Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
[ Хребет Добошанки ]додав(-ла)Nitroglicerin10:12:03 02/02/2009[ permalink теми ] Народ! Чи доцільно брати після Добошанки і Ведмежика щей Пікун з Полєнських, а потім скидатися в Бистрицю? Якщо так, то що там твориться?
[ Re: Хребет Добошанки ]відповів(-ла)german10:52:39 02/02/2009 Маршрут надзвичайно цікавий, але й, водночас, складний. Взимку траверс Добошанка-Пікун-Полєнський класифікується як альпіністський маршрут 2Б категорії складності. Не раз ходив ним - взимку гребінь може бути льодовим і потрібні кішки. От і на цих вихідних їдемо, тож про сніжно-льодову ситуацію зможу розповісти по поверненню. Фото і опис маршруту тут: http://karpaty-tour.org.ua/fot ogallery/thumbnails.php?album= 23
[ Re: Re: Хребет Добошанки ]відповів(-ла)zanuda05:20:29 03/02/2009 Підсніжники шикарні, кобіта - ще ліпша.
Тіко альпіністську 2Б не замітив :)
[ Re: Re: Re: Хребет Добошанки ]відповів(-ла)german10:54:20 03/02/2009 "А як не бачиш того лиха, то все здається любо й тихо..." (с) Фото не передає реальної картини: штормовий вітер й крижані схили. Тай до Пікуна й Поленського ми не дійшли. А там кішкі й льодоруб явно би знадобилися!
[ Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ]відповів(-ла)climber11:30:51 03/02/2009 опису маршруту не знайшов. ще таке питання - чи можна вписатися в 3 дні по Добошанці зимою і чи доцільні лижі на підходах.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ]відповів(-ла)fin198916:50:44 03/02/2009 Люди!!! Схаменіться! Якшо треба льодоруб і кішки, то це ше не означає, шо маршрут 2Б, тим більше альпіністський. Він взагалі пішоходний! Нема там ніц складного, абсолютно! В карпатах взагалі альпінстські маршрути, і то дуже теоретично можна найти на Мармах, якщо схотіти! Якась 2А-2Б! А і забув Петросівський кулуар, для камікадзе, вроді в народному класифікаторі шось середнє між 2Б-3А! Альпінізм, як такий в українських карпатах, це маразм!!!
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ]відповів(-ла)Strange_R19:10:56 03/02/2009 Друже, ти занадто категоричний )
але за "народний класифікатор" і "середнє між 2Б і 3А" дякую, повеселив )))
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ]відповів(-ла)Strange_R22:14:36 03/02/2009 Глузд є. Але хочу уточнити:
Категорійні альп. маршрути в Карпатах виключно снігово-льодові, відтак - особливо залежні від погодніх умов. Якщо дуже поталанить, то й на Говерлі можна попрацювати не тільки з льодорубом\кішками, але й з бурами і перилами.
а в плані підготовки до високих гір зимові Карпати - то є надзвичайно корисно, бо альпінізм - значно ширше поняття, аніж висота, ходьба в кішках чи лазання по скелях...
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ]відповів(-ла)fin198901:09:30 04/02/2009 Згодний, як тренувальний майданчик для сніжно-льодових занять для новачків зимові Карпати незамінні!! І я починав з говерляни))) Весело Було)) Але сходивши в карпатах "народну" 2Б я б, бувши новачком не став хвастатися на якихось альп. зборах в великих горах, що ходив двійку)) Не та то двійка! Абсолютно! За альп. маршрутами треба їхати: скельні - Крим; льодово-сніжні, скельні, мішані - Кавказ, Алай і далі поки стане грошей) А про те твоє визначення альпінізму як широкого поняття: згоден на 200%))
[ Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ]відповів(-ла)german11:08:32 04/02/2009 От завдяки таким горе-критикам український альпінізм і є в занепаді. Цю класифікацію не любителі видумали, а федерація альпінізму, але через насміхання та суперечки так і не затвердили. Водночас, у російських довідниках є затверджені альпіністські маршрути у зимових Карпатах. Тож, якщо якісь москалі приїдуть у наші гори, то їм це буде зараховано, як альпіністська категорія, а своїм українцям - зась: їдьте до москалів на Кавказ та й ходіть на категорію!
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ]відповів(-ла)Sunrise11:53:50 04/02/2009 Не думаю що хтось заради якоїсь одинички чи навіть двійки "а" приїде в Карпати аж з іншої країни :)
Всі ці маршрути карпатські дійсні і у ФАіС України, отримують ж значки тут.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ]відповів(-ла)vasyl12:06:26 04/02/2009 Для тих, хто мріє про звання альпініста - справжній альпінізм починається вже після отриманого 2 розряду, або хоча б трієчки + висота більше 4 тисяч. До цього моменту - це розминка, підготовка і задоволення власних амбіцій.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ]відповів(-ла)vasyl12:09:29 04/02/2009 "От завдяки таким горе-критикам український альпінізм і є в занепаді" - вже надто просте визначення серйозної проблеми.
Несерйозний коментар.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ]відповів(-ла)fin198922:59:11 04/02/2009 Так, значок я теж отримував тут, під Говерлою! на заросляку, і перше сходження в звязці робив на Пожижевській, і спирт з льодоруба тут пив, і кішки перший раз тут вдів! Але наголошуй ПЕРШИЙ РАЗ ТУТ! Після кавказької двійки, наші здаються не те шо одиничками, а якимись (-1). Український альпінізм є в занепаді! Бо порозвалювалися клуби! А федерація, сама, нічого не може зробити! Тим більше фінансувати цей, мяко кажучи, недешевий спорт!
Можливо так сильно критикую, бо три роки підряд їжджу на Кавказ, і минулого року сходив першу 4А! Було важко! Можливо тому Карпати й здаються ніякими, щодо альпінізму!
