стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Спорядження"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


список форумів ::: додати тему :::
перейти в


  1. [ Вибір спорядження ] додав(-ла) rsumalo 16:42:05 13/01/2009 [ permalink теми ]
    Не один рік мандруючи горами вирішив для себе одне - правильне спорядження - 50% успіху, комфорту і задоволення. Я особисто користуюся виключно військовим спорядженням країн НАТО: камуфляж ріп-стоп(основний) і англійський ДПМ (на заміну, особливо коли потрібно переодягнутися ввечері чи після дощу), куртка-вітровка - аншлійська ріп-стоп ДПМ, взуття - американські "джангл". Обов"язково беру розгрузку з ремнем на якій розміщую 2 фляги з водою, всякі дрібні речі - зручно і під рукою. Рюкзак - американський ALICE 55л., зручне кріплення плюс фіксація лямок на розгрузці, тобто він не "їздить" на спині і по плечах. Карімат військовий німецький складний впихається в спинку рюкзака - штатна кишеня. Спальник - залежно від пори року - тяжкий бл. 1.5кг ізраїльський або легкий 1кг німецький. Дощовик-пончо американське. Палатка 2+1 місна "Фьорд Хансен" 2.7 кг. В загальному з їжею, водою і всіма речами вага складає до 20 кг. Перевірено і оптимізовано різними походами. Кого що цікавить пишіть rsumalo@gmail.com. icq 392286210.
    • [ Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) white 22:23:08 13/01/2009
      а каска у Вас яка? і для чого носити два намети?....
    • [ Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) Mario 11:15:43 14/01/2009
      Шо таке ДПМ і які темпетатурні режими спальників?
      • [ Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) rsumalo 11:40:33 14/01/2009
        ДПМ - Disruptive/Displacement Pattern Material (DPM), тип тканини, яка використовується в англійських камуфляжах. Куртка з цього матеріалу виділяється хорошою водо- і вітронепроникністю, дуже добре носиться, не протирається, погано рветься, швидко висихає. Легка - близько 0.6-0.7кг, займає мінімум місця в скрученому стані, достатньо великих кишень. Спальники: ізраільський - комфортно спати при температурі до -5, тип ковдра з капюшоном, німецький - до нуля, тип кокон з капюшоном, компактний. Наповнювачі синтепон. Можна недорого купити - 150-250 грн. Ціна і якість досить хороші.
        • [ Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) Шаміль 19:48:23 14/01/2009
          не розумію для чого така самореклама??? на рахунок спальника купив рік назад Sportland 1,55 кг екстрім на -11 градусів за 200 грн і що? навіщо кричати на весь світ як можна хитро викрутитись? все одно зимою беру пуховий спальник (сам шив) вагою 2 кг і каремат з надувною серединою :)
          • [ Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) duda 02:30:08 15/01/2009
            а спортланд тестований по EN?? Нарахунок пуху - невже він витримує нашу вологість??, як поводить себе пуховий спальник на 3-й день походу??
          • [ Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) rsumalo 09:19:09 15/01/2009
            Шаміль. Самореклами жодної немає - просто відповідь на поставлене питання. І про "хитре викручування" ніхто мови не веде. І побільше коректності у висловах!
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) vasyl 09:50:26 15/01/2009
              rsumalo: "просто відповідь на поставлене питання"

              тема 915 на самому початку не містить жодного запитання. Тому це дійсно виглядає на саморекламу. Хоч і дешеву через вартість спорядження.
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) rsumalo 10:15:49 15/01/2009
                vasyl. Якщо уважно читати, то це була відповідь на питання Mario. А про вартість спорядження не потрібно судити з такою самовпевненістю. Взагалі-то на форумі діляться досвідом і враженнями, а не стараються когось образити.
                • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) vasyl 12:55:18 15/01/2009
                  915 [ Вибір спорядження ] додав(-ла) rsumalo 16:42:05 13/01/2009 - будьте уважні!!! Запитання Mario було вже пізніше.

                  Щодо вартості, то я мав на увазі саме порівняльну ціну по відношенню то спеціального туристичного. І зовсім не мав на меті когось образити. Тільки констатував факт. Скоріше Ви самовпевнені в ідеальності спорядження, з яким ходите.
                  Звичайно це можна розцінити як пропозицію для інших, якщо було б задано запитання - хто в чому ходить в гори, якого не було помічено не тільки мною.
        • [ Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) Qbl 11:46:00 19/01/2009
          Де Ізраїль, а де Україна? Які це широти і висоти? Сумніваюся що в ізраїльському спальнику можна комфортно переночувати на Чорногірському хребті взимку. Не кажучи вже про Альпи чи Кавказ.
    • [ Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) duda 12:29:12 14/01/2009
      Взуття типу "джангл" - які його характеристики??, де в неті можна на них глянути??
      А спальники у вас ще легкі))), щоправда холодні, синтепон ненайкращий наповнювач. Суб"єктивно про ФН - низька якість швів(все якось коряво і стирчать нитки), замки взагалі не витримують ніякої критики, дуууже ніжний матеріал тропіку...(писав на основі детального знайомства з ФН Амундсен).
      Єдине, що дійсно зацікавило - карімат, як він веде себе на снігу, з якого матеріалу зроблений, його товщина, габарити в розкладеному і складеному стані, його ціна та навсяк випалок можливість купівлі у Львові. Бажано б ще кілька фоток:)
      • [ Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) rsumalo 12:59:20 14/01/2009
        Взуття "джангл" - тип американських військових берців для тропіків і т.д. Використовую їх з травня по жовтень. Видів і характеристик є дуже багато. Добре тримаються на мокрому і слизькому, хоча в мокру погоду швидко промокають, але так само і швидко висихають. Обовязково до них треба брати капронові дихаючі вистілки, тоді нога навіть в мокрому взутті не мучиться і швидко висихає, оскільки волога опускається вниз взуття і під час хотьби випаровується через бокові отвори у взутті. Каремат тонкий - 5-6мм, складений приблизно 45 на 30 см і товщиною тоді в 3 см. Подивитися можна і купити у Львові на сайті www.sturm.com.ua. Також вибір взуття є на вул. Джерельній і на ринку "Провесінь" біля ЦУМу. За декілька років на спальники жодних нарікань - не мерз. Наметом задоволений, на якість нарікань немає оскільки це напівпрофесійна модель з усіма характеристиками і відповідно ціною.
        • [ Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) Kys 18:36:50 14/01/2009
          Сам користуюсь Джанглами...купив їх також в магазині Штурм в Фвано-франківську. Моя думка - тут всьо залежить від потреб, бо в цих ботах є як недоліки так і переваги. До недоліків я б відніс вагу і відносну незручність (мені знадобилось зо 5 походів і місяць хотьби по місту що б вони пеерстали мене натирати). Переваги - не дорого, дійсно дуже швидко сохнуть. Але як на мене зара вже купа альтернатив які і легші і зручніші...
        • [ Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) duda 02:23:54 15/01/2009
          "хоча в мокру погоду швидко промокають" - мокре взуття суттєвий крок до суттєвих водянок.
          • [ Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) rsumalo 09:10:16 15/01/2009
            погоджуюсь, але як писав вище, використовую спеціальні капронові дихаючі вистілки, які запобігають цьому.
          • [ Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) Tolstopuz 17:11:42 17/01/2009
            Із власного досвіду. 20 днів по воді і болоті у мокрому взутті, причому останні дні постійно по коліно у воді. Ніякої сушки взутя. Водянок ні у кого із п’яти учасників походу не було.
            Берци вважаю дещо недоцільникми для походів через вагу та жорсткість. Сам ходжу в кросівках, влітку в Карпатах чудово почуваюсь у звичайних кедах, однієї пари вистачає щоб по кордону пройти від Дземброні до Синевіра(перевірено неодноразово). Якщо сніг то звісно важкі альпініські черевики.

