Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
[ Свидовець на вихідних ]додав(-ла)Tasic08:35:58 28/01/2008[ permalink теми ] Сходили разом з climber та Лєною Climber на Свидовець. У суботу УАЗом виїхали на Драгобрат. Зустріли там страшного звіра Міку Хайлендера, який навпомацки ганяв снігову куряву своїм бордом. Погода - жжж, стан снігу - бетон, лід. Зі Стогу дійшли до г. Котел. Збиралися спускатися, бо вітер почав лютувати. Ребром не вийшло, бо можна було долетіти у Ясіню. Довелося спуститися урвищем, добре що Андрій прихопив льодоруба і мотузку. Фірн тримав добре. Заночували у курній хаті. У неділю дійшли до пол. Апшинець (головна хата у поганому стані, її потроху розбирають на дрова. Спускалися з Апшинця до Тиси. Спочатку дорога чудова, на лижах - то була казка. Але потім казка закінчилася і останній кілометр довелося з добрий десяток разів переходити потік. У Ясіні були о 4.30 ранку, близько 8 ранку - Франківськ. У горах сильний сніг і вітер. Про Близницю і її колєг на кілька днів тим, хто збирається у похід, варто забути, то справді небезпечно. Мобільного зв'язку під Котлом не було ніякого, КС з'явився аж біля турбази на Апшинці, згодом - МТС
[ Re: Свидовець на вихідних ]відповів(-ла)IrishHighlander09:29:49 28/01/2008 Доповнюю, уточнюю відповідно змін, що сталися.
Вітер в ніч з суботи на неділю досяг макисмуму і почав стихати. Зате пішов сніг. На Стіг частково випало, частково надуло від 20 до 50 см снігу. Погода покращилась, в неділю вже була нормальна видимість. Перідодично роздувало до чистого неба. Коли задувало - продовжував йти сніг. На Близниці теж. Так що умови продовжують покращуватись.
[ Re: Re: Свидовець на вихідних ]відповів(-ла)Tasic09:30:41 28/01/2008 коли ми сьогодні стартували з Ясіні - дув слабкий вітер і мів сніг
[ Re: Свидовець на вихідних ]відповів(-ла)climber11:30:25 30/01/2008 про спорядження:
1. льодоруб і кішки братиму завжди тепер - нехай собі сніжні барси сміються з мене.
2. найкраще спорядження - гарний прогноз погоди
3. гірські лижі старого зразка (не карви) нормально працюють на пружнних кріпленнях як туристичні (ну і пасту не забувати)
[ Re: Re: Свидовець на вихідних ]відповів(-ла)Lubkо11:55:33 30/01/2008 >льодоруб і кішки братиму завжди
угу, я так і роблю :) правда, інколи виходить так, що дричу на плечох купу зилізяк, якими ні разу за похід не скористаюся...
то вже не то шо сніжні барси - прості смертні туристи з мене сміються :D
[ Re: Re: Re: Свидовець на вихідних ]відповів(-ла)Tasic12:06:42 30/01/2008 краще нехай сміються. я недавно 25 км у руках проніс снігоступи, але не засмучувався з цього приводу, бо знаю, що то таке, коли їх немає, а потрібно :)
[ Re: Re: Re: Re: Свидовець на вихідних ]відповів(-ла)dUmka19:01:39 30/01/2008 Я не сміюся, бо один раз лазив на Петрос в лютому без заліза. Був такий фірн і так стрьомно було злазити вниз, що з того часу зарікся ходити зимою в гори. Правда, в грудні того ж року все таки знов пішов і після того хожу не раз, але з таких речей як льодоруб і кішки в Карпатах не прикалуюсь. Правда, своїми ше не розжився
[ Re: Свидовець на вихідних ]відповів(-ла)eR-man15:01:23 31/01/2008 на Котлі є покриття... але на самій горі..... і КС і МТС.... Перевіряв....
а ви з Котла вниз куди пішли? що за курна хата?... може варто було спускатись на пол. Татул... там колиби хороші.... спуск лісом... трохи гущаком....
[ Re: Re: Свидовець на вихідних ]відповів(-ла)Tasic15:59:21 31/01/2008 так ми про "під Котлом з півночі" мову ведемо. Там нічого не приймає.
