Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
[ Re: З Зелем’янки на Сенечів ]відповів(-ла)Roman21:41:28 14/09/2010 Я ходив кусками до Магури в різні часи. Переважно там дорога (за винятком околиць Матахова). Думаю що й далі через Магій-Чирак - теж дорога.
[ Re: Re: З Зелем’янки на Сенечів ]відповів(-ла)jarko18:39:34 15/09/2010 Якщо з Зелем’янки йти, то є лише одне прикре місце,
де спуск на сідло йде бездоріжжям, в густому лісі.
Там найчастіше блудять, бо стежка й плавний спуск йдуть від лінії вододілу вліво, на франківську сторону.
[ Re: Re: Re: З Зелем’янки на Сенечів ]відповів(-ла)hmax7712:11:05 16/09/2010 Ми спускались вправо, через ожинники, чуть не повбивались. А взагалі, хотіли попасти на перемичку і вийти на хребет Магури.
[ Re: Від Яремчі до Осмолоди 5-13.09.2010 ]відповів(-ла)Bobua08:57:05 14/09/2010 яких ягід??? :)
ще два тижні тому навіть ожина була якась розмокла і часто попліснявіла і то навіть північніше, в СколБеск...
[ Re: Re: Від Яремчі до Осмолоди 5-13.09.2010 ]відповів(-ла)SLV09:28:01 14/09/2010 Я особисто в неділю їздив на Боржаву за кам"янкою. А в минулий рік ще перед Покровою привіз піввідра чорниці з-під Стоя.
І малина і ожина на підйомі до Плаю є. А грибів на жаль нема (((
[ Re: Re: Re: Re: Re: Від Яремчі до Осмолоди 5-13.09.2010 ]відповів(-ла)Bobua12:46:19 14/09/2010 це та сама, що росте біля чорниць, вперемішку?
дивно, так зручно набирати жменями, а чомусь збирачі нею гребують - торік на борджаві бачив, що ціла купка висипана... таке враження , що перебирали зідрану скребками чорницю...
[ Доки можна доїхати до Несамовитого? ]додав(-ла)zhasmin12518:40:28 13/09/2010[ permalink теми ] Хочемо піти до Несамовитого. Доки можна доїхати машиною (передньоприводний кросовер)? Кажуть, що можна доїхати до біостаціонару або метеостанції. Як дорога? Де можна лишити машину?
[ Re: Доки можна доїхати до Несамовитого? ]відповів(-ла)fitsak19:29:22 13/09/2010 Доїдете до спортбази Заросляк,а далі пройдіться пішечком,до біостаціонару йтимете близько 25 хв,милуючись природою.А там жовтим знакованим шляхом до озера.
[ Re: Доки можна доїхати до Несамовитого? ]відповів(-ла)vasyl21:37:48 13/09/2010 До метеостанції напряжно. Хіба туристам показати що є гроші на кросовер, який не шкода розбити на каміннях на даній дорозі :). В цьому випадку і в багатьох інших швидкість пересування позашляховиком є не набагато більшою, або навіть меншою від швидкості мандрівника з наплічником - перевірено за 3 роки.
[ Re: Доки можна доїхати до Несамовитого? ]відповів(-ла)Bobua09:30:02 14/09/2010 доки не перекинетесь... або не перекинуть :))) ті, хто прийшов у гори відпочити від міста, а не слухати й там деренчання машин і їсти отруєну випускними газами малину :(...
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Доки можна доїхати до Несамовитого? ]відповів(-ла)zhasmin12519:57:18 14/09/2010 Таки тут недолюблюють тих хто в гори не ходить ногами. Люди, дивіться ширше! Хтось на лижах, хтось на борді, хтось на квадроциклі... Всі люблять гори! І не зітруть їх вам колесами. Кілька років тому я тут створював тему "як заїхати на Піп Іван машиною" так кричали як навіжені. Одні, що туди ні на конях ні на возі... Інші, що це ледь не зруйнує екологію карпат... А ми нормально зїздили, отримали масу вражень, ще й сміття чуже забрали.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Доки можна доїхати до Несамовитого? ]відповів(-ла)vasyl20:22:34 14/09/2010 Мислення у вас, так сказати, містечкове аби не сказати гірше.
А може варто задуматись, що одночасно декілька тисяч осіб захочуть те ж саме зробити що і Ви, і що тоді будете казати? Не зітруть наші гори? Яка шкода екології?
Думати про це треба вже зараз, а не коли гаплик прийде! Тому що все йде до того, що люди стають багатші і лишній раз пересунути свою задницю без транспорту вже не хочуть. На заході їх обмежують, тому найбільше джипів купують саме на дикому сході, де, наразі, суспільна думка далека від протидії цьому явищу.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Доки можна доїхати до Несамовитого? ]відповів(-ла)zhasmin12513:40:52 16/09/2010 Декілька тисяч не захочуть бо їзда по серйозному бездоріжжю це дуже дорога справа. Не говорячи про витрати палива, які можуть становити 40-50л. на 100 км. коли в місті 15. Знос машини при таких поїздках 1-2 тис. грн. це гарантовано не говорячи про можливість серйозніших поломок. Так, що поїдуть ті хто любить цю справу а їх не багато. А стосовно сміття, це питання культури людини. Піші туристи теж є такі, що смітять огого...