            Варіант другий. Знайомий 18 років ходить по горах, причому перелік гірських районів значний, не у зимовий час лише у чоботах по коліно. Не рвуться, тримають чудово. Довелось декілька днів ходити в бродах, через потребу в один із днів у швидкому русі підірвав ахілове, тому повернувся до кросівок. Загалом варіант мені теж сподобався.
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) duda 01:23:35 18/01/2009
              а. розмова йде не про кросівки і кеди.
              б. квітень-травень, на хребтах сніг, внизу багно -альпботи в такий час не рулять, є зоров"я - ходіть в кросівках.
              в. у один з прекрасних днів при швидкому спуску ще й ногу вивихнете, классссно бути обузою для групи, особливо якщо якісь перегони, день так четвертий, зате у кросівках.
              г. воєнне взуття з жосткою підошвою?? важке?? мабуть попутали з робочими берцаками з товстої шкіри та з поуліретановою підошвою. (я не прихильник мілітарі, але буржуй про своїх хлопак дбає).
              д. Опишіть, якщо не складно, коротко, де ви ті 20 днів провели, просто цікаво.
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) Tolstopuz 10:58:11 18/01/2009
                Обговорювались берци з точки зору взуття для походів у горах. Я сказав свою думку, щоб не бути голословним запропонував свій варант рішення. Здається форуми створюються саме для цього. За 9 років при різних походах із різною швидкістю пересування ні у кого жодного вивиху, частіше на спусках коліна "вилітали".
                Про 20 днів - ось звіт http://www.tkg.org.ua/node/113 56 Район сам по собі підболочений у долинах або болото або каміння із водою.
                • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) Qbl 11:35:45 19/01/2009
                  Я теж використовую берци. Але тільки в Карпатах колі нема сільних морозів. На зиму - лише хороші альпійські черевики.

                  P.S. Один мій знайомий брав семитисячники в валянках - і це було цілком нормально. Але це було 30 років тому. Зараз такого ніхто робити не буде.
    • [ Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) джек 14:47:38 14/01/2009
      <Палатка 2+1 місна "Фьорд Хансен" 2.7 кг.

      Модель?
      • [ Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) zhyvoy 16:10:02 14/01/2009
        rsumalo: а мені в туристичному споряджені значно комфортніше по горам ходити, воно для того і створюється, щоб люди спокійно відпочивали і не зважали що щось промокло! Спробуй, з часом преконаєшся
        • [ Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) Lubкo 19:06:22 14/01/2009
          угу, я теж таке хотів написати. але тут вже вибір смаку, чоловік - мілітарист (не в негативному розумінні, а, так би мовити, просто стиль такий), то його вибір ;)
          Зрештою, може так і бюджетніше виходить. Може на вояках так гроші не заробляють як на простих смертних туристах. Хтозна, може ті військові речі також доволі технологічні, щоб з успіхом використовувати їх в туризмі.
          Але перш за все, як на мене - то питання смаку ;)
        • [ Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) duda 02:19:03 15/01/2009
          плюсадин. складний карімат єдине на що варто звернути увагу в якості додатку до іжевського.
        • [ Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) rsumalo 09:26:23 15/01/2009
          zhyvoy. "На вкус и цвет товарищей нет". Кому що подобається. Своє спорядження перевірив роками і ним цілком задоволений.
          • [ Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) zhyvoy 09:38:56 15/01/2009
            Так я згодний про "вкус". Але колись ходив в подібних берцах, постійно мокрий і злий;) Потім купив ЛяСпортіву, потім Асоло Граніт і тепер хожу та насолоджуюсь і так вириваєшся в гори на пару днів, хотілось щоб було без "косяків". Так це не зовсім дешевий вихід(особливо зараз) але якщо до вибору одягу можна трохи зекономити та зхалявити, то з взуттям це не проходе!
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) duda 08:35:00 16/01/2009
              ги ги, ностальгія, я теж починав з берців та военного бомбера))
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) IrishHighlander 11:56:59 16/01/2009
              +1. Після бундесверівських берців La Sportiva Tibet Anfibio влітку і Asolo Granite взимку - небо і земля.
              Бєрци правда досі живі, але я все таки за те, щоб краще зношувались черевики, а не ноги :))
          • [ Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) mandrivnik 09:19:38 16/01/2009
            Питання, для чого тоді гірська туристична споряга, давай всі перейдемо на службу в НАТО. Чомусь військові не використовують туристичного спорядження, а для чого туристові військове. З цим камуфляжем можна попасти, на випадок біди, а вона приходить з нізвідки і з любим може трапитися, ні один рятувальник тебе не знайде, коротше дригнеш ногами на самоті з НАТО. Світові бренди працюють над туристичною спорягою а ми з автоматом в касках і бронежилетах будемо штурмувати Говерлу... Я теж люблю зброю і маю декілька одиниць, як мисливець, але не нав’язую комусь одівати камуфляж в гори. І чи потрібний такий запас міцності в туризмі, як в бою.
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) rsumalo 09:47:26 16/01/2009
              Нікому я не навязую своєї думки і нікого ні в чому не переконую ( невдячна справа - переконався). Просто вважаю, що сучасне оригінальне військове спорядження є високотехнологічним і за певними параметрами переважає туристичне ( в т.ч. по міцності, терміну використання і т.д. ). Взяти до прикладу матеріал ріп-стоп, який широко використовується в туристичному спорядженні, хоча первинно це розробка військових. А для запобігання різним "випадкам" потрібно просто розумно і детально розробляти маршрут. А в екстремальних ситуаціях використання GPS, автономних передавачів (чи компактної рації), сигнальних засобів і т.д. дозволить вас знайти набагато легше.
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) IrishHighlander 11:54:35 16/01/2009
                "А для запобігання різним "випадкам" потрібно просто розумно і детально розробляти маршрут." Ню-ню :)) Мені от тільки що розповіли про одну мою "колегу по нещастю". Невдало зашпорталася на кухні, перелом гомілки - апарат Ілізарова на нозі :) Те ж саме отримати десь в Ґорґанах на слизьких цекотах - раз плюнути. Особливо у військових черевиках розроблених не для кам’янистих гір, а для мяких грунтів тропічних джунглів. І якщо з кухні можна доповзти до телефону і викликати швидку, то в Ґорґанах, з їх покриттям мобільним звязком виклик рятувальників - річ досить таки проблематична. А якщо тебе ще й шукати важко буде - можна повзти в сторону найближчого окопчика з першої світової і самозавалюватись камінням :))

