Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
В серпні збираюсь пойти від Осмолоди до Бистриці через Ігровець, Лопушну й обидві Сивулі, але, прочитавши безліч матеріалів по цьому маршруту, так і не зрозумів чи є добра стежка з Ігровця через полонину Боревку на хребет Лопушної і Сивуль. Усі пишуть, що з Ігровця є чітка стежка, яка спускається на полонину Боревку, але далі інформація стає суперечливою: хтось пише, що з полонини є пряма стежка на хребет, хтось пише, що стежки спочатку немає, а потім (вище) вона "з"являється", хтось взагалі радить йти на північний захід, щоб вийти на стежку, яка йде знизу (від Різарні) траверсом Сивулі до пол. Рущини.
Тому буду дуже вдячний тим, хто проходив цей маршрут і може абсолютно точно підтвердити або спростувати інформацію про існування чіткої стежки з пол. Боревка безпосередньо на хребет Лопушної та двох Сивуль. Дякую!
[ Re: Перехід з Ігровця на Сивулю ]відповів(-ла)ksanka15:37:27 21/06/2007 Якщо не помиляюсь, стежка на хребет Лопушна-Сивулі іде через полонину Погар, Боревка трохи вище. Проблем виникнути не повинно навіть у тумані, адже дорогу промарковано минулого року. Стежка дуже добра, лише в декількох місцях є повалені дерева, які доведеться обходити, що трохи сповільнює шлях.
[ Re: Re: Перехід з Ігровця на Сивулю ]відповів(-ла)postman3115:49:00 21/06/2007 можна не через Погар, а обійти хребет по маршруту вказаному на карті. Так значно легше - хоч і довше
[ Re: Re: Re: Перехід з Ігровця на Сивулю ]відповів(-ла)natikaK16:14:14 21/06/2007 "в лоб" вгору з Погара точно не треба ломитись, йдіть по стежках 500-ки. ми колись втратили кілька годин, намагаючись продертися вгору буреломами, горганами та жерепами... повернули назад, пішли стежкою з карти, правда це давно було, жерепи на хребті ще були не прорублені :)
[ Re: Re: Re: Re: Перехід з Ігровця на Сивулю ]відповів(-ла)zhyvoy16:20:48 21/06/2007 У червні минулого року "в лоб" сходили з хребта на Погар, жахи! Краще обійти траверсом направо і потім вийти на хребет, а далі чищено можна йти. Переконався, що фіг швидше буде напролом;)
[ Re: Re: Перехід з Ігровця на Сивулю ]відповів(-ла)vasyl12:30:28 25/06/2007 Завалений траверс з перевалу Боревка на Сивульний хребет прочишено цих вихідних.
Також прочишено завали 300 м вверх по хребту в сторону Боревки і стежку, яка сходить в долину Бистрика до будинка (Лопушна). Наступних вихідних дану стежку планується промаркувати.
[ Re: Перехід з Ігровця на Сивулю ]відповів(-ла)Braveheart16:45:20 21/06/2007 Дуже дякую усім, хто відповів на моє питання! Тепер я розумію, що суперечливість інформації була пов"язана з тим, що я читав як описи, зроблені до 2006 (коли, як каже ksanka, було промарковано дорогу), так і описи, зроблені після маркування. Тобто, як я зрозумів, впавши з Ігровця на полонину Погар, треба піти стежкою направо до перехрестя з іншою стежкою, яка піде ліворуч/вверх? Чи це сама стежка з полонини починає забирати ліворуч/вверх, й виходить на хребет?
[ Re: Re: Перехід з Ігровця на Сивулю ]відповів(-ла)zhyvoy16:57:47 21/06/2007 Від Погара стежка в право траверсом, вийдеш на невеличку полянку(через хв. 40, годину) там стежка піде вниз на інший бік хребта, тут і починається на хребет
[ Re: Re: Re: Перехід з Ігровця на Сивулю ]відповів(-ла)ksanka17:07:53 21/06/2007 Саме так. Важливо не проскочити самий хребет у лісі. Там поворот з траверса круто вліво і вгору. Стежте за маркером. Якщо його довго немає - значить, звернули не в ту сторону.
[ Re: Re: Перехід з Ігровця на Сивулю ]відповів(-ла)jurav17:47:18 21/06/2007 Тобто, як я зрозумів, впавши з Ігровця на полонину Погар, треба піти стежкою направо...
Тільки не направо, а просто переходите через усю полонину Погар. Перетнувши Погар стежею в напрямку від Ігровця, раджу звернути увагу на відпочинкове місце - декілька П-подібно складених колод, залишки ватри і т.п. Попри нього іде стежка, рухаючись якою вправо і вверх, через хв. 40-50 можна вийти на початок хребта Сивулі, там буде розвилка, Вам треба на розвилці піти наліво і вверх, поступово піднімаючись на хребет.
[ Re: Перехід з Ігровця на Сивулю ]відповів(-ла)vasyl17:17:37 21/06/2007 Погар- це і є перевал Боревка. Погаром його окрестили місцеві, які наносили маршрути на 500м Центральні Горгани.
На новій карті ми вже вказали назву як перевал Боревка (між Ігровцем та г.Боревка).
Стежка маркована і була чищена , але кажуть, що відрізок від перевалу до виходу на Сивульний хребет (проходився дійсно за 40-60хв.) завалений вітровалами. Планую бути там з бензопилою в цю суботу-неділю, але не знаю чи встигну щось зробити, тому що чистити планую починаючи від Дальньої Яли (будинок на Лопушній). Ще багато залежить від погоди.