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Доки можна доїхати до Несамовитого? ]відповів(-ла)vasyl16:30:32 16/09/2010 Якщо Ви ще не зауважили, то я 3 роки їжджу на Ниві і тому знаю скільки палива і які ще витрати при цьому є (звісно не до порівняння з іномарками). Але використовую її у високогірї тільки для перевезень вантажу, а не щоб перемістити свою задницю. А на метеостанції був, тому і рекомендую пошкодувати свого кросовера - не оплатиться і не цікаво:).
І чому ж Ви спригнули з теми свого кросовера (не зовсім позашляховика) на тему джипінгу? Саме неорганізовані крутелики, на яких раптово напали гроші і катаються найбільше по полонинах Свидовця завдяки легкому туди виїзду, а не серйозні, організовані джипери, на яких Ви раптом перекинули свою увагу.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Доки можна доїхати до Несамовитого? ]відповів(-ла)Юрко08:31:43 15/09/2010 так, свидовець - це дійсно красномовний приклад. Я там почувався як на проспекті Перемоги в Києві. Машин більше ніж пішоходів. Колій 3-4. Багно. Бажання туди ходити пропало надовго. Ви, Жасміне, та інші автолюбителі своїм ЕГО вироджуєте пішохідний туризм. Це дуже вже по-дарвінівськи. А там, між іншим, Біосферний заповідник. Коротче, беріть про всяк з собою побільше запасок, нас так просто не спекатись.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Доки можна доїхати до Несамовитого? ]відповів(-ла)Bobua09:49:00 15/09/2010 Дивовижно — ночую, поки є день, у лісі біля Києва (а, напр., в літню спеку взагалі безглуздо було їхати додому — тортури високими температурами :)), то хоч на годину (з них >53хв лісом) відходь від метро Лісова, а гудіння тих скотських машин ЧУТИ цілу ніч :(... А позавчора крім гудіння якесь ... ще й деренчало на підвищеній гучності (схоже на двотактний рушій...), аж зла не вистачає на них :(.
Найпаскудніше те, що інколи навіть в Карпатах доводиться засинати під вищання пилок лісокрадів і т.п... :(
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Доки можна доїхати до Несамовитого? ]відповів(-ла)Bobua16:45:53 16/09/2010 тепер збагнув чого хочу :):
1) прохідні дороги в Карпатах, але з потрібною кількістю НЕОБ’ЇЗНИХ завалів :)
2) норм., громадський транспорт в передгір’ях аж за межі людних місць (з централізованим сайтом і всіма необхідними даними, зокрема про тривалість поїздок і залежність завантаження від часу).
3) і не обов’язково, щоби люди усвідомили, що 3-ри 3-денні подорожі в Карпатах + купе замість плацкарту шкідливіше для довкілля лише за транспортним навантаженням в 3*1.5=4.5 рази порівняно до однієї 9-ти денної подорожі — бо тоді в будні мені буде безлюдніше і тихіше :).
А ще 10-100 просто вивезли (а що — то ж не так важко як нести) сміття і розкидали по якнайбільшій площі... :(
Взагалі, враховуючи те, що машини завдають шкоду екології і суспільсту, тре вимагати від їх власників обов’язкової суспільно-корисної праці :))).
От напр., — катайтесь тими дорогами де люди пройти не можуть, ріжте дерева, що лежать поперек і відтягуйте вбік. :))) — з іншого боку отримуйте штамп в паспорті про абонемент на право ще трохи попоїздити... :)
[ Водоспади Манявський, Бухтівецький ]додав(-ла)Спальник14:23:35 13/09/2010[ permalink теми ] Всім доброго дня. Випадає в мене декілька днів вихідних,от і подумав щоб відвідати дані водоспади. Хто бував поділітся інформацією. Звідки і чим добратись до Маняви, чи до Пасічної (Букового). З якого села краще стартувати. Чи можливо попасти на два водоспади за один день, добираючись маршрутками.Чи ходить із даних сіл транспорт в неділю. Скільки часу займає перехід від одного водоспаду до іншого. Де нормальні місця щоб стати з палаткою. Яким хребтом найкраще робити перехід - Чортки, чи через г. Керинце - г.Бзинковачка, або реверсні варіанти. Як дана місцевість на прохідність
[ Re: Водоспади Манявський, Бухтівецький ]відповів(-ла)Юрко22:15:42 13/09/2010 два водоспади за один день я ходив. З Франківська ходить прямий автобус з АС-3. Виходити в Пасічній біля церкви. Маршрут маркований червоною маркою попри обидва вдсп. Без рюкзаків дійшли за 4 години. Стати можна на пол. Комарники (там стая) і вода. Від Манявського можете спуститись в село синім маршрутом, а можете перейти тим самим в Гуту. Червоний маршрут верхом Чортки не йде - вона горганиста, траверсує справа. Дорога біля самого Ман. вдсп. у 2004 р. була дуже заболочена - там активно заготовляють ліс.
