Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
[ Похід:Мармароси-Чорногора ]додав(-ла)Vyacheslav13:49:41 05/08/2011[ permalink теми ] Хто знає, чи потрібен дозвіл на знаходження в прикордонній зоні від г.Петрос Мармароський - г.Піп Іван Мармароський - г.Стіг - г.Піп Іван Чорногорський з Чернівецького прикодонного загону, чи досатньо з Мукачівського? Відгукніться будьласка.
[ Re: Похід:Мармароси-Чорногора ]відповів(-ла)chornuj16:26:31 05/08/2011 по ідеї треба бо сам кордон, однак цей маршрут ми починали з самого рахова на петорс а потім на піми, дозволи ніякі не оформляли і нікого(прикордонників) на кордоні не зустрічали, але радив би вам оформитись, тим більше наскільки чув це тепер робиться все без питань через інтернет, успіхів і гарної погоди
[ Re: Похід:Мармароси-Чорногора ]відповів(-ла)Vyacheslav18:34:25 05/08/2011 Красно дякую. Цього року вже був там на кордоні, але йшли в зворотньому напрямку: з с.Ділове через Ледескул-Стіг і далі до с.Ділове. Прикордонників зустрічали два рази.
[ Re: Похід:Мармароси-Чорногора ]відповів(-ла)Ed.ua22:43:17 05/08/2011 Достатньо з Мукачівського. Стіг гранична вершина, от як би далі йти..., ви ж як шпацируєте по вершинам г. Піп Іван Мармароський не питаєте дозвіл в румунів :) ? І румунські прикордонники вас не чіпають, поки ви не відійдете від власне границі на їхню сторону.
А) чи захочете дертися на г. Стіг іа чи не спокуситесь обійти г. Стіг дорогою, котра чернівчанами не обслуговується, хоча як не візьмете вершину, багато втратите.
Б) навіть якщо і візьмете дозвіл, то де будете отримувати перепустку? Правильніше вже тоді брати дозвіл в регіональному відділенні
[ Приглашаем попутчиков в поход с 15 по 21 августа ]додав(-ла)maluga198522:05:09 04/08/2011[ permalink теми ] Ищем попутчиков в спортивно-ягодный поход по Карпатам.
Маршрут: Кваси-Свидовец-Братковская-Тау пширка-с.Быстрица.
Даты: 15-21 августа, с Киева планируем выехать 14 вечером.
мой тел. 050-684-86-18
Сергей
аська 279732050
[ Чорна Клива - Ігровець ]додав(-ла)pid_mostom18:58:55 04/08/2011[ permalink теми ] шановні пані та панове, може хто підкаже.
плануємо мандрівку за маршрутом
бистриця - клива - братківська - пантир - легіонів - тавпіширка - сивуля - ігровець - висока - гута.
доводилось бувати на братківській і сивулях, інших місць не знаю.
вихід з бистриці десь о 12:00 в суботу, в середу до обіду вже треба бути в гуті.
група середнього рівня - не матраси, але і рвати ніхто не буде...
підкажіть, будь ласка:
- чи реально по часу?
- де краще ночувати (планував: перед кливою - перевал легіонів - пол. боревка - пол. середня)
- які неприємні сюрпризи (крім погоди) можуть чекати на маршруті
[ Re: Чорна Клива - Ігровець ]відповів(-ла)Roman22:13:25 04/08/2011 Боюся тут одного дня бракує... Якщо пробігти Клива-Легіони за день ще можна, то Легіони-Боревка хіба для супербізонів :)
Перша ночівля - Клива, друга десь коло Пантира, третя - на спуску з Тавпіширки, четверта - пол.Погар... То все так бадьорим ходом. Відкиньте або Кливу, або Ігровець-Високу і все буде чікі-пікі.
Неприємні моменти - гопота і різні збуї. Особливо на пол.Рущина та на пер.Легіонів.
Жереп на ділянці Клива-Руська. Болото в лісі на ділянці Дурня-Пантир.
[ Re: Re: Чорна Клива - Ігровець ]відповів(-ла)ILC12:03:14 05/08/2011 Чув,що Чорна Клива обходиться, щоб не лізти через жереп. Можливо, хто знає, де початок і кінець цього обходу.