[ Re: Перехід з Ігровця на Сивулю ]відповів(-ла)Braveheart18:08:17 21/06/2007 Ще раз щиро дякую усім, хто відповів на моє запитання! Після таких детальних описів заблукати просто неможливо... Особливо хочу подякувати таким ентузіастам як шановний пан vasyl, які крім порад ще й надають практичну допомогу, розчищаючи стежкі від завалів та жерепу.
[ Re: Re: Перехід з Ігровця на Сивулю ]відповів(-ла)вол21:32:38 21/06/2007 При виході з пол.Погар стежку перетинає струмок з доброю водою.До Рущіни води не буде, хіба натопите з снігу між Сивулями.Беріть запас.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Перехід з Ігровця на Сивулю ]відповів(-ла)natikaK16:33:18 22/06/2007 ми ночували на Лопушній без запасу води, вранці зібрали росу, вистачило :))
взагалі пройшли там по карті вперше без проблем навіть коли дорога була ще нечищена (якщо йти за стежками по карті, а не намагатись зробити щось оригінальне), тобто зорієнтуватись мабуть не проблема.
[ Синевир: чи варто йти? ]додав(-ла)Perkalaba13:49:10 21/06/2007[ permalink теми ] Досвідчені мандрівники, порадьте, як ліпше дістатися до озера Синевир і чи варто туди йти? Знаю, що там гарно, але чула і про негативні моменти: 1)там багато гопів на джипах, сусідити з якими не дуже хочеться; 2)це - заповідна територія і доступ туди обмежений (хоч це явно контрастує із першим негативним моментом:). То що там насправді??
[ Re: Синевир: чи варто йти? ]відповів(-ла)eraservsv16:06:04 21/06/2007 Насправді там дуже гарно і затишно за умови відсутності якогось фестивалю (які останнім часом полюбляють там організовувати).
У вихідний день за умов хорошої погоди на озері буде однозначно не один десяток людей. Усі приїзжають, обходять один раз навколо, присідають на пікнік на 1-4 години і уїзжають, але побувати там однозначно варто.
Це є заповідна територія, на дорозі Синевир - Синевирська Поляна є пост на якому збирають десь 10 грн з машини і 2 грн з туриста (не точна інфа, в цьому році ще не був там). Але як оли проходив, то завжди йшов впевнено як місцевий, то з мене не брали грошей і не зупиняли. Документів з собою мати не треба (рекомендую все ж таки при собі посвідчення особи мати).
З озера варто піднятись на гору Озерну (година підйому підготовленим туристам)
[ Re: Синевир: чи варто йти? ]відповів(-ла)victour16:27:08 21/06/2007 Дійсно до озера приїжджає багато транспорту, за ночівлю біля озера треба платити, обмеження доступу нема - хіба здеруть лишню копійку.
Мені подобається перехід до озера з Лопушної, від крайньої хати(6км. від дороги Долина -Хуст). Від хати(можна там лишити машину), через близько 0,4км, повернете направо і підніметесь тракторною дорогою на зруб(деталі спитаєте в ґазди), далі маркованою стежкою(місцеві називають Чеська тропа) через 2,5-3 год. вийдете до озера.
Ночувати краще не на самому озері, а вище - на полонинці під Озірною(орієнтир вишка Київстар ), підніматись від двох різблених стовпів глинистою дорогою. Вище хати з хрестом є гарна полочка.
Недавно готував товаришу інформацію "Синевир з Лопушної", можу скинути на мило.
Можна ще йти з Торуньского перевалу маркованою стежкою.
[ Re: Re: Синевир: чи варто йти? ]відповів(-ла)eraservsv17:12:24 21/06/2007 А можна також йти ще с перевалу Міжгірря-Синевир через хребет Камянка. Але це маршрут не з легких - через жереп, каміння і непоганий перепад висот. Після дощів додається ще й болото. Дуже важко дається підйом на Камянку
[ Re: Re: Re: Синевир: чи варто йти? ]відповів(-ла)Ron01:10:44 23/06/2007 Від с.Стригальні підйом на Кам’янку досить таки пологий (все відносно, звичайно)
[ Re: Re: Синевир: чи варто йти? ]відповів(-ла)Perkalaba10:41:05 25/06/2007 Дякую всім за поради, тепер головне - визначитися з маршрутом!
2 victour: якщо матимеш нагоду, скинь на мило fiore_ola@ukr.net, буду вдячна!
[ Re: Синевир: чи варто йти? ]відповів(-ла)Braveheart18:23:23 21/06/2007 Десь років 7-8 тому ходив на Синевир з Торунського перевалу по вододільному хребту. Ніякого маркування тоді не було, але, йдучи хребтом, не заблукаєш. Єдина проблема - своєчасно повернути з хребта праворуч/вниз до озера. Вважаю, що вихід з Торунського перевалу є найкращим (особливо якщо до самого перевалу дістатися автобусом або машиною), тому що:
- легко орієнтуватись
- приємний рел"єф та чудові краєвиди по обидва боки хребта
- відсутність цивілізації (як правило, в гори ідуть щоб відпочити від неї)
- можливість підійти до озера "ззаду", що виключає необхідність сплачувати 2 грн. при вході зі сторони Синевірської Поляни
[ Re: Re: Синевир: чи варто йти? ]відповів(-ла)Ron01:12:26 23/06/2007 Можливість обійти КП і не сплатити 2 грн. - то сильний аргумент :)))
[ добошанка-синяк: порадьте ]додав(-ла)postman3112:03:32 21/06/2007[ permalink теми ] завтра їдемо нарешті. маємо плани на перехід з Бистриці - в Микуличин, через Добошанку - Синяк - Явірник.