Те, що вони досить лавинонебезпечні, згодний, але якшо притримуватися мінімальної техніки безпеки при підйомі(спуску) по лавинонебезпечному схилу, а бо просто не заходити на них, то вся небезпека зникає, а з нею і складність, бо саме через небезпечність сходження лавин, селів Карпатам дають альпіністські двійки, трійки))
Займайтеся люди!!!!! Альпінізм це здорово і круто)) Хоч і небезпечно!)))
Цитата: "Скелелазання, це небезпечний вид спорту, який може привести до важких травм, чи навть летальних випадків............. Ну й шо з того"))) Ходіть в гори)
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ]відповів(-ла)Strange_R00:24:50 05/02/2009 Я не хочу придиратись до слів, але порівнювати треба явища одного порядку. В порівнянні з "одиничкою" - хоч на Говерлу, хоч на вдвічі вищий пік Брно, - двійка (тим більше перша в житті, тим більше "Б") буде яскравим откровенням. Тим більше, скельна двійка в порівнянні з зимовою карпатською одиничкою.
Я не знаю, чи переглядали останнім часом класифікатор, але "трійок" в Карпатах не було. Але, що заважає тобі з досвідом 4А сходити зимову карпатську 2Б, а тоді вже проводити паралелі з високими горами. А то виходить, що маршрут є, а альпінізму чомусь нема.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ]відповів(-ла)fin198900:40:38 05/02/2009 В даний момент?! Катастрофічна нестача часу! а спробувати звичайно можна! Мене вже навіть зацікавив цей маршрут! Зимою там не був) Тре буде якось спробувати. Може й справді то шось класне.) Дякую за пораду) І прошу вибачення якшо когось образив своїми дописами, схожу, подивлюся, і тоді буду казати шо на мою думку то є!
Але в великих горах все якось простіше з класифікацією: Джан-Туган як був 3А 40 років тому, так і лишився! А сідловина Ельбруса як була 2А, так і тепер така сама, тільки те шо більш, вибачте на слові, засрана!
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ]відповів(-ла)vasyl09:57:22 05/02/2009 <Бо порозвалювалися клуби! А федерація, сама, нічого не може зробити!>
А чому в інших країнах немає федерації, а альпінізм є ? :).
Чому в інших країнах немає федерації туризму, а туризм є :).
Клуби можна створювати і без федерацій, але треба, щоб
1. Захотілось обєднатись для досягнення спільних цілей в клуби.
2. Підтягнути та навчити молодих
Причина в людях, які створюють самі собі та іншим життя, а не федерації. Федерації для тих, хто хоче управляти і тому створює таку систему. Було б менше наверху керівників стало б можливим через легалізовані офіційно клуби звертатись до держави (відомства, міністерства, адміністрації) напряму і отримувати кошти на конкретні справи, а не взагалі. Тому що взагалі - то бездонна бочка. Маєш добру обгрунтовану ідею- подавай і отримуй на це кошти - так має працювати система.
Просто стара система розвалилась, а нова не сформувалась - бо нікому то поки не потрібно - ані вверху, ані внизу. Внизу ще немає критичної маси тих, кому це потрібно і вони не готові впроваджувати нову систему. Плюс людська лінь та очікування халяви - а може само щось чи якось впаде?!
Щодо альпінізму в Карпатах - на мій погляд, тут має співпасти дуже багато умов, щоб можна то назвати альпінізмом для розряду. Значки - то для заохочення і не більше. В більш високих горах переважно не сезонна кваліфікація! Тому там є альпінізм. В Карпатах - карпатизм :).
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ]відповів(-ла)Roman10:40:54 05/02/2009 До всіх: панове, у вас настільки багато ентузіязму :)
Адже всі були в Карпатах і не раз і в різні пори року. І всі виділи, що воно таке. Ну яка різниця, чи то назвати "одиничкою", чи "двійкою", чи "шестіркою"? :)
Ну яка різниця, чи нас назвати туристами, чи альпіністами, тим більше шо (спостерігаючи за тенденціями вмирання української мови) ті слова і так вмруть за кілька років. Натомість будуть "трекери", "бакпакери", "клімбери", тощо... :)
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ]відповів(-ла)fin198922:57:45 05/02/2009 Та так, головне шоб люди ходили! І хай краще будуть туристами чи альпіністами, ніж матрацами) Я тільки за! а Карпати, це дуже класно) Добре шо є! Бо звичайно шо далеко не в кого було б бажання чи змога їздити кудись за тридевять земель, шоб побачити сніг в червні))) Хай живуть Карапати!
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ]відповів(-ла)Astrik18:10:47 10/02/2009 до vasyl: дещо не погоджусь з тобою щодо федерацій. Вони є за кордоном.
Проводяться числені змагання по льодолазанню, скалелазанню, гороходженню - це все прерогатива федерацій котрі виробляють правила, стандарти, несуть відповідальність. Багато відомих виробників спорядження співпрацюють з такими федераціями, так як останні виробляють стандарти, і просто дають поради щодо покращення технічного спорядження: мотузки, карабіни, щлямбури, льодобури, кішки, льодоруби і т.д.
Аби не бути голослівним ось сайт міжнародної федерації UIAA http://www.theuiaa.org/ по cкалелазанню-гореходженню членом котрої окрім української федерації горопідкорювачів Ukrainian Mountaineering Federation (UMF) є ще близько 70 інших національних федерацій, асоціацій, клубів.