[ Re: Водоспади Манявський, Бухтівецький ]відповів(-ла)Спальник10:46:02 14/09/2010 Дякую, а чим доїхати до АС-3 від Вокзалу в Франківську. І коли йде перша маршрутка до Пасічної. Скільки часу займе перехід в Гуту. Чи не занадто важко за день від Пасічної до Маняви
[ Re: Re: Водоспади Манявський, Бухтівецький ]відповів(-ла)Юрко08:39:20 15/09/2010 Там декілька бусів - орієнтири "Трикотажна ф-ка, Сільпо, АС-3", 60,70 - точно. Треба їхати з пересадкою через Надвірну. Туди ходять буси зі старої АС кожні 15-20 хв. В Надвірній треба 10 хв. йти до Бистрицької АС (місцеві покажуть). До Пасічної там ніби непогане сполучення. До Гути, думаю, два дні з комфортом.
[ Re: Водоспади Манявський, Бухтівецький ]відповів(-ла)vasyl10:28:48 15/09/2010 Вчора рахував ті всі кілометри для друку інфотабличок, бо цими вихідними плануємо там ставити схеми та дороговкази. Приблизно виглядає так:
З АС-3 відправка на Маняву http://www.karpaty.com.ua/page s/transport/schedule/foto/fran ek_bus_AC-3_13-12-06.jpg .
В Маняві 7 км до вдсп. по біло-синій марці і далі по червоній перехід ще 7,5 км до Бухтівецького. Від останнього до траси в Пасічній ще 6,5 км дорогою. Разом 21 км і приблизно 7,5 год чистого ходу (без врахування зупинок!!!). Схема маршрутів тут http://www.stezhky.org.ua/Cont ent/Rozdorizhya/Marshruty1.gif .
Якщо в 9.30 будете в Маняві, то тільки по чистому часу будете в 17 год в Пасічній. А додайте ще відвідування вдсп. і перерви. Напевно до 19 г бажано бути в Пасічній щоб виїхати. З Маняви останній близько 16 год.
[ Сколе-Майдан ]додав(-ла)RUS210:08:04 09/09/2010[ permalink теми ] Можливо і так. Снігу було не багато, але велику кількість невеликих повалених дерев проходили зверху на лижах. І то тільки середня частина. Якщо вас приваблює Сколе, Славське тоді спробуйте на гору Лопата ( зі Сколе) , потім по хребту і вліво до початку села Сукель, а звідти до села Кам’янка з його водоспадами та мертвим Озером.
Славсько-г. Високий Верх, г. Гнилище, г. Чорна Ріпа, перевал Торунський. Обидва походи на 2 дні.
[ Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)jarko11:05:00 09/09/2010 Давайте створимо ще три-чотири нові теми "Сколе-Майдан"
[ Re: Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)Bobua13:10:46 09/09/2010 і чого Ви хочете досягти цими закликами до "колективізму"... :))
[ Re: Re: Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)jarko15:56:23 09/09/2010 Може би хоч модератор тому матолкові моск вставив - люди он відповідають йому, а він знову множить і множить теми.
[ Re: Re: Re: Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)Bobua16:49:21 09/09/2010 а мо людина просто не знала як лишитися в темі :)... тим більше тут сам рушієць форуму так дописувачів "підставляє" інколи :)
[ Re: Re: Re: Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)bermooood20:28:52 09/09/2010 Між іншим, цей форум в дечому унікальний. ніде більше такого принципу не зустрічав. Але ви ж не хочете це враховувати. Культурою від вас так і пре. Одним словом хам.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)jarko10:30:22 10/09/2010 Форум може й унікальний, але тисячі людей в ньому розібрались без проблем.
Скільки ж треба мати здорового глузду, щоб двічі підряд писати у віконце, підписане "створити НОВУ тему". Мої зауваження слушні, а ви не лізьте в чужу розмову з своєю культурою.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)venecia14:21:56 10/09/2010 Чоловіче, де тут розмова з твоєї сторони і кого ти тут маєш за людей?
Справді, злий як собака...