Підкажть, чи є на тому маршруті якісь місцини, складні для орієнтування. Значну ділянку (На Добошанку і далі на Синяк) плануємо йти по "червоному" маршруту на півкілометрівці Ґорган - а чи нема там рапотм маркування?
Як там жереп в тих місцях?
Ну, і взагалі, може просто шось порадите.
Дякую!
[ Re: добошанка-синяк: порадьте ]відповів(-ла)german12:56:29 21/06/2007 Маршрут цікавий, не раз ним ходив. Але для тих, хто там ніколи не був - весь маршрут складний для орієнтування, особливо в жерепі та в туман. І маркування мало чим допомогає. Тож, будьмо уважні...
[ Re: добошанка-синяк: порадьте ]відповів(-ла)Ombre&SHTUCHKA15:02:12 21/06/2007 На маркировку не надейтесь. Маршрут лёгкий только вначале. Км через 2 от конца села Быстрица доберётесь до домиков. Там и пообедать можно в колыбке. Дальше северо - восточнее к озеру. На этом очень красивом озере есть колыба для ночёвки и ещё одна метров 200 выше по тропе (мы там, кстати, генеральную уборку сделали в прошлый раз и дымоход прочистили, а то коптила - жуть!). От этой колыбы забираете правее от основной тропы и переходите поток. Дальше по наитию :-) Маркировка там, даже где она есть, абсолютно страннная :-) Совет прост - держите на восток и выбирайте тропы посвежее. Если найдёте в 35 - 50 минутах от верхней колыбки посреди тропы два брёвнышка ввиде травмированной стрелы, смело сворачивайте вправо по этой стрелке. Значит, вы пошли нашим вариантом. В бурелом и срезами не ходите. Только тропами. Экономте силы для альпийки и камушков :-). И так до отметки 1316 м. Там стоит трианг, не пропустите. И вид на Медвежик. А вот за него уже придётся посражаться в альпийке. И очень сильно. Потом, перед вершиной, будет ещё один марш бросок ч/з альпийку. Зато потрясающие склоны Довбушанки такой панорамой закроют всё небо, что если вы туда сунетесь без фотика - это преступление! :-) По хребтам идти ничего сложного. Если вы знакомы с техникой передвижения по камням и осыпям. А вот этого красного крутого крючка - спуска, как на карте, в природе нет. Спуска с Довбушанки в виде тропы или маркированного направления не существует. Совет - не бойтесь, а запаситесь терпением и начинайте монотонный спуск по осыпи по направлению к высоте 1520,20, даже если вам это покажется стрнным. Поверьте неудачному опыту. Дальше - проще. Тропа и Новобудовы. Дальше пусть вам другие подсоветуют, мы на Зелёную ходили и на Малыша Горгана не лезли. P.S. Если компания больше двух человек :-), то можем скинуть телефон дяди Димы. Водитель маршрутки в ИФ. Он вас за умеренную плату довезёт до Быстрицы. И заберёт где вы ему скажете. Удачи!
[ Re: Re: добошанка-синяк: порадьте ]відповів(-ла)Tasic15:23:11 21/06/2007 за Ведмежик боротися на потрібно: на хребтик виходить стежка у каменях, а піднявшись на хребет, що йде до Пікуна, не ломитеся, як взимку, хребтом, а культурно спускаєтеся під Ведмежик у травах і піднімаєтеся на нього, залишивши жереп. Охочим до жерепу - наліво, до Пікуна :)
[ Re: Re: Re: добошанка-синяк: порадьте ]відповів(-ла)Ombre&SHTUCHKA15:28:58 21/06/2007 Пожалуй, вариант. Весной мы вообще троп из-за снега не наблюдали. Вот и покушали альпийки, раз выбора не было. Но, как ни крути, Тасик, с альпийкой им по - любому придётся столкнуться. Не помнится, что - то абсолютно чистого от этого растения подъёма на Медвежик.
[ Re: Re: Re: Re: добошанка-синяк: порадьте ]відповів(-ла)Tasic15:37:44 21/06/2007 от коли піднятися від згаданої відмітки з тріангом через альпійку до рівня хребта, то з лівого боку за напрямом руху якраз буде видно стежку у каменях. Але першей етап проходження жерепу набагато легший, аніж другий під Ведмежиком. Тому і пропоную одразу після проходження жерепу на підйомі за сідлом узяти вниз і обійти то море зліва низом. Перевірено, Вайт може розповісти, як він плив, як корабель, а ми його обійшли :)
[ Re: Re: Re: Re: Re: добошанка-синяк: порадьте ]відповів(-ла)Ombre&SHTUCHKA15:43:38 21/06/2007 Шьёрт поберьи! И мы по тому морю плыли... А в рюкзаках бахилы. И ни одному в голову не пришло одеть их и по целине влево и вниз. Мда...Здорово, конечно, на чужих ошибках учиться. Только, обычно, на своих приходиться :-))
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: добошанка-синяк: порадьте ]відповів(-ла)Ombre&SHTUCHKA12:04:11 22/06/2007 Тасик, а что это за тропа на новом треке пересекается с основным маршрутом? Приблизительно на седловинке после Трианга, направление юго-юго-восток от Медвежика. Откуда и куда? Кажется, в конце полонинки нехилый сброс высоты. Откуда - же тогда тропа?
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: добошанка-синяк: порадьте ]відповів(-ла)Tasic15:16:33 22/06/2007 cтежка з сідла на схід веде до вершинки під Ведмежиком. Колись з неї на Ведмежик була стежка, шо і позначено на мапі. На сьогодні стежка безнадійно заросла жерепом, хіба шо поставити собі високу мету :) З цієї вершинки гарний краєвид на Добошанку. Незручність: потрібно буде повертатися назад, до сідла. Там тлумляться коні, вони повитоптували море стежок, можна легко помилитися. Ми поверталися назад з гпс, бо кожен показував у інший бік :)) Під хребтиком, за який ведемо мову, є купа стежок. Можливо, ними також можна вийти під Ведмежик, але досліджувати не було коли і ми повернулися до сідла.