                "оригінальне військове спорядження є високотехнологічним і за певними параметрами переважає туристичне ( в т.ч. по міцності, терміну використання і т.д." - спірне питання. Армійське спорядження все таки стараються робити економлячи гроші, і розраховано воно як правило на певний термін використання, не дуже великий. І ніхто не заморочується максимальною зручністю. Тобто є деякі винятки, але вартість у них не менша, якщо не більша ніж в туристичних аналогів. А при співмірній ціні я би все таки купував спеціалізовані речі.

                Я взагалі все більше стаю прихильником глибокої спеціалізації. Тобто для туризму/альпінізму - один комплект, для сноубордингу - другий, для страйкболу, чи інших військових ігор - третій. Деякі предмети можуть бути універсальні, але це скорше винятки ніж загальне правило.

                Так, воно дорого виходить, але вже як бавитись , то бавитись :))
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) duda 01:47:18 18/01/2009
                Підозрюю що ріпстоп розробка не військових,а для військових, причому вояки не задавали технічне рішення, а просто дали державні бабки і поставили задачу щоб було міцне і не рвалось, а вже якийсь ДюПонт ламав собі голову як ото зробити. ЖПС також не для туристів робили... Емммм, нарахунок технологій - зайдіть на будь-який інет-магазин і тикніть там на кнопочці ТЕХНОЛОГИИ або шось в тому роді і ви одразу переконаєтесь що туристична галузь переважає військову в плані високотехнологічності спорядження і програє лише одним параметром - ціною (і то не завжди).
        • [ Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) victour 10:25:47 15/01/2009
          Підтримую, напевно багато хто починає з того, що є, западає на мілітарі і еволюціонує до зручного туристичного спорядження.
          Берци, камуфляжі звичайно зручніше за ґумаки і куфайку, але, по-моєму, це вчорашній день, солдатський "комфорт".
          • [ Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) salatruk 09:55:41 16/01/2009
            Три слова на захист мілітарного одягу, ходили колись на Красну, ну і на водосховищі трошка матрацили, о, так і трошки понапивалися, випадково сів в ватру пятою точкою, на ній були штани "Сахара", ні дупу не попік, ні штани не спалив, ані знаку нема на штанах... Але то так, в бєрцах пробував ходити, але попробквав взуття з гортексом, яке на порядок легше та зручніше :)))) Все інше вважаю також краще буде спеціалізоване туристичне :)
          • [ Re: Re: Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) IrishHighlander 11:59:56 16/01/2009
            економ-варіант :)
      • [ Re: Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) rsumalo 11:10:24 15/01/2009
        Fjord Nansen Thor III
    • [ Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) akorud 01:35:19 18/01/2009
      Пост ні про що. До того трохи змахує на самопереконання - підтвердіть що я зробив правильний вибір бо я не впевнений і спати не можу. Як на мене - не правильний. Військове - для військових, туристичне - для туристів. Тема утеплення не розкрита (поляри всякі), тема термобілизни не розкрита (а як тиждень в одній парі трусів припре ходити). На каріматі німецькому пробував спати 2 тижні? При серйозному навантаженні, щоб регенеруватися вночі, а не мучитися. Я пробував - в результаті купив Therm-a-rest. А альпіністське спорядення куда? (а ліміт в літаку як правило ті самі 20кг). Військові за надвагу не доплачують, їм добре. Відкрию ще таємницю - система Camelback (вода в рюкзаку з трубкою в рот) куди як зручніша на марші ніж фляги на поясі. Пончо-дощовик потрібний на варті. На марші куди як практичніша куртка Precip (10x10см спакована, 300г) - якщо лиє. Якщо не дуже лиє вистарчить Softshell з якого можна не вилазити цілодобово при температурах +25-0.
      І взагалі військові у "вільне плавання" відпускають те, що їм уже не дуже потрібне. От якби ти про екзоскелети написав, наприклад, то було б цікавіше :)
    • [ Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) romabo 16:08:36 18/01/2009
      чи використовуєте Ви у різних походах портянки, якщо так то з якого матеріалу? Кажуть зручно, а як думаєте Ви?
    • [ Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) Шльома 11:16:44 06/02/2009
      Страйкболіст?
    • [ Re: Вибір спорядження ] відповів(-ла) pavuk 00:34:33 25/11/2009
      Цікаво читати коменти :) Колись теж ходив в мілітарі ще як в Пласті був, тоді така тема була))) Зараз перейшов виключно на пластмасу: термаки, полари, гортекси. Військове взуття до самої ... Краще юзати легкі треки, на зиму теж варіантів багато є з туристичних. Єдине що ще інколи використовую то комуфляжні штани, в них дуже зручно руки витирати і ножа, гарно комуфлюють бруд))). Як на мене то військове тільки на початках нормально поки вїжджаєш в суть. Ну і міліція на тебе якось дивно поглядає коли ти як "командос" виглядаєш)))
  2. [ Окуляри чи маска?? ] додав(-ла) duda 17:49:33 12/01/2009 [ permalink теми ]
    Вирішив купити окуляри для походів. Пробував рити на лижних форумах але шось ніц толкового мені у око не втрапило. Окуляри планую впершу чергу для зимових походів (лижі то діло десяте так як не вмію на них їдити;), але зашпортався на виборі тих самих окулярів. Впершу чергу цікавить їх форма - класичні чи маска??? Маю командорівську балаклаву (виріз лише під очі), десь читав шо в поєднанні з таким типом балаклав маски швидко запотівають (і ніякі антифоги не допомагають), то правда?? Виходячи з наявної балаклави можливо достатньо буде класичних окулярів?? Ну і ціна звісно, у магазинах видів від 150(звичайні) та 200(маски) і до ... значних сум. Орієнтуюсь на 300-350 грн, шо порадите з виробників з поправкою на купівлю у Львові??
    • [ Re: Окуляри чи маска?? ] відповів(-ла) vassia 18:54:59 12/01/2009
      маска потрібна під час сильного ( морозного) вітру і/або снігопаду. В такому випадку вона навряд чи запотіє. Окуляри добре рятуватимуть від сонця... Маска з шапкою і балаклавою мінімізують ймовірність обмороження ділянок обличчя.......
      • [ Re: Re: Окуляри чи маска?? ] відповів(-ла) duda 20:24:23 12/01/2009
        "маска потрібна під час сильного ( морозного) вітру і/або снігопаду", але в тиху сонячну погоду необхідний захист від ультрафіолету. Брати і маску і окуляри якось влом, та й дорого зрештою.
      • [ Re: Re: Окуляри чи маска?? ] відповів(-ла) duda 20:27:13 12/01/2009
        забув додати що від ультрафіолету годиться і маска і окуляри, просто цікаво чи запотіє маска при ходьбі у безвітряну погоду.
        • [ Re: Re: Re: Окуляри чи маска?? ] відповів(-ла) Strange_R 11:45:01 13/01/2009
          Маска - то дуже вузькофункціональна штука. Тіко на холодну зиму. (простіше раз на рік позичити в когось з лижників)
          А хороші окуляри можна використовувати майже цілий рік.
          Я вже 4 роки ходжу з Julbo, і буду міняти тільки на Julbo. Хороша фірма.
    • [ Re: Окуляри чи маска?? ] відповів(-ла) Lubкo 11:45:50 13/01/2009
      Якщо у балаклави вирізи тільки для очей - можливо й справді доцільніше юзати окуляри. Але тра дивитися щоб не було шпар, бо обмороження досить ймовірні. Ну і тра слідкувати щоб на окуляри не потрапляло повітря, яке Ти видихаєш - в іншому випадку запотівання і обмерзання ґарантовані. З огляду на це (запотівання/обмерзання), як на мене, краще юзати маску, з балаклавою з одним великим вирізом під маску (ну і звичайно з отворами для дихання). Так комфортніше, маска щільно прилягає до лиця (тим самим не допускаючи "вихлопних газів" до шкла зсередини) і має вентиляційну систему. Також ватро вибирати маску з подвійним шклом - менша ймовірність запотівання/обмерзання.

