стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Спорядження"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


список форумів ::: додати тему :::
перейти в


 1. [ SOS і ОК у кишені. ] додав(-ла) ВуйкоМи 18:34:26 12/03/2008 [ permalink теми ]
  Надибав цікаву штуку. Перший у світі персональний і масовий супутниковий передавач для рятування. Кишеньковий. Всього кілька кнопок: "SOS", "ОК", "Потребую допомоги від сім`ї" і "On-Off". Діє на більшій частині планети. Вартість: сам прилад 150$ та підписка-страховка на рік 100$. Фірма обіцяє врятувати Вас з будь якої точки земної кулі, в тому числі з допомогою авіазасобів. Звичайно, у співробітництві з місцевими рятувальниками. Крім того, необмежено (в рахунок підписки) можна тикати в кнопку ОК і дозволяти бачити Вашим рідним своє місцезнаходження та координати на Гугльмапі. Купити може будь-хто. Хто не вважає англійську незрозумілою - читаєм та замовляємо тут: www.findmespot.com
  • [ Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) ВуйкоМи 18:57:05 12/03/2008
   Абсолютно точно знаю, що можна купити тут (з доставкою в Україну), оплативши кредитною карткою:
   www.cabelas.com
  • [ Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) unmay 19:43:11 12/03/2008
   >Перший у світі

   Це не зовсім вірно оскільки щонаймні 3 фірми виробляють такі пристрої. І модифікацій існує штук 5 різних. Купити можна в будь-якій великій он-лайновій крамниці в США. Без сумнівів цікава штука. Але хотів би почитати відгуки як цей сервіс РЕАЛЬНО працює наприклад в Кенії, Індонезії, Грузії чи Україні... І яка різниця між провайдерами таких послуг.

   Для початку:
   http://www.equipped.org/plb_ch art.htm

   http://www.nextag.com/personal -locator-beacon/search-html
   • [ Re: Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) ВуйкоМи 20:19:30 12/03/2008
    Я не помилився. Дійсно ПЕРШИЙ У СВІТІ СУПУТНИКОВИЙ, ПЕРСОНАЛЬНИЙ І МАСОВИЙ. Масовий - бо, насамперед, відносно дешевий. Я не знаю нічого дешевшого від SPOT"а. За такі кошти пропонувались радіомаяки на кілька кілометрів. Беремо до уваги ще й те, що разом з ним ви купуєте також і американську страховку. І рятувати вас будуть, використовуючи запит з рятувальних служб США. Це певним чином додатково щось важить.
    • [ Re: Re: Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) unmay 22:14:36 12/03/2008
     >Це певним чином додатково щось важить.

     У мене є сумніви, що це щось важитиме в перерахованих країнах...
    • [ Re: Re: Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) Tasic 23:08:56 12/03/2008
     Краще придбати супутниковий телефон, якщо вже аж так потрібно... Так хоч додзвонишся. 1000$, зате знаєш, що воно працює. А 250$ за іграшку - краще купити щось зі спорядження, кориснішого. Щодо запиту з США в Осмолоду - дякую, плакав :)
     • [ Re: Re: Re: Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) ВуйкоМи 02:30:43 13/03/2008
      А ще краще - купити гелікоптер! :))) Як ми любимо порівнювати зовсім непорівнювані речі... І хто сказав, що США будуть дзвонити в Осмолоду? Це ваша мрія, або, скоріше, фантазія у даному відрізку часу. У випадку громадянина України, що придбав цю штуку, вони подзвонять черговому консулу Посольства України у Вашінгтоні, черговому МНС в Києві та черговому Міністерства охорони здоров"я України. Сповістять про ситуацію та гарантуватимуть оплату послуг по рятуванню (з авіадоставкою) і допомогу своїх фахівців (якщо ви придбали підписку, що включає таку страховку). А далі будуть спокійно чекати вашого порятунку... Колись на всіх кораблях як обов"язкове обладнання поставили рятувальні буї системи КОСПАС-САРСАТ, що давали координати у випадку аварії впродовж доби з точністю в найкращому випадку від 3 до 20 км!!! Не зважаючи на це, цією системою з тих пір врятовано понад 15000 життів. Сьогоднішня кишенькова ...хм... "іграшка" вагою в 200 г дає ваші координати з точністю +- 3 метри і працює безперервно в режимі випромінювання аварійного сигналу до 7 діб, а ввімкненим в режимі очікування - 1 рік! Той же комплект батарей дозволяє не менше 1500 раз відправити свої координати рідним чи друзям з поміткою "Все ОК". Незважаючи на певні недоліки, це вельми серйозна штука, що абсолютно доступна багатьом екстремалам.
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) ВуйкоМи 02:48:39 13/03/2008
       Цитата:
       Service Fee: $99.99 USD annual OR $9.99 USD monthly subscription charge. Optional features include automatic tracking service (SPOTcasting) and guaranteed extraction service for countries or regions with non-responsive emergency services.

