Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
[ похід Сивуля-Бистриця ]додав(-ла)Oleh_0723:48:35 12/09/2005[ permalink теми ] хто знає актуальний розклад Автобус Калуш-Осмолода (час відправлення - ????? ).
Буду дуже вдячний!
Може 15-19ю09ю05 поїду!?
[ Re: похід Сивуля-Бистриця ]відповів(-ла)vasyl [guest]13:03:09 18/09/2005 7.50, 10.50, 14.15, 18.00 (останній крім суботи) з автостанції на вул. Пушкіна. Від залізн. вокзалу на 15 хв. пізніше.
[ Re: похід Сивуля-Бистриця ]відповів(-ла)Oleh_0713:29:45 21/09/2005 Дякую Василю за інфо!
Сходили втрьох з Кузьминця через Високу, Ігровець до Осмолоди. Красота!!! На Сивулю не пішли бо різко зіпсувалась погода: дощ, похолодало.
Якщо є питання, - спробую допомогти!
Гриби, ягоди - самі під ноги кидаються!
[ репорт, коротко ]додав(-ла)shwonder [guest] 14:09:39 12/09/2005[ permalink теми ] пройшли Горганами - с.Микуличин, вдсп. Женецький, Хом’як, Синяк, пер. Столи, с. Бистриця.
що запам’ятається...
-краще на водоспад іти з Татарова (так нам, чайникам, сказали на вокзалі в Микуличні) - це на 2 км. менше бігати по трасі.
-будівництво самі знаєте чого іде повним ходом. Навіть вночі будується міст на трасі за Микуличином, по долині Женця трава фарбується в зелений колір, перила новозбудованих мостів - в білий, солдатів зранку машинами возять і всякого роду "іномарки" з номерами з суцільних нулів їздять... Але пропустили, навіть ніхто не достьобувався і не світив плівку у фотоапаратах, думаю, що декілька років тому в Гуті напевно б одразу і ростріляли б :).
- пол. Хомяків не така засмічена як сподівалось.
- спуск з М. Горгана вздовж 201 маршруту - це щось з чимось, місцями досить навіть вертикально.
- перші перканадцять кілометрів "дороги" пер.Столи-Бистриця - суцільне болото (страшно подумати що там в дощову погоду)
- добравшись до с. Бистриця "зелений туризм" набув незрозумілих масштабів - переночувати "на сіні" вже також вартує гроші. ціни на "не на сіні" майже як у Славську в сезон.
І головне! їздити в горгани треба у вересні : малина, чорниця - ще є, ожина та гриби вже є...
[ Re: репорт, коротко ]відповів(-ла)vyjko22:48:47 12/09/2005 файно в тих місцях! а чого було не зайти по дорозі в Бистрицю на Добушанку і Медвежик-багато втратили. Але на перший раз нормально. На рахунок ночівлі в селі, то просто ідеальне місце перед першими хатами на поляні, де зливаються р.Довжинець і потік Поленський Н.
[ Re: репорт, коротко ]відповів(-ла)IrishHighlander00:47:19 13/09/2005 Шо за перепрошенням за писдьошш? :))) Були там не далі як в суботу 10-го. на будівнцитві було повне затишшя, тільки камаз з ґрунтом проїхав. Ніяких солдатів/іномарок. Поки йшли, пролїхало пару "москвичів", "копійка" і одна "Нива" ндалеко водоспаду стояла. Зупиняти і не проускати було нікому. А от берег Женця дуже навіть непогано укріпляють. Мені принаймі сподобалось.
Ну і ще пару зауважень
- якщо йти просто на водоспад, то варто йти не з татарова, а вийти з маршрутки в Микуличині - до водоспаду з траси менше години йти.
- з полонини Хом’яків сміття не виносити (там воно в одному місці, але дохвіга) а вивозити тре. Найефективніше - домовитись за маштну чи фіру, зібрати пару чоловік (дл 5 макс.) щоб завантажити, і акуратно вивезти.
- спуск з М.Горгана - весело :)) В липні спускався там сам, в дощ близький до грозової зливи :)) Зліз. З цілими ногами :) Наступного дня на Добошанку поперся :) До речі - там в долині є файне місце для ночівлі - горище лісництва :)
[ Re: Re: репорт, коротко ]відповів(-ла)vassia11:16:07 13/09/2005 Ну і ще пару зауважень ......
Чрловіче !!!!! Тримай себе в руках!!! Якщо так конкретно лізе виховання, то вийди звідси, вивали свої емоції в іншому місці і вертайся...........або й не вертайся...
[ Re: Re: Re: репорт, коротко ]відповів(-ла)IrishHighlander11:32:05 13/09/2005 Сорі. За першу фразу - вибачаюсь. Неправий. А в цілому - трохи нервує шум навколо цього будівництва. Наразі нічого поганого в тому місці не зробили, нічого не порушили. Просто вкатали грейдером дорогу (це тільки накраще), поставили поручні на мостах (теж ніц поганого не бачу) і укріпляють берег потоку. А ще коло самого водоспаду зверху на майданчику дошку поклали - щось типу попередження - далі не заходити, а яко й заходити - обережно.
От хіба столик і лавочка коло водоспаду як на мене зайві.
Так що в загалільному я нічого поганого в роботах, які в тих місцях ведуться не бачу. Та й самі будинки не десь в глибині заповідника, а коло самої дороги майже в селі побудовані. Так що шум певно тільки через особу власника. Ну і думаю, що й сам власник не зацікавлений засрати місце, де відпочивати збирається. Так що все думаю буде добре.