Якраз на полонину Татул ми і збиралися спускатися. Але не змогли пройти через вітер хрябчик, який йде на північний схід. Там просто здувало. Варіант був: йти нижче за хребет, але на трьох у нас був тільки Андріїв льодоруб, а кут там пристойний. Повертатися назад - також варіант, але за годину вже темніло, було би важко йти на такому вітрі над урвищами. Спуститися на південний схід від Котла не наважилися через надуви.
Тому прийняли рішення про спуск на північний захід від першої північно-східної передвершини Котла. Я потім намутив з акумулятором від кпк, тому треки пішли спати, але йшли ми ось так: http://temp.karpaty.com.ua/tas ic/equipment/primus_omni_fuel/ sixth/svydovets.jpg
Детальніше можна прочитати ось тут: http://robinzon-ua.com.ua/foru m/index.php?showtopic=479&st=6 0 - топік унизу, там і фотки є
[ Близниця ]додав(-ла)Альпініст18:34:54 24/01/2008[ permalink теми ] Шановні туристи.Плануєм сходити на Близницю.Хто може підсказати,яка там ситуація з снігом,можливість протоптаної стежки з Квасів чере Браїлку.І ще одне:можливо хтось знає де можна залишити машину в Квасах(неподалік маршруту).Неперед вдячний.
[ Re: Близниця ]відповів(-ла)climber20:25:45 24/01/2008 протоптаної стежки певно нема. машину в б-якій хаті залишати, або в ясині - там приватні стоянки.
[ Re: Близниця ]відповів(-ла)Петрик00:39:58 25/01/2008 Думаю, що стежка має бути, тому що маршрут популярний. Якщо в б-якій хаті не дозволять залишити машину, то на турбазі, що біля залізничного вокзалу в Квасах мали би погодитись.
[ Re: Близниця ]відповів(-ла)german00:00:07 03/02/2008 Були під Близницею 25-27 січня зі Сторони Драгобрату. Мали намір зійти на неї та спуститися на гірських лижах. Та де там! Був такий лід, що потрібні були кішкі, та й вітер такої сили, що збивав з ніг. Тому вирішили ці дні провести у канні на лижах на Драгобраті. Краєвиди були просто чудові! Де-які фото: http://www.karpaty-tour.org.ua Але й катання було "веселе" - чистий лід! Навіть слідів від лиж не лишалося! Краще б узяли ковзани :о
[ Стан стежок у верхівях Ч і Б Черемошів ]додав(-ла)kamyanets13:55:47 21/01/2008[ permalink теми ] Підкажіть плз, який стан дороги вздовж Черемоша від Буркута і вище.
А також чи є стежки для переходу хребтом (по якому кордон з Румунією) з Чорного до Білого Черемошу ?
Що кажуть прикордонники ?
Наперед дякую.
[ Re: Стан стежок у верхівях Ч і Б Черемошів ]відповів(-ла)climber19:23:25 21/01/2008 там КСП широка що може два джипи розминутися. але є розмиті місця невеликі. Допуски треба мати від прикордонників. Я там зустрічав румунів що несли вівцю в мішку ( з української полонини ?)
[ Re: Re: Re: Стан стежок у верхівях Ч і Б Черемошів ]відповів(-ла)Strange_R22:58:24 21/01/2008 Дорога дійсно в непоганому стані. Проте, якщо метою є саме верхів"я Ч. Черемоша, то туди краще без машини. Після останньої погран. застави (десь 4-5 км. від ур. Лостун) та за кілька кілометрів до кляузи Болтагул починається край тисячі струмків, - дорога перетинає Черемош кілька десятків разів. Чим далі за кляузу, тим більше похід нагадує сплав, але вверх по течії :)
Від Черемоша ми підіймались в район г. Коман. Орієнтир для початку підйому - стовпець "Заборонена зона. Державний кордон". По самому кордоні йде дорога.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Стан стежок у верхівях Ч і Б Черемошів ]відповів(-ла)Tasic13:04:18 22/01/2008 http://www.tkg.org.ua/node/372 5
1. За 10-14 днів до виходу на маршрут написати листа на ім`я командира Чернівецького прикордонного загону полковника Стукало С.Г. зі списком групи, паспортними даними учасників походу та детальною ниткою маршруту.