[ Re: Re: добошанка-синяк: порадьте ]відповів(-ла)natikaK16:29:46 21/06/2007 а не підкажете, як доїхати до Бистриці зранку годині о 8 з Франківська? Мабуть на надвірнянський автобус вже запізнимось, то чи буде дешевше найняти маршрутку в Надвірній чи краще щось шукати одразу у Франківську нерейсове?
[ Re: Re: Re: добошанка-синяк: порадьте ]відповів(-ла)Ombre&SHTUCHKA16:34:50 21/06/2007 Мы бусик нанимали из Франковска. 200 грн. в одну сторону. Мерседес. Человек 12 с рюкзаками свободно влезет. Нас из 11 предполагаемых всего 6 челов насобиралось. Так водитель на вокзале быстренько ещё 4 - ых до Максимца нашёл. Рейсовые мы не пробивали.
[ Re: Re: Re: добошанка-синяк: порадьте ]відповів(-ла)postman3116:39:18 21/06/2007 на Надвірну ходють регулярно маршрутки від вокзалу, причому багато прохідних - добратись не проблєма. а з надвірної бус на бистрицю - це як пощастить :)
[ Re: Re: Re: Re: Re: добошанка-синяк: порадьте ]відповів(-ла)dUmka23:30:25 21/06/2007 Їхав восени минулого року на Довбушанку з Бистрицію Проблем з добиранням не є. З Франківська без проблєм їде маршрутка на Надвірну, в Надвірні встигли попити пива (допивали в бусі) і зразу сіли в маршрутку на Бистрицю. Вражень від їзди - маса так як місцевий газда віз в село пац"єта і аромат в бусі був відповідний. Але то фіглі,головне шо в 10:00 були в Бистриці
[ Re: Re: добошанка-синяк: порадьте ]відповів(-ла)natikaK10:08:11 22/06/2007 Ombre$SHTUCHKA, а скиньте мені, будь ласка, кординати того Дмитра-перевізника на мило - я вам відправляла е-мейл, може згодиться. дякую!
[ Re: Re: Re: добошанка-синяк: порадьте ]відповів(-ла)Ombre&SHTUCHKA11:39:07 22/06/2007 Сбросили на то мыло, что в инфе. Другого нет - мы почту переустанавливали недавно.
[ Re: добошанка-синяк: порадьте ]відповів(-ла)jurav15:53:41 21/06/2007 на початку місяця ішов подібним маршрутом, правда у зворотньому напрямку, від Микуличина до Осмолоди. Орієнтувався в основному по 500м карті "Центральні Горгани". Помітив неточність на карті - як іти в напрямку Синяк-Мал. Горган, на мапі спуск на пол. Блажів показано відразу з вершини Мал. Горгана вліво відносно напрямку руху, в той час як треба пройти за вершину ще метрів 50-80(приблизно), причому стежка веде вниз і трохи вправо, спочатку помірно крутий спуск по каменях, потім вже в лісі досить жорсткий спуск круто вниз поки стежка не виведе на поперечну стежу- направо на пол. Веснарка (прибл.15-20хв. на карті не позначена), наліво - на Блажів (не йшов, не знаю); маркування на хребті є але досить блідоньке, але іти можна, стежка інтуїтивно зрозуміла.
[ Re: Re: добошанка-синяк: порадьте ]відповів(-ла)Tasic15:57:59 21/06/2007 на тій мапі вірно вказано спуск до Бладжива. Саме від вершини, якщо стояти обличчям до Синяка - то направо униз. Ну або уліво, якщо на Добошанку дивитися. А той маршрут, яким Ви йшли - виводить до річки. Спуск до Бладжива не дуже приємний: сипучка
[ Re: Re: Re: добошанка-синяк: порадьте ]відповів(-ла)natikaK16:25:33 21/06/2007 ага, ми теж підймались з Бладжива прямо на вершину стежкою, великі, часом нестійкі, гОргани
[ Re: Re: Re: добошанка-синяк: порадьте ]відповів(-ла)jurav17:07:45 21/06/2007 Це цікаво. Можливо такий спуск з вершини просто на Блажів і є, не буду категорично заперечувати, однак стоячи на вершині М. Горгана я його не помітив, зате вищевказаний спуск стежею вниз і трохи вправо досить чітко простежується і збереглося жовте маркування.
[ Порадьте ]додав(-ла)ed_come08:09:10 21/06/2007[ permalink теми ] Добрий день !
Збираюся в серпні пройти по маршруту Ділове – Піп Іван Мараморошський (ПІМ) – Межи потоки – Стіг - Піп Іван Чорногорський (ПІЧ).
1. Підкажіть будь ласка, яка ділянка від Ділового – до ПІМ цікавіша: через полонину Лисичу, чи траверсом Полонинки і Щербана? Яка ділянка складніша?
2.Десь в районі Міка Маре є скелі Смерті. Чи видно їх з хребта? Що там цікавого?
3.Наскільки складний відрізок від ПІМ до Стогу? Чи є на цій ділянці вода?
4. Що за стежка (дорога) від Стогу до ПІЧ?
Дякую.
[ Re: Порадьте ]відповів(-ла)german13:00:43 21/06/2007 Маршрути по Мармурошам добре описані і проілюстровані на цьому та інших сайтах. Особливої складності в хорошу погоду не представляє. Найбільша складність - отримати перепустку в прикордонну зону.