ось список: http://www.theuiaa.org/federat ions.php
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ]відповів(-ла)vasyl20:47:40 10/02/2009 Зустрічні запитання - на якій основі вони працюють і щось я не чув у нас федерації горопідкорювачів. Була альпінізму, туризму, а горопідкорювачів? Я можу погодитись, що вони потрібні, але виникати мають через потребу знизу - клуби обєднуються та делегують їм певні повноваження, які перевіряються час від часу. У нас все створювалось у зворотньому порядку, власне як і вся владна вертикаль. Повноваження делегуються, але про відповідальність відразу забуваються :(. Я навіть чув, що посада коштує певних грошей - так можна довести будь-яку хорошу ідею до абсурду.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ]відповів(-ла)Astrik21:12:26 10/02/2009 на заході слово alpinism для альпінізму вживається дуже рідко, це слово в більшості використовується на пострадянському просторі.
В більшості використовоється Mountaineering, Mountain climbing, Hiking.
Дослівно Mountaineering я переклав у попередньому пості.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ]відповів(-ла)Astrik21:27:50 10/02/2009 Питання функціонування федерацій, асоццацій, клубів то вже інше питання. І у кожній країні є свої нюанси/проблеми що до цього. В той же час такі організації існоють не лише в Україні чи у країнах бувшого СРСР.
НАЦИОНАЛЬНАЯ ФЕДЕРАЦИЯ АЛЬПИНИЗМА И СКАЛОЛАЗАНИЯ УКРАИНЫ - ПРЕЗИДЕНТ - СИМОНЕНКО ВАЛЕНТИН КОНСТАНТИНОВИЧ
тел: 234-81-96
електронна адреса: svk@ac-rada.gov.ua
Це я так переклав Ukrainian Mountaineering Federation
Mountaineering- ходження/лазяння по горах
[ Re: чи можна вписатися в 3 дні по Добошанці зимою і чи доцільні лижі на підходах ]відповів(-ла)german15:33:12 04/02/2009 Взагалі-то питання дописувача не стосувалося категорійності маршруту... Навіть взимку за умов більш-менш нормальної погоди реально пройти з двома ночівлями. Можливі перешкоди: льодовий гребінь (потрібні кішкі, бажано льодоруб або палиці), глибокий сніг (суттєво сповільнює рух, бажані снігоступи), лавинна небезпека (краще не йти взагалі). Лижі доцільні на підходах, але більшу частину маршруту доведеться нести на собі. Першу ночівлю краще робити у підніжжя Довбушанки (якщо йти з боку Яремчі), тоді другу ночівлю можна зробити на полонині між Пікуном і Поленським. Наступного дня доцільно піднятися радіально на Поленський та й спускатися у Бистрицю попи озеро.
[ кілька запитань щодо маршруту ]додав(-ла)ya_borman15:16:43 01/02/2009[ permalink теми ] з 17 лютого йдемо в лижний похід за маршрутом:
с.Бистриця – хр.Тавпіширка – пер.Легіонів – пол.Пантир – г.Дурня – г.Братківська,1788 – пер.Околи – хр.Свидовець (г.Татарука,1707 – г.Котел – г.Близнюки,1880 – г.Стара – г.Терентин) – смт.Рахів – г.Менчул – г.Берлебашка – пол.Лисяча – хр.Мараморош (г.Піп-Іван Мармороський,1936 – г.Мика-Маре,1815 – г.Стеавул – г.Стіг) – г.Вихід – г.Піп-Іван Чорногірський,2028 – оз.Несамовите - г.Говерла,2061 – т/б “Козьмещик” – смт.Лазівщина
є кілька запитань щодо маршруту:
1. Як краще йти з Рахова хребтом на пол.Лисячу
2. В якому стані перехід: Рахів - г.Кровище - г.Менчул - пол.Мегура - пол.Берлабашка - пол.Лисяча
3. В якому стані спуск з ПІЧ в долину Білої Тиси (по пд-зх ребрі)
4. В якому стані дорога долиною р.Говерла від с.Луги до г.Говерла
завали, прохідність, пересічення річок, колиби
Наперед вдячний за відповіді.
[ Re: кілька запитань щодо маршруту ]відповів(-ла)zenko17:36:08 01/02/2009 На лижах піднятись на ПІМ Мармароський? У лютому??? Фіксуйте все на камеру, не одна ТВ компанія захоче купити ці кадри....
[ Re: кілька запитань щодо маршруту ]відповів(-ла)Tasic17:38:18 01/02/2009 полонина під Попом називається ЛисИча із наголосом на другий склад, смт. - ЛазЕщина
[ Re: Re: кілька запитань щодо маршруту ]відповів(-ла)zenko17:47:40 01/02/2009 На Лисичу, ясно, вийдуть з Ділового. З Лисичої вийдуть на полосу кордону. А з цього місця - справа стрімкий підйом на ПІМ, а зліва провалля на метрів 400. І то вони хочуть піднятись на лижах....Не впевнений в доцільності такого ризику...
[ Re: Re: Re: кілька запитань щодо маршруту ]відповів(-ла)Tasic18:37:44 01/02/2009 Та закосами західніше можна пройти, якшо льоду не буде. Ну а нє - то кішки на ноги, а лижі - на плечі :)
[ Re: Re: Re: кілька запитань щодо маршруту ]відповів(-ла)ya_borman21:42:43 01/02/2009 на Лисичу йдемо не з Ділового. Щось ви уважно читаєте по буквах (це я про граматику), а в зміст не вдумуєтесь (ми йдемо з Рахова по хребту: Рахів - г.Кровище - г.Менчул - пол.Мегура - пол.Берлабашка - пол.Лисича)
Лижі краще тягнути на мотузці, а не нести на плечах.
[ Re: Re: Re: Re: кілька запитань щодо маршруту ]відповів(-ла)Tasic19:14:57 03/02/2009 Намагаюся читати уважно :)
А після того як бувалі туристи пишуть з помилками, то купа форумчан-новачків потім їх повторють з посиланнями.
А якщо Ви дуже уважно прочитаєте мого поста, то не знайдете жодного слова про те, звідки на мою/Вашу думку йде група.