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)kudja18:01:25 10/09/2010 Форум може і унікальний але розібратись не тяжко. Тому зауваження є слушні. Непотрібно перетворювати тут усе на смітник. А як форум не подобається то зробіть свій і там спілкуйтесь
[ Re: Re: Re: Re: Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)Bobua21:40:02 10/09/2010 Зате, те що за межами теми — добре видно :). Зручно, особливо порівняно з 10-100сторінковими темами на ін. форумах :(. Втім, старожили вже звиклись з цією зручністю і звісно не вірять :), що вона має деякі побічні ефекти :))) (як от, "саморозмноження" тем :)
[ Re: Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)vassia16:19:12 09/09/2010 чого ти Ярку..? Чоловік Славське-Торунь йшов два дні - показник ...
[ Re: Re: Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)Bobua17:02:28 09/09/2010 не до теми
невже й то задовго?
...зате ноги цілішші :) я от від Опорця до торун йшов мало чи не 4 доби :))), але то таки краще, аніж з Близнят бігом спускатись в "шльопанцях" :).
Та й води напитися, щоби потім 3 доби обходитись 3-ма літрами — теж часу треба :)
[ Re: Re: Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)RUS218:10:21 09/09/2010 Bobua.Твоя правда, дійсно не знав як лишитися в темі. Тепер знаю, підказали по нормальному, а не з сарказмом. Спортсмен Vassia. Славсько-Торунь то було в січні, на лижах, багато снігу і першим йшов сам. Питання до адміністраторів ( хотів задати на форумі Про Карпати, але там тиша)- У вас головний Пан Хорошковський?
[ Re: Re: Re: Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)RUS219:14:19 09/09/2010 Jarko.Відповім фразою з відомого фільму:"Злой ты Доцент, как собака..." Брати туристи,дякую за спілкування.
[ Re: Re: Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)venecia14:33:10 10/09/2010 Шановний, не говори...
Коли я ще був в Україні, одного разу бачив як ти ходиш.
Продовжувати не буду щоб тебе не опускати як "туріста".
[ Re: Re: Re: Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)jarko15:01:27 10/09/2010 А ти спробуй.
Бо дядька Юрка ми добре знаємо, а що ти за птіца, і що ти там бачив - фіг його знає.
[ Re: Re: Re: Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)Юрко10:01:03 11/09/2010 Хлопці, закликаю не переходити не особистості. Для цього є електронка. Тут банять за таке.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)Bobua09:02:45 13/09/2010 от-от...,
з дописувачами треба "твердже", а на речі дивитися вужче :)))
...а то ще почнуть мірятись трекінговими палицями... як підлітки :))).
[ Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)Bobua13:09:30 09/09/2010 Мені здалось, що дороги там зовсім занедбані. От, напр., така "дорога" спускається з гори Щавина вздовж притоку річки Глиняної http://imglink.ru/show-image.p hp?id=0a8434d231b8b54b901ba21c 3b63a93a — кущ посеред дороги :(, яка позначена на карті 2006р :).
> Якщо вас приваблює Сколе.
Нє, мене приваблює Дрогобич :), але краще вже якась інша місцина — аби були золоті листяні ліси і хоч якісь дороги (щоби не ковзатись по мокрих стовбурах :()
[ Re: Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)blackrabbit115:23:36 14/09/2010 Пробачте, а якщо зі Сколе піти на Парашку, а звідти на Корчин (кажуть, там ще є водоспад), то там стежки нормальні чи теж ні? Власне кажучи, питання полягає ось у чому: якщо я маю два дні на все, то як краще підніматись на Парашку та сходити з неї?
Найкраще — туди й назад в Сколе, тоді точно 2-х днів вистачить :). Принаймні, мож розраховувати, що дорога назад буде не довша, аніж вперед :).
Або, пишіть побільше заяв на роботі за свій рахунок — і зможете розказати нам, що там зі всіма тими стежками :)
[ Сколе-Майдан ]додав(-ла)RUS218:10:18 08/09/2010[ permalink теми ] Ходили цей маршрут в січні 2007 року, йшли з Майдану в Сколе на лижах. Все проходиться, хоч інколи блукали, вертались і знову відшукували червоний маркер на деревах. Треба дуже уважно його шукати, фарбу ледве видно. Цікавій маршрут, перша частина йдеться по лівому краю хребта Середній, в середині «маршрута» приходиться скидати висоту, та набирати знов, і легко можна заблукати. А далі до Парашки і до Сколе просто.
[ Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)Bobua20:23:02 08/09/2010 Дякую.
Але чи може бути так, що після листопаду і засипання хащ, ожин, і т.д. снігом лижжо-прохідність :) просто зростала?
[ Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)Bobua21:44:44 10/09/2010 Подумав ще...
Мабуть, кущі й завали в горах ростуть швидше аніж гриби :)
Бо Ваші дані 2007 року ще більш-менш втішні;
Люди в 2008 (див посил нижче) вже не змогли (навряд чи на себе б намовляли) пройти :(
ДАлі все вкрите мороком...
Нині 2010...