[ Свидовець ]додав(-ла)Русік22:48:27 18/06/2007[ permalink теми ] Доброго дня шановні карпатці!
На наступні вихідні (27.06 - 01.07) планую помандрувати Свидовцем. початом маршруту - Кваси, кінець - Бистриця. Порадьте будь-ласка скільки часу забере такий маршрут? Які зараз умови на маршруті і т.д.
Наперед вдячний
[ Re: Свидовець ]відповів(-ла)Sunrise09:41:08 19/06/2007 А як хочете йти до Бистриці? Через Братківську?
Умови на маршруті літні - снігу немає:)
[ Re: Re: Свидовець ]відповів(-ла)Русік22:12:20 19/06/2007 та тут два варіанти: або через Братківську, або через Пддпулу- Латундур. Ще не вирішив, тому й питаю поради
[ Re: Свидовець ]відповів(-ла)Brother_in_Arm10:03:08 19/06/2007 Один йдеш?
Ми також туди збираємось-може зустрінемось. Ми з Львова.
До речі, як будеш добиратись до Квасів?
[ Re: Re: Свидовець ]відповів(-ла)Русік22:09:01 19/06/2007 йду один, компанія не зібралась!
Буду їхати з Києва автолюксом, о восьмій думаю бути в Франківську. Від доброї компанії не відмовлюсь, щоправда час у мене обмежений 01.07 маю бути у Франківську на київський потяг о 18:15.
До квасів думав добиратися або на таксі (гірший варіант), або автобусом до Ясині а звідти на таксі в Кваси
[ Re: Re: Re: Свидовець ]відповів(-ла)вол13:38:29 20/06/2007 Після автолюкса добряче болітиме голова,сам тиждень назад їхав у зворотньому напрямку.Та й квитків на 43 напевно що не буде.Врахуй.
[ Re: Re: Re: Re: Свидовець ]відповів(-ла)Русік21:53:20 20/06/2007 Щоб голова не боліла потрібно під шию підкласти скручений светер чи куртку. Перевірено! А квиток на 43 явже взяв завчасно, з цим пробллем не буде
[ Re: Свидовець ]відповів(-ла)german14:59:56 19/06/2007 Класний маршрут! Тільки минулого тижня ходили. Більше нагадує прогулянку парком ніж турпохід. Можна файно позагоряти біля снігових озер. Головне - щоб погода була, бо в дощ і туман там не цікаво.
[ Re: Re: Свидовець ]відповів(-ла)Русік22:13:19 19/06/2007 на загорати часу маабуть не буде :)
[ Re: Свидовець ]відповів(-ла)Tolstopuz18:22:23 19/06/2007 Якщо не сильно бігти, а відпочивати, то можна пройти за 4 дні. Тільки у Бистриці бути ввечері.
1. Кваси-г.Стіг(перед вершиною справа будинок працівників Драгобрату)
2. г.Стіг-пер.Околе(через г.Татарука)
3. пер.Околе-г.Братківська(влоб)- ст№52/12(вода по обидва боки гребеня). Можна встигнути аж до пер.Легіони.
4. пер.Легіони-с.Бистриця
[ Re: Re: Свидовець ]відповів(-ла)Русік22:17:11 19/06/2007 дуже, дякую, але не сильно бігти не вийде. Маю вкластися в 3 дні і бути 1 липня у Франківську на київський потяг
[ Re: Свидовець ]відповів(-ла)mak13:23:54 20/06/2007 На травневі ходили туди!
Стартували з Бистриці- пройшли за 4 дні (1 день днювали на витоках Тиси - погоду чекали).
Взагалі вважаю - маршрут Бистриця - Братківська - Близниця - Кваси - можна за день пройти.
[ Re: Re: Свидовець ]відповів(-ла)vassia15:39:34 20/06/2007 і ще буде час напитися і протверезіти......Там що там - за півдня.....
[ Re: Свидовець ]відповів(-ла)hooligan18:50:23 20/06/2007 І я туди ж збираюсь. Правда, після Братківської планую йти через Плоску на Синяк. Колись читав у форумі, що перехід г.Татарука-г.Братківська складний в орієнтуванні, стежки нема, легко заблукати. Хто знає, як там зараз?
[ Re: Re: Свидовець ]відповів(-ла)вол19:51:04 20/06/2007 Кажуть між Братківською та Чорними полонинами страшний жереп.
[ Re: Re: Re: Свидовець ]відповів(-ла)Astrik23:08:12 20/06/2007 Жереп там терпимий. Між Братківською і Чорною Клєвою дійсно страшний жереп.
[ Re: Re: Свидовець ]відповів(-ла)natikaK16:44:33 22/06/2007 від Татаруки до Братківської легше, ніж навпаки - зверху з Братківської можна не знайти жерепом стежки на перемичку, якщо не бував... А назад друзі ходили, кажуть що проблем не було.
[ похід з орієнтацією на фото ]додав(-ла)batlerfox21:22:14 18/06/2007[ permalink теми ] Цікавить гарний маршрут з чудовими краєвидами, водоспадами, річками, може хто збирається - підтримаю компанію!
[ Re: похід з орієнтацією на фото ]відповів(-ла)berg12:05:04 20/06/2007 Доброго дня, іду в фотопохід 22-23.06 по маршруту с.Шепіт-пол.габорянська-с.Верх овина (є водоспади, етнос)
Поки,що один.Писати на vusk@bigmir.net
[ продукти ]додав(-ла)corey19:20:25 18/06/2007[ permalink теми ] підскажіть, що зараз з продуктів актуально брати в похід на десять днів. Можливо з"явилися якісь цікаві новинки (сушене, легке, калорійне, компактне)?