       Тобто... ГАРАНТУЄ ЕВАКУАЦІЮ З КРАЇН АБО РЕГІОНІВ З "НЕРОЗВИНУТИМИ" СЛУЖБАМИ РЯТУВАННЯ. Ще питання є?
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) Tasic 07:20:28 13/03/2008
        є :)
        Для використання таких cистем мають бути соціальні передумови, і якраз responsive сервіси, на які можна покластися.
        Описане звучить трохи як "и тогда в голубом вертолете прилетит к нам волшебник и покажет кино". Плюсом такого приладу є те, що не потрібно думати і у разі чого натиснути одну кнопку, а не згадувати номер, звичайно, що sos & ok - також добре. Навряд чи хтось сумнівається, що технічно він працює, Але цікаво, скільки спрацювань зафіксовано на території України і скільки виїздів рятувальників відбулося за дзвінком оператора
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) unmay 09:59:47 13/03/2008
         мені аж страшно уявити той бюрократичний шлях, яким сигнал буде проходити від американської контори до рятувального загону в Ворохті... І як це все буде працювати після пари-трійки помилкових викликів...
         • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) Roman 10:22:35 13/03/2008
          Наші люди люблять носити все в кишенях.
          От сяде хтось випадково на кнопку СОС ...
         • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) Tasic 11:22:40 13/03/2008
          Та звичайно. Я ж не випадково Осмолоду, до прикладу, згадав :)
          Уявімо ситуацію: дзвінок телефона у Києві, десь у глибинах кабінетів якоїсь поважної установи"привіт! вам телефонує зі США Джек Пупкін. Ви маєте негайно врятувати людину хто-зна де, бо вона заплатила нам гроші. Військовий літак, крейсер і собаку-лабрадора ми оплатимо. Вкажіть ваш рахунок". Що йому скажуть?
          До цього потрібно просто дорости.
          Тому реакція автора топіка на комент щодо телефона трохи емоційна. Багато хто має мобілки, які майже не поступаються за ціною йому. І вартість дзвінка вже далеко не захмарна. Зате це універсальна річ, яка, утч, і координати відслідкує. Порівнювати їх не можна, але все ж потрібно робити поправку на реалії, як на мене. Та й у більшості місць є стільниковий зв'язок + потрібно голову підключати. А вирушати кудись дуже далеко і не мати повноцінного зв'язку - то також не дуже цікаво
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) Tasic 11:39:22 13/03/2008
           Якщо читає хтось зацікавлений: можна організувати прокат супутникових телефонів. Бо придбати його для себе навряд чи є сенс, а от винайняти - думаю, бажаючих було би достатньо. Жарт. А може і нє :)
           • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) ВуйкоМи 13:43:30 13/03/2008
            Ніяких емоцій. Я дав вичерпну інформацію про відносно дешевий аварійний супутниковий передавач координат, який працює там, де мобілка не працює. Про врятованих - можна почитати в Інтернеті. Врятовані - не наші люди. Не тільки тому, що це - нова штука. Просто наші люди таку дурницю не купують. Все"дно бюрократи прокляті не врятують!
            Наші люди просто лізуть в гори часто навіть без GPS за 600 грн. І не тільки в гори. Знаю особисто одного мільйонера (займається насінням), що сам поїхав позаминулою зимою на джипі у Сумську область. Наша "тропічна" солярка в мороз захолола. Тойота зачахла. Мобільний здох, бо забув зарядку в Києві. То він в легкому взутті (туфлі!!!) чалапав 15 км до якогось села. Мороз 30. Відморозив пальці дотла. Думаю, що прокат таких штук був би корисним.
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) bjoern 14:49:04 13/03/2008
             Наші люди просто лізуть в гори часто навіть без GPS за 600 грн.