І якщо вже на то пішло - то не граматика, а орфографія
ну а стосовно "бувалого туриста", то це ж не синонім грамотна людина :-) - трохи самокритично.
в школі з мови було 4 (по 5-ти бальній системі), так що є право на помилки
[ Re: Re: Re: кілька запитань щодо маршруту ]відповів(-ла)ya_borman21:45:29 01/02/2009 на лижах ходять там де зручно, а там де це не зручно чи небезпечно - йдуть ніжками або кішками.
ми ж не рекорди ставимо на лижах (ниву на говерлу не тягнемо), а просто йдемо в похід з засобами, які б його мали полегшити.
[ Re: Re: кілька запитань щодо маршруту ]відповів(-ла)german14:18:55 02/02/2009 Якщо ви влітку не ходили тим маршрутом (маю на увазі ділянки Рахів-Лисича та далі), то взимку зорієнтуватися буде складновато, особливо в негоду, бо жодних слідів там не буде! А дозвіл в прикордонників вже замовили?
[ Осмолода-Плісце-Грофа (Паренки) ]додав(-ла)jerm_roman22:20:01 31/01/2009[ permalink теми ] Якщо хтось недавно був на цьому маршруті прошу підкажіть будь ласка в якому стані там колиба, скільки реально чоловік там може поміститись і як зі сніговим покровом?
[ Re: Осмолода-Плісце-Грофа (Паренки) ]відповів(-ла)Tasic08:28:59 01/02/2009 >колиба
То - не "колиба", а будинок, споруджений для туристів руками ентузіастів. Прохання до нього відповідно і ставитися. Бережіть його!
>скільки реально чоловік там може поміститись
Розміститеся
[ Re: Осмолода-Плісце-Грофа (Паренки) ]відповів(-ла)vasyl17:14:41 01/02/2009 Стан снігу та його глубину цьогоріч передбачити важко - днями падав сніг, а вже з вівторка прогнозують суттєве потепління.
Щодо спання в готелі - це перебільшення як для 16 осіб. Насправді комфортно лягає по 6 осіб на нарах в кожній із кімнат, які обігріває мурована пічка - якщо її розпалити принесеними та порубаними дровами, для чого в хаті ми залишили двохсторонню пилу та велику сокиру. Додатково, наверху може ще розміститись достатньо багато, але другий поверх планувався виключно як літній варіант.
Ще буде прохання. Вас буде багато і думаю не важко буде скинутись та купити захисний бляшаний дашок на трубу пічки (діаметр труби 180мм). В свій час забули, а взимку її буде забивати снігом і буде важко розтоплювати пічку. Такі я бачив в Епіцентрі, але мабуть і в інших місцях є також. Напевно і встановити його не важко буде на місці, якщо скористатись довгою драбиною, яка знаходилась позаду хати. Рахуйте це свої внеском в його розбудову ;) Все це було станом на початок року.
ПС.Не паліть принесені нами дошки наверху - вони потрібні для покращення стану притулку.
[ Re: Re: Осмолода-Плісце-Грофа (Паренки) ]відповів(-ла)jerm_roman22:27:46 01/02/2009 Ми не вперше йдемо туди, і теж тягнули знизу на гору: цеглу та дошки... правда це було ще 2 роки назад, тому й не знаю в якому стані будинок зараз.
А щодо дашка то не обіцяю бо не знаю чи буде можливість його купити, бо знаходимось трохи далеко від обласного центру (нам до Грофи ближче) тай більшість з нас це будуть діти, але щось придумаємо.
[ Близниці ]додав(-ла)danger11:56:38 30/01/2009[ permalink теми ] Шановні друзі.Можливо хтось був останнім часом в районі Близниці зі сторони Квасів через Браїлку.Буду вдячний за будь-яку корисну інформацію.(особливо цікавить стан снігу в верхах).
[ Re: Re: Близниці ]відповів(-ла)Шаміль14:27:29 30/01/2009 можливо то г.Опреша (скоріш за все) або г. Курпень (судячи з карти)
[ Re: Re: Близниці ]відповів(-ла)Ed.ua23:18:13 30/01/2009 Хребет , що тягнеться від Кобилецької Поляни до Унгаряски з найвищою вершиною г.Опреша (1481). в тих краях стоїть симпатична колиба http://www.carpathian-photo.co m/ua/photo;1910/ і можна здибати величезний табун коней.
[ Re: Близниці ]відповів(-ла)Шаміль14:16:06 30/01/2009 пробували 24-25.012009 йти на Близниці з Ясиня через полонину Стирешора. Дійшли до висоти 1400 м. На полонині місцями снігу практично немає, де є, переважно сфірнований, вище лісу провалювались тільки в місцях улоговин, на горбиках і перегинах фірн тримав.
[ Re: Re: Близниці ]відповів(-ла)german15:28:17 30/01/2009 А чого ж тоді не дійшли?
[ Re: Re: Re: Близниці ]відповів(-ла)Шаміль15:36:12 30/01/2009 сильний вітер в обличчя і запіздно вийшли (помилився з термінами ходили 17-18.01.2009 :) ) + вершина була в хмарі
[ Помогите, нужна инфа! ]додав(-ла)barsicjul09:55:46 30/01/2009[ permalink теми ] Дорогие товарищи украинцы, помогите! Да не смутит вас то, что я пишу по русски и являюсь гражданкой России.
В мае собираемся в Карпаты по маршруту Осмолода-Ясина. Очень интересует погода. Маршрут списали с вашего сайта. Что бы кто то в мае ходил в Карпаты вообще не нашла инфы. Что все так плохо? Холодно, снег дожди?!
Что с дровами, их реально найти? Используете ли газ? Реально ли в Ивано Франковске купить 500 метровку района Осмолода-Ясина? Километровка есть.