[ Re: Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)RUS300:54:50 11/09/2010 RUS3 то я RUS2 , зайшов з іншого компа, бо старий парольне забув. Я рідко спілкуюсь на форумі. Привіт Bobua, після спілкування з не дуже чемним директором туристичної фірми, радий поспілкуватися з Вами, дозвольте з тобою. Дійсно завали ростуть швидше ніж ми старіємо. Багато повалила дерев минула зима, відлиги, морози, снігопади… Але ж ми стаємо мудріше. І інколи хочеться чогось нового, невідомого. Повірте, незаймана природа ліпша ніж промаркована дійсність за ради прибутку туристичних фірм. Це як перша твоя дівчина…. але не заради інстинкту, а заради бути разом вічно. І повірте не хвастаюсь. Це зрозумів не на Кавказі, не на Тянь-Шані, не у Карпатах, а в далекій Антарктиці, довгими безсонними ночами. Добре,якщо людина прагне познати невідоме, вона розвивається, росте.
[ Re: Re: Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)vassia19:31:28 11/09/2010 здається ви (за)багато часу провели в Антарктиці.........
От же ж Гутиряк ..... бабла від маркування накосив, а на Ниві їздить .... признавайся де Поршкаєни ховаєш куплені на гроші "прибутку туристичних фірм"
вся біда наша від вузьколобості .... Є моя правильна думка , і ....козли .........
[ Re: Re: Re: Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)Roman22:40:26 11/09/2010 а що, доречі цікаво, як там з маркуванням в Антарктиді? :))
[ Re: Re: Re: Re: Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)RUS323:19:05 11/09/2010 Роман, вибач спочатку відповідь для Vassia: При чому тут Гутиряк? Я бажаю йому здоров’я і дуже вдячний за його працю. Сам не раз користувався плодами його праці. Але у світі росте кількість промаркованих маршрутів за проходження по яким знімається плата. І не завжди там все збереглося у первинному стані. Такі є і на Україні (Крим).
В Антарктиці,туристів намагаються водити по маркованим маршрутам, але не скрізь. Це невеликі кола, квадрати не дуже яскравих кольорів. Ходять туристи майже крок у крок (крок в право, вліво - розстріл, жарт.) Нічого підбирати не можна. Навіть камінчик, якщо взяв, мусиш повернути на те місце де він лежав. Такі правила, і в основному вони виконуються. На жаль кількість туристів в Антарктиці збільшується, науковці знаходять все більше різноманітних, мікроорганізмів, вірусів,навіть траву завезену людьми, в основному на взутті. Крім того глобальне потепління наступає, льодовики зменшуються жахливими темпами, росте середньо річна температура повітря, та води. Все поступово змінюється в не кращу сторону. Цивілізація псує природу. Це факт. (для довідки: Антарктида це материк, а Антарктика це материк, плюс всі навколишні острови, та акваторія. Туристи в основному відвідують острови Антарктики, на материк екскурсії дуже дорогі).
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)venecia15:38:08 13/09/2010 Мав можливість подорожувати італійськими Альпами та іспанськими Піренеями. Там також всюди порядок і чистота. В Піренеях (Астурія) навіть дозволяють ночувати в Природному Парку в необладнаних для цього місцях. Без будь-якої плати. Екологічна свідомість людей тут така, що просто по замовчуванню всі знають що ніхто тут не насмітить і не зірве квітку не кажучи вже що зрубає жереб.
Коли згадаю наші Карпати, популярні місця зупинок (Хомяк, Петрос, Рущина, Чорногора, Марічейка, Свидовецькі озера, Перевал Легіонів і т.д.) так зразу виникає думка що додому я не хочу.
[ Re: Re: Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)Юрко22:48:11 12/09/2010 Шановний Руслане. Повірте, маркування в Карпатах не робиться для туристичних фірм. Бо останні активним туризмом практично не займаються. В разі ексклюзивного замовлення вони наймуть гіда, якому довірять людей. А маркування - це рівень розвитку країни. Це свобода пересування. Ніхто не збирається замарковувати всі гори, я думаю, Ви однозначно знайдете собі незайманий клаптик гір і через 10 років. І ніхто плату за це знімати не буде, якщо це лише не природоохоронна територія. Не треба паніку нагнітати. Потепління як було, так і залишиться. Важно, хто що робить, щоб його уповільнити. Активний туризм це робить.
> І інколи хочеться чогось нового, невідомого. Повірте, незаймана природа ліпша ніж промаркована дійсність за ради прибутку туристичних фірм.
Невже хащі (зі швидкістю просування 300м/год :)) з якимись злими гілками, підступними колючками й слизькою землею таки дійсно кращі :))) за гарну, всіяну глицею стежину, з "вікнами" на околиці? Прошу взяти до уваги, що пристойні антиграви й досі не продають, навіть за дурні гроші :))). Тому я навіть, замість дертися по схилу вниз і шукати воду (хто зна як низько вона опускається від сучасного "природокористування" :() щодня, зволів напитися на три дні вперед і взяти з собою 3л...
