу на Плай и не рубить на Темнатик)
[ Re: Re: Боржава ! ]відповів(-ла)spieler11:28:11 10/07/2009 Согласен, на гору с крестом - дольше, но и живописней. Но спуск в Вовчий очень коварен. Не там повернёшь и можно долго блудить по лесам. Два раза там спускался и оба раза на мукачевку не успевал.
[ Re: Re: Re: Боржава ! ]відповів(-ла)Denis11:43:50 10/07/2009 Тут как в сказке: на право пойдешь, елктричку про...шь, на лево пойдешь на електричку попадешь http://static.panoramio.com/ph otos/original/17410046.jpg Маршрут до Волчьего хорошо просматриваетса в Гугл Земля, главное держать направление на г.Заподрину, от неё идет нормальная грунтовка аж до станции.
[ Re: Re: Re: Re: Боржава ! ]відповів(-ла)Denis12:04:04 10/07/2009 P.S. На переднем плане фотки г.Зенева, от нее и уходим на лево ( на юг)
[ Re: Re: Re: Re: Re: Боржава ! ]відповів(-ла)spieler12:23:43 10/07/2009 Пожалуй, да, она самая. В прошлом году по ней шли, там ещё внизу форельное хозяйство и всякие сибаритские заведения. Тогда у нас один участник травмировался и шли мы очень медленно - монотонный, довольно продолжительный спуск по серпантину.
Посчитали ту дорогу слишком длинной и в этом году решили пойти другим путём, так, что бы выйти прямо к станции. Шли-шли, потом потеряли тропинку и падали прямо лесом - умудрились найти экстрим на Боржаве летом (!). Но, что удивительно, упали прямо к станции. Не предвидели только одного - интенсивной речки, разделявшую нас и станцию. Речка широкая - не перейти никак - пришлось делать крюк, а мукачевка ушла практически из под носа!
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Боржава ! ]відповів(-ла)фабіан12:52:26 10/07/2009 З Воловця на Стій і назад за день реально без наплечників. Підйом через Руський путь і траверс ВВ. Хоча це швидше крос, а не похід.
В Вовче з Стою близько і пряма дорога, правда крута і досить нудна особливо лісом. Торік йшов з водоспаду через Стій в Вовче. Перед форельниками зупинились, приїхав чоловік з форельнака Ждимир http://www.gzhdumur.com.ua , запросив в гості, запропонував душ і мангал. Ночували в недобудованій колибі, все забездурно. Досить привітний чоловік.
[ Re: Боржава ! ]відповів(-ла)Denis12:38:37 10/07/2009 Если идете в эту субботу могу составить компанию, хочу поставить для себя новую планку, и успеть на електрину Мукачево -Стрый (15.50 с Волчьего)
[ Попутники в екстрім-похід ]додав(-ла)RoMeL.net01:20:07 09/07/2009[ permalink теми ] Шукаємо попутників в екстрім-похід 2 категорії складності (без заліку, просто для себе), орієнтовно 24 липня - 2 серпня
Необхідно як мінімум одну людину, є 3 людей і палатка на 4 осіб
Ось який маршрут :
сел.Лопушне -оз.Синевiр-Полянське - р.Озерянка - Музей лiсу та сплаву - г.Верх Чорноi Рiки - г.Попадя(1741) - г.Грофа(1748) - оз.Росахан (Гроф’янський став) - р.Молода - бол.Мшане - сел.Осмолода - г.Висока - пол.Погар - г.Лопушна - г.Iгровець(1804) - г.Велика Сивуля(1836) - г.Мала Сивуля(1818) - ур.Пекло - пер.Легiонiв (по хребту Тавпишiрка) - г.Дурня(1704) - г.Гропа - г.Браткiвська(1788) - оз.Трояску - г.Унгаряску (1707 рад.) - г.Догяску(1761 рад) - г.Близниця(1885) - т/б Драгобрат - з/ст.Ясиня
[ Re: Re: Попутники в екстрім-похід ]відповів(-ла)RoMeL.net10:06:10 09/07/2009 ну не мало це точно, + маєм вкластись в 9 днів тобто до понеділка 3 серпня
[ Re: Re: Попутники в екстрім-похід ]відповів(-ла)victour10:55:30 09/07/2009 а мо екстрім бо в дечому маршрут нагадує броунівський рух - "оз.Росахан (Гроф’янський став)"?, "пол.Погар - г.Лопушна - г.Iгровець(1804)"?
