Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
[ Re: Синєвір-Попаддя-Осмолода ]відповів(-ла)SLV10:16:02 12/09/2011 А як саме від Синєвіру йдете - верхом по кордону через ВишГорган, чи по річці Озерянці через музей сплаву?
[ Re: Re: Re: Синєвір-Попаддя-Осмолода ]відповів(-ла)SLV11:30:53 12/09/2011 Минулого року я те саме писав ))))
Точно є вода на стовпі 2/5-2/6 - там така галявинка довга. (добре ночувати) Треба скинути на північ з 50 метрів - є стежка. Стовпчик витащив на стежку, має бути видно. Підйом на Попадю видно по кусках карематів, плащів та одягу - там мало ходять )))
Далі вода має бути в сідлі за малою Попадею, але звідтам ніхто не вертався )))
До Плісця дотопаєте з соїми запасами
[ Re: Re: Re: Re: Re: Синєвір-Попаддя-Осмолода ]відповів(-ла)SLV08:05:12 13/09/2011 Там просто багато стовпчиків викорчовано, або лежать по кущах. От я один до стежки підтягнув - орієнтир добрий. Бо на верху Чорної ріки є місце, де можна перейти на північну сторону - там вирубка з малиною, ожиною та величезними афинами ))))) А там якраз пару стовпів не зашкодило б.
[ Re: Синєвір-Попаддя-Осмолода ]відповів(-ла)vichola12:44:14 16/09/2011 Дякую всіх за корисну інфо.
А якомога ближче під Попаддею зі сторони Синєвіра де є вода?
[ Re: Re: Синєвір-Попаддя-Осмолода ]відповів(-ла)vichola13:42:38 16/09/2011 І якщо хто ходив і є інфо від Попадді-Дарів-Рущина(вода,стоя нки),напишіть,буду вдячний, можно на ел.адресу.
[ Re: Re: Синєвір-Попаддя-Осмолода ]відповів(-ла)rstm14:59:30 16/09/2011 на генштабівках перед г.Верх Чорної Ріки (якщо рухатися на схід), є позначена дорога на південь на г.Задня. Я біля того відгалуження дороги колись знайшов навіс пастухів і вода там була.
[ Бистриця-Довбушанка ]додав(-ла)yurgenzorg20:21:01 06/09/2011[ permalink теми ] шановні учасники форуму. в жовтні буду в с.Бистриця-хочу зробити декілька одноденних маршрутів на навколишні вершини-Бистр.-Довбушанка-Бист р., Бистриця-Гропа-Братківська-Бис триця,Бистриця-Сивуля-Бистриця . Ночувати хочу в селі,так як в палатці вже буде холодно, може хтось знає місця(садиби,міні-готелі).Буду там в перший раз.Ходитиму без рюкзака. є питання також щодо маршруту на Довбушанку-чи є там маркований маршрут,може хтось має опис? чи є якісь стежки-дороги для переходу з Чорного маршруту з Гропи-на Братківську-хочу зробити таку петлю. Може хтось знає кілометраж цих маршрутів, думаю -чи вкладусь в одноденки.
[ Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)ILC10:54:16 07/09/2011 був 27.08 на Довбушанці, маршрут не маркований, але стежка втоптана дуже добре. Наче б то не дали маркувати, бо там заповідник, але туристів від того менше не стало. Як йти від тріанга до Ведмежика, по правильному жереп обходиться . Проте жереп настільки вже втоптаний, що мимоволі почав по ньому йти, а потім повернувся, так як знав за правильну стежку. Можете телефонувати, як будете йти. Буду консультувати в on-line режимі. В Бистриці МТС немає вишки, тільки Київстар. На Довбушанці є звізок і МТС - Буковель рядом.
[ Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)yurgenzorg12:50:33 09/09/2011 треба там платити за вхід в заповідник лісникам,так як на Говерлі?дякую за пропозицію з телефоном-можете скинути мені на емейл? боюсь заблукати і "нарватись" на ведмедя в хащах:)
[ Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)ILC10:58:32 07/09/2011 до першого снігу в палатці не буває холодно із зимовим спальником. Набагато тепліше, ніж в неопалюваній колибі вівчарів.
[ Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)Lubко11:33:17 07/09/2011 із зимовим спальником тепло й після першого снігу.
мало того, в снігу тепліше ніж на мерзлому ґрунті ;)
[ Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)yurgenzorg13:02:10 09/09/2011 краще вже в своєму тенті і своєму мішку,але зимового немаю,а на 1 раз не хочу купувати,так як зимою не іду туди. як десь хтось писав-зимою ідуть альпіністи, рятувальники або самогубці:) а до колиб вівчарів ставлюсь з недовірою - декілька раз чув історії, як люди привозили блохи і клопи після тих колиб...звичайно, вони дуже допоможуть в критичних ситуаціях як укритття...
[ Re: Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)SLV15:05:27 09/09/2011 Ну не всі колиби є "колибами". Існуютиь дуже позитивні хатинки, і не завжди для вівчарів.
Приклад КНПП "Перемичка", пікет на Мезипотоках, Веснарка під ПІЧ, хатина на Тисі під Корбулем, хати на Костричі.....
Але є дійсно курні хати, в котрих не хочеться навіть сидіти.
Трохи не в тему - але якісь падлюки спалили частину даху в хатці під Говерлою на 1850 МНРМ. І це було літом. Тіпа вогнище розпалити захотілось !!!!
[ Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)Tasic19:40:38 07/09/2011 Вам доведеться ходити від 20 км на день і відчутно більше, якщо мова про Братківську (~30), Сивулю (~40). Мається на увазі з поверненням назад того ж дня. Чи варто так.. Я б краще волів нести намет і тішитися природою, ніж збивати ноги. Тим більше, що то не по рівній дорозі. Там порядні підйоми-спуски. Зараз тут знайдеться купа народу, які скажуть, шо 20 км - то одною лівою, але у кожного свої мухи :) Як вийдете на хребет під Ведмежиком - не ломіться жерепом, поверніть наліво і за скількись там метрів буде стежка. Вона йде униз, під Ведмежик, а потім акуратно повертає назад, на нього. Зекономите час
[ Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)yurgenzorg14:07:14 09/09/2011 20-30 км на добу не лякає, а 40 в день ще не пробував:-)може і забагато...2 роки тому робив такі "петлі" з Осмолоди на 1 день з поворотом на ночівлю в село:на Грофу і назад, Плісце-Попадя-Коретвина-Осмоло да, Осмолода-Ігровець-Погар-" ;жовтий спуск" в Осмолоду - мені дуже сподобалось так, ноги правда потім трохи боліли...діло було на початку травня-сніг ше був багато де наверху, також не хотів ночувати на холоді..прийшов до висновку що такий метод має багато переваг,наприклад: 1) не треба нести 20 кілограмовий рюкзак на плечах,що особливо важко на підйомах-спусках;а несеш 3 кг 2)звідси набагато вища мобільність-можна робити в день легко по 30-35 км,звичайно, якщо є певний рівень фіз.підготовки,на такі петлі з рюкзаком треба буде 2, а для декого 3 дні-тобто економія часу-можеш пройти і побачити набагато більше цікавих місць, ніж з рюкзаком, шо важливо якщо є обмаль часу 3)не треба тратити час на установку і збір тента, розпалювати вогонь, варити їсти і т.д. 4)можна і треба прийняти затяжний душ, що добре розслабляє і відновлює сили для наступного дня і т.д
[ Re: Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)yurgenzorg14:51:01 09/09/2011 звичайно є багато мінусів такій "теорії одноденних петель і ліній":1)треба платити гроші за дах над головою, а не ночувати в своїй палатці задурно 2)постійно втрачаєш і набираєш висоту 3) відсутність "романтики багаття,гітари,казанка" і т.д і т.п.
