Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
[ поход ]додав(-ла)dima478022:43:17 25/06/2009[ permalink теми ] ясеня ..драгобрат близница котел татарука
маршрут похода кто может чтото посоветовать
подсказать
[ Re: поход ]відповів(-ла)Liber7216:16:23 27/06/2009 вода перед близницею зразу за лінією лісу, біля колиб.дальше аж за нею і по всьому хребту без проблем. на драгобрат дуже великий скид висоти, думаю не варто спускатись. біля озер обжиті місця під палатки. під догяска навіть стіл є, перепрошую, був минулого року:)пастухи під татарукою добрі, пригощають самогоном.звідтам далеченько до ясині назад дорогою шкандибати, можна на лісовозі за пару гривень, з нас не взяли. взагалі маршрут простий, на 2 дня. гарно погуляти!!
[ Re: поход ]відповів(-ла)Liber7216:19:08 27/06/2009 перепрошую не в тому порядку прочитав точки маршруту.з драгобрату не ходив
[ Порадьте маршрут по Горганах ]додав(-ла)Seagull23:28:12 24/06/2009[ permalink теми ] Друзі, потрібна порада - де б краще помандрувати?
Весь район Горган - мені невідомий, тому в принципі цікаво все, але хочеться скласти оптимальний маршрут. Часу - три тижні (кінець липня). В помірному темпі (15-20 км по карті на добу) обійти найбільш цікаві, видовищні та дикі(!) регіони Горган.
Дякую.
[ Re: Re: Порадьте маршрут по Горганах ]відповів(-ла)vsobasko@rambler.ru00:42:05 26/06/2009 Південна частина Аршиці місцями важкопрохідна - жерепи і відсутність стежок. Там пройти я би рекомендував лише досвідченим і виносливим мандрівникам, які дуже шукають екстріму.
[ Re: Порадьте маршрут по Горганах ]відповів(-ла)vasyl12:19:03 25/06/2009 Дикі регіони Горган - це також жереп та вітровали :). Якщо Ви до цього не готові, тоді подивіться тут http://www.stezhky.org.ua/Sche ma_marshrutiv/schema_marshruti v_karpatski_stezhky.jpg є оновлена схема маршрутів, які в даний час знаковані. Так видається що прокладені вони найцікавішими місцями (хоча кожна людина самостійно визначає міру привабливості для себе :).
Це не будуть зовсім дикі місця, але аж ніяк не натовпи як на Чорногорі чи інших полонинних Карпатах. Карту маршрутів http://www.stezhky.org.ua/Mate rialy/book.html також можна придбати в Києві в районі Південного залізничн вокзалу (044) 331-6857 mob. 8-097-353-14-19
[ Шпиці - Ґаджина ]додав(-ла)Borys11:29:53 24/06/2009[ permalink теми ] Підкажіть будь-ласка як краще спуститися зі Шпиць в урочище Ґаджина? І як краще перейти від Ґаджини до хребта Кострича? (маршрут плануємо починати з Заросляка і закінчувати на Кривопільському перевалі).
[ Re: Шпиці - Ґаджина ]відповів(-ла)Alex16:43:17 24/06/2009 Стежки як такої там немає. Підніматися зручно справа від крайніх скель (відповідно, якщо спускатися, то зліва), там ніби пологіше. Між самими шпицями досить стрімко. Орієнтуватися треба на плитке озерце у верхньому котлі, а звідти - коров’ячими стежками між жерепом. При спуску з середнього котла в нижній по праву руку має бути водоспадик.
Від Гаджини дорога виводить до ріки Бистрець (там сарайчик і футбольні ворота), а звідти йдете вниз по ріці і на першому чи другому повороті звертаєте наліво вгору. Дорога йде до самої Костричі.