[ Re: Чорна Клива - Ігровець ]відповів(-ла)jurav23:06:54 05/08/2011 теоретично часу має вистачити...Якщо друга ночівля на Пантирі, то переночуєте третю ніч в Рущині, четверта ночівля на полонині між Високою і Середньою, звідти до Гути прибл.5-6 год ходу. Якщо не будете встигати на Ігровець-Високу, тоді з Погара в Гуту зайдете за 6-7 год...з неприємних сюрпризів - жереп на Ч.Кливі:)
[ Re: Чорна Клива - Ігровець ]відповів(-ла)вол15:59:29 10/08/2011 На Боревкі краще не ночувати, гнус заїдає та й місця під намети погані.
[ Re: Re: Чорна Клива - Ігровець ]відповів(-ла)sobashko@gmail.com19:10:07 10/08/2011 Придатне місце для ночівлі на пол. БУревка є ближче до сивулянського хребта в старому лісі. Там є поляна. Вийти на неї можна стежкою-вододільним хребтиком, що між витоками Лопушної і БУревчика.Місце для ватри облкладене стовбурами - зручно сидіти. За водою іти чітким чапашем у сторону того ж хребта.
[ Re: Re: Re: Re: Чорна Клива - Ігровець ]відповів(-ла)sobashko@gmail.com00:10:39 11/08/2011 Чому вживаєте назви окупанта і заперечуєте українські, які пояснюють українське походження. Тільки тому, що польська назва вперше появилась на польській мапі?
За Польщі тут були Okresy Wschodne, Galicija і rusiny (дуже часто ще й svine) . Ви вважаєте, що живете на Окресах. Ви rusin-s...?.
У Микуличині видали книгу про Микуличин. Там стверджується, що вік Микуличина 450 р. лише тому , що ця назва вперше появилась на польських боргових мапах. Але укладачі знали, що десь є старовинні записи, згідно з якими Микуличин був заснований боярином Микулою за часів Галицько-Волинського князівства приблизно 1100 р. як митниця і озброєний пункт, навколо якого селились люди.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Чорна Клива - Ігровець ]відповів(-ла)Ed.ua07:43:13 11/08/2011 >>У Микуличині видали книгу про Микуличин. Там стверджується, що вік Микуличина 450 р. лише тому , що ця назва вперше появилась на польських боргових мапах.
=============================
Зауважте автори розважливі люди , таки мають "клепку в голові" і зберегли існуючу назву "Микуличин".
[ Re: Re: Re: Re: Re: Чорна Клива - Ігровець ]відповів(-ла)pid_mostom19:12:22 11/08/2011 !Але укладачі знали, що десь є старовинні записи!,
Якщо Ви теж володієте інформацією, де є ці записи, поділіться, будь ласка, з товариством!
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Чорна Клива - Ігровець ]відповів(-ла)sobashko@gmail.com00:29:51 12/08/2011 Ще до розмови з авторами книжки і я і автори знали про боярина Микулу. Здається, але не гарантовано, шо згадку про боярина я надибав в одній із книжок С. Пушика.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Чорна Клива - Ігровець ]відповів(-ла)pid_mostom10:25:42 12/08/2011 Думаю, Ви погодитеся, що знання може вважатися істинним, якщо грунтується на достовірних джерелах. Звичайно, історія не настільки наукова наука як фізика, бо її висновки не можна перевірити експериментально - але вона теж має свою методологію для отримання хоча б більш-менш правдоподібного знання. І за цією логікою народні легенди, навіть зафіксовані у творчості радянського письменника, видаються менш достовірним джерелом інформації, ніж автентична карта ХV ст. По тій простій причині, що довести автентичність легенди (наприклад, що її не вигадав у ХІХ ст. якийсь українофільський романтик) неможливо.
[ Re: Чорна Клива - Ігровець ]відповів(-ла)Ed.ua05:49:33 11/08/2011 Ви вважаєте що Боревка мала настільки політично-стратегічне значення, що поляки мали досить вагомі причини щоб перенайменувати з української БУревка на свою Borewka?