[ Re: Попутники в екстрім-похід ]відповів(-ла)komaruk11:04:44 09/07/2009 "г.Грофа(1748) - оз.Росахан (Гроф’янський став) - р.Молода - бол.Мшане - сел.Осмолода - г.Висока - пол.Погар - г.Лопушна - г.Iгровець(1804)"
На цьому відрізку не вловив нитки))) Вирішіть все-таки - на РОсОхан чи на Грофянський Став (на якому власне зараз і бачити немає шо) - то два різні озера! Викиньте карту "Центральні Горгани" і купіть шось людське, на крайняк склепайте з ВІГовської та картосхеми "Карпатських Стежок".
На рахунок другої половини - с. Осмолода - Висока - Ігровець - Погар - Боревка - Лопушна - Сивуля - щиро надіюсь що ви хотіли написати так. Якщо ж ви все написали правильно - лишається тільки побажати вам удачі)))
[ Re: Re: Попутники в екстрім-похід ]відповів(-ла)RoMeL.net11:31:15 09/07/2009 Нитка маршруту взята з одного з звітів, де вони трошки наблукали, а також ходили радіально на болото, оз.Росохан, та на Близницю
[ Re: Re: Re: Попутники в екстрім-похід ]відповів(-ла)komaruk11:52:09 09/07/2009 Я з тої нитки добре знаю тіки ділянку Попадя - Сивуля, то ж по ній прокоментую другий звіт.
"...Затем мы пошли на Малую Попадью, шли по очень хорошей тропе, хотя на спуске полил довольно сильный дождь. После этой горы еще пару раз поднимались и спускались на 150-200 м, но это были локальные вершины, не отмеченные на карте. Немного подуплившись на второй из них, вышли на тропу, ведущую к горе Грофа (1748 м)..." - а Паренки 1737, пшепрашам пана, миші зїли?
"Неплохой домик" за Грофою, це мається на увазі мисливська хатка в сідлі між конем і грофою чи вони знов шось напутали?
"...с частью людей ходили в радиалку на озеро Росахан. Вместо озера нашли лужу диаметром метра три и болотом вокруг" - то був Грофянський Став, Росохан на схилах Аршиці і ні в яку радіалку на нього вони не потрапили. В карту "Центральні Горгани озеро просто не вілізлось, воно ше 5-10 см вверх від краю карти))) Про Мшану там теж нічо нема.
А на частину з Ігровцем-Високою - Сивулею про другий звіт забудьте. я такого рандому давно не бачив. В 3-ому ше трохи шось правильно написано, а помилка тільки в нитці в заголовку.
[ Re: Re: Re: Попутники в екстрім-похід ]відповів(-ла)Lubкo10:03:47 10/07/2009 "...та на Близницю"
оце вже ніяк не допетраю, як оце так звідтам "радіально зганяти" тай на Близницю.
(Близниця - я так розумію, це та що Свидовецька? чи може ще в Ґорґанах є якась Близниця?)
[ Re: Re: Re: Re: Попутники в екстрім-похід ]відповів(-ла)джек15:12:21 10/07/2009 Близниці - мається на увазі Сивулі (принаймі я так думаю). Часто серед місцевих ці дві гори так називають.
[ Re: Re: Re: Попутники в екстрім-похід ]відповів(-ла)natikaK18:25:37 22/07/2009 як автор третього звіту можу сказати, що якраз нещодавно виправила назву у звіті щодо оз.Росохан :) дійсно, ходили коли карта тільки вийшла, та не перечитувала його теж давно...
[ Re: Попутники в екстрім-похід ]відповів(-ла)ymelnik14:39:13 09/07/2009 Від Синевіру до Осмолоди краще добиратия простіше. Якщо вже вийдете на Попадю, то забудьте про Мшану і Росохан, втратите час і сили. В хорошу погоду, можливо, із Закарпаття і втрапите на верх Чорної ріки, а дальше на Попадю - Грофу - Осмолоду, але навідатись ще й на Росохан, маючи на увазі в майбутньому Свидовець - це не реально (в кінці липня погода в горах нестабільна). Але... Бажаю успіху.
[ Re: Re: Попутники в екстрім-похід ]відповів(-ла)Lubкo10:14:32 10/07/2009 ну і ще неясно навіщо від Синевира толочити асфальт до музею сплаву лісу? як на мене то цікавіше йти вверх через Слободу і через г.Кругла Млака по кордону до Попаді. правда мені невідомо як там жерепи по кордону.