2. Відіслати лист факсом (0372)53-82-01 або поштою (Чернівецький прикордонний загін, вул. Герцена, 2А, м. Чернівці, 58022).
3. За декілька днів дізнатися, чи надали дозвіл і чи відправили в с. Шибене відповідне повідомлення про вашу групу.
4. На заставу в с. Шибене спускатися не треба, якщо ви ідете з Ділового. Прикордонники просто будуть знати, що у відповідні строки на їх ділянці знаходиться група.
--
Начальники загонів дуже швидко міняють прізвища :) Але то без різниці. Кажуть, що з факсом у Чернівцях ще гірше, ніж у Мукачево (тєлєфанист, слушаю. Ало, ало, ало, я нє слишу). Краще папером надсилати листа
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Стан стежок у верхівях Ч і Б Черемошів ]відповів(-ла)climber13:20:48 22/01/2008 мені на заставі казали що лист про групу не дає право перетинати загородження, тобто виходити на КСП. Типу ви собі хлопці ідіть, але паркан не переходьте і на КСП не заходьте. Оскільки на ПІМ інакше не попадеш, то там видають папірець про дозвіл виходу на КСП щоб не забрали на екскурсію в Бухарест. Ця інформація не претендує на офіційну.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Стан стежок у верхівях Ч і Б Черемошів ]відповів(-ла)Tasic13:28:58 22/01/2008 То ти з якого боку маєш на увазі вихід? Якщо з Богданського - йдеш і так дорогою, загородження не потрібно перетинати. Чи то якась особливість буркутського боку? І наші дозволи діють на румунів?
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Стан стежок у верхівях Ч і Б Черемошів ]відповів(-ла)Tasic15:15:16 22/01/2008 "я в смятєніі :)" може я не так зрозумів, що значить вихід на КСП, але дорогою завжди ходжу. Щодо Стогу - там, кажуть, є нюанс з кордоном (сам не був там, не знаю). Тре буде випробувати навесні :)
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Стан стежок у верхівях Ч і Б Черемошів ]відповів(-ла)Zevstour-1320:40:08 22/01/2008 Випробовувати не варто.
В 2003 проводив похід Ік.с. (Мармарош-Чорногора). Отримали дозвіл на проходження ділянки ПІМ - г.Стіг в Діловому (особисто). Під час проходження даної ділянки (два дні) не зустріли жодного прикордонника. Але одразу за г.Стіг (рухались в сторону ПІЧ) натрапили на прикордонний наряд з Шибеного. Година була витрачена на доведення того, що ми не верблюди (в групі було 12 чоловік, з них 7 неповнолітніх).
Їхні аргументи були досить оригінальними - г.Стіг являється межею між територіями їхньої застави та застави Ділового, тож дозвіл виданий в Діловому вони не хотіли визнавали і вимагали спуску всієї групи в Шибене (що для категорійного походу означало зрив графіку руху).
Висновок - г.Стіг підпадає під повноваження обох прикордонних застав, тож при перебуванні в тій зоні необхідно це врахувати.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Стан стежок у верхівях Ч і Б Черемошів ]відповів(-ла)Zevstour-1320:43:43 22/01/2008 Забув добавити, що група мала маршрутні документи оформлені в Чернівецькій МКК освіти, стала на облік в Рахівському АРЗ та отримала дозвіл на перебування в прикордонній зоні на заставі в с.Ділове, тож офіційних документів з печатками вистачало.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Стан стежок у верхівях Ч і Б Черемошів ]відповів(-ла)Qbl04:11:52 23/01/2008 Э такий недолік. Марамороси майже не патрулюються і там особо там не напрягають.
А від Стогу починається КСП. ДО речі, за саме сходження на Стіг(якщо побачать) гарантоване сходження в Шибене, маринування на заставі і анмін. стягнення. В нас була одиничка Марамороси - Чивчин -Чорногора. Довелося зрізати - викидати Чивчин - нас затримали через ту ж саму перепустку з Ділового. Каюся, не знав, що треба брати дозвіл не лише з Мукачева, а й з Чернівців.