[ Re: продукти ]відповів(-ла)avatorl10:26:41 19/06/2007 От якраз в похід на 10 днів, окрім сушеного, легкого, калорійного, компактного потрібно брати ще щось смачне, або брати пляшку і шукати, де її можна поміняти на барана :) В карпатах в принципі за 10 днів точно будуть села на маршруті, можна докупити щось з продуктів, але асортимент там дуже обмежений. Просто зайдіть в Києві/Львові в супермаркет та подивіться, що там є. Точно є макарони/гречка (от гречку я лише недано побачив)/пюре картопляне/вівсянка. Ну і звичайно важкі, але компактні консерви. Тільки тушонку всяку треба брати спочатку на пробу перед тим як закупатись на весь похід, бо якість дуже різна.
[ Re: продукти ]відповів(-ла)ksanka11:02:07 19/06/2007 Купіть сушарку і насушіть овочів. Натуральний борщик у поході - красота!
[ +1 ]відповів(-ла)avatorl12:01:37 19/06/2007 "Натуральний" - саме це я мав на увазі, коли казав про смачне в 10-денному поході :)
[ Re: продукти ]відповів(-ла)avatorl12:07:06 19/06/2007 А ще - мука, сухе молоко, яєчний порошок і смажити млинці!
[ Re: продукти ]відповів(-ла)akorud14:09:59 19/06/2007 зявилося. Дегідратовані продукти (freeze dry). Cушене, легке, калорійне, компактне - до того натуральне і смачне (з власного досвіду). Єдиний недолік - дороге. Порція на 2-х - порядку 5євро.
[ Re: продукти ]відповів(-ла)german15:06:35 19/06/2007 Все залежить від того, хто як харчується. Один мій знайомий споживає не менше 1 буханки хліба на день, не рахуючи інших продуктів. То скільки ж хлібів тре на 7 днів? :о Ми ж беремо не більше 2-3 кг продуктів на людину незалежно від кількості днів походу, бо завжди можна все купити у селах. До того ж влітку у горах є гриби, ягоди, щавель - ця їжа мені більш до смаку, ніж штучні концентрати. А ще брали з собою муку та робили вареники з чорницею.
[ Re: Re: продукти ]відповів(-ла)avatorl17:09:00 19/06/2007 Він в гори бере стільки хліба???
А тісто на вареники ви чим і на чому розкачували?
[ Re: Re: Re: продукти ]відповів(-ла)german18:17:25 20/06/2007 ...тому й ходить на 2-3 дні, бо більше хліба не годен донести :))) А тісто на вареники замішуємо в казанку, розкочуємо на кариматі застеленому полветиленом пляшкою з водою. Така собі індіанська хитрість ;)
[ Re: продукти ]відповів(-ла)LLL23:29:51 19/06/2007 1. Десь в останній рік з"явились смачні напівфабрикати "домашній обід" (гречка\пюре\локшина з нормальним, не сушеним м"ясом\овочами) http://www.advertology.ru/arti cle31448.html біля 5грн за порцію, але досить смачно в порівнянні з мівінами. Посуд у комплекті витривалий - ще у наплечнику не розвалювався. Вміст у окремих пакетах - тож можна розібрати комплекти і вкласти все щільніше.
2. кашки "Бистров" з ягодами. Але це вже не новинка давно.
[ Польскі гори! ]додав(-ла)EOL17:08:39 18/06/2007[ permalink теми ] Привіт усім!
Чи хтось має досвід гірських мандрівок у Польші? Прохання коротенько поділитися враженнями, порадами. Також колись на цьому сайті був лінк на сторінку присвячену польським Бескидам і десь зник. Якщо в кого він зберігся, дайте будь-ласка.
[ Re: Польскі гори! ]відповів(-ла)akorud23:05:03 18/06/2007 Що саме цікавить? Якщо мандрував в Карпатах - тут не пропадеш (якщо не махати сокирою направо-наліво і не палити все що бачиш). Можеш навіть ломанутися на "Główny Szlak Beskidzki" - найдовший промаркований шлях в Польщі, розрахований на 3 тижні пішої мандрівки :)
[ Re: Польскі гори! ]відповів(-ла)unmay02:34:10 19/06/2007 Спробуй може якось більш конкретизувати питання...
[ Re: Re: Польскі гори! ]відповів(-ла)EOL08:54:29 19/06/2007 Перепрошую, дійсно якось я надто загально описав проблему.
Задача в мене наступна: у серпні місяці протягом двох тижнів потоптати разом з дружиною і малим (7р.) нескладний і гарний гірський маршрут у Польші та, бажано, щоб до/після походу можна було б поруч подивитися якесь гарне місто (Краків наприклад). От так трохи точніше...
[ Re: Re: Re: Польскі гори! ]відповів(-ла)akorud14:15:05 19/06/2007 маршрутів тут дуже багато - єдине - можу підказати район. Якщо ближче цивілізації (тобто коротші підходи, кращий транспорт, і т.д.) - думаю Бескід Живецький (на карті це від Катовіц на південь). Якщо більше спокою - Бескід низький (лемківщина) - по карті на південь від Тарнова. Там же буде в кінці липня Лемківська ватра - рекомендую.