[ Re: Шпиці - Ґаджина ]відповів(-ла)nazar.dp.ua15:17:29 02/07/2009 Йшли у зворотньому напрямку и без заходу в Гаджину, але може кому згодиться: з Костричи на сидло миж Шпицями й Вел. Маришевською (мапа "Стежки Чорногори" - темно-жовтий маршрут). Стежка впевнена, весь час йде вододилом, спивпадае з мапою. Останни 1.5 км перед сидлом трохи заросла (липень 2007), але не блукали. Виходить трохи нижче сидла, на гарну дорогу, праворуч(вверх) на сидло, ливоруч(вниз) - у Бистрець. З"еднання - прямо биля джерела та розвалин кам"яного будинку, гарна галявинка. За 200м ливоруч полонинка, як и позначено на мапи. З неи було видно довгу колибу, ту що нижче Гаджини, на красному пунктирному маршрути. Але напевно нема перехиду до неи без скидання висоти. З центру Кривопилля (тобто вид церкви, а не з перевалу) до сидла дийшли з рюкзаками за день, без напрягу. Але на Шпици звидти не йшли, погода не дала, спустилися у Бистрець свитло-жовтим маршрутом - теж спивпадае з мапою. Загалом добрий вариант шоб йти прямо з Шпиць на Костричу й не скидатися зайвих 350-400м у Бистрець.
[ Чорногора - Малі Козли ]додав(-ла)Astrik23:20:11 23/06/2009[ permalink теми ] Чи хто небудь скидався з головного хебта Чорногори в долину між Великими і Малими Козлами? Безпосередньо цікавить стежка вказана на 500м Генштабу котра починається орієнтовно біля 31 слупа старого польско-чеського кордону. Чи є та стежка ?
[ Re: Чорногора - Малі Козли ]відповів(-ла)Ed.ua07:14:59 24/06/2009 На скид між Кізлами явної стежки як такої вже не має, але проходиться її залишками у жерепі в притик до М.Кізлів по струмку-стежці до злиття стежок під кінець уступу М.Кізлів. Тут ліворуч вже йде явна, стара стежка в обхід М.Кізлів як показано на мапі з набором висоти , стежка що праворуч з постійним скидом на порядок гірша ( літом минулого року я її взагалі загубив з відповідними наслідками :))
[ Гаджина-Чорногора ]додав(-ла)Kys22:57:33 23/06/2009[ permalink теми ] Доброго вечора! Планується маршрут ур. Гаджина-Шпиці-Чорногора-Лазіщи на. Тому хочу поцікавитись наступним:
1. На карті стежки Чорногори є жовтий маршрут до ур. Гаджина, поворот до Заросляка, звідси і питання - там є стежка (промаркована?). Якшо ні то які ще є альтернативні варіанти добирання до Гаджини? І з якого населеного пункту зручніше починати похід. Орінтовно виїзд - пятниця ніч (не раніше)
2. По часу чи встигнемо пройти даний маршрут так щоб зранку в понеділок встигнути на потяг Івано-Франківськ-Рахів (треба встигнути в Франтик до 18-15,київський потяг)? ПС. Наперед дякую
[ Re: Гаджина-Чорногора ]відповів(-ла)Astrik23:30:18 23/06/2009 Давно то було в році 1997. В долині гаджини бачив вівці і пастуха, стежка мала би там бути. Згідно польських мап там навіть було декілька колиб. Один з шляхів туди попасти це Верховина- Бистрець - ур. Гаджина.
[ Re: Re: Гаджина-Чорногора ]відповів(-ла)nvm23:42:42 23/06/2009 Все так і є були там в 2007 році, дуже красиві місця. Підйом на хребет по стежці, в суху погоду добрий, по дощу думаю дуже складний.
[ Re: Гаджина-Чорногора ]відповів(-ла)Льончик00:03:25 24/06/2009 З Бистреця за день дiйдете до Несамовитого. Вiд центру села до колиб на Гаджинi йти 3 години, звiдти до Несамовитого ще 4год. За другий день зайдете до Лазещини. Можна йти цiкавiшим маршрутом вiд дороги, що веде до Заросляка, через Маришевську на Шпицi i до того ж Несамовитого. За день проходиться без проблем (точнiше 6 ходовх годин). Маршрут вiд Заросляка не маркований, але орiєнтування не проблематичне.
[ Re: Re: Гаджина-Чорногора ]відповів(-ла)vsobasko@rambler.ru23:36:28 29/06/2009 На Маришевську 1-а стежка починається від дороги на Заросляк перед 1-м з\бетонним мостом, що на віддалі приблизно 6 км від КП в Завоялах.2-а стежка і розмита дорога починається коло 2-го з\бетонного моста (дальше 500м ). Минулого року 1-а стежка була в кращому стані.