[ Re: Re: Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)MOKRIZZONNI00:53:25 10/09/2011 багаття-гітара-казанок -забагато важать шоп таскати його задля романтики в повноцінний автономний похід.Достатньо бивакзак з москіткою( це шоп під зірками засипать, для романтіки замість багаття) -сопілки(гармоніки) -Soloist якийсь на 250мл.Ітого 150гр+50гр+350гр та зникаючим об`ємом
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)yurgenzorg02:23:38 12/09/2011 коли живеш в Франківську чи Львові і ідеш в гори кожних два тижні-може і нема сенсу, а коли буваєш там 1 раз в 1-1.5 року-то є-виникає непереборне бажання пройти більше і побачити більше цікавих місць,побувати на різних вершинах, а для цього треба мотати кілометраж, 5-8 км недостатньо-тілько по дорозі чи стежці підійдеш до підніжжя...20-30 км/доба без рюкзака можна спокійно проходити , а от 40 в горах і більше-ясно,що треба мати дуже серйозну фіз.підготовку.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)mikha1928.6609:25:56 12/09/2011 хто приїзджає раз в рік той в Яремчі або Татарові сидить. Навіщо йому десь бігати. А ті хто здалеку (Донецьк, Воркута) вони як мінімум на 2 тижні . І знову ж навіщо їм бігати?
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)MOKRIZZONNI13:17:36 12/09/2011 Чіпуха - от літом я буваю раз на рік, і тому для мене це серйозне окунаніє тому тра пірнуть поглибше і подовше не випливати.Місцеві туда гасають попросче -он дивлюсь, чаще шоп поїсти-попити на природі оце як у нас в Ж -в Дениші на скелі їздять -тоість не на скелі -а під соснами зачотно повалятись.Заїжджим Карпатія - це велика мандра! Ібо нечасто, недешево,непросто знайти нужку кількість днів,завчасно квитки тра (більшість же на свята вибираються).Тому у заїжджих підход ,планування серйозніше ніж у місцевих -які єжєлі шо ще своє наверстають)).Та й ще, нам заїжджим крім всього на три дні не поїхати -ібо трансфер тільки два дні+ займає.А шо на похід?
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)yurgenzorg12:34:12 13/09/2011 Круто! Напевно вже кількість походів іде на сотні! Вам пора вже книги писати про Карпати! Якби хтось написав спеціалізовану солідну систематизовану цікаву книжку по Горганах з гарними фото, схемами маршрутів різних рівнів складності-зміг би стати мільйонером!Я знаю 10-20 людей - які б одразу її купили!
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)yurgenzorg17:40:59 13/09/2011 ви смієтесь-а я цілком серйозно кажу. введіть б Гугл-"книги про Горгани"-і ви побачите-що вони майже відсутні, я знайшов тільки одну-путівник Природній заповідник Горгани-автор Чернявський,видана в серпні 2011р(цікаво чи можна її десь купити крім міста Івано-Франківськ?)! книга містить тільки загальну інфо про заповідник і малесенька. В минулому шукав книжки про Горгани в м.Тернопіль-не зміг знайти навіть в спеціалізованих магазинах по туризму, навіть карт не було, тільки по Чорногорі. Солідної якісної роботи на 500-600 ст, яка б покривала повністю весь район Горгани напевно не існує( якшо є-вкажіть назву,автора,тираж,рік видання і де можна її придбати на Західній Україні). Так що гривневим мільйонером можна стати:-), якшо написати таку книжку.Ринок для неї є: на Україні десятки тисяч пластунів,скаутів,школярів,сту дентів,які часто їздять в Карпати, членів різноманітних туристських клубів і організацій, екстремалів, маунт-байкерів, туристів аматорів і соло, пенсіонерів,є люди які б придбали її просто для колекції. Добре можна заробити, якшо перекласти її на польську,російську,чеську,слов ацьку, угорську-літом Карпати кишать іноземцями. Пару раз зустрів іноземців, казали, шо дуже мало інформації про Українські Карпати-показували якісь довоєнні передруковані карти...