             Раніше ж GPS і мобільних не було, і лазили... На мою думку карта + компас + голова, ще досить актуально.
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) Tasic 19:06:18 13/03/2008
             о! Прокат - цілком згоден. Спрацює - не спрацює, але якась додаткова можливість. Тільки щоб оператор був свій, бо ланцюжок телефонних переговорів реально довгий, і у навченого життям громадянина, який пам’ятає совок, він справедливо викликає скепсис. А з часом, достатньо одного випадку, журналісти би роздули, довіра би збільшилася. Думаю, тут ніхто не критикував прилад в технічному плані, мова йшла про місцевий бюрократизм при найкращих мотивах оператора
           • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) Ron 21:23:31 13/03/2008
            а доречі не такий уже і жарт. Непогана ідея. Супутникові телефони Турайя можуть працювати в роумінгу з застосуванням GSM-карток. Тобто вставляєш свою GSM-картку від МТС (принаймні раніше Турайя співпрацювала з UMC, тепер може і Киїстар теж), і якщо GSM-покриття немає - дзвониш через супутник. Задоволення - 3 грн./хв. Все ж дешевше, ніж укладати контракт на супутниковий зв’язок. Оскільки апарати Турайя не такі вже й дорогі, принаймні старі моделі, застава за прокат трубки теж не буде великою. Гарний бізнес :)
  • [ Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) mosaster 19:53:10 13/03/2008
   плакав! зауважте панове, що бюрократія є не лише в нас але і в США, тим паче що нам про неї нічого не кажуть (бо США - велика мрія багатьох українців). Нам не відомо в якому порядку буде звертатись посол США в Україні (чи його підлеглі) з приводу рятування громадянина України. Технічний засіб напевно неймовірно корисний в країнах з якими налагоджено стосунки, однак якщо у американського чергового нема телефону консульської служби України в США, то напевно телефонуватимуть в Росію, крім того українським чинним законодавством не передбачено втручання такого типу в внутрішні справи України. просто такого закону ще не написали, отже реакція МЗС України буде вироблятись на протязі кількох днів, що збільшить ризик загибелі потерпілого. Та і скажу від себе, що слухаючи повідомлення з США про те, що хтось заблукав черговий в МЗС не буде впевнений в тому що американці не пожартували
   • [ Re: Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) ВуйкоМи 21:08:51 13/03/2008
    Звідки ВАМ відомо про мрії українців??? А чи відомо ВАМ, що навіть в часи "холодної війни" (1982) була впроваджена в експлуатацію радянсько-американсько-франко- канадська космічна система рятування КОСПАС-SARSAT? Не треба пороти херню. Все вже готово і домовлено. Саме тому при серйозних природніх катаклізмах вже через лічені години в будь-яку точку Землі з України вилітає літак з гуманітарною та кадровою допомогою. По дипломатичних та інших каналах надійде термінова інформація про нещасний випадок і МЗС БУДЕ КІЛЬКА ДНІВ ГОТУВАТИ РЕАКЦІЮ??? Не розумію, на хєра таке морозити??? Ви хочете тут "блєснуть" своїм розумом чи що? Якщо так, то вам це не вдалось.
    • [ Re: Re: Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) ВуйкоМи 21:16:22 13/03/2008
     Ну і останнє, навмисне для "юриста" (так ви про себе написали у профілі).
     ------------------------------ ------------------------------ -----
     В Україні визнається пріоритет міжнародного права над на­ціональним, що випливає з Декларації про державний суверені­тет України, Конституції України, Закону України «Про міжна­родні договори України», закону про громадянство, цивільного та сімейного кодексів, підтверджується фактом її входження до Ради Європи. Відповідно до п. 2 ст. 17 Закону України «Про міжнародні договори України» при розбіжності правил міжна­родного договору України з правилами її внутрішньодержавно­го законодавства мають застосовуватися правила міжнародного договору.
     ------------------------------ ---------------------------

     ЮРИСТАМ це відомо. Вам - ні.
     • [ Re: Re: Re: Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) Ron 21:26:57 13/03/2008
      знаєте, норми Конституції etc - то одне, реальне життя - то інше.
      Може рятувати якихось ефіопів український літак і вилетить негайно, а от своїх... Сумніваюся. Тим паче якщо це все буде здійснюватися через такі бюрократичні ланцюжки...
    • [ Re: Re: Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) mosaster 12:48:44 15/03/2008
     То ВуйкоМи: процитую лише кучмівській лозунг передвиборчої кампанії 1998 року: "Будьте реалістами!".
  • [ Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) Ron 21:31:58 13/03/2008
   А ще мене цікавить, при страховій премії в 100 баксів на рік, який розмір страхової суми? Може там такі гроші, що ніхто не зачешеться?
   100 баксів, тим паче для Штатів - щось сильне несерьозно, щоби за вами зразу гелікоптер слали і роту національної гвардії ;)
   • [ Re: Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) kol 23:58:06 13/03/2008
    ВуйкоМи пише:
    У випадку громадянина України, що придбав цю штуку, вони подзвонять черговому консулу Посольства України у Вашінгтоні, черговому МНС в Києві та черговому Міністерства охорони здоров"я України. Сповістять про ситуацію та гарантуватимуть оплату послуг по рятуванню (з авіадоставкою) і допомогу своїх фахівців (якщо ви придбали підписку, що включає таку страховку)

    це Ви самі придумали? чи десь прочитали?

    можливо вони й позвонять, але яка буде послідовність дій зі сторони України уявляти не треба. яка авіадоставка може бути в ті ж серйозні природні катаклізми, про як ВИ говорите. Ви уявляєте евакуацію людини під час бурі з високогірного хребта при видимості в декілька метрів і швидкості вітру 30 м/с, а краще вже 50м/с, якщо вже такі розмови пішли. про що Ви говорите. чи американці будуть розганяти хмари??? бо вони ж гарантують авіадоставку!