[ Re: Гаджина-Чорногора ]відповів(-ла)Alex09:16:27 24/06/2009 Маркованих маршрутів там немає.
З Бистреця до Гаджини дійти легко і швидко. Єдине - потрібно ловити попутні машини до центра села, бо інакше можна півдня витратити на дорогу. В минулому році я був на роздоріжжі в Ільцях перед дев’ятою, в Гаджині - в першій годині. Але під’їжджав до устя Бистреця і потім до центру.
Підйом з Гаджини на Шпиці неочевидний, там багато худоб’ячих стежок, які плутаються і місцями губляться в жерепі. Якщо йти там вперше, то з шуканнями стежки можна витратити до двох годин. Далі все просто.
Якщо час піджимає, то з вершини Пожежевської за годину з хвостиком можна зійти в Заросляк, там завжди є таксі.
Плануємо маршрут із Осмолоди в Синевирську Поляну (~40км.) : Осмолода -> г. Канюсяк Малий -> г. Канюсяк Великий -> полонина Плісце -> г. Грофа -> г. Паренки -> р. Чорна -> г. Канч. -> г. Погар -> оз. Синевир.
Виникає перше питання: чим дістатись до Осмолоди? Років зо два назад довелося змінити маршрут через те, що з Івано-Франківська ніхто з маршрутчиків не їхав у Осмолоду :(
Питання друге: може хтось ходив уже таким маршрутом? Підкажіть місце для стоянки біля р. Чорної і під г. Канч. Можливо є нюанси, про які варто знати тим хто іде перший раз цим маршрутом, буду рада будь-якій інформації. ;)
[ Re: Осмолода-Синевир ]відповів(-ла)vasyl18:47:41 23/06/2009 Коли мені вже нічого було робити, я подібним чином планував перехід з вододілу на Канч і далі. Але життєвий досвід взяв верх і на Канч ми піднялись зі сторони Син.Поляни і повернулись. Як у вас з досвідом ходіння по азимуту чи маєте навігатор з картою? :)
[ Re: Осмолода-Синевир ]відповів(-ла)salatruk22:26:51 23/06/2009 Канусяки? Ви шо геть вар"яти? :)))) Потім плісце, Гропа Паренки... Може краще Осмолода-Кінь-Грофа-Паренки... ..
[ Re: Осмолода-Синевир ]відповів(-ла)Мрія22:43:02 23/06/2009 To Tasic і salatruk: читайте перший пост, там вказано, що маршруту ми не знаємо і йдемо вперше.
To vasyl: Дякую за поради і за мапу. Доведеться підкоригувати машрут. З собою беремо лише карту і компас. Розраховуємо на 5 днів. 40км. рахувалось по Гугл Ерз ;)
[ Re: Re: Осмолода-Синевир ]відповів(-ла)Tasic08:19:03 24/06/2009 Я Вам прямо і написав, що там жереп, так що реагуєте Ви дивно :)
Ще одне: коли будете перевіряти маршрут по GE, то знайте про одну неприємну особливість супутникових знимків: стежка, яка насправді вже роки як безнадійно заросла, з космосу може виглядати як цілком нормальна. З точки зору фотографії жереп густіший з боків, але для проходження - шо стежкою, що напролом - однаково. Ми раз купилися :)
[ Re: Осмолода-Синевир ]відповів(-ла)Мрія10:21:24 24/06/2009 Tasic, бажання дертись через жереп нема, тому трохи змінимо маршрут (скоріше за все так як ви порадили: Осмолода-Кінь-Грофа-Паренки). Супутниковим знімкам я не довіряю у плані достовірності, тому вирішила спитати тих, хто вже ходив цими місцями ;)
Залишається актуальним питання добирання до Осмолоди і зміни останньої частини машруту без заходу на Канч.