Що ж до добирання і полонини Хом’яків. Якщо добиратись залізницею - тоді дійсно ближче з татарова. Якщо ж автотранспортом - доцільніше вийти в Микуличині. Прямо коло дороги, яка вдовж Женця до водоспаду веде.
А сміття на полононині Хом’яків є. І його досить багато. Просто на щастя розкиданого по самій полонині - мало. Все зібрано в одну велику купу. Туди в прийнипі можна машиною доїхати, або конями. І повантажити та вивезти все за один раз. Тре тільки зясувати, куди ближче вивозити.
[ Re: Re: Re: Re: репорт, коротко ]відповів(-ла)shwonder [guest] 12:48:52 15/09/2005 1. ми зійшли з поїзда (Рахівського) тому до повороту прийшлось топати пішки, якись один на уазику спробував запропонувати свою допомогу, але як на мене, задорого хтів за неї.
2. ми вийшли в середу зрунку (ночували одразу за лісництвом) тоум логічно, що в будній день роботи ведуться а у вихідний - ні. Міст за Микуличином точно будують і вночі і вантажівку солдатів точно зранку ввезли (тут прийдеться вірити на слово - якщо простіше це вважати пізд*жом прапор в руки). Мені наявність будівництва також подобається (а як воно місцевим подобається !) але цікаво як воно вписується в рамки закону в такому плані - на вході в долину Женця лісництво і початок заповідника (заказника?), висить щит де перераховуються класичні злодіяння типу "палити вогонь", "ставити намети", "страшити пташок". Тому мене цікавить - а чи можна вести там будівництво ?
3. на Добошанку не пійшли у зв’язку зі слабим моральним та фізичним станом певних членів туристичної групи.
[ Re: Re: Re: Re: Re: репорт, коротко ]відповів(-ла)IrishHighlander13:23:50 15/09/2005 Ясно :) Щодо законності будівнитва в долині Женця я не в курсі. А от міст за Микуличином до того будівництва думаю ніякого стосунку не має - це планова заміна моста, його всеукраїнська контора по будівництву мостів будує(назву точну забув) По всіх Карпатах будують. Я якось з тими будівельниками з Богдана в Рахів їхав, після того як вони в Богдан будматеріали для моста привезли.
А ви спочатку на водоспад ходили, а звідти на Хомяк, чи навпаки? Якою дорогою на Хом’як йшли, якщо не секрет?
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: репорт, коротко ]відповів(-ла)shwonder [guest] 13:33:10 15/09/2005 про міст - не знаю хто будує, а важливо як будують. Не думаю, що всі планові заміни мостів відбуваються такими ударними темпами... Просто показушність у нас (них) в крові - як фарбувалась одна сторона вулиці до приїзду Брежнева на ЛАЗ, так з того часу ніц і не змінилось, справа Потемкіна живе і процвітає...
На Хомяк ішли по-дурному - через завелику кількість доріг і стежок в результаті збились на підйом потічком, ну шо поробиш якщо в орієнтувальника (тобто в мене), як це інколи буває стався приступ просторового ідіотизму :). Спочатку збігали (частково - бо я вже бачив) без наплечників на водоспад.
[ Надзвичайні ситуації ]додав(-ла)ksanka10:41:28 12/09/2005[ permalink теми ] Читаю дописи Кобилюка (та й пригадуючи дещо з розповідей інших про надзвичайні ситуації) і починаю замислюватись: а як би себе повела в подібних ситуаціях. Приходжу до висновку, що в більшості випадків розгубилась би і запанікувала. Тому, що не знала б, що робити. Припустимо, про переломи, зупинки кровотечі, штучне дихання нас так-сяк вчили. А що робити при переохолодженні, при перевтомі, при укусах змій? Поділіться досвідом. Дай Бог, щоб не згодилося, але треба бути хоч би якось готовим до такого.
[ Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)Дмитро_С21:04:11 12/09/2005 +++Припустимо, про переломи, зупинки кровотечі, штучне дихання нас так-сяк вчили. +++
А де, якщо не секрет? Я б теж повчився.
+++А що робити при переохолодженні, при перевтомі, при укусах змій?+++
Ксанко, ви не повірите. При переохолодженні найдієвіший метод, як не дивно - зігріти. Намет, сухий теплий одяг, гарячий солодкий (!!!!) чай. Спиртне я б не радив. Хіба що розтерти. Як варіант можна дати судинорозширююче (прімітивно - валідол) для полегшення кровотоку і, відповідно, покращення кровозабезпечення кінцівок.
При перевтомі - знов не повірите - дати людині можливість нормально відпочити. Той самий намет, той самий гарячий солодкий (!!!!!!!!!!) чай, інші солодощі (швидкі вуглеводи швидше поновлюють сили). Не потрібно годувати через силу - в організму і так сил нема, а на перетравлення жирної їжі енергії потрібно багато. І здоровий сон. До чаю було б непагано лимон (якщо є). Як немає - можна аскорбінку - не зашкодить.
А от зі зміями складніше. Нещодавно це питання обговорювалося на одному з форумів http://skitalets.ru/wwwthreads /showflat.php?Cat=0&Board= general&Number=59208&p age=0&view=collapsed&s b=5&part=all і http://skitalets.ru/wwwthreads /showflat.php?Cat=0&Board= medicine&Number=1308&p age=0&view=collapsed&s b=5&part=all. Головний висновок: в Карпатах найімовірніше зустрітися з медянкою або гадюкою. В більшості випадків їх укуси не є смертельними. Ранку не різати, нічого не відсмоктувати. Швидко спускатися до лікарні. Смроватки ви все одно не знайдете і в гори з собою не візьмете. А головне - обережно ходити і дивитись куди ступаєте. Змія просто так не нападе. За останній похід (Мармароси-Чмвчин) я бачив двох. Обидві втікли при спробі налагодити контакт :).