    і не пишіть про якісь домовленості під час "холодної війни" і міжнародні відносини бо це вже навіть не смішно.
    • [ Re: Re: Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) mosaster 12:46:40 15/03/2008
     То ВуйкоМи: сперечатись з ВуйкоМи і я не буду. просто треба перевірити на практиці. В роботі щодня стикаюсь з державними органами і знаю процедуру прийняття ними рішень з різних питань, в тому числі маю контакти і з МЗС, отже строки вирішення навіть важливих питань державного характеру не становлять кількох годин чи днів, а набагато більше. Тому коли хтось з цим пристроєм опиниться на горі в складній ситуації, хоч це і жорстоко, буду чекати чия візьме ВуйкаМи чи моя.
     То кол: Про хмари дотепно :))) (я тучі развєду рукамі...)
     • [ Re: Re: Re: Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) Ron 13:51:12 15/03/2008
      >коли хтось з цим пристроєм опиниться на горі в складній ситуації... буду чекати...
      активна громадянська позиція, блін...
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) mosaster 14:36:04 15/03/2008
       поки я з києва доїду рятувати, то потерпілий жданики поїсть :))), але, якщо хтось потрапить в біду і я про це знатиму перший, то не суимнівайтесь, подзвоню в рятувальний загін, а буду поблизу - сам піду
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) mosaster 14:37:11 15/03/2008
       П.С. про громадянську позицію мова не йде, сперечаємось щодо швидкодії
    • [ Re: Re: Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) ВуйкоМи 03:59:19 17/03/2008
     Тьху ти... Я ж дав лінк. Почитай. Ну хто тобі сказав, що тебе будуть авіадоставляти з вершини??? Зішкребуть тебе з камінців, доставлять в місце, де можна забрати транспортом - ось і все. Чому вони пишуть проавіадоставку? Бо це страшенно дорого. Вони пишуть - гарантуємо, що ці кошти включають авіадоставку. Хлопаки, витріть носи, бо ваше недолуге кепкування настільке дурне, що мені за вас соромно, їй-Бо.
     А тепер про головне - різниця з супутниковим телефоном. Найголовніший плюс - цей маячок працюватиме безперервно в режимі СОС - тиждень, в режимі посилок ОК - 1900 спрацювань. Супутниковий такого не зможе. Крім того, маячок витримує по стандарту по 2 падіння з кожної з 6 сторін на бетонну підлогу з висоти 1,5 метра. Телефону таке не сниться. Отже, міцна, економічна штука. Якщо випадково натиснув СОС (треба тиснути на кнопку, що знаходиться в заглибленні, 3 секунди) - можна СОС вимкнути і відправити пару раз ОК. От і все. Просто, як двері.
  • [ Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) Astrik 03:17:01 16/03/2008
   Ось ще один лінк безпосередньо на виробника подібного девайсу, а можливо і на той самий. http://www.findmespot.com/ . тут трохи більше розпиано про всі особливості пристрою, правда текст англійською
  • [ Re: SOS і ОК у кишені. ] відповів(-ла) IrishHighlander 09:33:47 25/03/2008
   найпростіше, і зовсім безкоштовно - зареєструватись в рятувальників перед виходом на маршрут, і поцікавитись контактними номерами телефонів. Мобільний зв’язок зараз є майже всюди в Карпатах.
   А якщо йдеш кудись, де його нема - перед виходом передаєш комусь з родичів/друзів/знайомих контактні телефони рятувального загону, який відповідає за цей район. І коли не виходиш на зв’язок у запланований час - дзвонить не хтсоь з шататів послу в Україну, а люди, яким реально на тобі залежить найближчим до тебе рятувальникам.
 2. [ Знову питання про GPS ] додав(-ла) vipavl 13:24:22 09/03/2008 [ permalink теми ]
  Знаю шо весь форум повний різної інфо по GPS-ах. Але мені цікаво почути ваші коменти на рахунок пристроїв без підтримки мап. Як на мене, то вних є певні переваги. Найголовніша - ціни на них в штатах стали повністю доступними. Думаю придбати такий і використовувати його з картою.
  • [ Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) Tasic 13:41:03 09/03/2008
   Цілком нормальні девайси. Маю досвід тижневого ходіння з eTrex 100 - жодних зауважень. Попередньо набиваються точки на компі, заливаються у пристрій і роздруковується мапа з легендою. Азимута та відстані до nearest достатньо, аби визначити, де знаходишся. У парі з кпк - взагалі дуже зручно (за вийнятком певних моментів). Хоча гпс з підтримкою мап зручніший в умовах, коли думати ніколи
   • [ Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) vipavl 22:19:44 09/03/2008
    2 Tasic: Ясненько, лишається тільки купити і найти в неті якусь детальну інфу по користуванню ним:). А шо на рахунок "У парі з кпк - взагалі дуже зручно (за вийнятком певних моментів)"? Ти мав на увазі залити карту на кпкашку? Чесно кажучи, жаль юзати кпк в похідних умовах. Тепер про гпс з підтримкою мап. Яка з них користь, якщо карти, як я розумію, робляться самостійно в основному з генштабівок, які вже не раз доводили свою неточність в деяких місцях. Просвітіть, будь-ласка...
    • [ Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) Astrik 01:20:05 10/03/2008
     до vipavl: будь ласка приклади неточностей генштабівок?