[ Re: Попутники в екстрім-похід ]відповів(-ла)RoMeL.net00:21:39 14/07/2009 рушаємо в цю суботу 18 липня зранку поїзд Львів-Мукачево.
В палатці є два вільних місця, хто має бажання зголошуйтесь.
[ Re: Попутники в екстрім-похід ]відповів(-ла)RoMeL.net12:13:51 17/07/2009 Вирішили їхати автобусом Львів-Хуст ( в Міжгір’ї виходим) о 7.15 суботу на АС-8 біля залыізничного вокзалу
[ Чорногора. Піп Іван - Петрос. Можливі проблеми і небезпеки ]додав(-ла)spieler23:52:47 08/07/2009[ permalink теми ] Планується похід Рахів – Луги – Піп Іван – Чорногорський хребет – Петрос – Кваси.
Підкажіть, будь-ласка, де можуть бути проблеми? Наприклад, Луги – Піп Іван, який стан стежок, і взагалі, чи реально там вийти на гору? Де краще не ночувати, щоб не попасти на штраф?
[ Re: Чорногора. Піп Іван - Петрос. Можливі проблеми і небезпеки ]відповів(-ла)kudja16:25:55 09/07/2009 Помоєму ті штрафи то просто міф. першого чи другого числа ночували прямо під Говерлою, ні одна душа нічого не сказала. На рахунок підйому з Лугів не скажу нічого, ми йшли через Вухатий камін з Дземброні. Вдалого походу.
[ Re: Re: Чорногора. Піп Іван - Петрос. Можливі проблеми і небезпеки ]відповів(-ла)spieler11:11:14 10/07/2009 Даякую.
Чомусь усі ходять через той Вухатий Камінь. Так, там гарно, але в нас алергія на автотранспорт (користуємось тільки в крайніх випадках). Якось вже йшли з Лугів, але на оз.Бербенескул і потрапили в майже непрохідний бурелом.
Ще одне питання до знавців: де можна поставити намети в (або біля) Рахова. Якщо можна, більш детальний опис - ставити доведеться всліпу (прибуття поїзда Львів-Рахів о 23:45)
Телефони і адреси готелів є тут: http://www.karpaty.info/ua/
Один з дешевших, але нормальних - Тиса. Бюджетний варіант - кімнати відпочинку на автостанції.
Хоча зі ті ж гроші, чи дешевше, можна взяти таксі до Лугів і там десь ставити намети біля річки.
[ Re: Re: Re: Чорногора. Піп Іван - Петрос. Можливі проблеми і небезпеки ]відповів(-ла)Водопад15:24:13 10/07/2009 В 1980 році отак вночі приїхав з друзями в Рахів, поставили намет в центрі на якійсь галявині, а ранком проснулись через гамін та поштовхи палатки.Вияснилось, що стали ми в центрі ринку де продавали худобу(була субота чи неділя); До ростяжок палатки попривязували худобу, тому вона й смикалась в різні боки.Ото сміху було-)))-повний базар людей і худоби і посередині палатка-))))).
[ Re: Чорногора. Піп Іван - Петрос. Можливі проблеми і небезпеки ]відповів(-ла)sakho11:50:40 10/07/2009 Та нормальний маршрут. Ми вже декылька развы ходили и в прямому и зворотньому напрямках. І щоб не ночувати у Рахові ідьте потягом Лівів-Чернівці (нічний) до Коломиї, там будете близько шочтої ранку, а черех годину з Коломиї їде електричка на Рахів. Будете в Рахові бльзько 13-00. А там з автостанції (поруч із ЖД станцією) поїдете на Луги. У вас ще залишиться декілька годин щоб вийти з Лугів в сторону ПіпІвана (дорога іде вздовж річки, так що не заблукаєте). Там у лісі десь і заночуєте. А наступного дня підніметесь на ПіпІвана. А там десь 3-4 години до Бребенескула, і 3-4 години і до Говерли.
Якісь небезпеки? Нічого такого немає. Все це балачки.
[ Re: Re: Чорногора. Піп Іван - Петрос. Можливі проблеми і небезпеки ]відповів(-ла)spieler12:07:24 10/07/2009 Дякую, але таке добирання - це безсонна ніч і взагалі, забере досить багато часу. Тоді вже варіант: до Ів-Франківська поїздом і нічним дизелем Ів-Франківськ – Рахів (загальний час дороги – прибл. 9,5 год. Поїздом Львів-Рахів – 8,5 год., для порівняння+, без пересадок та пияцтва у Франику))). Ми так завжди раніше добиралися, але тоді перший день у горах, самий складний для адаптації, ускладнюється ще й безсонною ніччю. Були випадки, що засинали під час привалів.