Бережіть себе.
[ Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)IrishHighlander00:51:34 13/09/2005 Ну не знаю.... Мені алкоголь деколи трохи допоманає. Особливо післ довгого переходу в холодний дощ.
[ Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)zorc09:41:23 13/09/2005 Алкоголь помогает, только если замерз/устал, а надо лагерь ставить или там еще чего. Ибо оно расширяет сосуды и бьет в гойлову, позволяя проигнорить усталость. Но потом расширенные сосуды только будут способствовать теплоотдаче (и переохлаждению), а игнор ситуации на пьяную голову все только усугубит. Так чта - чай, углеводы (сахар, а еще лучше че-нить типа орехов с шоколадом), тепло. Движение, еда. В крайнем случае - веревка, мыло (помыться и в горы) %)
[ Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)IrishHighlander10:20:08 13/09/2005 так я ж не маю на увазі напитися - я маю на увазі грам 50 для розігріву. А далі ставити намет, варити в наметі чай і теплу їжу, можливо ще 50гр і в теплий спальник :)
Ну по крайній мірі колия 9-го травня на Говерлі в екстремальну погоду потрапив діяв саме так. Тим більше що з алкоголю беру зубрівку. Її в чай додавати можна :)
[ Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)Дмитро_С22:27:02 13/09/2005 В чай, звичайно, можна додавати все, що завгодно. Та краще він від того не стає. Я нещодавно спробував такий напій (теж десь вичитав) - чай, горілка, спеції. Зігріває - те що треба. Але таке гидотне на смак! Більше третини кружки не потягнув.
[ Надзвичайні рецепты ]відповів(-ла)zorc09:30:14 14/09/2005 Хм... А какие специи? Кико я знаю, крепкие еапитки со специями нада в кофе, а в чай если водку - то тады с о сгущенкой.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)IrishHighlander14:58:57 14/09/2005 від невеликої кількості зубрівки - стає :) особливо якщо чай з бергамомом. Цікавий смак і аромат виходить.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)vasyl [guest]13:13:04 18/09/2005 У багатьох випадках вас може порятувати набутий власний досвід або досвід ваших друзів.
Якщо маєте хорошу память, тоді можуть допомогти поради, які отримані від різних джерел, хоча в першу чергу потрден спокій та рівновага, які в таких випадках бувають часто відсутні.
Але також допомагає відігрітись та набратись сил горнятко підігрітого "гжанця". Привозили з Польщі і можна купити там на багатьох схронісках. То є червоне солодке вино з травами, яке майже відразу відігріває організм - перевірено на собі неодноразово. В Польщі його виробляє здається тільки один завод.
[ Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)Дмитро_С22:24:34 13/09/2005 Нє, ну, панове, ви не плутайте божий дар з яєшнею. Мова йшла про перевтому і переохолодження, а не "замерз і намок". Є невелика різниця
[ Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)ksanka10:44:48 13/09/2005 Дмитро, ви не повірите - робити штучне дихання, масаж серця і помагати при переламах нас вчили в педінституті. А от стосовно переохолодження і перевтоми... Ми теж потрапили на Бребенескулі в страшний дощ і вітер, ледве поставили намети (четверо чоловік тримали намета, щоб не полетів), цим і врятувалися. Плюс по келішку карпатського бальзама і теплий чай. Отже, наш випадок ще не є надзвичайною ситуацією. Цитую того ж Кобилюка: "знесилився, впав і почав втрачати свідомість. У хлопця розширились зрачки, пішла піна з рота". Що в такому випадку робити? Якщо вони не могли навіть поставити намет, запалити вогонь. Який чай, який намет і теплий спальник? Чи тут можуть допомогти лише лікарі?
[ Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)IrishHighlander11:04:21 13/09/2005 та випадок думаю такий же, просто люди сил не рохрахували. Дуже важливо вчасно звернути. Вчасно зупинитись, а не йти, доби не впадеш выд знесилення.
[ Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)BAHO11:08:52 13/09/2005 Взагалi це схоже на серцевий напад - "пiна з рота, втрата свiдомостi...) тощо.
[ Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)IrishHighlander11:36:06 13/09/2005 До речі, а не підкажете. що при серцевому нападі робити треба?
[ Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)Дмитро_С22:33:17 13/09/2005 +++Який чай, який намет і теплий спальник? Чи тут можуть допомогти лише лікарі?+++
Нє, лікарі тут уже безсилі. Люди, що знають куди йдуть, в таку халепу не втраплять і будуть вчасно знати що робити. А інші - це і потенційні клієнти Василя. І тут медицина безсила. А що поробиш: психологію "Карпати - не гори" переламати дуже важко.
+++Взагалi це схоже на серцевий напад - "пiна з рота, втрата свiдомостi...) тощо.+++
Чесно кажучи, не впевнений. Це скоріш симптоми епілептичного нападу (хоч і не стверджую). Але піна при серцевому нападі... ХМ... Сумнівно.
+++До речі, а не підкажете. що при серцевому нападі робити треба?+++
Таблетку нітрогліцирина під язик, покласти людину, розстібнути комір, дати спокій. Ніяких валідолів/корвалолів/валокарди нів. Не дієво. Не допоможе. Якщо після першої-другої таблетки не проходить - викликайте вертоліт, бо то схоже на інфаркт.
[ Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)IrishHighlander03:01:24 14/09/2005 Угу. Аякжиш....Вертоліт... Коли туман і вітер метрів 15 і більше метрів в секунду ніякі вертольоти ніде не полетять. Кілька трупів пілотів і лікарів нікому не тре.
Погоджуюсь з тим, що люди мають знати, на що йдуть, і розраховувати на себе. Виходити в серйозні походит мають здорові і підготовлені люди. Ну а як нє - то як вже пощастить...
[ Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)ksanka12:49:52 14/09/2005 що ж тоді робити? в Карпати останнім часом іде, мабуть, відсотків 40 "чайників". За останній рік три відомих мені смерті в Карпатах, скільки нещасних випадків, оцей випадок у липні міг би закінчитися двома, а то і трьома смертями, якби не допомогли рятувальники (добре, що у тих туристів стало розуму записати телефони рятувальної служби, та ще й був зв"язок).
Немала заслуга цього сайту в популяризації туризму. Це дуже добре. Але, мабуть, треба не забувати нагадувати початківцям, чим може обернутися зневажливе ставлення до гір? Як ви гадаєте?
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)zhyvoy15:40:55 14/09/2005 Моя думка така! Популяризація це одне, а вести нормальну роз’яснювальну роботу серед як ти виразилась-"чайників", то нема. Тут і вся проблема! А на сайті більша частина "продвинутых туристов" вважає себе Месснерами, а це ще гірша проблема!!!
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)продвінутий турист з сайту [guest] 10:02:00 15/09/2005 слухай друже!!!! Ти персонально знайомий з кимось з нас? Якщо ні то не ображай плс людей. З ними торхи складніше, ніж з механізмами.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)vassia13:56:56 15/09/2005 2: :zhyvoy
Кого ти називаєш продвінутими туристами?
Хто на цьому сайті, на твою думку вважає себе Месснером?
"а вести нормальну роз’яснювальну роботу серед як ти виразилась-"чайників" - почни з себе...влаштуй якийсь семінар, тренінг,...а то язиками і пальцями і ми вміємо...
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)ksanka15:29:22 15/09/2005 Я прошу нікого не ображатися (і на гадці не мала на когось наїжджати). Проводити семінари, тренінги - не впевнена, що маю відповідну для цього підготовку. Але сподіваюсь, що принаймні підняття ції теми у форумі (і може навіть, не один раз) когось примусить задуматись перед серйозним походом у гори.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)vasyl [guest]13:22:21 18/09/2005 Якраз досвідчені туристи не вважають себе Месснерами, хіба т.зв. "продвінуті". Є таке стародавнє правило - чим більше людина знає, тим більше вона розуміє, що знає мало. Переважна частина "просунутих" є просто базіками і нехлюями. А нехлюйства гори в якийсь момент можуть не пробачити.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)Дмитро_С21:21:07 14/09/2005 То я про це й кажу. Якщо людина вважає себе крутішою за стихію - це не лікується. Тому будуть трупи (вибачте за цинізм, але може то й на краще - менше ідіотів буде). І буде робота рятівній службі. І не менш пагано, коли людина (навіть досвідчена) не вміє вчасно відступити. З тих же причин. Тож, тут не тільки в чайниках проблема...
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)vassia10:13:09 15/09/2005 а на дорогах за цей період загинули сотні, і ще десятки від перепою, і ще тисячі від інфарктів.....може ви почнете пропагандистську роботу серед них??? Причина ж одна зневажливе ставлення до оточення і до себе. Порятуйте цих кілька тисяч, а там можна і "чайниками " зайнятися. Не знаю ЩО "Зануда" розумів під клубом самогубців, але аксакали клубу в сумі находили не одну тисячу км (в тім числі і зимою), і наразі Богу дякувати...А взагалі тема флеймова і безсенсовна. Тупих, недалеких, самонадіяних.....було , є і буде ....
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)zanuda08:29:34 16/09/2005 Мав на увазі зовсім не аксакалів клубу (серед них багато досвідчених і ще більше дуже досвідчених - це без іронії), а швидше тогочасну редакційну політику сайту.
Малась на увазі велика кількість матеріалів про досить ризиковані походи (більшість коментів зводилися до “ріспкет“), які заохочували читачів до подібних походів. Це все не зле. Але проблему бачив в тому, що на той час практично не було матеріалів про описання реальних небезпек, способів їх подолання, правильної підготовки до походу в екстремальних умовах і описання випадків, що стається з тими, хто недостатньо підготувався.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)ksanka11:17:30 16/09/2005 Повністю згідна з Занудою - треба застерігати народ, трохи зменшувати ентузіазм.
Як відрізнити чайника від профі - дуже індивідуальне питання, я сама не знаю. Ну принаймні якщо ходив у невеличкі походи разів зо п’ять - це ще точно чайник.
А що стосується першої допомоги при всяких неприємних випадках, то завдяки Дмитру надибала на такі сторіночки http://veslo.ru/2001/other/med /medicine.html http://skitalets.ru/med/aptech ka/generalinfo_print.htm - може, комусь згодиться. Але читати треба довго і, мабуть, багато чого відфільтровувати :)
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)BAHO11:46:16 16/09/2005 Немного уменьшить энтузиазм? Опять таки немного - это на сколько? И поприсутствовав при обсуждении данноого вопроса у меня складывается впечатление, что в походы (в Карпаты и т.д.) могут и должны ходить только эксперты по выживанию. Ну, а остальные - если пошли - то это самоубийцы...