Вообще Карпаты уже захватили, хочется все увидеть все своими глазами. Сайт отличный, только по украински читать сложно))) но можно.
Кто владеет русским пожалуйста пишите по русски, а то может что не так пойму.
Заранее спасибо, Юля.
[ Re: Помогите, нужна инфа! ]відповів(-ла)Qbl10:29:12 30/01/2009 В мае линия снега в районе 1000-1500 метров. Снег весенний, рыхлый. В начале мая бываю в карпатах часто, по собственному опыту знаю - идти тяжелее чем летом или зимой. Температуры больше нуля.
Насчет маршрута - в основном лесистый, соответственно лавинобезопасный и дрова будут(если сумеете найти).
Газ в Франковске реально купить (теперь 450 гр. балон около 7-8$) и пятисотметровку Горган(на ней большая часть маршрута), но лучше иметь с собой мультитопливную горелку и километровку района(ее можна найти http://www.karpaty.com.ua/?cha pter=maps ).
[ Re: Помогите, нужна инфа! ]відповів(-ла)vasyl14:06:51 30/01/2009 Отрезок Осмолода - Высокая - Сивуля - пол.Рущина маркирован. Есть маркировка на повороте на Таувпиширке до пер.Легионов. Дальше путешествие по старым пограничным столбикам до Братковской. А там даст Бог погоду и все увидите :). Очень рекомендуется увидеть седловину, иначе будет трудно ;).
Со схемой маркированых и планированых к маркировке маршрутов в Горганах можно ознакомиться тут http://www.stezhky.org.ua/Sche ma_marshrutiv/schema_marshruti v_karpatski_stezhky.jpg . Это хребтовка.
Вот такую карту http://www.stezhky.org.ua/Mate rialy/book.html c теми же маршрутами сможете купить в Осмолоде в спасателей. Ближе к выезду напишите мне и я подскажу что будет неясно.
[ Re: Помогите, нужна инфа! ]відповів(-ла)barsicjul15:48:29 30/01/2009 Спасибо огромное! Инфу еще не всю просмотрела. Когда посмотрю, наверно будут еще вопросы, а может и нет, По украински читать прикольно, но долго. Не могла догнать что за месяц березня.Ха
Спасибо всем, до встречи на тропе....
[ Re: Помогите, нужна инфа! ]відповів(-ла)barsicjul16:10:38 30/01/2009 Помогите с переводом: что такое полонина?никак не пойму.
И что такое центральный туристический шлях?(на хребтовке с маркерами маршрутов), это маркированный маршрут? А притулки это что? Избушки где можно переночевать?
[ Re: Re: Помогите, нужна инфа! ]відповів(-ла)vasyl17:22:02 30/01/2009 Поле в горах, на котором можно принимать солнечные ванны :). Ну там еще иногда овец и баранов выпасают, но в мае их еще не будет, разве в конце месяца.
Дальше - ДА, ДА.
А украинский надо быстрее доганять, иначе нужно будет брать "в травні" с собой живой компас-переводчик (проводник называется - от слова "водить" :).
Успіхів в засвоюванні української мови!!!
[ Re: Re: Помогите, нужна инфа! ]відповів(-ла)zenko17:26:49 01/02/2009 Внимательно отнеситесь к соответствующей єкипировке, палатке и пище. И желательно после себя мусор убирать. Приветствую заблаговременное приготовление... И украинский поучите, мировозрение расширит. Сколько знаеш языков - столько раз ти человек...
.Перед отъездом еще раз обдумайте маршрут и проверте детали снаряжения. ВЕЛ КОМ!
[ Re: Помогите, нужна инфа! ]відповів(-ла)zoldr11:19:53 31/01/2009 Еще хотелось бы добавить, что если вы впервые в Карпатах, то возмите gps, он вам пригодится.
Например, вам тяжело будет найти тропу с Братковской. Треки, карты и ссылки на описания маршрутов можно найти здесь http://raduet.com/nsk/
Погода год на год не приходится. В прошлом году на майские праздники было 0 +5 и дождь со снегом. В 2005 и 2006 около +15 и солнце, но ниже 0 ночью.
[ Re: Re: Помогите, нужна инфа! ]відповів(-ла)Sunrise11:27:02 31/01/2009 В 2007 ночью на 1 Мая было -10... Но это как исключение из правил =)
[ Re: Помогите, нужна инфа! ]відповів(-ла)avatorl23:48:06 02/02/2009 Май - по-моему, самое лучшее время в Карпатах :)
http://blog.avatorl.kiev.ua/20 06/05/13/49
http://blog.avatorl.kiev.ua/20 07/05/02/112
http://blog.avatorl.kiev.ua/20 08/05/12/255
Что касается погоды, то действительно могут быть разные сюрпризы (снег и летом иногда идет в горах), а -5 ночью это скорее правило, чем исключение.
[ кілька питань щодо походу ]додав(-ла)ya_borman14:35:20 29/01/2009[ permalink теми ] цікавить актуальна інформація з оформленням дозволу на похід по Марморошу (з Ділового і до Стогу).
можливо хтось останнім часом це робив і скине актуальну схему.
також цікавить робочий телефон Мукачівського загону, бо цей вже щось не працює:
8 (03131) 2-12-61
Наперед вдячний за допомогу.
[ Re: кілька питань щодо походу ]відповів(-ла)Tasic15:01:23 29/01/2009 Ніби, нічого не мінялося. Телефон Мукачівського загону працював (30 грудня). Можу дати телефон застави у Діловому
[ Re: Re: кілька питань щодо походу ]відповів(-ла)ya_borman16:48:07 29/01/2009 в Мукачво дозвонився, у них змінився начальник з останнього разу, що ми туди ходили.
Можливо і в Діловому якісь зміни. Якщо можна, то телефон не завадить.