[ Re: Re: Re: Чорногора. Піп Іван - Петрос. Можливі проблеми і небезпеки ]відповів(-ла)sakho12:55:56 10/07/2009 Так а ви перший день ще сильно у гору й не будете лізти. Від Лугів до справжнього підйому стежкою на Чорну гору кілометрів 15. Будете йти вздовж річки з невеличким підйомом. З Львова потяг іде о 21-30. В Коломиї приблизно о 6-00. Як то кажуть подрімати часу вдосталь. Тай в електричці буде час. Хоча дивіться самі - ночувати у Рахові на вокзалі - не дуже приємно. А ставити намети - якось місто всеж таки. А йти вночі також не дуже.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Чорногора. Піп Іван - Петрос. Можливі проблеми і небезпеки ]відповів(-ла)De.nn13:43:07 10/07/2009 да за Лугами по дорозы але ми выйшли на маршрут ще за видна пысля 14.00 коли водый бусика остановив нам быля вказаного мной повороту. вночі на вряд чи, можливо хіба що на таксі але ціну візмуть добру будьте певні. так, ми йшли на піп ІВАн і далі по хребту. На тому правильному повороті (ур.Васкул) дорога веде до лісосвалки чи як вона правильно зветься короче де ліс грузять. по ній треба йти майже до кінця і зліва буде дорога круто підійматись у верх на іншу стару вирубку потім вона розходиться одна йде далі на вирубку а інша до лісу направо треба та що до лісу.там стежка яка виведе до мисливського будинку є у мене фотка. біля нього стежка з правого боку по ній треба підійматись і виходити на галявмну а потім на право по стежкі там будуть (у нас принаймі були овечі сліди) які і допомогли вийти на полонину під Іваном. так принаймі було того року.як зараз-не знаю
За Лугами треба реєструватися в лісництві - запис у зошит. Гроші не здирають. Так, як ми йшли - дорога на ПІЧ чудова. Далі, по хребту - взагалі без проблем.
На оз.Бребенескул ночували - ніхто гроші не збирав, хоч ми і поспішили зібрати намети після ночівлі.
[ Потік Чепелів ]додав(-ла)Tasic18:12:22 07/07/2009[ permalink теми ] Підкажіть, перейти на стежку уздовж потоку Чепелів від Жонки проблемно чи ні? Точка: http://www.karpaty.com.ua/gps/ list.php?map=M-35-122&mpoint=6 7 . Я її сам і забив, але не можу згадати, як там і що.. Фото немає, тому і мучуся. Ніби нічого додатково не записав, то мало би бути просто. Ще питання, як туди краще спуститися. Підозрюю, що від дороги, якою ходять на пер. Переслоп (201 маршрут). Там є бокові відгалуження, дуже близько від згаданого роздоріжжя, скажімо десь у районі точки http://www.karpaty.com.ua/gps/list.php?map=M-35-122&mpoint=10.
І чи є якісь особливості, якщо піднятися звідти на Явірник до вершини 1421?
[ Re: Потік Чепелів ]відповів(-ла)wolods@gmail.com21:13:16 07/07/2009 У Чепилів від дороги на Пересліп іде наїжджена дорога. Жонку треба перходити вбрід. Глибина броду не більше 20 см у суху погоду.На Явірник я піднімався через пл. Туршугувату, що на правому хребті урочища Чепилів. (на лівому – пл. Явір). При підйомі на правий хребет триматися правих розвилок наїждженої дороги.На пл. колиба зруйнована, де вода – не знаю.Дані від 02 липня 2009. Із пл піднімався на Явірник давно. Ліз круто і тяжко наверх через завали.Думаю, значно легший підйом на хребет старою стежкою, яка іде від пл. Явір(іти із Туршугуватої таверсною дорогою під Явірником наліво), або через пл Буковину (іти направо).Приводжу деякі GPS-координати переходу в Чепилів і на Туршугувату:
Розвилка у Чепилів від дороги на Пересліп N48 26.717 E24 31.258
Брід N48 26.660 E24 31.353
1-а розв. на хребет N48 26.217 E24 30.790
2-а розвилка на хребет N48 26.203 E24 30. ( N48 26.208 E24 30.391)
Пл. Туршугувата, дорога під вершиною N48 25.461 E24 28.978.