[ Re: Re: Осмолода-Синевир ]відповів(-ла)salatruk11:30:24 24/06/2009 Якщо з Києва, то потягом до Львова, в 6.45 автобус Львів-Калуш, з калуша в 10-50 вроді автобус на осмолоду, в обід ви там :)
[ Re: Re: Осмолода-Синевир ]відповів(-ла)Eos13:34:18 24/06/2009 Осмолода-Кінь-Грофа-Плісце пройшов минулого року за кілька годин, на Коня ліз влоб, стежки явної так і не знайшов, вершина вкрита Жерепом, який, в принципі спокійно обходиться.
Тут фото і більше деталей: http://eosunknown.livejournal. com/175532.html
[ Re: Re: Re: Осмолода-Синевир ]відповів(-ла)vasyl13:06:22 25/06/2009 Я б не коментував це тут, якщо б не було посилання.
Я не маю особливо часу читати приватні записи, які виставляються для підняття особистої значимості, але так вже вийшло зараз. Так от, коли пишеш про громаду, то треба трохи думати і власні проблеми не називати банально "пянкою", тому що пянки там НЕ БУЛО.
Якщо тобі було не цікаво і там не було дівчаток, які б оцінили твої здібності і тулились би до тебе замість мужиків - то це твої проблеми :).
Даний репорт добавив негативу в твою сторону і в моїх очах ти виглядаєш щораз більше балаболом-хвальком. Дай Бог щоб це минулось з роками, інакше будеш ходити і далі сам.
[ Re: Re: Осмолода-Синевир ]відповів(-ла)vasyl14:23:43 24/06/2009 На Коня сенсу лізти немає, хіба що любителям. Якщо вибираєте перший день ночівлі Плісце, тоді варто відразу на нього йти і звідти робити радіалку на Паренки.
На другий день перевалити через Грофу на сідловину і при бажанні сходити на Коня. Далі падати вниз по червоному маршруту на Кругле і підйом на Молоду з подальшим спуском на пол.Солотвинка. Там на роздоріжжі буде схема з вказанням місця ночівлі далі по червоному і відразу після спуску будуть дороговкази до води та місця ночівлі (якщо місцеві не відірвали).
На третій день хребтом перейдете до Гичі (червоний-жовтий) і далі по синьому зійдіть в Слободу і через 4 км вниз по дорозі буде поворот до озера.
На четвертий день можете перейти через Озірну до Камянки, але вниз краще падати на с.Стригальня, тому що по хребті Камянки нечищена стежка в жерепі
Пятий день на вибирання :)
П.С. Якщо виберете варіант з Плісце на Попадю, тоді з неї далі тільки кордоном через Верх Чорної Ріки і далі (можна і через Канч-Погар, але там є жереп і вирубка на Погарі :) - і до озера.
[ Re: Re: Re: Осмолода-Синевир ]відповів(-ла)vasyl14:28:31 24/06/2009 Автобуси з Калуша до Осмолоди 7.45, 10.50, 14.30.
З БРошнева 9.15, 14.15 в робочі дні.
Марковані маршрути на Закарпатті я вже наніс і завтра-післязавтра оновлена схема має бути виставлена в нас на сайті
[ Re: Осмолода-Синевир ]відповів(-ла)Мрія13:20:08 23/07/2009 Усім дуже дякую за інформацію. :)
Наостанок ще питання: куди можна доїхати із Стригальні? Чи можна дістатись до Львова або Хуста?
[ Говерла, Писаний Камінь, Криворівня ]додав(-ла)berc13:59:28 23/06/2009[ permalink теми ] Будь-ласка підкажіть як зі Львова краще їхати/електричкою, маршруткою/ по цьому маршруту, і де саме є Писаний камінь/в інтернеті шукав толком нічого не знайшов/, маю карти, хочу стартувати в п"ятницю ввечері або в суботу зранку.
Дякую.
[ Re: Говерла, Писаний Камінь, Криворівня ]відповів(-ла)nvm23:47:58 23/06/2009 З журналу Карпати туризм відпочинок: Від старту до мети
Стартова точка походу — Буковецький перевал. Їдемо з Івано-Франківська о восьмій годині ранку першим автобусом «Івано-Франківськ – Верховина» через Косів. Готуйтеся до чотиригодинної автоподорожі з півгодинними зупинками у Коломиї і Косові (в доброму товаристві час летить). Після Косова дорога зовсім розбита...