Ваш патріотизм заслуговує окремої похвали. Але будьте послідовними (і не лише в патріотичних тезах) до останнього.
Стосовно мене , як вживача назв, то я не намагаюся:
- вигадувати свої назви на свій розсуд і свій бздур;
-безапеляційно наголошувати на своє право, як автора, народжувати нові і нові власні назвиська;
-плутати причиннонаслідкові звязки і пояснювати заднім числом українське походження (щось на кшталт заполітизованої совітської метидології);
- вільно перетасовувати географію , інколи незважаючи на наявний узаконений Верховною Радою стан речей.
Тільки нормальні аргументи окремо в кожному випадку мене особисто можуть переконати в доречності вживання тієї чи ншої назви.
А приведіть аргументи що назву "БУревка" не ви особисто вигадали і пояснення її походження не казочки вашої фантазії. Причому аргументи аргументовані:) (наприклад скани , конкретні посилання, тощо,тобто хоть раз видайте ФАКТ щоб не виглядало як завше - "Я так сказав")
Менше всього стосується Боревки, але на прикладі назви с. Лазещина я вже вас колись просив , маєте свій варіант назви, своє бачення - це дуже добре, але ще ліпше "...щоб менше заплутувати поряд з Вашим (апріорі вірним варіантом) давати узаконений варіант назви."
Володимире Яковичу, ви як ніхто інший на цьому ресурсі чудово обізнаний з історією нашої держави, тяжкою долею нашого краю, його народом.
На жаль тут багато власних назв це назви наздані, як ви виразилися, "окупантами" чи перенайменовані іншими "окупантами", для мене досить кумедним виглядає Ваш "глас вопиющего" >>вживаєте назви окупанта і заперечуєте українські, які пояснюють українське походження>> стосовно Боревки .
А загалом ви що, зміною усталених назви нинішнім числом намагаєтесь змінити минуле і закреслити хід історії яка вже відбулася? Поважайте її , історію. Пригадай
[ Re: Re: Re: Чорна Клива - Ігровець ]відповів(-ла)vassia14:50:57 11/08/2011 Складне питання .... Історична назва - Пляц Пруса ... , але ми цю назву вивалили, бо ЧУЖА ВОНА НАМ. І говоримо - площа Франка. Натомість з вулиці "1 травня" знову зробили Городоцьку.... Маємо величезний шмат історії чужий, байдужий, а часами ворожий українському... Тут і Бребенескул, і РУНА, і ще сотня топонімів. Питання, чи робимо ЦЕ ВСЕ УКРАЇНСЬКИМ, чи зберігаємо автентику, бо це історія України....
[ Re: Re: Re: Re: Чорна Клива - Ігровець ]відповів(-ла)sobashko@gmail.com00:51:34 12/08/2011 В Україні існує закон про зміну власних назв. В найпростішому випадку ініціатори звертаються аргументовано до Верховної Ради, а та приймає рішення. Так була переіменована ПАляниця на ПОляницю. Я про доцільність такого переіменування писав тут давно.
Ввважаю, що требе переіменувати Гжебєнь на Гребінь (хребет у Ворохті), Крента - Крута; Вавторова - Вівтарева (полонинка з капличкою-вівтарем); Бребенескул - Бербенеська; Лімниця (лімба - польське) - Ломниця (ломати) і т. д.
Якщо знайдеться група ініціаторів, то можна буде звернутись за підтримкою до краєзнавців,істориків, етнографів, а потім і до ВР.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Чорна Клива - Ігровець ]відповів(-ла)Tasic19:10:21 13/08/2011 У Берестечкові 18 лютого 2007 року відбувся місцевий референдум. Було вирішено повернути давню назву Дземброня і 5 червня (+/-) 2009 Верховна Рада підтримала це рішення
[ Re: Дорога на Піп Іван Мармароський ]відповів(-ла)Tasic09:46:56 04/08/2011 Кілька років тому на дорозі були завали, але не критичні: кілька стовбурів. Варто піднятися з дороги перед Полонинкою і вийти на неї (якшо у дозволі з прик загону чітко зазначено вершини, бо у Діловому можуть крутити носом) - приємна гора, гарний краєвид. А далі - на Шербан. Тільки вважайте - то вже кордон. Крок униз - і Румунія. Під самою вершиною на румунському боці є колиба - не спокусіться :)
[ Вода на Ігровці ]додав(-ла)ILC14:25:23 03/08/2011[ permalink теми ] Знаю, що є вода на п.Плаєк, якщо підніматися з Гути по чорному маркуванню на Ігровець. Чиє далі вода? Цікавить межа лісу перед Ігровцем.