      один важливий нюанс: під час ночівлі в горах не можна допускати намокання маски. Або зранку в теплому спальнику, скажімо, відігріти і витерти її насухо! Бо якшо мокра маска замерзне - через неї вже нічого не побачите, а розігрівати і просушувати і похідних умовах (особливо в шторм, коли необхідна добра видимість) на це вже не буде ні часу ні можливості (задубілі пальці і т.д.) - то з власного гіркого досвіду.
      • [ Re: Re: Окуляри чи маска?? ] відповів(-ла) zhyvoy 10:19:04 14/01/2009
        Маска і сонце захісні окуляри зовсім різні речі і в одну категорію не вписуються! Спробуй при сильному вітрі на морозі десь -15 пройтись любим хребтом в окулярах(навіть в балаклаві), відразу побіжиш купляти маску;) Купуєш саму дешеву маску з двойним склом(меньше потіє) наприклад UVEX(приблизно 200 грн.), дешевше позакінченню сезону і спокійно ходиш! Для меньшого запотівання маски: коли опустив голову і ледве повзеш видихати бажано носом, не задирати маску на чоло коли вона не використовується(зразу потіє від тепла голови), не терти маску зсередини, зтерається антизапотівальне покриття кладеш в теплі і вона має сохнути сама, зовні скло можна витирати(наприклад чохлом який у комплекті), біля буржуйки, вогню немож боїться високих температур. З балаклавою також швидко потіє. Окуляри звісно необхідна річ, але взимку краще маска!
        • [ Re: Re: Re: Окуляри чи маска?? ] відповів(-ла) Lubкo 18:58:29 14/01/2009
          >Маска і сонце захісні окуляри зовсім різні речі і в одну категорію не вписуються!
          згідний, в штормових умовах маска кермує! окуляри просто розглядалися як альтернативний варіант.
          >наприклад UVEX
          не тільки Ювекс, є і Росіньйоли і Скотти з подвійним шклом і бюджетом 200-300 грн. (в мене саме такий Скотт, дуже задоволений, працює відмінно)
          >зтерається (стирається) антизапотівальне покриття
          є таке. ну що ж, можна накрайняк хоч промокнути чимось, бо всякі випадки бувають.
          >З балаклавою також швидко потіє.
          То певно від щільності ізоляції внутрішнього простору маски від "вихлопу" з-під балаклави залежить. Словом, треба дбати шоб тепле вологе повітря, яке видихаємо, ніяким чином не потрапляло під маску, ну і ще толкові дихальні отвори в балаклаві придумати, і всьо буде ґут ;)
  3. [ Kovea KB-0603 Booster ] додав(-ла) Victory 00:40:20 30/12/2008 [ permalink теми ]
    Чи користувався хтось (http://bizon.com.ua/product_i nfo.php/cPath/163_305/products _id/3423) ?
    Що можна сказати в порівнянні з Primus MultiFuel EX i класичним мультіком?
    Чи варта різниця в ціні в два рази?
    Одне, що знайшов про Kovea Booster - (http://www.asket.com.ua/artic les/50/47/Kovea.htm).
    • [ Re: Kovea KB-0603 Booster ] відповів(-ла) Victory 00:43:50 30/12/2008
      Sorry,
      <http://bizon.com.ua/product_i nfo.php/cPath/163_305/products _id/3423>,
      <http://www.asket.com.ua/artic les/50/47/Kovea.htm>
  4. [ Черевики ] додав(-ла) pumbaa 15:58:26 29/12/2008 [ permalink теми ]
    Рік досить активно користувався Salomon Mega Trek 6 Leather. Тепер після 5-6 годин роси або снігу вони починають протікати (спереду на утворених внаслідок ходьби згинах, відшарувалася мембрана). Тому подумую над покупкою ще однієї пари черевик, на непогоду і нескладні зимові походи. Поки що є такі варіанти:
    1. Купити ще одні такі ж саломони, але відноситися до них шанобливіше, частіше пастувати і пшикати пропитками. Якраз мій розмір ще є в Спортландії, ціна 1021 грн, здається.
    2. Купити щось з грубшої шкіри, на зразок La Sportiva Tibet Anfibio GTX або Asolo TPS 520 gv (це ті моделі, які мені сподобалися). Але вони дорожчі на 4-6 сотень грн і за ними треба їхати в Львів, як мінімум.
    Чи варті уваги ці моделі порівняно з саломонами ? Можливо, підкажете інші варіанти. Буду дуже вдячний за будь-яку допомогу.
    • [ Re: Черевики ] відповів(-ла) jurav 19:21:46 29/12/2008
      вар-т №1 не раджу, дана модель розрахована на нескладні походи. Радив би повибирати з моделей для середнього чи важкого треку відомих виробників які власне спеціалізуються на взутті - Asolo, La Sportiva, Raichle, Kayland, Lowa, Meindl, Gronell, Garmont - пошукайте в неті. В їхній номенклатурі моделей Ви обов"язково знайдете взуття вищевказаної категорії - в першу чергу треба міряти ну і вибирати згідно таких критеріїв:
      1. Цільнокроєний верх - обов"язково (товщина шкіри для універс. моделей 2.4-2.6 мм)
      2. Обрезинений носок - бажано
      3. Закритий язик - обов"язково
      4. Підошва Vibram - бажано, але не критично(напр. у Lowa підошва власн. вир-ва - якість дуже добра)
