Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
[ Спуск с Довбушанки ]додав(-ла)Ombre&SHTUCHKA09:53:51 02/05/2007[ permalink теми ] Привет всем. Может кто - то чётко объяснить где начинается спуск с Довбушанки в сторону Новобудов по красному маршруту?
[ Re: Спуск с Довбушанки ]відповів(-ла)rbrechko12:56:42 02/05/2007 З нижчої вершини Довбушанки в напрямку на пд-пд-зх, одразу в лісі натрапляєте на стежку (вона проглядається ще навіть на цекотах), потім йдеться через галявину (висота 1520), а далі по стежці постійно вниз.
[ Re: Re: Спуск с Довбушанки ]відповів(-ла)Ombre&SHTUCHKA14:52:00 02/05/2007 "Одразу в лісі натрапляєте на стежку..." - эта тропа идёт не параллельно хребту, правда? Т.е. шанс попасть на неё сверху, по цекотам, довольной маленький. Скажем так - позавчера мы были третьей группой, которая шла вниз ВООБЩЕ наугад. И ни одна из этих групп тропу не нашла. Надеемся, с ними всё ОК. Есть более точные ориентиры этой тропы?
[ Re: Re: Re: Спуск с Довбушанки ]відповів(-ла)rbrechko15:16:25 02/05/2007 Стежка не йде паралельно до хребта, але шанс на неї попасти досить великий. Треба йти в напрямку галявини (висота 1520), перед межею лісу в жерепі її вже досить чітко видно, принаймі багато часу на пошуки не витратиться.
Якщо ви зустрічали групу з чотрирьох людей (троє хлопців з дівчиною), то вони пішли у правильному напрямку і стежку без проблем знайшли.
[ Re: Re: Re: Re: Спуск с Довбушанки ]відповів(-ла)Ombre&SHTUCHKA16:28:44 02/05/2007 На тот момент как мы с ними расстались (вторая вершина Довбушанки), Олег (командир этой группы) 100% не знал где именно эта тропа. Мы с ним сбросили метров 100 по направлению к 1520 м, но тропы видно еще не было. Момент везения и, пожалуй, упрямства. Мы были менее агрессивно настроены на резкий сброс высоты и взяли юго - восточнее, попав таки на дорогу к Зелёной. Рады, что с этой четвёркой всё впорядке. Где вы их встретили - на М. Горгане?
[ Re: Re: Re: Re: Re: Спуск с Довбушанки ]відповів(-ла)rbrechko18:21:52 02/05/2007 Я в той час був на Боржаві, а то були мої знайомі, яким я описував маршрут, зокрема і той спуск з Довбушанки.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Спуск с Довбушанки ]відповів(-ла)Ombre&SHTUCHKA23:10:04 02/05/2007 Гм...Тогда не понятно. Если Вы описали им детально спуск с Довбушанки, почему командир группы не был уверен в каком направлении начинать этот спуск? По крайней мере, нам так показалось...К слову сказать, такого экстримального спуска, который пришлось сделать нашей группе, нам не припомнить. Добро, что никто не пострадал и обошлись без травм. В зоне леса вступили на осыпи. Потом, буреломное русло потока. Лагерь разбили около 10 вечера на "дикой" поляне без троп, в часе ходьбы (спуск) от дороги на Зелёную. Боимся, что вашим знакомым тоже не удалось поставить лагерь засветло.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Спуск с Довбушанки ]відповів(-ла)Tasic07:31:32 03/05/2007 з вершини 1520 йде чітка стежка до Зубринки. Наприкінці вона дуже крута. Унизу вона маркована, здається, білим і синім кольором. Маркери нанесені на 2 деревах біля містка. Прямо біля дороги, пропустити початок підйому неможливо.
У дощ йти нею важко, коли є сніг - небезпечно. Місце спуску - за півгодини від Новобудови. Мабуть ви щось пропустили. Все ж дорогою йти простіше
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Спуск с Довбушанки ]відповів(-ла)Ombre&SHTUCHKA10:43:47 03/05/2007 Пожалуй, действительно, пропустили. Хотя там пропускать особо и нечего
было - маршрут 90% не маркирован. И получили довольно серьезный драйв
:-) На спуске по осыпи, на снегу, чёткие свежие следы косолапого. Там и
места характерные - бурелом, валуны, огромные корневища поваленных
гигантов. По ущелью безымянного потока, которым мы спускались к дороге
(он течёт на юго - восток) ни одного следа человека. Зато встречаются звериные
тропы. Мрачноватое местечко, да еще и после заката солнца...Выбились из
сил. С трудом поставили лагерь. Зато сейчас есть что вспомнить :-) И
теперь яснее видны наши ошибки.