[ Re: Вода на Ігровці ]відповів(-ла)SLV15:32:09 03/08/2011 місяць тому спускався через Ріг та Плайок. Води на спуску не бачив. На Плайку має бути, бо є вказівник, та й досить низько.
Та й грибочками там пахло (на Плайку ;))
Цікаво прорубана дорога - місцями хайвей в жерепі, місцями ледь помітна стежина. Вирубка часто йде не по гребню а з лівого (як спускатись) боку. Можна заночувати в бліндажі - там де чорний квадрат.
Підйом до Плайка добрий - полога стежка в лісі - аж приємно йти. Плайок - казка: березки, травка, чистота. Добре видно Горгани. Потім підйом старою прямою дорогою і серпантин, серпантин, серпантин. Марка хороша, свіжа. Дякуємо художникам ;)
В жерепах на підйомі маршрут дійсно "Чорний" ))) Ногі глибоко провалюються в голкову підстилку та болото, коріння хватає за гомілки, а гілки жерепу кривими пазурями так і хочуть видерти очі. Ну і цекоти теж працюють в парі з травматологом )))
[ Re: Re: Вода на Ігровці ]відповів(-ла)Юрко19:22:47 03/08/2011 Стежку різали хлопці з організації "Переходи"
[ Re: Вода на Ігровці ]відповів(-ла)sobashko@gmail.com00:12:26 05/08/2011 Джерело на Ігровці вище старого лісу на лінії горизонтальних окопів у жерепі. Підніматись закинутою дорогою, яка веде майже на північ. Відразу нижче джерела вода пропадає, але стрічка трави вниз від джерела замітно зеленіша.
[ Re: Re: Вода на Ігровці ]відповів(-ла)sobashko@gmail.com00:15:33 05/08/2011 Ця дорога веде через висоту 1579,1
[ Re: Re: Вода на Ігровці ]відповів(-ла)ILC14:24:49 05/08/2011 ця дорога йде зі східної сторони від червоного маршруту? джерело шукати між окопами чи після закінчення окопів по горизонтальній лінії?
[ Re: Re: Re: Вода на Ігровці ]відповів(-ла)sobashko@gmail.com00:50:48 06/08/2011 Джерело в окопах. Дорога від висоти 1579 веде на північ, трошки відхиляючись на схід. Стежка іде лівіше, на пн. захід
[ Фотопохід в кінці серпня "Чивчини-Мармароши" ШУКАЮ УЧАСНИКА) ]додав(-ла)MOKRIZZONNI20:16:52 02/08/2011[ permalink теми ] власне сабж.Для гарантованого пропуску в цей похід необхідна група, тобто мінімум двоє фототуриків).Цікавить виважений 30+років учасник.Більше вимог нема.Нуу...похід налєгкє "От заката до рассвета" (с) Матраса не буде, спортивних перегонів тож.Десь 7-го серпня тра подавать заявку.ПЕШІТЬ!Чекаю!
[ Re: Re: Фотопохід в кінці серпня "Чивчини-Мармароши" ШУКАЮ УЧАСНИКА) ]відповів(-ла)AesculaP17:06:06 04/08/2011 Доброго дня. Зацікавила ваша пропозиція щодо фотопоходу. Наразі у відпустці, але нажаль не можу приєднатися до жодної з групп,тому що 1-2 дні на кожному тижні зайняті,на відміну від 2ї половини серпня. Як можна дізнатися подробиці щодо походу( кількість людей у группі, дати,деталі маршруту )? Дякую.