Але нач. застави майор Якимчук - все одно сука. В моїх знайомих ситуація вийшла ще краще. Документи вони оформили ідеально. В результаті при здачі перепустки в Шибеному їх маринували кілька годин за фотографії(які, зрештою, вилучили!).
До речі, важливо. На вершині гори Стіг є така яма, накрита напівзгнилими дошками і дерном. Ні в якому разі не фотографуйте. Це (цитую якогось прапорщика з Шибеного): "секретна інженерна споруда для охорони кордону".
Стосовно фоток - краще фотки з зображеннями кордону дублювати. Їх стопудово вилучать.
[ Re: Re: Стан стежок у верхівях Ч і Б Черемошів ]відповів(-ла)Zevstour-1311:25:45 23/01/2008 На травневі св’ята планую на тиждень сходити маршрут: Шибене - Регеска - Чивчин - Паляниця - р.Чорний Черемош - хр.Пневе - Шибене.
[ Re: Re: Re: Велопохід у Карпати (кінець травня) ]відповів(-ла)vassia14:15:07 22/01/2008 по гуцульськи ???? Гм....ми з Комбатом якось в колибах під Близницями надивились і наслухались....найодіозніші вирази часами використовую в розмовах з сантехніками, будівельниками і сторожами. .. Працює завжди...
[ Грофа новорічна ]додав(-ла)poljana4812:54:56 18/01/2008[ permalink теми ] Треба нам, як найскорше, зібрати трохи грошей найняти мурника і виморувати піч .А металічну повернути назад зробивши для неї навіс .
[ Re: Грофа новорічна ]відповів(-ла)Tasic15:23:06 18/01/2008 для пічки ще фундамент потрібен, а каміння зараз назбирати, мабуть складнувато...
[ Re: Грофа новорічна ]відповів(-ла)Юрко20:55:10 01/02/2008 Хлопці, не парте собі самовар оргпитаннями. Краще морально готуйтеся. В травні тре винести ще купа цегли і глини.
[ Re: Re: Грофа новорічна ]відповів(-ла)Tasic12:49:19 02/02/2008 то ти до кого? вибачєйте, товаришу начальник :-)
[ Грофа новорічна ]додав(-ла)poljana4816:19:05 15/01/2008[ permalink теми ] 12-14 січня прекрасна погода +3 грд.вночі і + 10 на сонці.Вітер на вершині навіть не дихнув.Одна радість. Одне , що помрачило таку радість -це побачене в будиночку на плісці. ГОре туристи, напевно 1 січня розводдили вогонь прямо на щойно покладеній підлозі, поклавши під низ три цеглини. Хіба так можна.
[ Re: Грофа новорічна ]відповів(-ла)Tasic16:50:45 15/01/2008 а ми так поспішали її покласти, особливо на 2 поверсі....
у якому вона зараз стані?
[ Re: Грофа новорічна ]відповів(-ла)Юрко19:21:18 16/01/2008 я чесно признаюся лише в тому, що пожбурив пічку далеко в ліс. І непокоїла мене з того часу неприємна думка...
[ Re: Re: Re: Грофа новорічна ]відповів(-ла)Tasic13:14:32 17/01/2008 сам бачив, як Юра то робив :)
може ми не доросли ше до таких притулків і потрібно робити металеві будки з нарами. бажано, металевими...
[ Піп-Іван запросив ]додав(-ла)Yaroslavko23:40:36 14/01/2008[ permalink теми ] Запросив,а ми й не відмовились!Виділив одну зі своїх гостинних кімнаток.Почастував чудовими креєвидами.Докладніше тут: http://eko.at.ua/
[ Re: Піп-Іван запросив ]відповів(-ла)eR-man22:36:26 16/01/2008 Ну, чекаємо на матеріал... Бо ми щойно теж звідти... Піднімались з Веснарки 14 січня... Враження ще осмислюються... може народяться за пару годинок :)
[ Re: Бліц Говерла ]відповів(-ла)zanuda08:41:16 15/01/2008 Жуть. Я‘м би ті лижи ушмарив гет, а того ко іх видумав заставив би у ніх ходити.