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)ksanka12:24:30 16/09/2005 зовсім ні, Вано! просто Карпати дуже різні. Для початківців є одні вершини, для більш підготовлених - інші. Ви ж, не вміючи плавати, не будете заходити на велику глибину, будете вчитись біля берега. Потім будете запливати туди, де ледве сягають ноги, тоді будете перепливати річку і т.д. Так само і в Карпатах. Починають з легших вершин, з нетривалих походів, потім по мірі набирання досвіду - важчі вершини, зимові походи і т.д. Не треба думати, що це не Кавказ і нічого страшного трапитись не може. Може трапитись, якщо легковажно до цього віднестись. Знову ж таки - почитайте допис Кобилюка http://www.karpaty.com.ua/?cha pter=12&item=339 . Я бачила фото. На мертвого вже Сашка просто не могла глянути. А загорнутий труп, який волочать по снігу... А що пережили його друзі?
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)vas [guest] 14:48:05 16/09/2005 А може варто,щоб ми тут утворили би такий розділ сайту...?Напріклад зі сторінек котре надибала ксанка можна б повибірати та поділити на розділи знання-так би було легше користуватися...А на випадек чого та я теж можу помогти...Вітання :) (я знайшла теж сайт www.gory.sos.pl но на жал це є польською мовою )
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)ksanka15:33:26 16/09/2005 підтримую. На жаль, не маю літературних талантів, але вже почала писати щось типу порадника для початківців (з власного і не тільки досвіду). Може, Ви долучитеся? І відповідно там можна було б зробити посилання на корисні сайти. Ну а далі пропозиція до творців сайту - чи викладуть вони цей твір на сайт. Мої координати в інфо
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)ksanka16:22:02 16/09/2005 логічно. Але таких систематизованих, розроблених маршрутів ще немає (принаймні, я не знаю). Є описані любителями маршрути, отже, якщо збираєтесь у похід, то, мабуть, найоптимальніший варіант - питати тих, хто там ходив, якої вони думки про цей маршрут. І питати все до подробиць. Та є ще купа інших факторів (погода, фізична підготовка учасників тощо), які легкий похід можуть перетворити на надскладний. Ту ж саму Чорногору за гарної погоди і більш-менш нормальної фіз. підготовки можна пройти за день, а можна залишитися на ній назавжди. Тому треба готуватися і до найгіршого і намагатися це врахувати. Ну і треба таки мати в групі одного-двох досвідчених туристів.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)vassia17:12:45 16/09/2005 багато слів і дилетантський підхід. В форумах на цьому сайті питання піднімалось не один раз. Просто приходять нові люди і піднімають старі проблеми....А рецепту немає, так само як нема рецепту від дурості.То може перестати боротися з вітряками.??? І ще одне .....в Лондоні при +5С замерзають (насмерть) люди, ....але з тим ніхто не бореться. Піднята тема неактуальна і нецікава. ТОМУЩО- розумні планують походи цікавляться умовами, заходять на сайти і т.д......Дурні - вбирають кросівки і валять на Говерлу,....Так от - Дурнів (цільової аудитроії на яку ти спрямовуєш свої меседжі) тут немає. Чоргогору можна пройти а день за дужжже хорошої підготовки. А якщо починати з систематизованих розроблених маршрутів, то закінчимо впорядкованими підсипаними стежками, біотуалетами і смітниками (Дай Боже для мене не в цьому житті). Стежки прорізані Василем - гура!!!! Йди, пробуй, мандруй....а замерзнути і дістати атак серця можна і в парку на прогулянці....Давайте знімемо тему,.....бо напружує. І наостанок - Всі люди, що загинули на Чорногорі (може помиляюся) Не були членами (клубу) сайту, і наскільки мені відомо сюди ніколи не заходили. Ті що загинули минулого року на Хані і на Кавказі навпаки мали достатньо досвіду і реально оцінювали ризик але пішли на нього......так сталося.... "треба таки мати в групі одного-двох досвідчених туристів"- теза на зразок "треба мити руки перед їжею", " не курити" і "не лаятися матом".....
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)ksanka14:53:57 19/09/2005 Юра, ця тема не може бути неактуальною і нецікавою! навіть якщо сюди забреде один, як ви сказали, "дурень", і наше патякання втримає його від необдуманого кроку, то ця тема варта тисяч інших тем. У Вас є діти? Мабуть, ні, інакше б ви так не писали легковажно про чуже життя. Чому не пропоную рятувати людей на дорозі чи в Лондоні? тому що у кожного своя аудиторія.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)vassia16:49:01 19/09/2005 Ок. Кожен має право замерзнути на Чорногорі, кожен має право спекулювати, навіть якщо ці спекуляції безсенсовні. В такім разі прошу дуже... Так так, перед походом в гори треба все обдумати, а в трамваї їхати з квитком, пяному не сідати за кермо, при переході спочатку дивитесь ліворуч, зимою одягати шапку.....можна продовжити список........................ ........
З приводу дітей. Є!!!! Дорослі !!!! Найголовніше навчити їх дружити з мозгами ( С Нормалайзер). Все решта прийде юююююю
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)rstm16:58:44 16/09/2005 Народ в Карпатах маршрутів складніших за туристичну двійку немає. Систематизувати тут нічого. Просто потрібно ходити в гори зі здоровою головою .