     Тоді які мапи є точними?
    • [ Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) Tasic 07:13:27 10/03/2008
     до vipavl: а що тому кпк станеться? При бажанні можна придбати спеціалізованого чохла. Я обгортаю кпк харчовою плівкою, вона дає 100% захист від вологи. Ношу його на грудях в теплі у гаманці з прогумованої тканини. При цьому при зовнішніх температурах до -20 саморозряд такий же, як і у квартирі.
     А щодо генштабівок - то від досвіду :) Також хотів би дізнатися, де це рельєф не відповідає дійсності на генштабівках
    • [ Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) PhMan 08:14:54 10/03/2008
     2 Vipav:
     Інфомаці про використання GPS+паперова карта див. сюди http://www.navigation.com.ua/a rticles/Other/Navigation_with_ maps/nav_with_maps.html
     Для таких цілей підійде Garmin eTrex H. Новий чутливий приймач працює в купу раз :) краще свого попередника.
     Зараз багато з тих векторних карт які малювались зпершу з генштабівок вже уточнено реальними треками і космознімками.
  • [ Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) unmay 20:15:45 10/03/2008
   Вже понад 3 роки користуюся Garmin eTrex Summit без підтримки мап. Особливо не нарікаю і особливого бажання апгрейдитись до моделі з мапами теж не виникає. Коли вийде GPS моєї мрії (растрові мапи, bluetooth, захист від води та пилу, довгий час праці від батарейок AA, контрастний екран) тоді може і перейду на такий. Зараз мене влаштовує і цей (+ роздруковані мапи з сіткою).
   • [ Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) PhMan 23:02:23 10/03/2008
    to unmay
    І я так думав коли коли користувався GARMIN eTrex Legend. Але коли попав до рук пристрій з кольоровим і значно контраснішим дисплеєм ! Коли типи об"єктів на екрані почали відображатись такими кольорами як їх малюєш в MapEdit - я зразу передумав. А ще дров у вогонь підкинув випадок, коли легенда втратила сигнал від супутника в лісі :-( (вроді і скрони густої не було )
    • [ Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) unmay 09:02:04 11/03/2008
     Так, я розумію то все, але мені того таки недостатньо аби наважитися на апгрейд... Bluetooth, растр та довга праця від змінних батарей - лише це мене підштовхне...
   • [ Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) vipavl 08:34:10 11/03/2008
    2 unmay: о, тоді ше одне питання. Сітку на карту наносиш вручну, чи для того є якісь програмки? І взагалі як краще роздруковувати мапи?
    • [ Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) unmay 08:59:16 11/03/2008
     Нє! нє! то не руками робиться! ;) Є софт такий спеціяльний OziExplorer. Він то все автоматично робить, правда мапи відкалібровані мають бути. Генштабівські гуляють в неті калібровані, а на нових найчастіше сітка і так вже є... Друкувати теж ліпше з OziExplorer. Він досить розумно твою мапу на аркуші поділить, в потрібному масштабі.
    • [ Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) KJaR 16:16:06 11/03/2008
     To unmay: як ти собі уявляєш растрову мапу? От допустимо тобі треба влупити маштаб десь так метрів 50 в 1см шоб знайти якусь вулицю чи окремий будинок, а потім 50км в 1см шоб знайти Верхні Гагарівці на карті. Як ти то збираєшся проробити із растровою картою?
     Шо не кажіть, а вектор в цьому плані рулить!
     • [ Re: Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) avatorl 22:12:20 11/03/2008
      А що заважає використовувати растрові карти різних масштабів?
     • [ Re: Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) unmay 08:35:02 12/03/2008
      Уявляю собі досить легко... Як приклад нові GPS приймачі Magellan Triton крім всьго іншого працюють з топографічним растром TOPO! від National Geographic. Я розцінюю це як перші кроки у напрямку інтеграції нормальних топографічних мап та приймачів. Проблема в тому що покриття у National Geographic лише США... Отже будемо чекати як конкуренти випустять прилади, що будуть працювати і з іншими мапами... А по-друге нічого не заважає продовжувати користуватися вектором... Одне іншому не заважає...
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) PhMan 11:30:22 12/03/2008
       А як ви пропонуєте організувати в растрі пошук об"єктів, автопрокладку маршруту?
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) KJaR 14:22:07 12/03/2008
       Якщо растрову карту навіть трохи зменшити чи збільшити вона зразу втрачає свою читабельність. Імхо -- найбільша користь від неї це зручність і наочність на великому екрані чи власне на карті. А так то вектор краще -- можна відобразити потрібне і сховати непотрібні елементи, маштабувати як хочеш. Кароче -- вектор набагато гнучкіший. Шось мені здається шо в майбутньому дійде до того шо всі карти будуть векторними, але при необхідності на вигляд не будуть відрізнятися від растрових.
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) Tasic 16:56:10 12/03/2008