      5. Для зими розмір взуття на один № більший (з 2-ма шкарпетками все ще досить вільно!),
      Підошва для зими бажано жорстка, товщина шкіри верха - 2.6 - 2.8 мм.
      6. Орієнтовна ціна в Україні прибл. 300 USD, плюс-мінус)
      Ну і чисто суб"єктивно, якщо кількість походів з важким рюкзаком достатньо велика (більше 15-20 днів на рік) та тривалість кожного > 1-2 дні, то є сенс брати щось в класі hard trek (backpacking).
      • [ Re: Re: Черевики ] відповів(-ла) duda 00:46:20 30/12/2008
        вставлю свої 5 копійок))), на туристичних моделях Lowa ставить вібрам, то залізобетонно шо вібрам. за 300 баксів я себе за лікоть вкушу, де ви знайшли такі ціни??. якщо шкарпетка а-ля лорпен з якимось кулмаксом то можна і однією обійтись(хоча сам ношу дві товсті синтетичні, шуз на півтора розміри більший:).
    • [ Re: Черевики ] відповів(-ла) duda 01:33:08 30/12/2008
      ми не такі багаті щоб купляти дешеві речі (казав хтось мудрий).
      не беріть саломони.
      компроміс між акуратними міськими та агресивними туристичними шузами знайти важко.
      як сказано вище - черевик має бути трохи завеликим, або шкарпетки за сотню гривень, по місту навряд чи ходитимете у 2 товстих шкарпетках.
      анфібії більш весняно-осінній варіант, 520-ки для зими будуть доречніші.
      зверніть ще увагу на продукцію Alpinus http://www.euromark.com.ua/alp inus/ цінова категорія саломона, офф магазин у Львові дає 2 роки гарантії (за мембрану ніц не скажу). також у львівському драйв-спорті по знижці (суттєвій знижці) є бомбові Lowa (моделі Tibet і Tahoe), але незнаю як у них із розмірами, сама контора дуже повільна і неповоротка, коротше - тре дзвонити http://www.drive-sport.com.ua . В решті львівських магазинів можна знайти продукцію Asolo, La Sportiva, Raichle, Garmont.
      особисто тягаю Asolo Sasslong, задоволений.
      нарахунок пшикалок - обробляти треба будь-яке взуття, бажано у коплексі з кількох засобів. особисто користуюсь серією засобів від Nikwax - підходить для гортексу (це пише лише у тому випадку якшо гортекс тестував пропитки) + надовго вистачає + легко купити.
      • [ Re: Re: Черевики ] відповів(-ла) rstm 16:26:55 30/12/2008
        Саломон не є дешевим виробником!!! Інша справа що цей виробник не робить взуття під ваші вимоги.
        Особисто в мене за мультиспортивну гонку розвалилися кроси від ЛаСпротіви а хлоп пробіг ту ж гонку в Саломонах без значних пошкоджень.
    • [ Re: Черевики ] відповів(-ла) Astrik 09:27:10 30/12/2008
      Знайде за хорошу ціну черевики Scarpa SL M3- беріть, не пошкодуєте. Літо, не дуже складний зимовий похід - в самий раз.
      • [ Re: Re: Черевики ] відповів(-ла) duda 12:06:58 30/12/2008
        у Львові бачив усього 1 модель скарпи, без гортексу, у горганах, можливо у Франківську є більше. інет по Україні не знайшов магазинів з даним шузом. гадаю будуть коштувати в районі 1500 грн. гарно виглядають, доволі високо фіксують стопу, зле що без гортексу, трохи гуми на носку не помішало б. якщо б знайшов такі за 1000-1100 то купив би. Точно не на літо, 1750 грам за пару 42-го розміру (всетаки backpacking серія) під час літнього зною не додадуть ентузіазму для ходіння. зимою якраз би пішов не вагаючись у будь-який похід Карпатами.
        • [ Re: Re: Re: Черевики ] відповів(-ла) Astrik 16:29:16 30/12/2008
          Ну мене в цих черевиках відсутність гортексу, абсолютно не напрягає. Літом ноги не парить. Ну в Крим на пляж би в них напевно не поїхав. Але для гір вищих поза 1500м і літом і зимою в самий раз. Дуже подобаються. Щодо прорезинового носка - так теоретично хотілось би. Але ще не стикнувся з тим аби черевик промок зі сторони носка. І взагалі ще невдавалось їх намочити так аби в них незручно було вже йти.
      • [ Re: Re: Черевики ] відповів(-ла) rstm 16:23:38 30/12/2008
        У Львові Скарпу днем з вогнем ....
        • [ Re: Re: Re: Черевики ] відповів(-ла) Astrik 16:33:29 30/12/2008
          Знаю що колись в Тернополі Scarpa булa. Як маєте знайомих там - перепитайте, бо що зараз є і чи є взагалі в наявності- не знаю.
          • [ Re: Re: Re: Re: Черевики ] відповів(-ла) rstm 18:22:20 30/12/2008
            В принципі в Україні є дистриб’ютор Скарпи, але нажаль він не допрацьовує - в магазинах асортименту немає.
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Черевики ] відповів(-ла) smarn 11:26:06 31/12/2008
              Перше, в колекції Скарпи такої моделі вже нема, є інші не менш хороші моделі. Досить дорогі але надзвичайно якісні. Дуже раджу незважаючи на подорожчення, курс євро.