Максим. м. Київ
[ Re: Re: Re: Фотопохід в кінці серпня "Чивчини-Мармароши" ШУКАЮ УЧАСНИКА) ]відповів(-ла)MOKRIZZONNI11:28:08 06/08/2011 Друзіа.Пасібо шо відгукнулись.Все ж для ГАРАНТОВАНОГО проходження тим районом краще подати заявку! Як не встигнемо -можна і так попертися(. Похід з 20-28 серпня.Кожен з вас може його скоротити -я йду лєгкоходом пи тому повністю автономно. Карпатська квіточка Манясфон була б прикрасою тих світанків та закатів :) Пишіть сюди: mokrizzonni(сцобачко)rambler(к рапко)ru. Нада динамічніше готуватись -білети краще брати вже зараз! Одночасно й зворотні! Всі деталі обговоримо в аське або ін.варіанти.Пешіть-Чекаю:)
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Фотопохід в кінці серпня "Чивчини-Мармароши" ШУКАЮ УЧАСНИКА) ]відповів(-ла)MOKRIZZONNI15:41:57 08/08/2011 На жаль, квіточка Манясфон не одписується :( А може її не пускають???
"Пусти мене мій батеньку на гори.......
Я золотим квіткам віддам всі мрії........
Там , кажуть з гір усю країну видно.....
Ні! З гір прийду мовчазна і покірна.......
Схилюсь мов квітка на жертовний камінь...."
уривки з віршика Л.Українки :oops:
Натомість підпирає час подачі заявки прикордонникам...На жаль - холостяцкими будуть ції світанки-не стрічатимуть їх Зорянки % Ухтижка -пачтішо віршик :)
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Фотопохід в кінці серпня "Чивчини-Мармароши" ШУКАЮ УЧАСНИКА) ]відповів(-ла)MOKRIZZONNI15:47:33 08/08/2011 тов.Melos, з вашим підступним сайтом можна легко збанкрутувати! Це вже не вперше -на вигляд 500кб сторінка, а втіхаря грузиться 16Мб( красіво-нужний грусний звіт про "Справжні Карпати" і "Павліка" зі сміттям на озері :( ).Не могли б ви після назви звіту на сторінці в дужках писати РЕАЛЬНИЙ об`єм єнтої сторінки, шо було б чесно для мобільних сёрферів інету, яким дуже дорого понад трафік запливати-мона втонути в боргах.Єжєлі я втону -ви мені вишлете тада на Полісся якихось місцевих вкусняшок, а я вам туда сала шмат -бо сало в вас не шибко там проізростає :)) З повагою -Йа
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Фотопохід в кінці серпня "Чивчини-Мармароши" ШУКАЮ УЧАСНИКА) ]відповів(-ла)manyasfon20:12:49 08/08/2011 одписуюсь!!!!!!! бігла з Догяски через Ворожеску в Чорну Тису, збила ноги, спішила відписатися :))
проводжала сонце, зустрічати - не зустріла, хмарно було! так що не заздріть, хто вдома був цих вихідних!
тов. MOKRIZZONNI, з радістю скрасила б Вашу подорож Чивчинами і Мармарошами, та... НЕ ПУСКАЮТЬ! :))))
"Я золотим квіткам віддам всі мрії........
Там , кажуть з гір усю країну видно..... "
з квітками поділилася мріями і бачила .... свій дім - Карпати....
[ Похід Горганами 15-21 липня ]додав(-ла)german20:27:43 01/08/2011[ permalink теми ] Запрошую приєднатися до походу Горганами 15-21 липня. Маршрут: Яремче-Довбушанка-Бистриця-Тав пиширка-Сивуля-Ігровець-Висока -Осмолода. Пишіть: <petros_2020@karpaty-tour.o rg.ua>
[ Re: Re: Похід Горганами 15-21 СЕРПНЯ ]відповів(-ла)german11:13:56 02/08/2011 сорі за аппечатку, звісно ж СЕРПНЯ :) нажаль на цьому форумі неможливо виправляти власні пости :(((
[ Re: Нові нюанси відвідування прикордонної смуги ]відповів(-ла)Ihor Smyk23:41:49 28/07/2011 Як нові, останній раз на Мармаросах був три-п"ять років тому, і по пам"яті приблизно таку ж процедуру проходили...