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)yurgenzorg13:19:59 14/09/2011 та то польські книжки-а я мав на увазі звісно на українській мові, або хоча б на російській, я по польські-"не вєм"). поляки звичайно молодці,заслуговують похвали,-видали про Українські Горгани декілька книг, а про Укр.Карпати-напевно в них десятки книг і карт є. Навіть в Вікіпедії по- польськи про Горгани є в 10 раз більше інформації, ніж по-українськи. Так і знав,що ви тут будете сміятись і закидаєте мене каменюками-та що ви, мовляв, буде дуже дорого, та ніхто її не купить, тільки 10 чоловік, та взагалі це смішно і нереально! Дійсно смішно-видали книжку -одну,і то на гроші уряду Норвегії,і то її неможливо ніде купити-не для продажі мовляв!такого нонсенсу я давно не чув(хоча впевнений що це правда)-навіщо тоді видавати книжку?Та в принципі тут не сміятись, а плакати треба-ідеш по стежках в Горганах-висить таблиця-зроблено на кошти уряду Нідерландів, інша-поляків, і т.д і т.п., книжка-видана на гроші Норвегії...таке враження,що українці ходять з простягнутою рукою і виклянчують гроші в тих клятих буржуїнів..а самі заробити кошти не можуть, чи не хочуть, а заробляти їх в тій сфері можна і треба...Здається і Україна вже 20! років незалежна держава, і москалі не заважають...
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)yurgenzorg14:31:26 14/09/2011 на даний момент живу в Лондоні, заходиш тут в магазин повязаний з туризмом, спорядженням і т.д.-є сотні книг,брошур,карт, а в деяких рахунок іде на тисячі. є книжки по любій країні світу,про всі гірські системи на планеті, бачив декілька книг на 700-900 сторінок про Україну і дуже здивувався, там було навіть пару сторінок, присвячених Горганам-про який написано, що такого дикого, безлюдного і неосвоєного району напевно немає в Європі:-). Якщо говорити про Британські гори і горби, то навіть про малесенькі райони на пару миль є десятки книжок і карт різних авторів,і кожен кричить,що його книжка найкраща, конкуренція шалена! А про великі популярні райони (за розміром такі самі десь як Горгани), наприклад Lake District в Англії, Cairngorms в Шотландії чи Snowdonia в Уельсі-є сотні книжок-кожен хоче заробити на хайкерах!
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)vasyl20:28:28 14/09/2011 Поплач будь-ласка, там за нас, бідних, і продовжуй писати як то все має бути, замість того щоб то все робити тут, на Україні!
Який внесок ти готовий надати і що ми маємо зробити за ці гроші в Карпатах, щоб ми з гордістю написали, що то зроблено на українські гроші (зароблені важкою працею на чужині)?
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)yurgenzorg12:31:04 15/09/2011 ви мислите в неправильному напрямку-ви розраховуєте на те, шоб вам і вашій фундації дали гроші-уряди,гранти, фізичні особи і т.д. Накидаєтесь, як рекетир, мовляв-дай бабки,менше говори, а ми подивимось,шо з ними робити. Гроші зазвичай ніхто не дає, тому і нервуєтесь. А чому б самому не заробити на тих же іноземцях-туристах?продавайте їм інформацію - карти, якісні путівники, книжки, книжки можна продавати в електронному форматі онлайн, продають люди окремі глави з книжок, треки маршрутів онлайн і т.д. і т.п. от взяти ваш сайт-розрахований він на західноукраїнця, а західноукраїнці народ в основному бідний, третина на заробітках, на них копійки не заробиш, та й вони Карпати і так знають. Візміть перекладіть його на русскій,у кієвлян есть деньгі, покупалі би у вас інфу,модернізуйте трохи. взагалі сайт було б краще перейменувати - по міжнародному зразку-наприклад-www.visitgorg any.com , і легше було б знайти його в гуглі для буржуїнів-бюргерів, яким набридли їхні цивілізовані гори, а хочеться чогось дикого,екстріму тіпа. а на першому місці переведіть його на англійську, там по-англійськи інформації ноль, зараз майже всі знають англійську,молодь особливо, ті ж самі яники, чехи, мадяри і т.д.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)vasyl12:47:13 15/09/2011 Не бачу змісту продовжувати розмову, тому що то все і далі буде вода, вода, вода...Саме пуста балаканина і нервує, тому що практика каже - хто багато говорить, той насправді мало робить!
Десять років мені розказують і вчать як то має бути, але чомусь всі вважають, що то все треба робити за мої власні кошти - отаке справжнє українське життя і Ви нічим іншим не відрізняєтесь! Ви хоча б поцікавтесь принципом існування подібних гром. організацій в Англії і тоді вже давали свої поради, а то бачите тільки вітрини і мало розумієте звідки воно береться.