Виходимо на зупинці в селі Буківець. Орієнтир — велика таблиця із назвою села, на пагорбі над нею — церковця із прикметним входом, зробленим у вигляді веранди на високих сходах. Переходимо шосе до ґрунтової дороги. Вона веде вліво від автотраси. Писаний Камінь — там. За чотири кілометри від нас, це — година жвавим кроком.
...Виходимо на розвилку: дорога ділиться на дві частини. Одна різко повертає праворуч і йде стрімко догори. Інша, що веде ліворуч, майже не міняє висоти. Можна йти і однією, і іншою. Але для тих, хто тут уперше, краще взяти праворуч. Дорога в лівий бік — довша на кілометр, практично не захищена лісом (можна обпалити лице на сонці), іде через присілок Черетів. До Писаного Каменю вона виводить знизу і це трохи псує загальне враження.
Ми повертаємо праворуч, щоб вийти на хребет до гори Капілаш (1165 метрів). Дорога впирається в обійстя, але ми нікуди не сходимо. З дозволу господарів, проходимо поміж хатою і стодолою. Бачимо перед собою підйом, долаємо його і вже стоїмо на хребті (гребінь цей не має власної назви, місцеві мешканці кажуть на нього «хребет до Писаного Каменя»).
Виразна стежка йде хребтом, траверсує вершину Капілаша і заходить у ліс. Підйом і спуск настільки пологі, що не знаючи про верх гори, повз нього можна пройти і не помітити. Перетинаємо невеличкий лісовий масив і знову опиняємося на відкритій місцевості. Стежка далі веде вгору хребтом, ще раз занурюється в ліс і поміж деревами повертає праворуч. Ми на місці. Ось він — Писаний Камінь.
[ оз.Бребенескул - с.Луги ]додав(-ла)body16:41:54 22/06/2009[ permalink теми ] Хто може сказати, чи дорога яку будували в прошлому році по цьому маршруту існує і вякому вона стані?
[ Re: оз.Бребенескул - с.Луги ]відповів(-ла)Alex16:52:55 22/06/2009 Не будували там ніякої дороги. Точніше, будували, але не на озеро Бребенескул (це абсурд) а до КПП біосферного заповідника (було озвучено про будівництво дороги до ур. Перемичка але до того не дійшло).
До КПП теж не дійшло - наразі асфальт не доходить 3 км до шлагбаума. Хоча в цілому всі задоволені, бо до Усть-Говерли з Рахова тепер є чудова асфальтована дорога (їхати хвилин 20-25).
[ Re: Re: Re: оз.Бребенескул - с.Луги ]відповів(-ла)Alex17:13:49 22/06/2009 Ніякої дороги безпосередньо на озеро Бребенескул не будували - рельєф не дозволяє, крім того це заповідник.
Вздовж р. Бребенескул є дорога для трельовки лісу. Можливо це її ви мали наувазі?
[ Re: Re: Re: Re: оз.Бребенескул - с.Луги ]відповів(-ла)body17:26:14 22/06/2009 Можливо. Як казав один з тих хто будував - 6-7-8 метрів ширини, утрамбована, плюс засипана щебенем. "Катерпілери" там працювали.
[ Re: Re: оз.Бребенескул - с.Луги ]відповів(-ла)body17:47:11 22/06/2009 А не скажете по яким картам можна подвитися границю заповідника в районі оз.Бребенескул?
[ Re: Re: Re: Re: Re: оз.Бребенескул - с.Луги ]відповів(-ла)Astrik22:27:00 23/06/2009 Краще щось чим нічого.
Фрагмент мапи - 2007р видання, якщо маєш щось "свіжіше" може запропонуєш на загал?
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: оз.Бребенескул - с.Луги ]відповів(-ла)Alex22:45:06 23/06/2009 Я лише вказав що межі заповідника на угорській мапі "Східні Карпати" 2001-го року можуть бути застарілі. Хоча найсвіжіша карта даної ділянки - "Рахівський район", 2008 року видання, показує приблизно те ж саме.