              Друге, в Франіку вже нічого нема на Спортіви, ні Скарпи, можливо буде в Березні.

              Третє, дистрибютор Скарпи, Руна, дуже хороша компанія з грамотними людьми, але на жаль асортимент в магазинах залежить від власників магазинів, а не від дистрибюторів. Ну можливо доступний склад менший але тим не менше, працюють добре.

              Четверте, незабаром буде інет-магазин по Скарпі від дистрибютора, хоча ціни будуть у всіх однакові по Україні, єдина цінова політика така, отож, чекайте незабаром....
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Черевики ] відповів(-ла) smarn 11:28:49 31/12/2008
                Ще одне, скарпа має скітурні черевики(як чол так і жіночі), по нормальній ціні....А їхні скіткрні пластіки є найкращими в своєму сегменті....Питайтися по магазинах може хтось їх замовив у дистрибютора....
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Черевики ] відповів(-ла) Astrik 17:25:21 31/12/2008
                Звідки такі дані, що така модель більше не випускається?
                Я знаю що ця модель досить довго на ринку як мінімум років 5, минулого року вони дещо цю модель обновили, але продається під тією самою маркою.
                • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Черевики ] відповів(-ла) smarn 20:34:06 04/01/2009
                  Зрозумів. Думаю що скарпа має різні товари на різні ринки. В нас їх нема і не буде. Є подібні - Скарпа Манта.
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Черевики ] відповів(-ла) rstm 16:09:52 05/01/2009
                Чомусь мені здається, що якщо є дистрибютор в Україні, то його товари мусять бути в роздрібних магазинах країни. ІМХО роздрібному магазину побарабану взуттям яких фірм торгувати, якщо цінова політика дистрибютора це дозволяє та сам дистрибютор не забуває про себе нагадувати. Тим паче Скарпа 3-5 років тому в нас була така сама маловідома як і Асоло.