Тобто, не в маркерах справа, хоча й вони, нмсд, корисні якщо тре з’єднати непомітною стежкою дві дороги.
Щодо "ти" — чи ж Ви впевнені, що у РУСичів дійсно був такий звичай? :). Бо наразі я орієнтуюсь на такі вказівники:
• в англ мові слово, що відповідало "ти" взагалі вилучилось з вжитку — й живуть вони наче й непогано :).
• у мові "братнього народу", що чомусь вирішив повбивати рабів мільйонами... (дивно, навіть НЕбратні так не робили...), це слово широковживане, але самі подумайте, що то за зразок... :(
[ Re: Re: Re: Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)vassia12:00:47 13/09/2010 2РУС: стратити не можна помилувати...... Вже як кому поставили, то відстоюйте.... Або це просто фан - тоді інша справа
[ Re: Re: Re: Re: Re: Сколе-Майдан ]відповів(-ла)RUS212:45:49 13/09/2010 Шановні колеги, дякую за спілкування, за зауваження та дискусію. Ми давно відійшли від основної теми. Бувайте здорові. До зустрічі на стежці.
[ Сколе-Майдан. Чи прохідно? ]додав(-ла)Bobua16:35:11 08/09/2010[ permalink теми ] Сколе — залізниця
Майдан — в 15:51(59) щодня напівпустий автобус до Дрогобича... і жодної потреби йти заселеними місцинами :)
Якщо ж непрохідне :(, то чи може хтось порадити в Карпатах "золоті місця" (жовтневі листяні ліси) з дорогами? І ще: яка мін темп в жовтні? Чи обов’язково брати 2кг спальник...
[ Re: Сколе-Майдан. Чи прохідно? ]відповів(-ла)ILC16:41:04 08/09/2010 спальник брати обовязково.почитайте цей форум за жовтень минулого року.Із-за великої маси мокрого снігу половина Рожнятівського району залишилася без світла.А на верхів"ях сніг був не мокрий - а все по зимовому.
я просто вагався між кілограмовим (чи ще не купленим якимось 1.4 кг) і двокілограмовим (бо у двокілограмовому при +3 спекотнувато якось :))
[ Немного о состояни приютов в районе Петроса и Говерлы ]додав(-ла)SLV11:01:31 07/09/2010[ permalink теми ] Решил на выходных сходить чернику пособирать на Петрос. Она там большая и вкусная. Стандартный маршрут: Львов-Ясиня. Утро. Туман. С полонины Шеса уводят коров. На полонине тумана уже нет. Под Петросулом пасётся отара овец. Собаки подбежали поцыкали на меня зубом, но не съели. Набрал с пол ведра черники и поднялся на Петрос. На отметке в 200 начали попадаться снежники ))) Ура -первый снег в этом году.
На самой горе разруха - грязь, банки, бутылки(((
Поднимаясь вверх подумал о том, что с прошлого года в часовне остались гвозди, и можно подлатать дыры в единственном убежище на горе.
Первая задача -крыша. Сначала надо вытащить лестницу изнутри - только через верх, с использованием маленькой лестницы. Потом набивание ступенек и закрепление большой лестницы, а то стрёмно на ней стоять)))
Далее сбор стройматериалов на горе. Крыша была из 3-х досочек, приваленных камнем. Теперь оона сбита 10-ми надёжно, хоть не герметично. Впрочем дуть и капать на порядок меньше будет.
Второй вопрос двери - отжал замок и загнал щеколду внутрь. Для стопора двери поверните ручку.
Самое сложное - заделка дыры в стене. Собрал досок, но изз-за нехватки гвоздей все не прибил. Нужно ещё принести.
Хорошо бы лист жести снаружи и в двери...
19 вечера иду на перемычку. при подходе вижку свет и шум мотроа. Думаю крутые приехали. Но когда увидел-подумал, что тут бар открыли!. Веранда, заборы, освещение с помощью генератора, 4 стола с лавками! В домике полный набор -ящики в пойлом, сухпайки разные. В новом доме -пластиковые окна. За ночлег будут по 30 грн брать. Легковая 100, джип 200. Вход 10.... Это с Богдана КНПП взяло в аренду. Заведует хозяйством Ференц Василь Петрович. Печку отремонтировали, Обещали вагонкой оббить. Утром иду на Заросляк через Говерлу. Под горой домик подлатали - есть двери, ещё целые окна. Но сыро и грязно. Указатель от Гропы сброшен вниз на камни. По дороге на верх стали попадаться снежники. На Говерле туман и одиночество.
Так что пользуйтесь услугами приютов!
На вер
[ Re: Re: Re: Немного о состояни приютов в районе Петроса и Говерлы ]відповів(-ла)SLV12:19:47 09/09/2010 KOVEA KB-0410 X2. Вітрозахист з двох банок з-під пива, зклеєних фольгою. ))) Примус з балоном та захистом якраз в літрову кружку входить як рідний)))
А балон трофейний - під ВВ найшов у квітні. Там чехи чи словаки в холодну ночівку попали, от багато чого і викидали.