        користуюся OZI CE - насправді то зручно. Масштабування джпега не таке вже погане. Крім того, один раз тицьнувши по екранові пальцем, міняєш мапу з кілометрівки на 500-метрівку чи 250-ку і назад зі збереженням фокусу на досліджуваній точці.. Так що роздивитися деталі зовсім не важко. Правда, екран відносно великий. Але навіть на простій мобілкці можна точно відслідкувати місцезнаходження. А у першому наближенні його можна отримати з паперової мапи
     • [ Re: Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) rstm 16:44:43 12/03/2008
      Растрові карти є вже і привязати їх, принаймі до Озіка, не проблема. Причому, треба карту "десь так метрів 50 в 1см" чи таку "шоб знайти Верхні Гагарівці" - це залежить тільки від обєму памяті пристрою на який це заливатиметься. Так це будуть дві різних карти, але я собі тяжко уявляю векторну карту яка б містила інформацію всієї України чи навіть Карпатського регіону з деталізацією "десь так метрів 50 в 1см".
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) PhMan 23:37:54 12/03/2008
       А що то за растр такий 50 м в 1 см, це який масштаб? Получається 1:5000. Гм. Ще не зустрічав топографічних карт з таким масштабом :) Якщо бачили, то дайте і мені ссилочку, тоже подивлюсь.
       В GPS можна намасштабувати до 1см - 5 м ! :) І вектор прекрасно при цьому виглядає! Правда карт таких не має для такого масштабу. А приміром "Аероскан" чи "CartBlansh" випускають векторні карти України + обласні центри, де точність при масштабі 1 см - 100 (50) м досить хороша (правдв ще не у всіх містах!)
       Вертаючись до теми карпатського регіону, то раніше в цьому форумі писали про недоцільність використання топографічних генштабівок малих масштабів, оскільки вони доволі вже неточні, зміни які відбулися на місцевості давно в них не вносились.
       А векторну карту можна редагувати на основі раніше кимось (або собою) пройдених треків і підтримувати карту в більш-менш актуальному стані.
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) Roman 10:28:58 13/03/2008
        Ніхто не сумнівається, що майбутнє - за векторними мапами. Але це майбутнє, принаймні в Україні - ще не настало.
        А коли воно настане - то боюся вже мапа буде лише як іграшка. Бо супермудрі девайси самі казатимуть: "для досягнення найкращого результату (с) - ідіть (їдьте, летіть, пливіть) туди то".
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) bjoern 11:38:47 13/03/2008
        1:5000 - це вже топографічний план. З 1:10000 стартують топографічні карти.
        "Вертаючись до теми карпатського регіону, то раніше в цьому форумі писали про недоцільність використання топографічних генштабівок малих масштабів, оскільки вони доволі вже неточні, зміни які відбулися на місцевості давно в них не вносились." Стосовно рельєфу - не думаю що за останніх 50 років він сильно змінився. Це більше стосується інфраструктури.
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) rstm 08:56:13 14/03/2008
        в 1см 50м, або в 1см 100м - це масштаб карт для спортивного орієнтування. Наприклад київський гідропарк http://travel.org.ua/rus/map/m ap.php?id=3 .
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) rstm 09:12:10 14/03/2008
        а це сторінка дядька котрий малює карти для спортивного орієнтування http://o-maps.com
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Знову питання про GPS ] відповів(-ла) PhMan 10:05:48 14/03/2008
         А, сам колись з такими по лісах бігав. Але це, як було вищесказано - топоплан. Та й скільки таких є, кілька місць, та й все. Вся Україна якщо і є намальвана, то однозначно ці мапи засекречені. І ніхто тобі не дасть ними користуватись.
 3. [ Alpinus Rock, може хтось юзав??? ] додав(-ла) duda 14:27:39 07/03/2008 [ permalink теми ]
  От вирішив стати троха буржуєм і купити треки. Наразі зупинився на Alpinus Rock http://www.euromark.com.ua/alp inus/index.php?module=catalog& catid=18&type=item ціною десь у 860 грн. Звабила невисока ціна і 2 роки гарантії (правда не уточнив на шо конкретно). В даному топі хотів би побачити відгуки людей які носили цю або інші сучасні моделі альпінусів, як веде себе підошва, мембрана, шкіра, наскільки вони підійдуть для зимових Карпат, а також поради на інші моделі ціною до 1100 грн. І хотів би поросити не товкти в ступі воду і не писати шо альпінус то майже кампус, а кампус то Г, шо краще купити хендівські вібрами....
 4. [ etrex Venture HC ] додав(-ла) maxmur 00:35:08 04/03/2008 [ permalink теми ]
  Шановна громадо, допоможіть порадою. В мене виникло бажання придбати GPS-навігатор і свій вибір я зупинив на моделі etrex Venture HC, проте перед купівлею хотів з’ясувати кілька пунктів:
  1. Навігатор має лише 24 Мб вбудованої пам’яті і крім того містить базову карту світу. Чи ця вбудована базова карта світу займає певний простір з тих 24 Мб? Якщо так, тоді скільки вільного простору лишається для використання для завантаження власних мап? Чи вистачає 24 Мб для завантаження мап карпатського регіону?(ті мапи що я зустрічав були не більші за 10 Мб)