Окрім того, абсолютно немає розуміння суті громадської організації і для чого вони існують!
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)vasyl18:27:06 13/09/2011 Щодо видання заповідника "Горгани" то я його маю від авторів і воно не продається, так як видано за Грантові гроші.
Там здається немає опису маршрутів, тому що ходити по заповіднику дозволено тільки в супроводі лісової охорони і науковцям з дозволом від адміністрації!
Але то не в нашій державі, тому що маси туристів ходять через Довбушанку і Ведмежик, які насправді є офіційною заповідною територією.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)vasyl18:19:36 13/09/2011 Згоден з Tasic, що над Вашими роздумами треба підсміюватись, тому що вони далекі від реальності!
Є декілька польських путівників по Горганах, але українського дійсно немає. Те що пропонують видавництва, слабо зацікавлює до такої великої роботи.
Ми маємо досвід участі у видавництві карт - всі хочуть хороший продукт, але більшість купує дешеві карти українських видавників!
То як заохотити авторів щоб вони подавали хороший матеріал, якщо ще й видавництво має свої витрати і теж хоче заробити? Такий великий путівник буде коштувати десь біля 70-100 грн - скільки людей його купить в Україні? Отакий http://assa.kh.ua/books/108/ коштує в магазинах 50 грн - там ми, і не тільки, давали описи декількох маршрутів - тоді це було без авторського права і виплати дуже маленькі, які не стимулюють до витрат власного часу. Тому мабуть писати путівники треба вже на пенсії щоб надбавка давала можливість вижити в цій державі,... або створювати власне видавництво....
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)sobashko@gmail.com10:08:00 14/09/2011 У 2006 р видано мій довідник-путівник "Гірськими стежками Карпат" (110 описів маршрутів, фото, мапи). Якщо поділити суму гонорару на час роботи над путівником, то вийде 149 грн на місяць. Міліонер?
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)sobashko@gmail.com22:39:38 14/09/2011 Путівник "Гірськими стежками Карпат" ("Лілея-НВ", Івано-Франківськ, 2003. Загальний тираж 5000 прим; авторський тираж - 500 прим) був розпроданий приблизно за півтора туристичного сезону, путівник "Мандрівки із Яремчого" (2006; GPS- координати і мапа; видавництво те ж; тираж 1000 прим.)- за півсезону. Незважаючи на дуже негативні по всіх каналах відзиви vasyl-а. Тут таке:...а караван іде. Частина магазинів просять додаткового тиражу. В обласних бібліотеках є обовязкові примірники. Тираж путівника "Дорогами і стежками Карпат" (2003; 390 стор, 3 картии-схеми) не був моєю власністю. Чи є десь в продажі - не знаю.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)sobashko@gmail.com00:08:18 15/09/2011 Останній із перелічених путівників (ДіСК), можливо, ще продають у Києві. Дуржавна туристична адміністрація колись фінансувала частину тиражу. Тоді його в Києві продавали по 15 грн.
Ще 2 моїх нових путівників лежать у редакції без руху. Все зупинилось із-за відсутності фінансування.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)vasyl13:18:30 15/09/2011 Останнє речення насправді відображає популярність Ваших видань - коли б вони були дуже цікавими і популярними, то гроші видавництво знайшло б, адже це їх бізнес. Але це моя субєктивна думка бо караван таки йде завдяки Вашій впертості :).
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)vasyl13:09:48 14/09/2011 Пане Володимир! Якби якість написання путівників залежала від кількості виходів в гори, то в нас книгарні були б ними завалені.
Про згадану Вами працю я вже не раз відзивався негативно, але щиро бажаю Вам якнайчастіше ходити в гори і проводити там більше часу!
Активному товаришу рекомендую пошукати польські видання.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)SLV13:39:14 13/09/2011 Та де там. Третій рік як захопився )))))
Найважче вибратись в Горгани чи повні Мармароси - треба зо 3-4 дні (((
А так Мукачівка, і ти в Бескидах чи на Боржаві. Можна нічним Ковельським до Франківська, а далі Хомяк-Синяк-Добошанка, Петрос-Говерла, Близниці, Костричі, Кукул, ПІЧ або ПІМ за вихідні перейти.