[ Re: На Петросi зима ]відповів(-ла)Льончик21:16:41 28/01/2009 Ой, виявляеться Iгор (Melos) вже прозвiтував, повiдомлення 2412 [ Re: Петрос ] відповів(-ла) Melos 12:02:22 27/01/2009. Перепрошую, Iгорко:) Чекаєм на твої свiтлини:)
Iгор, на мому лiнку є кiлька твоїх робiт, я їх пiдписав, що це твої:)
[ СТАН ПІДЙОМУ НА ПІЧ ]додав(-ла)MOKRIZZONNI17:53:30 25/01/2009[ permalink теми ] Друзі днями йдуть на ПІЧ, до слона. Цікавить реальний стан , умови підйому через Смотрич...стан снігу, протропленість стежки, температури, зафірненість( тобто брати кішки чи ні ),тип снігу- мокрий( сухий). Буду вдячний за будь-яку інфу !!!ЗАВЧАСНО ДЯКУЮ !
[ Re: СТАН ПІДЙОМУ НА ПІЧ ]відповів(-ла)Lubкo15:20:51 26/01/2009 попутна питаннячко: хто що думає про зимове проходження (підйом/спуск) південно-західного ребра (з боку Стогу)?
питання виникно під час планування походу на Чивчин, думаєм махнути ще по кордону до Стогу і на ПІЧ..
[ Re: Re: СТАН ПІДЙОМУ НА ПІЧ ]відповів(-ла)ya_borman17:11:01 26/01/2009 думаю, що там не мало б бути проблем. плануємо туди теж попасти в лютому - в лижному поході.
[ Re: Re: Re: СТАН ПІДЙОМУ НА ПІЧ ]відповів(-ла)Lubкo11:36:46 27/01/2009 >в лижному поході
тільки б снігу всипало, а то зараз, кажуть, з Чорногори геть усьо позмивало. лід і хопта. на хребті, там де тоненький був.
а на схилах сніг ше є, але толку з нього якшо він під жорстким фірном.
пс. чи то "лижний похід" тому називається "лижним", шо треба крім всього ше й лижі на горбі носити (усмішка крізь сльози)...
тут трохи розповіді про це: <http://forum.tourclub.com. ua/viewtopic.php?p=2688#2688
>
а тут фотки: <http://picasaweb.google.ru /volodymyr.horon/I1I2009#
>
[ Re: повернулись із лижного походу ]відповів(-ла)ya_borman08:36:41 25/01/2009 тут трохи розповіді про це: <http://forum.tourclub.com. ua/viewtopic.php?p=2688#2688>
тут фотки: <http://picasaweb.google.ru /volodymyr.horon/I1I2009#>
[ Re: Re: Re: повернулись із лижного походу ]відповів(-ла)Lubкo11:50:19 27/01/2009 угу. я також таке практикував при спуску руслом Салатручіля (після нр). правда тоді води було значно менше, але також велика перевага лиж над просто ногами )))
зле тілько шо лижі відразу підмерзають (тоді морозець був) і зле ковзаються...
[ Re: Re: повернулись із лижного походу ]відповів(-ла)Ed.ua20:57:31 26/01/2009 врешті нині попав на Тернопільський форум та прочичав усьо що вчора не зміг.
Моя думка така, що таки було забагато людей, як тих що вперше в лижному поході, та ще при такому стані снігового покрову на верхах.
Молодці що "дотягли" другого дня до Бабиної Ями (Форещанка). Це добре, бо досить стрімкий підйoм на лижах по тим завалам до Кукуля так порівняно легко дається лише на свіжі сили.
Надіюсь коли гостили у колибі бабці Явдохи Берланюк, то "спортінвентар" онукам не спалили?.
На Плоскій файне місце ночівлі,там праворуч на Франківській стороні ще є колиби.
Чесно кажучи не уявляю як при цьогорічному снігу можна пройти Чорна Клива- Руська, певне би там ласт..., тобто лижі і скинули , отож якщо були такі в команді що хотіли йти далі, то хай охолонуть.:)
.Ріспект!
[ Re: Re: Re: повернулись із лижного походу ]відповів(-ла)ya_borman22:16:23 26/01/2009 завалів при підйомі на Кукуль не так вже й багато. Всі пройшли на лижах (хоча й можна було зняти, але було лінь). Думаю, що якщо йти без лиж, то завалів взагалі майже б не відчувалося.
[ Re: Re: Re: повернулись із лижного походу ]відповів(-ла)Lubкo11:43:34 27/01/2009 а коли це на підйомі (від форельного господарства, так я розумію) на Кукул встигло навалити?
після буревію два роки тому сильно завалило вододіл між Кукулом і Кознєскою, але ця стежка лишилася чистою (сам ходив і тудою і сюдою).
отож, я вкурсі що ця стежка чиста, а тут кажуть шо завали, от я й питаю коли це її встигло завалити?
чи то може я так скоро біг шо завалів не помітив?)))
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: повернулись із лижного походу ]відповів(-ла)ya_borman20:10:12 27/01/2009 # [ Re: Re: Re: повернулись із лижного походу ] відповів(-ла) ya_borman 22:16:23 26/01/2009
завалів при підйомі на Кукуль не так вже й багато. Всі пройшли на лижах (хоча й можна було зняти, але було лінь). Думаю, що якщо йти без лиж, то завалів взагалі майже б не відчувалося.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: повернулись із лижного походу ]відповів(-ла)ya_borman20:13:10 27/01/2009 ну а стосовно "стежки від форельного господарства", то в долині Форещанки такого немає (чи не бачив)
тому цю стежку краще називати дорогою з долини Форещанки.