Кстати, тропа от второй (верхней) колыбы у озера (мы колыбу вычистили и
запустили печь) тоже имеет свои особенности. Не стоит слепо доверять
бордовой маркировке на деревьях. Она заведет вас в бурелом. Рекомендуем
держаться грунтовой дороги (в дождь довольно разбитой). Приблизительно
через 45 минут по этой дороге, будет ответвление вправо на неширокую
тропу в лес и вверх серпантином. Это место обозначено (хм...) двумя
брёвнышками в виде >. Дальше минут 30 до лесистого хребта и по нему
влево через завал. Дальше интуитивно по еле заметной тропе к отметке
1316 с триангом. Наверное, в горганах каждый сам топчет свою тропу :-).
Кстати, в 100 метрах от трианга по направлению движения к Медвежику есть
хорошее место для ночевки. Потом начинается дикий жереп. Просто монстр!
А потом ещё жереп, уже перед самим подъёмом на Медвежик. В общем, совет
тем, кто собирается на Довбушанку в первый раз. ЛУЧШЕ ходить туда с человеком, ЗНАЮЩИМ ЭТИ МЕСТА! Иначе - в пустую потратите очень много сил, чем омрачите общее впечатление от этого, безусловно красивого и безумно гордого,
хребта. В целом, мы остались довольны и этими местами и сплочённостью
своей группы. Но риск был, пожалуй, не уместен для трехдневного похода.
Возможно, несколько предвзято, но даже Мармаросы нам показались легче и
приветливее Довбушанки:-)
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Спуск с Довбушанки ]відповів(-ла)Ombre&SHTUCHKA14:16:29 03/05/2007 to yhirnyak: Да, был снег. Частично шли по тропе. Частично по следам (спасибо этим
людям :-)).Но в основном ломились. К жерепу претензий нет, мы знали, что
его на Горганах валом :-)
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Спуск с Довбушанки ]відповів(-ла)rbrechko12:21:17 03/05/2007 Вони в долині Зубринки були ще до дев"ятої, тобто ще до сутінків. І наскільки я знаю вони казали в якому напрямку треба рухатись, проте коли люди перший раз на місцевості, то ніхто 100% не буде впевнений чи правильно вибрано напрямок.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Спуск с Довбушанки ]відповів(-ла)Ombre&SHTUCHKA17:05:30 03/05/2007 Да не, к Вашим знакомым претензий нет. Олег, действительно, выглядел
неуверенно. Как и мы, в прочем :-). Проблема именно в том, что с хребта
тропы к высотке нет. И об этом НУЖНО говорить желающим туда пойти. А с
Вашими друзьями мы оказались в равной ситуации - никто из нас там
никогда не был и про отсутствие тропы не знал. Вот и искало 10 человек
"стежку в горганах, а потом бросилось топтать её самим :-)
[ Re: Спуск с Довбушанки ]відповів(-ла)Русік10:33:42 03/05/2007 я вся з Довбушанки 29 квітня - все в тумані, засипане снігом, шквал страшенний, стежку проминув, але спустився по хребту напряму, потім долиною якоїсь річечки вийшов до Зубринки на границці заповідника. Це я до того, що я би детально не описували маршрут а в кепських погодних умовах стежку могли просто не помітити
[ Re: Re: Спуск с Довбушанки ]відповів(-ла)Ombre&SHTUCHKA14:13:34 03/05/2007 Это мы твои следы, значит, видели 30 - го. Как - раз до конца хребта
вели, потом мы их потеряли в горганах. А насчёт того, что тропу не видно
в туман, так её и в солнце не видно. Ведь она с хребта не идет. И
начинается только в зоне леса. Вот про ЭТО пусть знают ребята, которые
ещё не ходили этим маршрутом. Не ищите тропу, а просто валите на отметку
1520 интуитивно и упрямо :-)
[ поход на байдарках ]додав(-ла)nastia21:59:01 01/05/2007[ permalink теми ] подскажите телефоны оргазизаторов походов на дайдарках по украине!!! Всем заранее спасибо!!!!