  2. Сайт виробника повідомляє, що прилад не підтримує додавання POI (points of interest), проте новіші прошивки (2.50 та 2.70) ніби дозволяють цю можливість. Чи хтось випробовував ці нові прошивки і чи дійсно вони вирішують цю проблему?
  3. В технічних характеристиках приладу зазначено, що він працює 14 годин. Чи відповідає це реальності, або ж на скільки ходових днів вистачає комплекту акумуляторів?
  4. Можливо хтось мав прикрий досвід користування цим приладом, або вважає що він не вартий уваги?
  Буду вдячний за допомогу.
  Дякую.
  • [ Re: etrex Venture HC ] відповів(-ла) Tasic 13:36:53 04/03/2008
   беріть vista hcx і забудьте про проблеми з мапами
   • [ Re: Re: etrex Venture HC ] відповів(-ла) zhyvoy 16:33:08 04/03/2008
    Тасік правий треба брати, щось потужніше, з часом переконаєшся що Вентури стане замало. Мав Легенду Ц(майже та сама Вентура), 24 метра вистачало, але під завязку. Без компаса було складно. Аккуми швидше сідають ніж батарейки(Дюрасел, Енерджайзер). У лісі всерівно буде губитись, навіть 60 CSx іноді тормозе. А саме більше у Етрексах бісить ризиночка по корпусі, яка з часом може відклеїтись. Потім її постійно клеїш, і кнопки від цего стають дубові. В використанні 60-й на цілу голову кращий - перевірив сам!
    • [ Re: Re: Re: etrex Venture HC ] відповів(-ла) maxmur 11:27:34 08/03/2008
     Дуже вдячний за поради! Ви мене таки відмовили від купівлі Venture HCX. Порівнявши в котрий раз характеристики зазначених навігаторів, було вирішено, що 24 Мб пам’яті та 14 годин автономної роботи це замало для мене. Що стосується 60 CSx, то перевага його приймача (SiRFSTAR III) очевидна, проте його ціна для мене є дуже високою і я не в змозі собі його дозволити. Наразі зупинився на Vista HCX, думаю його купувати, але доведеться трошки ще дозбирати грошей, бо ціна його кусюча.
     Дякую.
     P.S. А поки нема жаданої іграшки, буду підшуковувати для неї мапи, треки і цікаві точки. Шкода що нема відкритої “бази даних” де можливо було б почерпнути потрібні мапи, треки, точки, або ж залити туди свої.
     • [ Re: Re: Re: Re: etrex Venture HC ] відповів(-ла) zhyvoy 18:39:56 08/03/2008
      Молодець! Краще зачекати і зібрати на Вісту. Мапи та все інше при бажанні мож знайти, дечим можу поділитись
     • [ Re: Re: Re: Re: etrex Venture HC ] відповів(-ла) KJaR 00:15:33 09/03/2008
      Не розраховуй шо жопс протягне більше 12-14 годин, особливо коли холодно і особливо коли ти трек пишеш. Бери запасні ОБОВЯЗКОВО. Я ото, якось порахував кіко батарейок з собою беру в гори -- вийшло 17 штук...=) і раз було таке шо не вистарчило. =)
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: etrex Venture HC ] відповів(-ла) zhyvoy 08:28:30 09/03/2008
       Підсвітку пробував виключати;)
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: etrex Venture HC ] відповів(-ла) Tasic 08:59:19 09/03/2008
       при температурі -10 -20С 4 акумулів АА 2100 зазвичай вистачає на 4 дні походу. гпс лежить у плєцаку, у клапані і чудово там працює. Комплекта реально вистачає десь на 20 годин для етрексів, віст. Уночі акумулі відігріваєш на грудях і зраня вони знову працюють. А наступного дня міняєш і все ок
 5. [ ремонт та пошив туристичного спорядження ] додав(-ла) susak 18:33:54 27/02/2008 [ permalink теми ]
  інд пошив туристичного одягу та спорядження з сучасних спец тканин (Tafeta/Taslan membrana, polartec, powerstretch-термотканина). Ремонт наметів та рюкзаків. Пошив одягу для катання на лижах та сноуборді. Пошив дитячого одягу за дорослими технологіями. Пошиття пуховок.
 6. [ Мапа, що переживе дощ ] додав(-ла) ВуйкоМи 19:06:25 26/02/2008 [ permalink теми ]
  Як я роблю мапи, що дуже зручні у поході:
  друкую на папері для перенесення на тканину. Переношу на тканину (стару білу футболку або старе біле простирадло) праскою (якщо є можливість - скористайтесь прасувальним пресом). Намагаючись не розтягувати, знімаю плівку. Вуаля - мапа готова. Вона аніскільки не боїться води - її можна прати, стійка до багаторазових згинань, "живе" кілька років.
  • [ Re: Мапа, що переживе дощ ] відповів(-ла) unmay 01:33:29 28/02/2008
   а ще можна одягнути на спину товариша :))))
  • [ Re: Мапа, що переживе дощ ] відповів(-ла) vipavl 08:55:17 28/02/2008
   а де можна дістати той папір для нанесення натканину
  • [ Re: Мапа, що переживе дощ ] відповів(-ла) Lubkо 12:09:45 28/02/2008
   ще один +: можна плааавно регулювати масштаб :)
   а шоб відстані міряти, то лінійку теж треба ґумову?
  • [ Re: Мапа, що переживе дощ ] відповів(-ла) avatorl 12:35:21 28/02/2008
   як мапа - фігня повна (вага, вже згаданий масштаб, якість відтворення дрібних деталей), а от ідея малюнку для футболки туриста - набагато краще :)
   • [ Re: Re: Мапа, що переживе дощ ] відповів(-ла) ВуйкоМи 13:36:58 28/02/2008
    Відповідаю!