Завжди краще прив’язуватись до природних об’єктів, а не урбаністичних. Природа довговічніша :-)
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: повернулись із лижного походу ]відповів(-ла)Lubкo15:03:46 28/01/2009 так, згідний. але чомусь форельне господаоство ліпше в’їлося в пам’ять, тому і так сказав.
А про нього колись вичитав отут: http://www.karpaty.net.ua/arti cles_06/zolota_osin’_shpyci.p hp
цитую:"...повз стаціонар виходимо на дорогу. Зліва — форельне господарство, яке по кількох роках занепаду саме почали відновлювати. Нижче цього господарства у Прут впадає потік Форещинка (урочище Бабина Яма). Звідси можна починати сходження на Кукул (трохи більше кілометра вздовж потоку до дерев’яної будівлі (саме тут ви ночували - прим. Любка), далі стрімкий чотирикілометровий підйом на північний захід)..."
отже, таки є воно там! ;)
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: повернулись із лижного походу ]відповів(-ла)vsobasko@rambler.ru23:23:45 28/01/2009 В ур Бабина Яма протікає потік Бабин, а потік Форещанка протікає вище, відразу вище форельного. Через ур Бабина Яма прокладено дороги на Кукул, на полонину Козозьмеську Повхову, дороги у верхи Кривого Гадє і стежку у Кувіків Зруб.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: повернулись із лижного походу ]відповів(-ла)vsobasko@rambler.ru09:11:59 30/01/2009 Лісники називають Форещанкою потік, який перетинає дорогу Завояли-Заросляк відразу вище форельного. Потік, який витікає з-під кордону від стовпів 4-10 дехто із них називає Фореском.Потік, що тече між хребтом, по якому прокладено дорогу на Кукул,і хребтом, на якому є г. Кукул М., не називають ніяк, просто потік. Поскільки він безіменний, я назвав його Кукульцем для більшої точності опису місцевості. З цією ж метою потік, який тече після злиття Фореска і Кукульця я назвав Бабин. Явтор має право іменувати місцевість для конкретизації опису,якшо вона безіменна. Чи приживуться ці нвзви, чи ні покаже час. Урочище у верхах Фореска між стовпами 6 і 9 має назву Джурджі В., урочище, що під Козьмеською В. між притоками Фореска, – Джурджі М., на лівому схилі п.Кукульця і п. Бабиного – Форещанка. Дороги (дуже погані) уздовж п. Форещанки і від гирла Бабиного ведуть до лісничівки, дальше закинутими стежками можна вийти на полонину Козьмеську Повхову.Вище п. Форещанки дорогу перетинає п. Припір.Що таке потік 1 і звир 2 я не знаю, вкажіть мапу, на якій є ці позначки.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: повернулись із лижного походу ]відповів(-ла)vsobasko@rambler.ru23:52:22 30/01/2009 Відчуваю, без пів-літри… Назв Форесок знаю 3, хоч чув більше: п. Форесок - притока Лазищини,п. Форесок – вже притока «мого» Бабиного, полонина Форесок – нижня частина Лабєської.
На Вашій мапі «1» - п. Форещанка, підкреслюю – так називають його лісники, тому це, вважаю, є найдостовірніша назва, більш достовірна ніж на будь-якій мапі. «2» - «мій» п. Кукулець і урочище Форещанка (також назва від лісників).
Відносно правопису власних наз. Колись вирізку такого правопису приводив на форумі Tasic. Я відміняю власні назви, бо так привик, так мені подобається, і вважаю, що правопис варто змінити, якщо він цього не передбачає.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: повернулись із лижного походу ]відповів(-ла)vsobasko@rambler.ru22:01:11 01/02/2009 «А земля все ж таки обертається» сказав… Ви вмієте находити точні і беззаперечні відповіді на спірні питання, п. Tasic.Дякую за Правопис.Думаю, що багатьом буде потрібен, як і мені. Так, що п. Ed.ua відміни Фореском і Фореска і Форещанки і Форещанці – за правописом. Відносно позначення п. Форещенка в ур. Бабина Яма на польській мапі. Мапи WIG дуже точні і інформативні, але і на старуху буває проруха. Я вважаю, що називати треба так, як кажуть лісники: п. Форещанка протікає вище форельного господарства, а в ур. Баба Яма є лише ур. Форещанка. І всі назви від спокусливої смачної форелі, яку давно винищили в цих потоках ті ж лісники трелюванням лісу тими ж потоками.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: повернулись із лижного походу ]відповів(-ла)vasyl10:00:36 02/02/2009 <Я вважаю, що називати треба так, як кажуть лісники>, <на старуху буває проруха> - надто категорично і не виглядає професійно, як на Ваші попередні дослідження у краєзнавстві :). Не хочете копнути глибше? На польській мові форель - пстронг. Чув місцеву назву - пструг. Звідки ж тоді взялась основа "форе...", просвітіть, бдл.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: повернулись із лижного походу ]відповів(-ла)vsobasko@rambler.ru12:50:46 02/02/2009 «надто категорично і не виглядає професійно». Навіть більше, на перший погляд не зовсім логічно: якщо ур. Форещанка знаходиться у Бабиній Ямі, то там же повинен бути і п. Форещанка. Але що робити, ящо лісники називають інакше? Що важливіше,де істинна назва? Я вважаю, останнє слово за лісниками. Краще від них ніхто на знає місцевості.