[ Re: Re: Re: Re: Польскі гори! ]відповів(-ла)akorud14:17:03 19/06/2007 А, ну якщо вже будеш в тій околиці - на кілька днів треба в Татри вискочити. Не дивлячись на кількість матрасників - там гарно. Оосбливо якщо наприклад заночувати в схроніску над Морським Оком - ввечері і зранку там нікого нема крім тих що ночують (чоловік 30-40)
[ Re: Re: Re: Польскі гори! ]відповів(-ла)unmay19:21:12 19/06/2007 В Татрах теж є нескладні маршрути, червоний шлях той же. Дитині напевно сподобаються Пєніни (правда там на день-два маршрут лише), бо можна сплавитися на тратвах Дунайцем. До Кракова близько що з Пєнін, що з Татр. Татранське Закопанє теж варто уваги. З дитиною також варто завітати до інформаційних павільйонів НацПарків - там є цікаві експозиції.
[ Re: Re: Re: Re: Польскі гори! ]відповів(-ла)unmay19:22:47 19/06/2007 І для Татр і для Пєнін є мапи, де вказано час проходження переходів - дуже зручно для планування маршруту.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Польскі гори! ]відповів(-ла)akorud23:41:43 19/06/2007 але врахуй - часи що пищуться на мапах/вказівниках на стежках рорзаховані на досить такий швидкий темп, я б сказав на туристів середньої кваліфікації з ясною головою ;) Тут мені більше подобається чеський підхід - пишуть не час, а відстань.
[ Re: Польскі гори! ]відповів(-ла)EOL11:56:42 20/06/2007 Усім щиро вдячний! Досить багато інформації!
[ Re: Re: Польскі гори! ]відповів(-ла)Останній герой14:39:32 20/06/2007 Якщо Ви бажаєте сходити у польські Високі Татри, то майте на увазі, що з дитиною Ви зможете тільки походити долинами та максимум вийти на озера типу Морське око, а піднятися на вершини фізично не зможете, бо польський бік Високих Татр надзвичайно урвистий, маршрутів на вершини дуже мало і вони йдуть зигзагами, а значана частина маршруту проходиться тільки за допомогою цепків (майже альпінізм). До того ж це скелясті гори і стежки там складені з валунів та каміння, тому дитині там треба бути дуже обережною. До речі - я там за тиждень мандрівок повністю стер підошву спеціальних підсилених трекінгових кросівок - до блиску! Але навіть походи у гірські долини та до озер варті того! Враження за умов гарної погоди будуть неймовірні - ніби Ви побуваєте у Альпах чи на Кавказі! Якщо ризикнути, то можна піднятися на Rysy (2 600 м), де проходить кордон із Словаччиною і заночувати на тому боці у Хаті під Рисьми (2 300 м): близько 50 грн. за ніч. До речі словацькі схили Татр помірні і по ним прокладено безліч нескладних маршрутів, хоча і там зустрічаються відрізки з цепками. Десь на наступному тижні я виставлю відскановані фотки з Високих Татр. Тож побачите, що там можна очікувати.
[ Re: Re: Re: Польскі гори! ]відповів(-ла)vasyl17:21:48 20/06/2007 Але Західні Татри є досить доступними і ходяться вони з того ж Закопане. Західними можна йти до самого Каспрового Верху (канатної дороги) і далі зійти в долину (або з’їхати за 17 зл.).
Орла Перць з дитиною звичайно ви не пройдете, але вище Морського Ока в сторону Рис можна спокійно піднятись - там чудові краєвиди. Розраховуйте, що вартість ночівлі в схронісках близько 30-40 злотих (~12-14$, минулорічні дані).
В Татри, на мій погляд, краще їхати восени, коли менше народу. До 20-25 вересня там ще буває хороша погода.
З наступного року на Польщу, Словаччину, т.п. вводять шенген-візи, які мабуть будуть платними, тому раджу встигнути ще цього року
[ Re: Re: Re: Re: Польскі гори! ]відповів(-ла)akorud23:25:02 20/06/2007 зїхати не вийде, бо 100-літню канатну дорогу закрили на реконструкцію - точніше повністю розібрали, частину продали, частину здали в музей і будують нову. Трохи фотографій з околиць морського ока тут http://hamlet.integra.com.ua/T atry/
[ Re: Польскі гори! ]відповів(-ла)vasyl17:31:58 20/06/2007 Польські Бещади проходяться спокійними одноденними мандрівками. На відміну від наших Бескидів, малозаліснені, полонинні (висоти близько 1300 м). Враження про них можеш скласти, якщо поїдеш з Ярком на кордон 3 держав - там все чудово видно.
[ Влаштувати уборку!!! ]додав(-ла)Fletcher12:38:50 18/06/2007[ permalink теми ] Доброго дня шановна громадо!!!
Часто пишем про жахливий стан на Говерлі та і на інших ділянка Чорногори і не тільки!!!! Є пропозиція Влаштувати масове прибирання, обрати відправну точку і почати шось накштал регулярних чисток:)
Напевно вже хтось має такий досвід!!!
Сподіваюсь на підтримку!!!
[ Re: Влаштувати уборку!!! ]відповів(-ла)Brother_in_Arm12:43:29 18/06/2007 Хороша але не нова пропозиція.
На голому ентузіазмі -не проканає. Меценатів тре залучати.
[ Re: Re: Влаштувати уборку!!! ]відповів(-ла)Kys13:16:22 18/06/2007 для початку я думаю і інтузиазму хватає...планую 28-31 їхати на Чорногору...скільки зможу стільки винесу, а шо можна то спалю...якби так робив кожен з нас то думаю було б набагато чистіше... (+ бити морду тим хто свинить :) ) Або хоча б мораль прочитати..може докогось і дійде...
[ Re: Re: Re: Re: Влаштувати уборку!!! ]відповів(-ла)God Shave The Queen17:50:40 18/06/2007 галне слово: накштал. То, певно, значе - обхєзавсі, поки писав то саме в різні хворуми
[ Re: Re: Влаштувати уборку!!! ]відповів(-ла)Fletcher15:16:18 21/06/2007 Отже на Говерлі не лишилось сміття?:)
Просто таки мрія!!! Отже тепер черга, я так думаю, за Несамовитим!!!