    Вага, звичайно, невелика. Лишніх кілька грамів нічого не важать. Щодо масштабу - друкую в OyiExplorer. Там є можливість по краях мапи зробити мітки. Щодо того, що мапа розтягується: це знову ж таки не має особливого значення, крім того, розтягується вона на так вже й катастрофічно. У вас же на мапі сітка. Навіщо вам лінійка???
    Папір - той самий, що використовується для друку на БІЛИХ футболках. Тканина потрібна тільки біла!
    Але переваги - безсумнівні: не боїться ЗОВСІМ ніякого вітру, дощу або бруду. Дуже довговічна - футболку з малюнком можна прати в пральній машині раз 15-20. Що вже казати про мапу, яку ви не носите на тілі. Отож: геть критикунів! :))) Рекомендую всім.
    Найкраще використовувати з найпростішим GPSом, який перетворюється зразу в потужний інструмент.
    Бо глянув на координати в GPSові (UTM) - і зразу бачиш на мапі, де ти є. Або ж глянув на мапу, визначив по сітці координати потрібного місця, загнав їх у GPS - і гайда туди. Справа 5 хвилин. Спробуйте і вам сподобається. Кому важко носити 10 грам лишніх (ги-ги-ги, 100 грам же ж носити не важко :))), вибирайте найтоншу тканину тільки з натурального волокна.
   • [ Re: Re: Мапа, що переживе дощ ] відповів(-ла) ВуйкоМи 13:38:19 28/02/2008
    Добрий папір- добрий принтер - будуть нормальні дрібні деталі. Спробуй і переконайся.
 7. [ Наплічник Терра Інкогніта Моунтайн 80 ] додав(-ла) druh_opryshok 10:42:42 20/02/2008 [ permalink теми ]
  Бачив вийшла нова модель Моунтайн 80. Може хтось вже взяв на озброєння? Поділіться інфою!
  • [ Re: Наплічник Терра Інкогніта Моунтайн 80 ] відповів(-ла) favio 10:22:00 21/02/2008
   Я вже придбав соббі такого десь 2 тижня тому, ще селйозного його не юзав, хіба дома проводив випробовування на міцність швів,кг- важкенький був, ніяких тобі змін.На вигляд наплечник обнадійливий. Брав його з рознахунку ціна та й про якість не забував.Шкода що тут не передбачено накидку від дощу. Згодом подивимось як покаже себе у подорожах.
   Попередній наплечник у мене був напевне десь у підвалі пошитий, 4 роки товк його, порівняно зним цей просто СУПЕР. Спорити не буду є і кращі наплечники але й ціна уних у 2-3 рази більша, я вірю у вираз " Якісне не буває дешеве" але ... це вже не потемі. Поки задоволений придбанням
 8. [ Прокат ] додав(-ла) zharko2008 11:11:46 16/02/2008 [ permalink теми ]
  Підкажіть пункти прокату спорядження (куртки, черевики і т.д.)у Києві. Буду вдячна.
 9. [ Кішки 8-Point Trekking Lucky ] додав(-ла) джек 11:19:55 11/02/2008 [ permalink теми ]
  Думаю, що нарешті дозрів до придбання такого необхідного спорядження як кішки. Знайшов у мережі більш-менш бюджетний варіант http://www.alantur.ua/catalog_ view_825.html . Можливо хтось користувався такими? Пише. що вони підходять до любого типу взуття.Чи це так?
  • [ Re: Кішки 8-Point Trekking Lucky ] відповів(-ла) Tasic 11:23:15 11/02/2008
   шкода, що немає передніх зубів - часом корисні, навіть у нас
  • [ Re: Кішки 8-Point Trekking Lucky ] відповів(-ла) smarn 15:53:00 11/02/2008
   Дуже не раджу без передніх зубів брати кішки, ці кішки придумані для пенсіонерів які в швейцарських альпах гуляють по льодовику... бери грівеля такі самі але ще єдбва зуби спереду.
  • [ Re: Кішки 8-Point Trekking Lucky ] відповів(-ла) Lubkо 18:12:29 11/02/2008
   в команчеро були кішки з передніми зубами, приблизно такої самої цінової категорії. називалися якось приблизно CONG (точно не пам’ятаю) - успішно випробувані мною (і не тільки) вже в кількох походах - нормально, не скаржуся.
 10. [ Годинник ] додав(-ла) reptar 12:20:00 10/02/2008 [ permalink теми ]
  Скажіть чи хтось юзав такий годинник http://www.gorgany.com/product _info.php/products_id/2982/lan guage/ru Чи дійсно ті прибамбаси які туди втиснули ефективні, і взагалі чи надійна річ та хфірма Topcom!
  • [ Re: Годинник ] відповів(-ла) Roman 10:12:03 11/02/2008
   Глянь тут
   http://www.veslo.ru/2006/snara ga/watch/watch.html
   Там правда про Casio, котрі у 2-3 рази дорожчі, але не думаю шо різниця аж така принципова. Хоча... Не знаю
  • [ Re: Годинник ] відповів(-ла) Lubkо 13:29:35 11/02/2008
   ой :( ...дуже не хотів би робити антирекламу, але про Тоpcom думаю не дуже добре (це з власного досвіду, а не з чуток)

   Якраз у ціні й справа - недаремно ціна викликає підозру - неможе бути такий фкунціональний і технічно складний дівайз таким дешевим...

   Щоб не бути голослівним, ось: http://forum.beskyd.lviv.ua/vi ewtopic.php?t=284

Писати в форумах можуть тільки зареєстровані користувачі.

Якщо Ви зареєстровані на сайті - введіть свій логін і пароль у формі аутентифікації нагорі сторінки (якщо Ви логуєтеся з чужого комп"ютера - приберіть галочку "пам'ятати мене" і тоді, навіть якщо забудете прикінці роботи натиснути кнопку "Вийти", Ваша автентифікація на цьому комп'ютері знищиться як тільки Ви закриєте вікна броузера з відкритими сторінками karpaty.com.ua).

Якщо не зареєстровані - зареєструйтеся.


список форумів :::
перейти в


 


Вхід

На превеликий жаль, система Вас не упізнала :-(

   логін
   пароль

пам'ятати мене

Пошук

Вебкамера
Верховина


 
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::