В тому числі і літрову пляшку "Слівовіци" )))
[ Re: Немного о состояни приютов в районе Петроса и Говерлы ]відповів(-ла)Юрко13:23:02 08/09/2010 Як це не прикро, але капличка в перспективі - це груда матеріалів. Якщо не згорить до того часу. А замок поставити - це ж додуматись треба було! А стовб з дороговказом елементарно могло вітром скинути, враховуючи "надійність" його встановлення. Криза бере своє - підприємець під прапором КНПП наводить порядки в занедбаних кошарах. Ну що, це тенденція. Краще так, ніж би гнило.
[ Re: Re: Немного о состояни приютов в районе Петроса и Говерлы ]відповів(-ла)SLV14:43:07 08/09/2010 Просто тепер туда будуть їздити тупо побухати , а саме місце перетвориться в чергову затоптану точку.
А крім того повинні бути прості притулки, безкоштовні, де пересічний турист може сховатись від дощу.
[ Re: Re: Романтика по-горганському ]відповів(-ла)Igor Melika16:19:54 06/09/2010 вони самі нам позували :) напевно вже звикли до туристів. Хоча "Мазай" збоку постійно пильнував за кожним їх рухом. Чого доброго, спробуй їх потім злапати між смереччям...
[ Re: Романтика по-горганському ]відповів(-ла)fitsak18:24:51 06/09/2010 Суперові фото.Цікаві все таки створіння кози,полюбляють екстрим гарний отримали спадок від своїх диких пращурів.
[ Re: Романтика по-горганському ]відповів(-ла)vsobasko@rambler.ru22:43:04 06/09/2010 Трошки дьогтю. 1.
З-під Сивулі М. витікають не одна, а аж 4 річки: Бистриці 2, Бистрик (осмолодський) і Пляйська.
2. Чернез це урочише (полонинка) під С.М. називається Розтоки.
3. Боревка - із польського - Боруфка - брусниці. Українська назва Буревка, від бурої трави , що на полонині осінню.
[ Re: Re: Re: Романтика по-горганському ]відповів(-ла)Ed.ua13:50:17 07/09/2010 Зауваження vsobasko@rambler.ru частково вірні, але сильно не переймайся, багатьох назв в принципі не існує і не існувало, а ні на старших мапах а ні в "природі" загалом:)
(І підозрюю що вони спеціально vsobasko@rambler.RU, вводяться з метою "деполонізації, "дерусифікації", "де...неукраїнізації" і т.д. карпатських назв, принаймі іншої причини буйності словотворення я не вбачаю)
Назва "Боревка" відслідковується на мапах з 1856 року (Borewka) і по нинішній день. За весь цей історичний період назва "пережила" різні держави. Borewka є і на Австро-Угорських мапах і на чеських, і на польських , і на німецьких. І "ніц їй сі не стало при "совітах" і так аж до дня нинішнього.
Чи походить від польської "брусниця" не скажу (але якщо і походить від чогось польського , то чи це є вагома причина відмовитись від старої назви і дати нову, але нашу, українську?),
скажу лише що "правильніший" переклад з польської "borówka" буде не брусниця а чорниця, ( приміром чорниця чеською - "borůvka") , а якщо і інколи і говорять на кам’янки "borówka" то в парі зі словом "brusznica" або словом "czerwona".
[ Re: Re: Re: Re: Романтика по-горганському ]відповів(-ла)vsobasko@rambler.ru23:39:28 07/09/2010 Польща завоювала наші Карпати в 15-му ст., інші держави - пізніше. То ж перша наза - польська.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Романтика по-горганському ]відповів(-ла)Ed.ua20:20:51 10/08/2011 Шкода підчистили гостру але справедливу і цілком вірну репліку про важливість і вагомість збереження первинних назв . Проте факт залишається фактом: перша назва -польська і жодного відношення до бурого (листя, трави,ведмедя,... тощо) не має.
[ Re: Романтика по-горганському ]відповів(-ла)slawko16:07:55 09/09/2010 Цікаво про різницю між цекотами ґреґотами та ґорґанами, звідки таке тлумачення? І ще незрозуміло.. Осмолода, Бистриця, Максимець - то ж бойківські села а не гуцульські, - чоми Ви називаєте місцевих гуцулами? До речі і бойки і гуцули на брусниці кажуть "ґоґодзи".
[ Re: Re: Романтика по-горганському ]відповів(-ла)Юрко22:20:53 09/09/2010 цекоти - бо цекотять (труться), коли по них ходиш. Греготи - грегочуть, коли ненароком оступишся і перекинеш одну-другу брилу. Горгани - то шось іноземне. Горго́ни (греч. Γορ γώ, Γορ γών - міфологічні чудовиська, де γορ γός - жахливий, страхітливий). В присмерку "кам’яниста" поверхня гір цілком нагадує шкіру утопічного чудовиська. Отак.