На Кавказі при поганій погоді на маршрут ніхто не виходить, в вищих горах народ сидить під горою місяцями, чекаючи на погоду. А в Карпатах чомусь багато хто вважає що поганої погоди небуває. Хочете знати щось про самопоміч читайте відповідну літературу про яку згадує нижче Роман, доречі він не згадав що більш-менш придатна і систематизована книжечка є в пластунів. Успіхів.
ПЕС. В непогоду звалюйте до рівня лісу, ставте намет, залазьте в спальники і пийте тепле вино зі спеціями :)
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)Дмитро_С23:34:41 16/09/2005 Ксанко, із задоволенням допоможу. Звертайся (контакти - в профілі). Як допишеш - можеш надіслати, висловлю зауваження (якщо будуть).
А щодо теми чайників... Так я і не казав, що їм нічого робити в Карпатах. Я лиш сказав, що інструктор (керівник, лідер, організатор - називайте як хочете) має бути досить досвідченим, щоби не дати людям замерзнути.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)Дмитро_С21:23:15 14/09/2005 Та й я про вертоліт більше для хохми сказав. Але це я до того, що людині з інфарктом нічим, крім якнайскорішого транспортування до населеного пункту (хоч не дуже ясно як) не допоможеш...
[ Re: Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)zanuda09:05:25 15/09/2005 Піна з роту після втрати свідомості — вірна ознака епілептичного нападу.
Серйозна фізична, а головне, емоційна нагрузки могли спровокувати напад.
В більшості випадків епілептичний припадок закінчується глибоким сном, який триває декілька годин. Якщо це відбувається десь в приміщенні — то невелика справа, якщо на полонині в дощ при температурі близькій до нуля з вітром — то справа значно серйозніша, і не тільки для епілептика, але й для осіб, які при ньому, оскільки при такій погоді найкраще безперевно рухатись, а не сидіти на місці.
[ Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)rstm10:31:43 15/09/2005 Знайомий кардіолог розказував: перед сходженням з Ющенком на Говерлу до нього звернувся літній чоловік щоб зробити медичний огляд. Лікар йому порадив в категоричній формі утриматися від цього сходження. Чоловік дотримався поради лікаря.
А взагалі скільки людей перед такими авантюрами зважає на свій стан здоров’я чи витривалість, здатність перебороти паніку, холод, травми?
[ Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)bartkivv17:43:10 15/09/2005 А може хто порадить книжечку, яку сам читав і вона йому сподобалась про те "що робити при переохолодженні, при перевтомі, при укусах змій, ...+ переломи, зупинки кровотечі, штучне дихання і т.д." ?
[ Re: Re: Надзвичайні ситуації ]відповів(-ла)Roman18:34:19 15/09/2005 Є така стара книженнція "Мєдіцинскій справочнік туриста" - мож почитати.
А так думаю вартує взяти серйозну книгу з військової медицини або для рятувальників.
Читати різні самвидавні методички з того питання не варто: вони часто містять суперечливі, а то й відверто неправильні дані. У таких брошурках добре вірші читати...
[ Хто? Куди? ]додав(-ла)vasyl’ [guest]14:01:06 10/09/2005[ permalink теми ] Хто куди валить найблищим часом? Скоро рік як нікуди не вилазив походити. Трафляє. Може компанію хто складе. Марширут і час узгоджується Орієнтовно Горгани або Боржава.
П.С. - Давно не бачив старих карпацьких бізонів. ;-)) Де ви?
[ Re: Хто? Куди? ]відповів(-ла)hemix20:41:27 10/09/2005 я вот тож хочу в ближайшее время на выходных(макс 3дня) на какую-нить гору залезть. Если я как -то впишусь в кампанию, буду благодарен :)
[ Re: Хто? Куди? ]відповів(-ла)koreli08:42:47 12/09/2005 Як два палца!!! Пішли..............
[ Re: Re: Хто? Куди? ]відповів(-ла)hemix [guest]18:01:39 13/09/2005 ок, давай договариваться. ты в аське часто бываешь?
[ Re: Хто? Куди? ]відповів(-ла)fim12:50:06 12/09/2005 Привіт брате ти вже в україні, як твій автостоп (пиши на мило).
Якби ти написав в пятницю то на вихідних ми би вже з тобою погуляли по горганах
ходив в неділю на Сивулю і місце в машині було небуло бажаючих.
[ Re: Хто? Куди? ]відповів(-ла)Ron19:19:22 14/09/2005 Привіт, Василю! Збираюся 23-25 вересня на Боржаву, хоча можуть бути варіанти. Якщо, пиши на мило. Заодно і диски віддам, бо вже совість мучає :)
[ Re: Re: Срочно! Где можно в воскресенье! ]відповів(-ла)Bulba19:06:36 09/09/2005 Ну чого, хіба будинок книги на Міцкевича не працює до обіду? Там ніби наші 500-метровки всі є...
[ Печера Кришталева ]додав(-ла)Семен [guest] 00:31:36 08/09/2005[ permalink теми ] Увага печера Кришталева тимчасово не обслуговує Екскурсантів про терміни повідомлю пізніше
Боротьба за переросподіл коштів
[ Re: Як потрапити зi Львова до Ясинi? ]відповів(-ла)BAHO16:37:50 07/09/2005 Бо дуже кортить менi по цiх горах понишпорити )) але нiяк не можу час та команду зiбрати разом...
[ Re: Re: Re: Як потрапити зi Львова до Ясинi? ]відповів(-ла)IrishHighlander17:02:31 07/09/2005 В 15:40 - не дизель, а повноцінний поїзд Львів-Рахів. З загальними, плацкартними і купейними вагонами на вибір. Але їде трохи довго.