[ Re: Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)Водопад21:36:07 11/09/2011 Раз на раз не приходиться, можливий варіант потягнути або перегрузити звязки ніг і тоді прийдеться повзти, бо без палатки і харчів туго буде..., в мене таке один раз трапилось...
[ Re: Re: Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)yurgenzorg01:58:48 12/09/2011 якшо потягнеш чи перегрузиш в Горганах-то прийдеться повзти і ше й рюкзак з палаткою тягнути за собою:-), там майже нема де іі ставити-окрім декількох полонинок, а без харчів можна протриматись до 10 днів-до того часу знайдуть...а взагалі-то я думаю-ймовірність травмуватися,потягнути звязки,послизнутись,втратити баланс і впасти вища,коли несеш 20 кг рюкзак,ніж коли ідеш з 2-3 кг...
[ Re: Re: Re: Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)ILC11:15:32 12/09/2011 не згідний з вами, що в Горганах нема де палатку ставити. Як йду сам, то йду поки почне вечоріти, інакше нема чим зайнятися наодинці. Зупинився , пройшов 500 м навкруги і знайшов місце для ночівлі. Ночував на Синяку, на Стримбі (найбільш запамяталося), на Чорній Кливі, на Руській. Багато вершин в Горганах мають рівну площадку в жерепі.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)yurgenzorg13:47:26 12/09/2011 та згідний,що палатку буде де поставити, але незгідний з думкою-що в Українських Карпатах в період між зникненням і появою снігу людина без тента і харчів пропаде
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)yurgenzorg14:45:08 12/09/2011 цього року в першій половині жовтня накинув такий план:
1день)приїзд в Бистрицю,ознайомлення з селом і т.д,знайти кімнату
2)на Довбушанку і назад(цікаво чи можна там піднятись і спуститись різними маршрутами-зробити петлю)
3)піти по маркуванню на Гропу-перейти на Братківську-по іншому маркеру спуститись в Бистрицю(петля)
4)потрапити в Осмолоду-вийти в 4-5 ранку-через Рущину-на Сивулі-потім по чорному маршруту спуститись вниз до дороги(цікаво-шо являє собою той чорний маршрут і скільки км? кілометрів 7?там на дорозі по можливості підїхати в Осмолоду лісовозом чи іншим трансп., а в випадку невдачі зробити це-плестись до Осмолоди пішки
5)відпочити в Осмолоді або легкий маршрут на Грофу,Коня.
6)Паренки-Попадя
7)Петля-Осм-(Середня?)-Висока- Ігровець-Погар-Жовтий маркер-Осм.
8день)-ше не придумав-може трохи на Аршицю і назад
9)додому
Думаю буде дуже цікаво і пізнавально, головне щоб погода була,і витримали ноги.Буду нести пару кг з собою в 25л рюкзачку
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)Ed.ua20:24:34 12/09/2011 2) ну можете з Довбушанки спуститись до "Новобудов" далі на пер.Столи і з двома варіантами
а) по Довжинцю зійти на Бистрицю;
б) вийти на старий кордон і хребтом до г.Плоска, і дальше хребтом до Бистриці
= аварійний варіант ночівля на "Новобудові", чи пер.Столи, чи г. Плоска
3)можливо без питань
= аварійний варіант ночівля на пол. Братківська
4)який чорний маршрут? http://www.podkarpatskarus.net /images/mapy/mapa-Horhany-2500 .jpg якщо той що з Боревки то це нормальна стежка до гурт. лісорубів при грунтовій дорозі, по якій їздять на легковушках, але швидше всього готуватись до :"а в випадку невдачі зробити це-плестись до Осмолоди пішки" .
якщо ні, то щоб я не рився по мапам, вашу мапу в студію!
5) відпочити + легкий маршрут на Грофу,Коня (корисне з приємним)
6)не ясно звідкіля старт!
7)можливо
Принагідно запитання:
Який розряд з бігу?