[ Re: Re: Re: Романтика по-горганському ]відповів(-ла)slawko16:35:27 10/09/2010 взагалі то, словник синонімів Святослава Караванського дає наступний рядок: ґерґотати, ґерґотіти, ґорґотати, ґорґотіти, скреготати, скреготіти.
те саме отут:
http://www.slovnyk.net/index.p hp?swrd=%C3%CE%D0%C3%CE%D2%C0% D2%C8&x=0&y=0
http://www.slovnyk.net/index.p hp?swrd=%B4%E5%F0%B4%EE%F2%E0% F2%E8
[ Re: Re: Романтика по-горганському ]відповів(-ла)Igor Melika17:46:46 10/09/2010 Дякую Юркові, що частково вже дав відповідь на ваше запитання.
Стосовно гуцулів, то все доволі відносно, по крайній мірі для закарпатців. А саме, коли заходить мова про будь-яких горян (люди, які живуть не на рівнині, а трохи вище), саме такі, чомусь одразу попадають в категорію "гуцулів" або ще кажуть на них "верховинець", тобто той, що спустився з гір. При цьому ніхто навіть не задумується, чи це справжній гуцул, бойки, лемки і т.д. "Гуцул" - як щось загальноприйняте поняття про людей, які живуть у горах.
А ще про гуцулів маю невеличку статтю: http://igormelika.com.ua/moi-k arpati/zhittya-buttya/xto-taki -guculi
Про гогодзи - звичайно, знаю :)
[ Re: Re: Re: Романтика по-горганському ]відповів(-ла)slawko23:59:14 10/09/2010 Перепрошую, яка саме відповідь?.. Я питав за походження інформації про різницю між значенням слів цикоти, ґреґоти та ґорґани... Якась ланка чи книжка або звідки?
А щодо горян, вважаю некоректним називати бойків гуцулами, ажде це самостійні етнічні ґрупи, принаймні самі вони ніколи б себе так не назвали.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Романтика по-горганському ]відповів(-ла)slawko01:52:53 12/09/2010 Цей словничок, як і усі інші що я бачив, наводить усі три слова як тотожні синоніми:
ҐРЕҐОТИ — див. ЦЕКОТИ (Я.З.)
ЦЕКОТИ (ҐОРҐИ) — кам’яна порода з ямненського пісковика, яка вкриває вершини та привершинні території Ґорґан та деяких інших гір, розміром від 3 см до 3 м (Ю.С). З’являється внаслідок горотворення і ерозії гірської породи.
Натомість у Вашій статті дається наступне тлумачення, цитую:
"Для повної ясності: ЦЕКОТИ – дрібне каміння, ГРЕГОТИ – середнього розміру каміння, ГОРГАНИ – величезне каміння."
Уперше чую подібне, тому й намагаюся з’ясувати походження цієї інформації, чи маєте якесь джерело її чи це Ваша особиста фантазія.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Романтика по-горганському ]відповів(-ла)Igor Melika19:41:45 12/09/2010 Намагаюся вже декілька днів знайти посилання на статтю того ужгородського горянина-краєзнавця, звідки від якого взяв це тлумачення. Бо собі зберіг тільки цитати з його тексту.
З цим тлумаченням я ознайомився ще до походу в Горгани. А під час мандрівки, місцевий Микола Н. так само підтвердив цю версію. Сам особисто, теж схиляюся до такого ж логічного висновку. Я нікого не заставляю вірити у це або брати за константу :) Просто автор статті схиляється саме до такої думки.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Романтика по-горганському ]відповів(-ла)slawko00:06:47 14/09/2010 Та я не дого що вірити чи ні)) Мені дійсно це дуже цікаво, просто стикаюся із саме таким витлумаченням вперше от і з’ясовую. Дякую за відповідь.)
[ Re: Романтика по-горганському ]відповів(-ла)bratysko20:07:19 12/09/2010 Справді бомбезні фото тих місць. Дуже цікавить місце зйомки останнього фото - не як фотографа, а як туриста. Посидів би там, помилувався, подумав ...
[ Re: Re: Романтика по-горганському ]відповів(-ла)Igor Melika16:43:08 13/09/2010 Місце справді цікаве... Пекло називається :) Проходиш стежкою, що веде вище урвища і виходиш на невелику галявину. Сідаєш край урвища і милуєшся світанком ;)
[ Re: Re: Re: Романтика по-горганському ]відповів(-ла)bratysko17:22:41 13/09/2010 Десь так і думав, що це в районі пол.Рущина, бо був на Сивулі один раз з цього боку і погода була "молоко", тож нічогісінько не бачив. Дякую.