                Хоча зважаючи на зміни з Рунівською веб сторінкою сподіватимемося на краще.
    • [ Re: Черевики ] відповів(-ла) pumbaa 09:43:11 31/12/2008
      Спасибі всім за детальну інформацію ! Буду працювати над 2-им варіантом :)
      У Львові крім Горганів і Драйв-спорту в які магазини ще порекомендуєте заглянути ?
      • [ Re: Re: Черевики ] відповів(-ла) duda 06:03:51 01/01/2009
        однозначно...Команчеро. зразу біля нього є Planet Outdoor - офіційно торгують альпінусом та кампусом.
      • [ Re: Re: Черевики ] відповів(-ла) pumbaa 14:31:05 14/01/2009
        Ще раз всім дякую, персональне данке duda - по наводці купив в драйв-спорті Lowa Tibet за смішну ціну 1128 грн :)
        Вже їх випробував, на вихідних трохи походили в районі Коня і Грофи, дуже задоволений.
        • [ Re: Re: Re: Черевики ] відповів(-ла) victour 14:56:24 14/01/2009
          дивлячись на смішні ціни, плакати хочеться, :), та ні, має бути так - :(
  5. [ Довжина лиж для скі-туру ] додав(-ла) attaman 21:26:03 26/12/2008 [ permalink теми ]
    Хто має досвід ходьби на скі-тур лижах, порадьте, будь-ласка, як визначити оптимальну довжину.
  6. [ Primus Gravity 2 MF ] додав(-ла) Qbl 08:17:26 18/12/2008 [ permalink теми ]
    Поділіться досвідом використання газоліну в якості пального...
    Яку форсунку краще використовувати? Як розігрівати?
    • [ Re: Primus Gravity 2 MF ] відповів(-ла) Tasic 18:37:46 19/12/2008
      Оффтоп, але: нащо?
      Якщо є навіть тонна газоліну, щиро раджу використовувати побутовий бензин/калошу.
      Хіба що до азіатів готуєтеся їхати..
  7. [ Відгук про пухову куртку ] додав(-ла) Tolstopuz 19:20:56 15/12/2008 [ permalink теми ]
    Хто користувався, або розуміється скажіть будь-ласка свої враження про Milo Nuuk
    http://www.el-cap.kiev.ua/cgi- bin/view.cgi?pt=catalog&act=go od&id=1831
    Тільки ціні не вірте, вона реальо вдвічі більше :(
    Бажаний опис умов в яких використовувалась.
    Дякую
    • [ Re: Відгук про пухову куртку ] відповів(-ла) duda 18:26:16 17/12/2008
      Про куртку ніц не скажу, маю їх рюкзак на 25л, дуже задоволений, висока якість пошиття та матеріалів (правда і ціна в 300грн).
      • [ Re: Re: Відгук про пухову куртку ] відповів(-ла) Tolstopuz 13:55:04 18/12/2008
        Ну я маю декілька їхных речей, друзі в цю фірму майже повністю одягнуті. Нарікань ніколи не було, і наврядчи є до чого придертись. Але якість пуху трохи не від них залежить. Вони його уже готовий купують нажаль.
  8. [ Когда купить палатку? ] додав(-ла) Hensem 14:23:33 02/12/2008 [ permalink теми ]
    Всем привет!Дилемма у меня,форумчане...Не знаю когда лучше купить палатку:либо сейчас,либо уже с нового года.Тут много вариантов:1)Курс стабилизируется и они снова подешевеют,2)курс упадёт,но цены вряд ли кто понизит(у нас такого как правило не бывает),3)Перед сезоном естественно цену на палатки подымут. Как бы вы поступили в моём случае?Покупать её сейчас не смотря на то,что она месяц-2 стоила дешевле на 20-25%,либо покупать со следующего года,но а как там с ценами и курсом будет никто не знает.
    • [ Re: Когда купить палатку? ] відповів(-ла) Qbl 10:09:26 03/12/2008
      Як на мене, питання до економістів.
      Особисто я скуповуюсь зараз.
    • [ Re: Когда купить палатку? ] відповів(-ла) duda 11:34:08 03/12/2008
      Брав би зараз. Якщо звісно є вибір, тому що на новий сезон він буде неодмінно більший, хіба що ви оприділились з наметом і знаєте що він є в Україні.
      Думка суто суб"єктивна і нічим не обгрунтована, просто брав би зараз.
    • [ Re: Когда купить палатку? ] відповів(-ла) Hensem 09:14:03 06/12/2008
      Огромное спасибо всем зо отзывы.Почитав и обзвонив дистрибьюторов понял,что лучше всё-таки купить сейчас. Купил себе палатку Terra Incognito Platou 2 Alu.Купил в Киеве через интернет-магазин,сегодня жду посылку Автолюксом:)
      • [ Re: Re: Когда купить палатку? ] відповів(-ла) Kys 13:22:39 06/12/2008
        Сам недавно таку придбав, правда протестувати довелось тільки раз, при вилазці на Близницю. Враження такі - вночі попали в грозу , сильний дощ і вітер, але палатка з своїми функціями справилась на 5 ). Один нюанс трохи в ній забагато всяких примочок, ну це вже на любітєля...З вагою впринципі не збрехали. Так що надіюсь ми не помилились з вибором )
  9. [ Помогите пожалуйста выбрать рюкзак. ] додав(-ла) Hensem 15:03:36 01/12/2008 [ permalink теми ]
    Здравствуйте!Прошу прощение,что пишу на русском - по украински страдает грамматика(стыдно). Не могу определиться какой рюкзак лучше купить:Terra Incognita Trial 75 или Commandor Expert 75. Стоят рюкзаки практически одинаково и по функциональности похожи.Что бы вы мне посоветовали купить из своего опыта использования рюкзаков данных фирм?
    • [ Re: Помогите пожалуйста выбрать рюкзак. ] відповів(-ла) джек 15:35:12 01/12/2008
      Суб’єктивно: якщо хочете бюджетний варіант рюкзака то пропоную розглянути варіант http://capricorn.com.ua/cat-si -1474.html . Сам користуюсь Terra Incognita правда Вертекс 100 - є претензії по вазі, якості матеріалів (за два активні походи попротиралась тканина), з плюсів хороша підвіска.
    • [ Re: Помогите пожалуйста выбрать рюкзак. ] відповів(-ла) duda 16:45:09 01/12/2008
      Якщо вірити офіційним цифрам то командор на цілих 970!!!! грам легший, хоча особисто в це невірю)) Якщо це так, то з одної сторони це добре, літр пива ніколи не був зайвим)), з іншого боку це може вказувати на не надто міцний матеріал рюка. Терра зараз хвалиться що на Еверест з їх спорядженням ходили (теж не вірю, як мінімум в те що воно було такої самої якості яку нам шиють). Незнаю навіть, їх тріалка доволі популярна модель в народі, якість у терри завжди шкутильгала, зате дизайн хороший (схоже на Deuter). Непогано б було визначитись для яких подорожей використовуватимете рюкзак. Терра свій позиціонує як "для экстремальных экспедиций, высотных восхождений, горных походов" (мдяяяя), командор позиціонує як для гірського та пішохідного туризму(Карпати, Крим), можливо тому така різниця у вазі - менше прибамбасів. Капрікорн уже радили, ще на такий зверни увагу http://www.travel-extreme.com. ua/?section=catalog_view&firm= 1&product=1&Info=040906030711 в мене такий, 4-й рік, претензій нема.
      Суб"єктивно. Взяв би командор (а якщо дозволить бюджет то Millet:))). Можливо більше порадять і розкажуть щасливі власники даних рюкзаків.