Дивлюсь на то все і ніяк не можу зрозуміти куди ділись окантовані дерев‘яні ’Туристи’ з пружинним кріпленням? Нічого кращого для зимового походу, я бачу, за останні 30 років не придумали :(
[ Re: Re: Бліц Говерла ]відповів(-ла)climber10:19:24 15/01/2008 Спробувавши різні варіанти скажу що в сучасних пластикових лижах є тільки один недолік - ціна.
[ Re: Re: Re: Бліц Говерла ]відповів(-ла)zanuda19:20:00 15/01/2008 І вага,
і те, що у випадку чого, в черевикх до тих лиж йти дуже проблематично.
[ Re: Re: Re: Re: Бліц Говерла ]відповів(-ла)Lubkо15:58:58 16/01/2008 сучасні скі-тури (не плутати зі звичайними "гірськими" лижами для спусків!) є надзвичайно легкі.
і в скі-тур черевиках цілком нормально ходити (приблизно так як у високогірних пластикових черевиках), вони на це розраховані.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Бліц Говерла ]відповів(-ла)zanuda19:46:02 16/01/2008 Ніхто з лижами для спуску не плутає, хіба що з старішими скі-турами. Просто дивячись фільм, я бачив до болю знайомі речіі, з якими я стикався на скі-турах виробництва кінця 90-их і яких не було під час походів на "Туристах".
Якщо не скерет, скільки то є "надзвичайно легкі" в цифрах?
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бліц Говерла ]відповів(-ла)Lubkо15:19:53 17/01/2008 про вагу точно не скажу, бо в мене також старі військові швейцарські скі-тури (пара - під 7кг).
але кожен із варіантів (скі-тури чи дерев’яні) має свої переваги і недоліки, свою специфіку, а також свої оптимальні умови для юзання.
ніхто не каже, що "Туристи", чи "Бескиди" - погані лижі. просто інакші.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бліц Говерла ]відповів(-ла)climber13:25:56 21/01/2008 неохота їхати важити... в інеті є всі параметри - лижа важить 1.32 кг, кріплення - 1.58 кг.
Але в мене таке питання яким чином на бескидах триматися на 20-30 градусному льодовому схилі, як іти вверх без шкур, яка ходьба в мокрий сніг, навіть з воском, як зїжджати з схилів навіть з кріпленням задника, як зїжджати по густому лісі без шкур?
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бліц Говерла ]відповів(-ла)vassia15:52:53 21/01/2008 Без шкур, назвемо їх камусА, або фОкі,...важкувато, ,тільки коньковим кроком ,....Зверху по будь-якому схилу без проблем. В густому лісі, як і на безліссі при спуску вниз - камуса не потрібні........
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бліц Говерла ]відповів(-ла)Lubkо17:49:06 01/02/2008 >В густому лісі, як і на безліссі при спуску вниз - камуса не потрібні........
нууу, не знаю, це дискусійне. пластикові лижі досить слизькі, а з важким броцаком не так то легко плужити...
а камус, як не як, таки погіршкє ковзання - помагає гальмувати.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бліц Говерла ]відповів(-ла)zanuda18:05:54 21/01/2008 На 20-30 градусному льодовому схилі - ніяк, там лише в кішках. На 25-30 градусному твердому насті - в окантованих лижах - без проблем. Для прикладу Туркул траверсував з півдня по дуже твердому насті, йшлося тіко так.
Проте з фільму бачу, що в людей проблеми на скі-турах вже на 10-15 градусному схилі в м‘якому снігу :(
Воском було бажано не користуватись. Були мазі-грунтовки і набори мастей під різні температури - це другий шар, а потім під колодку мастилось маззю для нижчої температури, а носки - для вищої.
Із закріпленим задником з‘їзжалось просто, хоч і не з голівудською швидкістю. Але з рюкзаком під 30 кг - не до швидкості. По густом лісі спускались плугом.