[ Піп і сніг ]додав(-ла)vassia13:20:54 01/05/2007[ permalink теми ] ходив в пн. на Піп з Шибеного. до колиб сухо.далі в лісі і на хребті сніг,тримає добре. йти легко
[ 128 вершин за 5 років ]додав(-ла)koreli10:58:12 28/04/2007[ permalink теми ] Виникла ідея створення невеликої компанії з 4-5 чоловік, метою яких було б сходження на 128 вершин українських КАРПАТ. Ідея виникла після відвідання сторінки нормалайзерової сторінки "Верхи і плаї" та перегляду його каталогу вершин. Я зрозумів, що багато де я був, але я теж зрозумів що з багатьох вершин в мене не лишилося вражень...(наприклад коли йдеш "Стежками героїв" не сильно помічаєш красу оточуючого тебе карпатського світу).
Тому пропоную створення "клубу", діяльність якого розрахована на 5-6 років з метою сходження ці 128 (список буде змінюватись та доповнюватись в процесі) вершин.
Одразу пояснюю - це не товариство зі спортивним інтересом (піонерським) - маслати кілометраж і лишати за собою купи бруду і сміття, певний графік необхідний для планування, адже я планую що діяльність клубу буде колективною і я хочу щоб усі майбутні члени данного клубу були його невідємною частиною і кожне сходження відбувалося в повному складі, тобто усі члени клубу сходять на усі вершини і крапка... я там був, а я там був - не приймається.....
Пишіть.....koreli@ukr.net
[ Re: 128 вершин за 5 років ]відповів(-ла)Lobster13:28:18 28/04/2007 5 років - це багато часу, і все може змінитись! Але я ЗА!!! Дійсно моя нога неступала в багатьох місцях, а так хочется скрізь побувати!
delok@ukr.net
[ Re: 128 вершин за 5 років ]відповів(-ла)Русік10:38:04 03/05/2007 дуже гарна ідея, проте є географічні перешкоди наприклад такі як проживання в різних містах, та й вільний час у кожного з"являється не синхронно з усіма іншими учасниками клубу.
[ Re: Re: 128 вершин за 5 років ]відповів(-ла)viOLA11:36:19 12/05/2007 Я повністю підтримую цю ідею. При великому бажанні проблеми з добиранням вирішити можна.
Реально вибиратися на вихідні,канікули/відпустки.
[ Колиба під г. Високою ]додав(-ла)patrick_ua10:01:03 27/04/2007[ permalink теми ] Підкажіть будь ласка яка завелика є колиба під г. Високою, як іти на Ігровець із Осмолоди, мене цікавить та що вище. Скільки осіб там може поміститись?
[ Re: Колиба під г. Високою ]відповів(-ла)german14:18:38 01/05/2007 Колиба файна, тепла. На ліжаку нас спало 8. Якщо більше - то можна на підлозі. Але прохання НЕ ЗАСМІЧУВАТИ колибу та навколо неї!!!
[ Re: Re: Колиба під г. Високою ]відповів(-ла)patrick_ua16:38:01 01/05/2007 Все-таки налом вийшов нас прийшло 8 але там уже було 8 і ще 8 прийшло невдовзі і ще близько 10 осіб ішло ззаді!
Хоча в нас не було палаток ми вийшли із ситуації, спуслитись вниз до Різарні, а звідти по правому березі бистрика, дійшли до гуртожитка. В понеділок зранку коли приїхали робочі ми довідались, що то є приватна власність, перше що нас розсмішило так це здивування "приватного власника" як ми попали в середину, для тих хто не знає, вхідних дверей там взагалі немає!
[ Re: Re: Re: Колиба під г. Високою ]відповів(-ла)german12:06:28 04/05/2007 Отож, висновок - тре завше мати намета і не розраховувати на колиби. Або теплий спальник - у такому я спав без намета в снігу при -7С. А тим типу "приватним власникам" тре було сказати, щоб пред’явили документи на власність. То мені сам лісник порадив так робити зо всіма, хто качає у горах права на якусь типу свою власність.