Ви маєте факти , що назви «форель» не було? Я цим не цікавився, висловив лише здогад.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: повернулись із лижного поход ]відповів(-ла)vasyl16:18:48 02/02/2009 Назвами особливо ніколи не цікавився - без того є чим зайнятись. Але посилання на лісників як першооснову теж не можу сприйняти. Основу можуть складати задокументовані назви, а не слова лісників, які можуть з часом перекручуватись - то може залежати і від наголосу та інших факторів
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: повернулись із лижного п ]відповів(-ла)vsobasko@rambler.ru23:27:30 02/02/2009 «Основу можуть складати задокументовані назви, а не слова лісників»… Назви задокументовані і на мапах. Але при вивченні радянських мап знайдете до 80 відсотків русифікованих назв. Використовуєте їх, чи народні назви (назви лісників)?Конкретно для згаданого району: на радянських мапах мірила 1 км\см і 0,5 км\см нема урочищ Форещанка, Бабина Яма, Джурджі, нема назви потока, що вище форельного, полонини Козьмеської Повхової.Їх не існує, бо нема в радянському документі?!Як бути – не називати їх?А лісники і місцеві жителі називають.До речі, дехто вважає, що Форесок походить від румунського foraesc-шептати, шуміти, або має значення таємний (М. Габорак. Назви гір Івано-Франківщини.Словник-дові дник.Ів-Фр.,2005, 350 стор.). То як всетаки називати – як лісники і місцеві жителі, чи як на мапах?
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: повернулись із лижно ]відповів(-ла)vasyl09:50:41 03/02/2009 Я не є прихильником використання назв з радянських мап, але раніше за Вами таке було помічено :). Може тому і згадуєте це як контраргумент. Але також не сприймаю не аргументовані Ваші, як і будь-які інші. Я так хочу - то не для географії :).
"foraesc-шептати, шуміти, або має значення таємний" - оце нормальна відповідь, а то "лісники кажуть". Щодо форещАнка - форещЕнка, то факти поки що кажуть за другий варіант, але то напевно питання до § 112. Відмінювання географічних назв, а не до лісників :).
[ Staruxa-Proruxa ]відповів(-ла)zanuda07:34:45 03/02/2009 На старуху, без сумніву, буває проруха. Але не на трьох одночасно.
Генштабівки можна звинувачуати в тому, що вони неправильно передрали назви з WIG-овських або австро-угорських карт.
АЛЕ! WIG-овські карти (перша половина 20 ст.) і 3-ій топографічний вимір Австро-Угорщини (1880-ті роки) -- це абсолютно незалежні виміри. http://www.flickr.com/photos/3 3689026@N08/3249902234/sizes/o /
А назва-то збігається :(
Звідси висновок - старуха в даному випадку лісники, на котрих ви посилаєтесь.
Між іншим, а чи можете виставити планшет відповідних лісових угідь? Це зовсім не секретний документ. Бо, власне, згідно цього документу лісники і називають потік так чи інакше.
[ Re: Staruxa-Proruxa ]відповів(-ла)vsobasko@rambler.ru22:49:11 03/02/2009 Я не лісник, постороння людина, якщо дозволять зфотографувати - дам на форум.
[ Re: Staruxa-Proruxa ]відповів(-ла)vsobasko@rambler.ru14:10:52 04/02/2009 Закон України дозволяє виявляти, уточнювати і встановлювити географічні назви шляхом опитування населення. Приводж вирізки із цього закону.
З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про географічні назви
…………………….
Встановлення географічних назв включає виявлення існуючих або відомих у минулому історичних географічних назв, найменування та перейменування географічних об’єктів.
Географічні назви виявляються документами відповідних органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також картографічними, статистичними, архівними, енциклопедичними, довідковими та історичними джерелами.
Виявлення географічних назв, не зафіксованих у документах чи історичних джерелах, здійснюється шляхом опитування, у тому числі за допомогою засобів масової інформації, населення, яке проживає на даній території, краєзнавців, географів, істориків та інших фахівців, під час картографування території або проведення топонімічних досліджень.
Пропозиції щодо найменування та перейменування географічного об’єкта з необхідним обґрунтуванням, картографічними матеріалами, розрахунками та кошторисами витрат, пов’язаних з таким найменуванням та перейменуванням, у межах, визначених законом, можуть вносити органи влади, підприємства, установи, організації та громадяни України.
………………….
Назви географічних об’єктів, що знаходяться на території України, утворюються і передаються державною мовою…
…………………..
Голова Верховної Ради
України В.ЛИТВИН
м. К и ї в
31 травня 2005 року
№ 2604ІV
[ Re: Staruxa-Proruxa ]відповів(-ла)zanuda07:38:39 06/02/2009 Ну й дя чого така довга цитата?
Перед тим як "уточнювати і встановлювити" необхідно спочатку "виявляти".
Між іншим, як WIG-ська, так і австро-угорська 75-ка - це були "документи державної влади", де назви встановлювались не в останню чергу через опит місцевого населення. Можливо, тих же лісників, тільки більш освічених і тверезих.
[ Горгани взимку ]додав(-ла)Carpatian Tourist14:38:29 21/01/2009[ permalink теми ] зараз на форумі- в основному про походи на Чорногору. А чи ходить хтось тепер в Горгани (без снігоступів) ?
[ Re: Горгани взимку ]відповів(-ла)Qbl14:54:48 21/01/2009 Ходять. Але менше ніж на Чорногору
[ Re: Горгани взимку ]відповів(-ла)vasyl14:57:57 21/01/2009 Я ходжу, наразі, щовихідних. Але вже вийшов з того віку, коли виникає потреба про це писати на форумі :)
[ Re: Горгани взимку ]відповів(-ла)Lubкo16:45:29 21/01/2009 я от на нр бродив. на лижах. планував на Сивулю махнути. але по часу не вклалися. побурлакували з Максимця попід Гечуру-Ґавор-Короткан і в Бистрицю зкотилися. бо досить багато свіжого снігу було.
А тоді я відразу на Петрос махнув (Ясиня-Шеса-Петрос-Козьмещик-Л азещина) - то там снігу взагалі майже нема (порівняно з Ґорґанами). В лісі - хіба по кісточки провалюється, а нагорі - твердий фірн. то лижі за собою даремно волочив.