Знаю тільки, що на скарих скі-турах з 25 кг рюкзаком на 10 годин покрити 15 км по середньокарпатському маршруті - дуже і дуже складно, в той час як на окантованих ’Туристах’ покривав 20 км елементарно, а при бажанні і всі 25.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бліц Говерла ]відповів(-ла)climber19:09:41 21/01/2008 отот - а які саме проблеми? отой один провал на гіллячці при підйомі на бережок (там не 10-15)? пропоную зустрітися на тому ж місці і подивитися як будуть себе вести "Туристи" на тому моріжку... :)
останній перехід більше 20 км до рахова. Відео тут: http://www.youtube.com/watch?v =DAKfNOvsaeg
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бліц Говерла ]відповів(-ла)zanuda21:12:05 21/01/2008 Ну що сказати, виглядає досить переконливо. На спусках, особливо на крутих і настових, у вас однозначно краще i впевненіше. По рівному і невеликому підйомі - приблизно те саме, що й на "Туристах". В декотрих моментах, мені здалося, що зв’язки колін мусять трошки перенапрягатись (через високі черевики), але далеко не так суттєво як на старих скі-турах.
Відносно ваги, то вага нових скі турів приблизно та сама, що й "Туристів". Пара пружинних кріплень важила грамів 600-700.
Стосовно ціни - то кріплення були, здається по 3 руб., а пара лиж - 10. Приблизно стільки коштували й черевики. Тобто на середню зарплату вчителя я міг купити 5 зимових наборів. Скільки нових скі-турів може придбати український вчитель за місячну платню? Я не про восхваляння совєцьких часів, а про непогану альтернативу сучасним супердорогим товарам.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бліц Говерла ]відповів(-ла)Tasic21:57:18 21/01/2008 Якось мені довелося їхати а хороших пластикових лижах з пружинними кріпленнями :-D
Так сталося, лижі скітурні, а кріплення не встигли приїхати, гроші не зі своєї кишені (то взагалі без грошей було) і тимчасово прикрутилися такі, які були. Я мовчу про те, як притискав до себе лижі кріпленнями, коли сідав у буковельську маршрутку, набиту лижниками :)) Але ніхто не помітив.
Веду до того, що на спускові від Веснарки до Погорільця спочатку все було ок. Я до того взагалі кілька років не катався. Але перші хвилин 20 їхав поміж деревами (IhorOs свідок). але потім пружинки розтягнулися і я почав падати щохвилини :) Визнаю своє ламерство, але якби кріплення тримали - я би не падав стільки. Кріплення виробництва СРСР, жодного разу до того не використовувалися.
Щодо ціни - так, не сперечаюся. Тут аргументів немає.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бліц Говерла ]відповів(-ла)zanuda01:02:07 22/01/2008 Пружину зайву я з собою завжди носив. Але розтягувались вони не з такою швидкістю, як Тасік пише, і розтягувались лише локально - в місцях, де пружина проходила під пазами кріплення. А коли пружина вcе ж розтягувалась, її кріпили вже не на найближчу позицію, а на дальню (було 3 положення). Коли вже й те не помагало, пружину кріпили перекрутивши її навхрест. А коли вже й те не проходило, отоді вже її міняли.
Відносно Тасікових "ніхто не замітив", то мені в тому плані не везло - весь час ловив на собі насмішливі погляди місцевих і прослуховував "ділові" поради про "порядні" лижні кріплення :)
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бліц Говерла ]відповів(-ла)Tasic09:35:07 22/01/2008 Може бути через те, що нога починала соватися через не вірну підгонку кріплення. Тоді не потрібно, аби пружинка сильно розтягалася, достатньо аби трішки. На пружинках я у дитинстві у Станіславі з гірки у паркові їздив - ніби нормально було. Але то було давно і спортсмен важив менше :-D
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бліц Говерла ]відповів(-ла)white16:53:33 22/01/2008 Панове лижники: хочу добавити до пружинок, коли я був у класі десь так 4-му, кріплення "на пружинки" то було круто "на нашій горі" (в основному було кріплення на ремінці із замками). дась в класі 10-му я си скрутив нові лижі з кріпленням "на пружинки", пружинки від нового ("нульового") кріплення розтягнулися майже відразу, (і то їзда прямо, без фінтів). пішов додому відрив старі пружини яким певно було років з 6 а може і більше, то ше возився і возився...., ;)
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Бліц Говерла ]відповів(-ла)climber22:08:07 21/01/2008 на жаль не знайшов деревяних "туристів", а старі порозсихалися... до речі змонтував 2 пари лиж так як Тасік описував на пружинах - попробую на вихідних.