[ Re: Re: Потік Чепелів ]відповів(-ла)Tasic21:18:37 07/07/2009 Дякую! Мене, власне, найбільше цікавило, що там з річкою. Здається, коли були місяць чи трохи більше тому на тому роздоріжжі (йшли уздовж Жонки від лісництва - нікому не раджу так йти: там розбита дорога + зсув), там ще менше води було, тому і записав "роздоріжжя" без уточнень. Хоча зараз дощі трохи, може і піднятися.
>Розвилка у Чепилів від дороги на Пересліп N48 26.717 E24 31.258 - а це точно точка спуску до Жонки? Щойно подивився - точка стоїть прямо на ріці, за 60 метрів від точки http://www.karpaty.com.ua/gps/list.php?map=M-35-122&mpoint=68; можна списати на похибку обох наших гпс-ів, хоча шось багато, але то більше схоже на точку підйому до дороги на Пересло(і)п від Жонки. Тобто той самий відрізок, але з іншого боку.
Подивився, де знаходиться Ваша точка броду - вона зміщена від моєї рівно на стільки ж, наскільки точки виходу на дорогу на Переслоп від моєї точки зі сходами.
Володимире Яковичу, яка система координат виставлена у Вашому гпс-і? Дуже схоже, що Пулково-42. Зазвичай прийнято використовати WGS-84 або зазначати, що - інша. Перегляньте, будь ласка, ще раз. Цікавлять координати *початку* спуску до Жонки від дороги на перевал, а не кінець. Хоча, я, вроді, пам'ятаю - там є відгалуження
[ Re: Re: Re: Потік Чепелів ]відповів(-ла)wolods@gmail.com23:17:23 07/07/2009 Неувязка.Встановлена система WGS-84.Я збираюсь на нічний дизель.Повернусь - напрошусь до Вас із усіма матеріалами.
[ Re: Re: Re: Re: Потік Чепелів ]відповів(-ла)wolods@gmail.com23:21:58 10/07/2009 Звірили координати однієї з точок, записаних моїм навігатором з координатами тої ж точки по мапі із Google E.Помилки нема.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Потік Чепелів ]відповів(-ла)Tasic17:07:32 12/07/2009 >Розвилка у Чепилів від дороги на Пересліп N48 26.717 E24 31.258
Справжні координати точки: http://www.karpaty.com.ua/gps/ list.php?map=M-35-122&mpoint=1 0 . Я там був тричі і різниця у показах гпс у мене була кілька метрів у тій точці. Тільки не знав, що поворот наліво - то до Жонки, якщо йти з Яремче. Відстань між точкою спуску та пропонованою Вами - порядку 430 м.
>Брід N48 26.660 E24 31.353
Насправді брід тут: http://www.karpaty.com.ua/gps/ list.php?map=M-35-122&mpoint=6 7 .
Відстань між точками близько 120 м.
Перехід, про який я питався: з т. 10 у т. 67 (мапа М-35-122) у "Блуді".
То не гріх гпс-а
[ Сколе-Трускавець ]додав(-ла)Zloj17:36:20 07/07/2009[ permalink теми ] Минулого року знайшов тут на сайті цей маршрут і спробував вдовох з дівчиною його пройти, та зіткнувся з тим, що опис не співпадає з дійсністю, тому наш похід був скажімо "не дуже вдалим", хоча ми і провели приємно час і знайшли-таки як-мінімум шлях на Парашку.
Так от, цього року збирємося повторити похід і тому хотіли б почути поради по проходженню, особливо цікавлять поправки до опису маршруту або його альтернативні описи, тож буду ду-y-y-y-y-же вдячний за будь-яку допомогу!
[ Re: Сколе-Трускавець ]відповів(-ла)rstm04:01:56 08/07/2009 На сайті про цей маршрут не читав нічого, але знаючи місцевість питаюся де саме виникли проблеми?
Ділянка Трускавець-Урич через хр.Цюховий проходиться без проблем, правда згадати основи орієнтування з картою і компасом доведеться. Дальше дорогами на с.Сопіт (або через г.Кичера над с.Підгородцями) і підйом на г.Великий Верх - знову ж мінімальне орієнтування. З г.Великий Верх на г. Віднога веде зелене маркування, але стежка пролягла по старих зрубах. З г.Віднога до г.Параска веде жовте маркування, але в околицях г.Кживий Верх є старі зруби, де доводиться багато обходити і переступати повалені дерева. Дальше достатньо ходжені місця, тому відрізок г.Параска - Сколе проходиться в помірному темпі біля 3-х годин.