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бистриця-Довбушанка ]відповів(-ла)yurgenzorg23:41:16 12/09/2011 дякую за цінні коментарі
"Новобудови" і полонина Братк.-там є якісь будівлі,придатні для ночівлі?
чорний маршрут-саме той, може злапаю внизу якогось лісовоза, як повезе...минулий раз,як спустився з жовтого маркера -там проїзжало декілька транспортних засобів-лісовозів,УАЗів.
На Паренки,Попадю-старт з Осмолоди в 5-6 год ранку, може хтось підвезе трохи:)
чому ви питаєте за розряд з бігу?
розряда не маю, але пару років назад пробіг марафонську дистанцію задля інтересу.
[ Парашка ]додав(-ла)andruxa12:41:17 06/09/2011[ permalink теми ] На вихідні хочу пройтися по маршруту Корчин - Гуркало - Парашка - Сколе. Може хтось щось корисне порадить. Цікавить:
1. Який ходить транспорт із Сколе/Стрия до Корчина.
2. Скільки коштує місцеве таксі Сколе - Корчин.
3. Чи є якесь зручне місце біля Парашки під намет. Чи є десь вода біля вершини.
Дуже вдячний
[ Re: Парашка ]відповів(-ла)andriy.m10:30:36 07/09/2011 До Корчина можна пройтися пішки від Верх. Синьовидного до якого легко добратися маршрутками чи електричкою.
Є відоме джерело, але якщо йти від Парашки то воно буде в кінці маршруту, в лісі можна легко найти джерельця. Сам відшукував коли вода закінчилася, відкопував у листі і по крапелькам збирав у пляшку). Намет можна ставити будь-де, багато полян, головне що трава не вусока була, бо комарі зїдять
[ Re: Re: Парашка ]відповів(-ла)SLV11:14:06 08/09/2011 Біля Парашки, якщо йти до Сколе, біля стежки є будка 2х2 м. Там нижче є вода. І місце рівне, і людей мало.
[ Re: ФОТОмандрівка Свидовецьким хребтом ]відповів(-ла)MOKRIZZONNI21:29:59 10/09/2011 Тю,Свидовецький то не весь,кажись, "Аж до самых до окраин" (с) :)
Не знаток -але скільки дивився карту "Свидовецького масиву" та побачене та пройдене мною особисто давєча в аналогічній ідеї "Від краю до краю" заставляють наполягати шо логічніше доводити край як мінімум до останньої лисини Свидовця -г.Терентин над Білином (там де вишка моб.оператора).Дальше Свидовець ховається в мантіях лісу... Шикарний туманний буковий ліс Свидовця, ніде таких коряг не бачив..за шо й варто походити Свидовцем, ближче до Квасів-Білина-Усть-Чорної
Млін, знов третина вашого звіту на весь трафік :((( Обіжусь...
[ Re: Феркеу ]відповів(-ла)rstm15:19:12 02/09/2011 хтось з київських недавно зайшов на 7км в Румунію, потому поміняли правила отримання дозволів і ввели пару дурацьких вимог.
[ Re: Феркеу ]відповів(-ла)SLV15:33:31 02/09/2011 На Фаркеу зараз пусто. Зустріли під ПІМом поляка, що йшов з Румунії. Казав, що на Вандерелулі нікого не бачив. А взагалі чудова гора.....
[ Re: Re: Феркеу ]відповів(-ла)MOKRIZZONNI00:59:36 10/09/2011 Це часом не ви на скелі під ПІМом фоткались і передавали мну прєвєд з Карпати.ком.юей? Ви потрапили в кілька панорам, я там його ужасні цирки фотостопив.Є бажання-стучіть, недорого :)))
[ "брусилівська" траверсна дорога ]додав(-ла)ILC11:23:42 30/08/2011[ permalink теми ] Як знайти початок "брусилівської" траверсної дороги? І в якому стані зараз ця дорога? Мабуть , зі сторони старого кордону (між ст. 39 та 40) легше буде її знайти, ніж зі сторони Сплаїв. Після двох переходів через Буштул-Купуту появилося бажання обійти цю ділянку траверсом.