[ Re: Re: Нові нюанси відвідування прикордонної смуги ]відповів(-ла)Ed.ua03:02:49 29/07/2011 три-п’ять років тому не було "невеличкого доповнення":
"....А зараз невеличке доповнення до вимог.
14 липня 2011 року мав місце факт незаконного перетину державного кордону з Румунією в районі г. Міка-Маре та захід групи українських туристів в глиб Румунії на 7 км. Дана група заблукала в ранішньому тумані.
Тому для запобігання таких випадків надійшла вказівка щодо перевірки наявності у всіх без винятку туристичних груп детальної схеми маршруту та GPS-навігатора. Останній можна не мати, якщо провідником групи буде один з місцевих житеів, який добре орієнтується на місцевості."
[ Re: Re: Re: Нові нюанси відвідування прикордонної смуги ]відповів(-ла)sakho09:31:18 29/07/2011 Та хто там заблукав? Ми три роки тому також у тумані залізли на територію Румунії спускаючись з Піп Івана (проминули поворот ліворуч по стовпах), але якось зорієнтувались і повернулись. Ну може на кілометр зайшли. А щоб на 7 км? Мабуть така мета і була у групи. Потихеньку, щоб ніхто і не знав.
[ Re: Re: Re: Re: Нові нюанси відвідування прикордонної смуги ]відповів(-ла)Roman14:10:28 29/07/2011 Ну то стандартно - там такий лагідний і плавний спуск, що ми також кілометер далі прочесали, що там якийсь поворот :))) Правда, туман був суцільний тоді, може тому нас і не помітили :)
[ Re: Re: Re: Re: Нові нюанси відвідування прикордонної смуги ]відповів(-ла)Zevstour-1321:39:47 29/07/2011 2 ED.UA - повідомлення було адресовано до Ihor Smyk. Малось на увазі прочитати останні повідомлення (за липень 2011) в тій темі, а не перший топік (з дійсно застарілими даними).2 ED.UA - повідомлення було адресовано до Ihor Smyk. Малось на увазі прочитати останні повідомлення (за липень 2011) в тій темі, а не перший топік (з дійсно застарілими даними).
[ Re: Re: Нові нюанси відвідування прикордонної смуги ]відповів(-ла)SLV16:41:55 04/08/2011 А взагалі я особисто бачив, як одного пана з Калуша, того, що має 30 років стажу бродінь по горах, не пустили в Богдані через те, що не дав на мило заявку про відвідини прикордонної зони. А цей дядько не користується навіть мобілою!
При цьому всьому в нього було у воєнному квитку з 10-к дозволів з прошлих років. І кордон він знає куда краще погранців.
[ Re: Re: Re: Нові нюанси відвідування прикордонної смуги ]відповів(-ла)Igor Melika17:26:54 04/08/2011 Ну, на кордоні має бути порядок :) Через тиждень збираюся на Марми і якраз сьогодні відсилав заявку прикордонникам в Мукачевому. Для початку відправив лист мейлом. Потім подзвонив, сказали, що краще факсом. Факс пройшов лише з четвертого разу :) Наостанок, для достовірності, вирішив особисто занести заяву на КПП і передати в руки черговому. От такі вони, не прості Мармароси :))
[ Re: Re: Re: Re: Нові нюанси відвідування прикордонної смуги ]відповів(-ла)Igor Melika17:38:13 04/08/2011 Щойно отримав відповідь на електронну адресу від Мукачівського прикордонного загону:
"У зв’язку з почастішанням випадків неумисного порушення державного кордону з Румунією (незнання маршруту, погані погодні умови іт.д.) група повинна мати GPS-навігатор або провідника з числа місцевих".
[ Re: Re: Re: Re: Нові нюанси відвідування прикордонної смуги ]відповів(-ла)Tasic17:39:14 04/08/2011 Ну це як подача документів до навчального закладу в електронній формі. Сервер упав в перші години роботи :)
Коментар представника МО: "з цього року можна подавати документи, не виходячи з дому. Але я раджу приїхати особисто"
Найнадійніший спосіб - просити місцевих занести папір. За могарич ;)