Є варіант виїзду зі Львова в 22:47 поїздом "Перемишль Чернівці" до Франківська. А у Франківську в 02:10 сісти на дизель "Івано-Франківськ Рахів". У Ясині ви будете десь миід 6-ю і 7-ю ранку
[ Re: Re: Re: Re: Як потрапити зi Львова до Ясинi? ]відповів(-ла)ksanka17:13:41 07/09/2005 соррі, це дійсно не дизель. А з Франківська ще їде рахівський дизель до Ясиня о 9-15 і близько 8-9 ранку є автобус на Закарпаття через Ясиня. Подивіться у розділі "Транспорт", можливо, є ще щось
[ Re: Re: Re: Re: Re: Як потрапити зi Львова до Ясинi? ]відповів(-ла)IrishHighlander23:41:22 07/09/2005 Краще нічний дизель, той що в 2:10 - раніше на маршрут виходиш. Дні ж стають все коротші, час на вагу золота. Правда до самого Рахова нічний дизель здається ще тільки до жовтня чи листопада ходити буде (в пятницю уточню). А пізно восени і цілу зиму до весни він до Делятина тільки йде.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Як потрапити зi Львова до Ясинi? ]відповів(-ла)Tasic14:49:47 08/09/2005 до Делятина він тільки по вихідних ходить. Але не треба розчаровуватися. Спокійно їдете до Делятина. Він там вроді о 5 ранку. Далі виходите на трасу і о 6 ранку віс підбирають. За +9 гривень ви вже у Рахові. І яка година!
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Як потрапити зi Львова до Ясинi? ]відповів(-ла)IrishHighlander11:26:48 09/09/2005 Ну... я б на то на 100% не розраховував. Раз на раз не приходиться. Одного разу нас двох майже зразу (через 10-15хв) підібрала фура і безкоштовно довезла до Квасів. А якось я сам стояв аж до верховинської маршрутки (майже дві години). Ні одна попутка не зупинилась. Доїхав маршруткою до Яремчі, а звідти вже автобусом... В Квасах був тільки десь в 9:30
Мдя... Ще є варіант - десь в той же час, коли дизель приходить в Делятин, по трасі проїжджає автобус Київ-Тячів, який по непарних числах з Києва відправляється. Є імовірність його застопити - якось взимку так і їхали :)
А покищо рахівський нічний і по вихідних до самого Рахова іде. Тільки от зясую як довго він ще буде так ходити - на зиму графік міняється.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Як потрапити зi Львова до Ясинi? ]відповів(-ла)IrishHighlander13:25:13 11/09/2005 Наразі ходить до самого Рахова. До 1-го жовтня. З 1-го жовтня і до весни буде тільки до Делятина знову ходити (інфа від касирки приіських кас в Франківську)
[ Re: Re: Re: Re: Як потрапити зi Львова до Ясинi? ]відповів(-ла)BAHO17:21:42 07/09/2005 У такому випадку питання - де можна в I.Ф. придбати мапу. Бажано гарну :)
Скiльки коштуэ квiток на дизель до Рахова? На поiзд з Львiва до Рахова?
[ Re: Як потрапити зi Львова до Ясинi? ]відповів(-ла)Tasic17:34:36 07/09/2005 Йдете зі Львова київським потягом до Франківська. Звідти сідаєте на мукачевський автобус. І ще до обіду ви на старті.
то пізніше, ніж перемишлянським на франківськ, але комфортніше? ніж ніч у раховозі - кому як подобається
[ бардак на сайті ]відповів(-ла)алькаприм [guest] 16:34:11 09/09/2005 Чуєш, ВАНО! А ти не пробував тут дивитись: http://www.karpaty.com.ua/?cha pter=14&item=241
все ніби є.
Зрештою, якщо хочеться просто потріпатись про пригоди на транспорті і таке інше, то є ж приватний форум. Для матолків вебмайстер написав:
"Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою"
[ Re: бардак на сайті ]відповів(-ла)BAHO17:07:33 09/09/2005 Дякую за турботу. Буду мати на увазi. Обiцяю бiльш нi якого смiття у форумi.
Але вся iнфа 2004 року видання, i як це не смiшно, але мене цiкавить бiльш свiжа... от я ii i отримав.
[ Re: Як потрапити зi Львова до Ясинi? ]відповів(-ла)Bulba19:11:14 09/09/2005 Львів-Чернівці до Коломиї , ~12 грн. В Коломиї в 6,30. Маршруткою до автовокзалу 10 хв., в 7,10 автобус Коломия - Мукачево через Рахів. В Ясіні орієнтовно в 09.55.
[ хочу у печери ]додав(-ла)Данон20:53:43 06/09/2005[ permalink теми ] Хочу на вихідних поїхати в Тернопільську область полазити по печерах. Підкажіть будь-ласка якісь цікаві маршрути, місця та людину-провідника!!!!!
Загалом дайте хоч якусь інформацію, або ж куди можна звернутися.
[ Re: хочу у печери ]відповів(-ла)maluy15:37:07 07/09/2005 Рік чи два тому иій колега туди їздив. На скільки я зрозумів його правильно ніхто Тебе туди так просто не пускає. Тільки з інструктором який є на місці. Тобі дадуть все: каску, ліхтар, здається і одяг і в супроводі інструктора походите по певних маршрутах. Це вся інформація якою я володію.
P.S. Не пригадую точно але ціна такої прогулянки помірна.