[ Re: "брусилівська" траверсна дорога ]відповів(-ла)Tasic18:08:16 30/08/2011 Кепути йшли траверсом чи верхом? Бо після проходження верхом хочеться пройти по-людськи :)) У гуглі видно епізодичні обходи, камінням, чув, що траверс - є.
[ Re: Re: "брусилівська" траверсна дорога ]відповів(-ла)ILC10:28:00 06/09/2011 перший раз строго по стовпчиках (по стежці), другий раз - початок жерепу перед Великою Кепутою (локальною вершиною) обходиться з правої сторони (південної), кінець спуску з Малої Кепути обходиться з лівої сторони (західної). Хоч приблизно 100-200 м , але приємно, там на межі лісу я і заночував, вода була з собою.
[ Re: "брусилівська" траверсна дорога ]відповів(-ла)webmaster19:48:40 31/08/2011 я ходив там років десять тому :)
показав грибник - вів нас з перевалу, де перехід газопровода, ніби(?) трошки нижче висоти перевалу...
більше не памятаю.
[ горгани ]додав(-ла)Liber7201:29:15 26/08/2011[ permalink теми ] Вода і місце під намет на шляху між пер.Легіонів і Дурньою. Вот і все)) ????????
[ Re: горгани ]відповів(-ла)Юрко08:04:03 26/08/2011 в сідлі перед пантиром потічок зліва був достатньо високо (5 хв) аби там переночувати. Ось і все.
[ Re: горгани ]відповів(-ла)ksm08:58:54 26/08/2011 на самому пантирі також є
[ Re: горгани ]відповів(-ла)Avanar17:14:49 27/08/2011 Два рази вставав на ніч
N 48° 24,8458’
E 24° 8,6422’
Перед виходом на хребет під Дурнею зліва є невеликий потічок, вода є завжди, воду кружкою можна набрати. Справа невелика стоянка, але цьго року на ній впавша сосна.
[ Re: горгани ]відповів(-ла)Liber7218:07:30 27/08/2011 сосна якого діаметру стовбура???
[ Re: горгани ]відповів(-ла)Roman01:02:43 28/08/2011 з Легіонів дорогою вниз, і перша долина наліво (дорога там є)
Коло потоку є місце під намети. Вот і все :)
[ Осмолода - Попадя - Задня - Передня - Стримба ]додав(-ла)postman3110:29:23 25/08/2011[ permalink теми ] Я, мабуть, дуже люблю Стримбу - аж до паморочення. Інакше би я в житті не поліз в ті хащі. Пройшли за неповних чотири дні, ночували під Плісцем, потім на Задній, потім за 1384, на четвертий день вже в колочаві обідали.
Навіть не знаю, що сказати про маршрут. Тепер, коли посилають в ж***** - я знаю, де це.
А Стримба прекрасна.
[ Re: Осмолода - Попадя - Задня - Передня - Стримба ]відповів(-ла)senet13:54:11 25/08/2011 Це ж** - з натяжкою, я би і "**" там не ставив.
ж*** - Чорна Клива - Руська
ж**** - Кієпута - Буштул
ж***** - Верхня Слубушниця - Горган Ілемький (Аршиця)
[ Re: Re: Re: Осмолода - Попадя - Задня - Передня - Стримба ]відповів(-ла)salatruk16:55:10 26/08/2011 От найстрашніше, шо пригадую, то коли перед чорногорою овочів набрав здуру в селі ) Хотілося зупки ))) То ледве виліз до шесси...
Тож має значення місце, час, обставини )))
В процесі створення маршруту виникло питання, яке я хочу задати бувальцям.
Де в районі Стою-Великого Верху-Темнатику є вода?
Ну і як джерела на карті відповідають реаліям?
[ Re: Боржава - вода ]відповів(-ла)vasarogov2000:01:19 25/08/2011 вода є 200м вище сироварні, якшо йти з Воловця, є за Стойом не доходячи метрів 250 до закинутої військової бази з правої сторони від дороги буде споруда з блоків за нею вода.За великим верхом сказати не можу, так як ночувати там не приходилось, кажуть в районі гемби є джерело.