[ Одиночка ]додав(-ла)Lobster13:40:58 19/06/2009[ permalink теми ] Вирішив сам сходити на днів десять прогулятись по Карпатах. Трохи землі вже стоптав, та сам піду вперше. Буду радий вислухати поради знаючих, що потрібно, а що зайве у наплічнику. Куди краще сходити, де місця заповідніші...
[ Re: Одиночка ]відповів(-ла)Tolstopuz13:58:44 19/06/2009 Я звісно не знаю Вашого досвіду. І можливо відмовляти недоцільно. Але мені людина яка не один раз ходила в соло походи давала пораду, при моїй аналогічній зацікавленості, що в соло похід будь-якої складності можна йти тоді коли ні до себе ні до кого іншого не виникло жодних питань сприводу маршруту, спорядження, харчування і т.д. І є абсолютна впевненість в усьому. Можливо перегляньте Ваше рішення.
[ Re: Re: Одиночка ]відповів(-ла)Lobster14:01:40 19/06/2009 Впевненість є. Досвіду вистачить, але порада зайвою небуває. Дякую за турботу.
[ Re: Re: Одиночка ]відповів(-ла)Alex16:12:15 19/06/2009 +1
Питань не має виникати взагалі ніяких.
[ Re: Одиночка ]відповів(-ла)Roman14:25:49 19/06/2009 Пораджу уникати дуже людних місць, шляхів, сіл, і вже точно не ставати там на ночівлю.
Але забиватися вже зовсім глухі місця, де й стежок то нормальних нема, теж напевно не варто...
[ Re: Одиночка ]відповів(-ла)Dvolukuy15:11:49 19/06/2009 А якшо вже думаєш забитися десь далеко то звяжися з рятувальниками і дай їм свій маршрут і приблизні дані коли і де будеш...
[ Re: Одиночка ]відповів(-ла)Eos15:58:24 19/06/2009 У мене було одне правило — бути вдвічі обережнішим ніж коли я з кимось.
Бажаю гарного походу :)
[ Re: Одиночка ]відповів(-ла)vassav16:54:39 19/06/2009 Років 7 ходжу Карпатами один. Щоб зменшити вагу рюкзака не беру з собою сокири і казанка (одному вистачає і півлітрової металевої кружки), зате пальник - обов’язково, тоді можна ночувати і на вершинах. Не буде зайвим і запасний акумулятор до мобільного.
[ Re: Одиночка ]відповів(-ла)salatruk11:30:31 20/06/2009 Думаю хоча б раз, але вартує піти в соло, буде час подумати :) Але справді, треба реально розцінювати свої сили. Якщо не вийде піти в двох, то піду сам в транскарпатку, на 2 тижні :)
[ Re: Одиночка ]відповів(-ла)eR-man20:08:48 20/06/2009 Було так склалося, що в сольники ходив півтори сезони, місяць за місяцем. Місцини бували різні - і людні (Свидовець, Чорногора), і не дуже (Чивчини, всілякі дебрі на Закарпатті). Філософський аспект: сольник дає час подумати про дуже багато речей, яких зазвичай не торкаєшся у звичних командних походах:) Практичний аспект: економія часу на привалах і ночівлях і перекусах; бувало при гарній поході влом ставало ставити намет, отож - карімат, спимішок, церата, а потім тіки засіріє - валиш на маршрут. Безпека: боятися треба насамперед не звірів, а людей; і все ж хороших (нормальних) людей все-таки більшість; плюс варто запастись телефонами рятувальників, прикордонників і подібним. Якщо що - ти сам один, вся відповідальність на тобі, але зв’язок по верхах іноді таки є! Імхо.
[ Re: Одиночка ]відповів(-ла)Водопад23:29:35 21/06/2009 маєш мати добре укомплектовану аптечку,карти, компас, ніж, дві запальнички, дві коробки сірників.
[ Re: Одиночка ]відповів(-ла)zoldr10:51:03 22/06/2009 обовязково:
1. вміти добре орієнтуватися на місцевості.
2. мати аптечку і мобільний.
бажано:
1. мати газовий пальник (запас балонів 1 на 2-3 дні),
2. ставати на ночівлю подалі від людей.