[ Re: Re: хочу у печери ]відповів(-ла)Данон21:01:04 07/09/2005 Велике спасибі. Але буду просто безмежно вдячний, якщо ти зможеш дізнатися в нього якісь контактні телефони або ж місце, куди він їздив!!
[ Re: Re: Re: хочу у печери ]відповів(-ла)Tasic22:07:37 07/09/2005 хутір Млинки. (поворот у Шманьківчиках за Чортковим)
Володимир Снігур (Папа)
8 066 209 53 65
8 067 455 43 52
Спелеоклуб "Кристал"
м. Чортків, тел. 8-03552-2-42-31
мило: papa-club@ukr.net
Печера неймовірна просто! Спробуйте Гусеницю, Альпи, Яйце, Н2О, Казку, Дитячу розпору та море іншого цікавого. Є маршрути і попростіше і поскладніше. Усім забезпечують. Можна і з собою привезти спорядження.
Вартість ліхтаря на спуск - 3 грн., комбінезона - 5 грн (здається), проживання - 8 грн за ніч (можу помилитися на гривню)
Жити можна як у Папи, так і у Доктора. У Доктора умови дещо комфортніші.
Добирання з Франківська можна автобусом на Ком янець - Подільський близько 6 ранку з центрального автовокзалу. Можна і на Чорків (в районі 10). Я пробував варіант Франківськ - Бучач, Бучач - Чортків, Чортків - Шманьківчики. Далі пішки до Млинків.
Якщо з Києва - то потягом на Тернопіль. О 8-30 є потяг, який називається Тернопіль-Іване-Пусте (електричка). Їхати потрібно до станції Залісся. Далі пішки до Млинків .
Про свій приїзд потрібно попередити завчасно.
[ Re: хочу у печери ]відповів(-ла)Vadim [guest]20:57:09 07/09/2005 переговори з Адрієм- neolit @ equipment.te.ua <http://www.speleotern.net > ISQ -263933707
[ Re: хочу у печери ]відповів(-ла)kamyanets22:32:34 17/11/2007 ще одна хатинка з інструкторами 8067 352 28 26
[ записка ]додав(-ла)postman3112:14:24 06/09/2005[ permalink теми ] А признайтеся, хто лишив під Чорною Клівою записку з підписом "1976" при виході з жерепу 3го вересня? І як то можна було за 2,5 години продратися? Ми повзли години чотири :)
[ Re: записка ]відповів(-ла)Bruno10:07:56 09/09/2005 За 2 г. 40 хв. я пройшов останні 2 км хребта перед Ч.Клевою, бо тільки там довелося продиратися, чи не так? Шпацер був цілком приємний :-)
Хочу 17 вересня на Говерлу.
Підкажіть, будьласка, як краще піднятися з Ворохти, та з ким?
Які можливі труднощі? Яка в цю пору погода?
Дякую
[ Re: Говерла 17 вересня ]відповів(-ла)ryzhaja16:51:43 06/09/2005 холодно. Ми були у неділю 4 вересня, вітер досить сильний, і на вершині холодно. Беріть курточки , шапки та навіть рукавиці. Взагалі там погода на данний період міняється кожні 10 хвилин, але в сторону холоду.
Що стосується підйому з боку Ворохти не підкажу, піднімались ми з Лугів.
[ Re: Говерла 17 вересня ]відповів(-ла)Дмитро_С00:18:53 07/09/2005 З ворохти до тур бази Заросляк 24 км. Можна на місці найняти транспорт. Будете проїздити КП - там, напевно, доведеться заплатити. З Заросляка ведуть маркери (2 чи 3 різні) - всі виводять на вершину, не заблукаєте, якщо підете стежкою. На вершину ведуть всі маркери, але різними шляхами. Підйом - 1 година. Труднощі - хіба що з погодою не повезе.
[ Re: Re: Говерла 17 вересня ]відповів(-ла)SorroW [guest] 16:55:29 07/09/2005 Не знаю як за, годину,ми (2 чайніка) йшли 7!!!!!????!!! годин:)
[ Re: Re: Re: Говерла 17 вересня ]відповів(-ла)Дмитро_С01:32:09 08/09/2005 Це якщо без рюкзаків. З ними за гарної погоди - 2 години. ЗА паганої ще щвидше (відпочивати не хочеться і холодно) :)
[ Re: Говерла 17 вересня ]відповів(-ла)lieshyj18:22:23 07/09/2005 я особисто, якщо тільки на Говерлу і більше нікуди, ходжу з Лазещини. Біля Козьмещика направо не беремо, а йдемо далі на по дорозі, яка в підсумку виводить на колиби під Малою Говерлою. Плюси: дрова завжди є, колиби теплі, хороші буржуйки імєютса, підйом і спуск без рюкзаків (вони залишаються на колибах). Зараз там ще і пастухи напевно є в яких і молочка і сиру можна придбать досить недорого, але ціна виправдовує якість, головне з ними зразу в хароші відносини вступить і НЕ ХАМІТ, як написано в одній із колиб, хоча числа 17 їх вже напевно і не буде. Мінуси: стрімкий підйом через Малу Говерлу по чорничнику без стежки. В погану погоду краще не виходити, тим більше, якщо там перший раз, бо назад стежки з Малої Говерли також немає, падати треба прямо на колиби, їх видно з Малої Говерли. Нам самим одного разу довелося ночувати в лісі буквально за 200м від колиб, бо був туман і ми трошки недобре впали. Підйом близько 1,5-2 год, спуск відповідно швидше ~1год.