[ Re: Re: Re: Re: Колиба під г. Високою ]відповів(-ла)patrick_ua18:24:25 04/05/2007 Та ні добре що не мали палаток, а то б померзли і хто зна чи висушились би, а той "приватний власник" і є лісником, а я його знаю він з сусіднього села через річку.
[ Горгани. Стан гір? ]додав(-ла)Тарасик-Телесик00:37:11 27/04/2007[ permalink теми ] Хтось знає як там зара у Горганах? Скільки снігу та якого?
Заздалегідь дякую за інформацію :)
[ Re: Горгани. Стан гір? ]відповів(-ла)zubr12:34:48 27/04/2007 22 квітня Малий Горган та Синяк:
- південні схили повністю сухі (до самої лінії хребта) , хоч в лісі на підйомі ще було трохи твердого снігу;
- північні схили в снігу, за пару метрів до лінії хребта товщиною в кілька метрів. Але сніг твердий і йшлося дуже добре. Тоді кілька днів ночами були заморозки. Можливо, за цей тиждень твердий сніг перетвориться в кашу. Значить, більше ходити з південних сторін!
Довбушанка з південного боку теж повністю суха.
[ Re: Горгани. Стан гір? ]відповів(-ла)german14:32:42 01/05/2007 Ходили по Горганах 16-23 квітня за маршрутом: Осмолода- Висока- Ігровець-Сивуля-Рушина- Осмолода-Молода-Сиваня-Яйко Ілемське- Мислівка. Погода була просто пречудова. Всі дні, крім середи коли випало понад 10 см свіжого снігу, світило сонце. На верхах снігу ще дуже багато, місцями до 3 метрів, але плотний наст дозволяє швидко долати шлях. Вночі температура падала до -10. Хоча на Рушині вже розквітли крокуси. ФОТО ось тут: http://karpaty-tour.org.ua/fot ogallery/
[ Re: Горгани. Стан гір? ]відповів(-ла)Русік10:45:02 03/05/2007 ходив 28.04-02.05 маршрутом Бистриця, через Пікун, Ведмежик, Довбушанку, Малий Горган, Синяк, Хом"як, Женецький водоспад, Явірник-Горган, Яремча. На вершинах снігу багато з північного боку а також на підході до вершин в лісі, проте сніг злежаний і рідко провалюється, до того ж дуже багато слідів туристів, дуже допомагають
[ Долина Нарцисів. ]додав(-ла)Lobster18:36:23 26/04/2007[ permalink теми ] Збираемось на травневі до долини нарцисів, і заодно є бажання побачити Синевир та водоспад Шипіт! Ніяк неможу знайти мапу з маршрутом, можливо хто підкаже де шукати?
[ Свидовець ]додав(-ла)Zheka11:50:02 26/04/2007[ permalink теми ] Збираємось 30.04-1.05 пройти по Свидовцю від Близниць до Темпи.
Чи є там якісь особливо небезпечні місця в цю пору?
Чи знає хтось, як зараз зі снігом на самому хребті?
[ Re: Свидовець ]відповів(-ла)Ron12:49:52 26/04/2007 Ну, власне Урду-Флавантуч від підйому на Близницю з пол.Браїлка і аж до самих Жандармів включно, небезпека нарватися на карниз, небезпека в тумані зірватися зі скель
[ Re: Re: Re: Re: Re: Свидовець ]відповів(-ла)Zheka12:23:07 27/04/2007 Дякую. А Ви не були ближче до хребта Догяски? Дуже цікаво, якого розміру ті страшні карнизи? Наскільки велика небезпека при проходженні вище озера по хребту?
[ Re: Свидовець ]відповів(-ла)myskiv17:02:12 26/04/2007 Фото зі Свидовця в цей же період минулого року.
[ Re: Re: Re: Re: Свидовець ]відповів(-ла)yhirnyak18:10:43 26/04/2007 швидкі модератори реакцією))
пропоную ще дати оцінку щодо "рекламності" оголошення про долину нарцисів в форумі "акції"
[ Re: Пишконя ]відповів(-ла)Ron11:16:36 26/04/2007 Ага, і сніг, і жереп. Добре, як фірн буде стійким і не провалюватимешся. В іншому разі поєднання підтанувшого снігу і прикиданого ним жерепу може значно утруднити пересування