[ Re: Re: Попутники у похід ]відповів(-ла)samorano19:31:08 13/07/2009 Можна вирушити 15-16 липня. Десь на 4-5 днів. Було би добре написати свій телефон.
[ Синяк-Явірник ]додав(-ла)ymelnik17:32:15 05/07/2009[ permalink теми ] Додаток до посту 2574. Ходили 4 липня маршрутом Татарів-Хомяк-Синяк-полонина В.Зелениця-Женецький водопад. На Явірник не піднімалися. Відносно спуску з вершини Синяка на полонину Верхня Зелениця, то тут все прекрасно! Потрібно метрів двадцять відійти від піраміди каміння на вершині в сторону М.Горгана і різко спуститися вниз до границі жерепу. Там прорубано (пропиляно) прекрасну стежку аж до самого лісу. Правда, є два але... Перше - в лісі добрих кілька кілометрів ніяких стежок і доріг не спостерігається. Місце абсолютно дике і запросто можна нарватися на ведмедя (самі ми тільки налякали оленя). І друге - хоч я і ходив тими краями, але чи вийшов би з полонини В.Зелениця до прорубаної стежки в жерепі - не знаю... Це можна зробити, хіба маючи GPS і хорошу карту.
[ Re: Синяк-Явірник ]відповів(-ла)Larry23:24:26 05/07/2009 можливо, маєте трек чи ще щось на подобі того? згодилось би колись... :)
[ Re: Re: Синяк-Явірник ]відповів(-ла)ymelnik13:12:13 06/07/2009 Треку нема. Знайти вихід на стежку в жерепі можна хіба що таким способом: виходите на дорогу, що веде з полонини В.Зелениця в сторону Синяка і йдете нею приблизно 1,5 км. до потоку. Потім необхідно підніматися лісом по бездоріжжю вздовж згаданого потічка так, щоб він постійно знаходився по ліву сторону (орієнтуючись по звуку води). Через деякий час шум води припиниться, необхідно пройто вгору лісом ще метрів 500, і упретесь в жереп. В тому районі і потрібно шукать прорубану стежку на Синяк.
Звичайно пояснення дуже примітивне, але "маємо - те що маємо". Ще раз повторюся GPS-у у мене нема, а лісом ми йшли, орієнтуючись тільки компасом і вибором кращої дороги без завалів.
[ Re: Re: Re: Синяк-Явірник ]відповів(-ла)Larry15:30:39 06/07/2009 все ж мабуть краще спочатку спробувати зверху вниз піти, там складніше заблукати, судячи по опису :)
[ Re: Re: Re: Синяк-Явірник ]відповів(-ла)Tasic17:38:25 06/07/2009 Думаю, шо днями сходжу. Або наступного тижня, як вийде. Трек і точки заллю
[ Re: Re: Re: Синяк-Явірник ]відповів(-ла)eR-man17:49:08 06/07/2009 Ага, ми вздовж того потічка, який зрештою загубився в мохах, до межі лісу/жерепу виходили. Місця не такі вже і глухі, просто ліс... отож шукати на межі лісу, дякую, спробуєм. Ото думаю, тепер народ ламанеться, - натопче стежку між прорубаним і потічком/бродом :)
[ Re: Re: Re: Синяк-Явірник ]відповів(-ла)IhorOs18:25:07 08/07/2009 так, ходив тудою декілька раз в дожопсовий період, і власне так як написано. Раз навіть продирався через той жереп вгору по дошу літом. Жереп там все таки проходиться, буває серйозніший.
Якщо давати орієнтири по блуду:
початок стежки http://www.karpaty.com.ua/gps/ data/9.html
точка, в якій слід взяти вліво вгору в напрямку на Синяк вздовж потоку - http://www.karpaty.com.ua/gps/ data/11.html , сам потік не переходимо. Потік трошки в заглибині, не спутайте його з потічком що перетинає дорогу на півшляху до цієї точки, цей півшляховий потічок просто спокійно перетинає стежку, без чітко виражених берегів (принаймні так було років два тому). Коли береги потоку стають більш обривистими - починаємор віддалятися від потоку, трошки відхиляючись південніше - мета точка http://www.karpaty.com.ua/gps/ data/12.html
якщо не дружите з озіексплорером -то скрін шот мапи зі згаданими точками http://pics.livejournal.com/ih oros/pic/000h3cea.jpg
точка 12 саме швидше трохи ближче до хом’яка, чим та прорубана стежка, що здував ymelnik - коли я там ходив - ніяких прорубів в жерепу не було.