Хто в цьому році був ? Куди доцільніше буде направити зусилля?
[ Re: Re: Re: Влаштувати уборку!!! ]відповів(-ла)german13:00:53 22/06/2007 Гадаю, що то була лише крапля у морі: за тиждень на Говерлі буде знову насмічено. Тож можна йти у будь-яке місце на прибирання - не помилишся. Минулого року привів групу дітляхів на Рушину - за два дні нашого перебування вичистили все до останньої бляшанки в радіусі 200м від нашої стоянки.
[ Стан снігу у горах ]додав(-ла)german20:23:11 17/06/2007[ permalink теми ] Щойно повернулися з тижневої подорожи по Карпатах: Яремча- Довбушанка- Свидовець- Близниця- Петрос- Говерла. На Довбушанці весь сніг геть розтанув, а от на Свидовці ще зберіглися окремі сніжники, особливо біля озер - тож можна було покупатися серед льодовиків, позагоряти на снігу та наїстися альпійського морозива. На Чорногорі снігу значно менше, проте яскраво цвіте червона рута. На Говерлі, нажаль, засмутила величезна кількість сміття й неймовірні натовпи матрацників, які його щоденно намножують.
[ Re: Стан снігу у горах ]відповів(-ла)ksanka09:36:40 18/06/2007 і між двома Сивулями залишився сніжничок
[ Re: Стан снігу у горах ]відповів(-ла)KJaR11:12:20 18/06/2007 На Говерлі ДУЖЕ велика кількість сміття. На вершині -- повний пепець -- бите шкло, кульки і теде. Біля Несамовитого аналогічна ситуація -- таке враження що десь під Франківськом на Бистриці а не в горах -- сміття дофіга. Людям чомусь занести пляшку з водою чи бухлом догори набагато легше ніж знести порожню донизу... -- БИДЛО бл@дь, що тут ще скажеш =(
[ Re: Re: Стан снігу у горах ]відповів(-ла)Єремія11:29:03 18/06/2007 приєднуюсь, насмітили страшно, один раз був на Говерлі і заклявся туди більше не ходити, щоб не портити вражень.
[ Re: Re: Re: Стан снігу у горах ]відповів(-ла)Kys12:34:56 18/06/2007 Отак тема про сніг переросла в тему сміття)) Але якшо серйозно то повністю згідний з вище сказаним !!! Коли ми вже почнем цінувати те що маєм !!?? Невже так тяжко взяти з собою той кулючок чи пусті пляшку і викинути його в відведених для цього місцях...Про Несамовите я взагалі мовчу..хоч став там вишку з снайпером...
[ Re: Re: Re: Re: Стан снігу у горах ]відповів(-ла)тахмасіб13:45:32 18/06/2007 А чим далі, тим його (сміття) буде більше. Карпати з кожним роком стають все популярніші. А люди в масі своїй прикрій більше свині, ніж люди. І дійсно, натовкти кожному такому "туристу" пику, може наступного разу думав би. Навесні був на Попі Івані, навіть сніг не міг приховати тої купи сміття, якою загаджено і обсерваторію, і все довкола. Ну навіщо? Доречі багато смітять, як це не дивно, і місцеві. Але, звичайно в основному внизу і річки.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Стан снігу у горах ]відповів(-ла)vassia17:21:48 18/06/2007 Ці Американці!!!! Коли вони вже нарешті перестануть по хамськи вести себе в світі????
Ці москалі !!!! Коли вони вже нарешті перестануть шантажувати нас газом????
Ці лісаруби!!!! Коли вони нарешті........???
Ця молодь !!!! Коли вона нарешті буде пробувати вирішувати проблему в корені ,а не смикати за гичку !!!!
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Стан снігу у горах ]відповів(-ла)dUmka22:57:36 18/06/2007 Їду на вихідні на Говерлу зводити родину. Знесу сміття скільки зможу. Пропоную приєднуватись до винесення сміття всім бажаючим, бо як то кажуть говорити - не мішки тягати. Move
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Стан снігу у горах ]відповів(-ла)тахмасіб15:20:50 19/06/2007 Якби міг сісти в Карпатах та кожного хто смітить по тикві частувати, сів би й бив би, але нажаль. Але і обговорювати проблему треба, може в когось, хто завітає на форум відкриються очі і він вже буде думати перед тим , як пляшку порожню під ноги собі кинути.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Стан снігу у горах ]відповів(-ла)eraservsv14:21:53 19/06/2007 Чого всі так збентежились?
Власне ж рік СВИНІ. І чому на Говерлі має бути чистіше ніж всюди. Я вже й н згадаю так річки чи озера де нема звалища сміття. Чому б це Говерлі як найвищій і дуже достепній горі бути виключенням? Конечно люди там кидають все, що принесли.
От настане рік Лошаді, от тоді будемо прибирати і витягувати все на хребті вниз
[ Re: Re: Стан снігу у горах ]відповів(-ла)german15:14:11 19/06/2007 Звичайно, тре починати прибирання з себе та навчати тих, кого беремо з собою в гори, щоб ті, в свою чергу, навчили інших. І цього разу було так само - на Свидовці в одному затишномі місці, де ставали на ночівлю, спалили купу сміття за поляками, яке вони чемно приховали у зарослях ялівцю. Певно, у своїй Польші вони б такого не зробили, бо заплатили б такий штраф!!! От на Говерлі є всі можливості для штрафування недбалих сміттярів. І представник заповідника все одно на вершині з рацією стирчить. Шкода, що він навіть зауважень сміттярам не робить!