      З.І. На рахунок мови - нема за що вибачатись, всі її розуміють. Тут дехто рідною для них українською неспроможний висловити свої думки.
      • [ Re: Re: Помогите пожалуйста выбрать рюкзак. ] відповів(-ла) victour 10:44:45 02/12/2008
        на рахунок Travel-Extreme85, - саме таким користуюсь, дуже зручна, стабільна підвіска, ніяких лишніх лямок. Міцний, нічого не поломилось і не протерлось, зручні бокові кишені - використовую для запасу води і т.д.
    • [ Re: Помогите пожалуйста выбрать рюкзак. ] відповів(-ла) Cramer 21:07:02 02/12/2008
      Користуюсь Террою. Особливих зауважень немає
    • [ Re: Помогите пожалуйста выбрать рюкзак. ] відповів(-ла) Mario 15:29:56 04/12/2008
      Маю Командор. Користуюся більше 8 років. Купував ще за 275 грн.
      ЕйрБек не працює - спина потіє. Але це якщо інтентсивне навантаження, темп. Там (поясний ремінь, контакт зі спиною) виглядає ніби паралон напхали замість сітки 3D-Air Mesh. На той момент бачив аналогічний за 400 грн., але то дійсно була СІТКА. Пропитка нормальна. Ставив на мокрий мох, траву (не навмисно) - не промокає. В розумних межах.
      Хоча на початках випуску були проблеми з пропиткою: бачив рюкзак, в якого після одного інтенсивного походу посипалася вся пропитка. Тоді ввесь рюкзак був з кордури і пропитка наносилася напиленням, наплавленням (чорного кольору). В той момент я замовив свій. Хотів саме камуфляжної розмальовки, через що чекав 2 тижні. Привезли. Але верх був тоді не з кордури (на той час ще не розбирався у матеріалах), а з оксфорду (Cordura i Oxford - тканина з нейлону). Це мене насторожило. Почали виясняти з продавцем що, куди, різниця. Виявилося, що вони пошили з Oxford’у, бо на той час у них не було Cordur’и. Візуально і на дотик пропитка на Oxford’і краща. Oxford має плетіння RipStop. Тепер Коммандор з нього і випускає. Дно і бокові полоси (де бокові стяжки кріпляться) так і залишились з Cordura. Cordura більш зносостійка тож і пішла на дно і все що треться. На Cordur’і так і залишилась напилена пропитка. Задня кишеня в Коммандорі трохи замала. В Терри її взагалі нема. Я б хотів трішки більшу, щоб карти не мнулися по кутах.
      У Коммандора бокові стяжки пришиті до бокових полос в середину між двома шарами тканини ще й грубшою ниткою, на відміну від Терри, де вони пришиті до основної тканини - з часом думаю на Тері вони порвуться. Ну не так швидко, але думаю що швидше ніж в Командора. В мене ще не порвалися.
      В Коммандора є на клапані ще стяжки під які можна карімат, клейонку, дощовик і т.п. запхати.
    • [ Re: Помогите пожалуйста выбрать рюкзак. ] відповів(-ла) Mario 15:59:38 04/12/2008
      Підвіска.
      В Коммандора є дюралеві вставки. В Терри не бачив. Цього серпня напарниця мала підвіску VAR. Рюкзак форму не тримає (якщо не забитий до відказу), особливо якщо складений неправильно. Регулювання висоти ну ДУУУЖЕ було не зручно. Тре було знімати рюкзак, а щоб перепхати в їнший проріз доводилось дуже намучитись. В Коммандорі це можна робити навітьне знімаючи рюкзак.
      Поясний ремінь у Коммандора ширший (вищий). Тобто при дуже навантаженому рюкзаку тиск на стегна буде менший ніж у Терри.
      Стосовно потіння спини за Терру нічого не скажу.
      В Коммандора спинну (та що коло пояса) підкладку можна відчепити з однієї сторони і, розвернувши, використовувати як сідачку.
      Дюралеві вставки можна витягнути при необхідності.
      Регулюється по висоті, ширині, куту нахилу.
      Вага Коммандора десь 2,0 кг. Можу дома точно зважити як треба.
      Взагалі підвіску тре ПРАВИЛЬНО відрегулювати під СЕБЕ, бо то що одному добре, іншому - не завжди.
      В Терри трохи більше сервісу: внутрішня кишеня для питтєвої системи, накидка від дощу, "павутина" зовні, додаткові зтяжки по боках.
      Ну і Коммандор троха дешевше.
      Терра - сервісний варіант, Коммандор - надійніший.

      Про Терру чисто з фото, опису, візуального огляду і прощупування у магазині.
      Про Коммандор - з практики.
      Як на мене - Коммандор.
    • [ Re: Помогите пожалуйста выбрать рюкзак. ] відповів(-ла) Hensem 09:12:16 06/12/2008
      Огромное спасибо всем зо отзывы. Купил себе рюкзак Terra Incognito Trial 75. Купил в Киеве,сегодня жду посылку Автолюксом:)
  10. [ Пальник: з’єднання; спальник Oimykon Tramp ] додав(-ла) Mario 14:14:13 13/11/2008 [ permalink теми ]
    І. Пальник.
    1. Стосовно цангових балонів: сам пальник можна від’єднати від балона після того як покористувався чи вид’єднувати можна лиш після повного використання газу?
    2. Стосовно потужності kovea KB-0707

    на сайті Горгани http://www.gorgany.com/product _info.php/products_id/3759
    Вага: 0,06 кг
    Потужність: 2,26 кВт
    Максимальна витрата газу: 162 гр/г

    на сайті Ковеа.ком.уа http://kovea.com.ua/?module=no velty
    Вага: 0.094 кг (хоча думаю що тут проїзд - раніше писало 0,06)
    Мощность: 1.76 кВт
    Максимальный расход газа: 127 гр/ч

    на сайті Ковеа.ком http://www.kovea.com/product_v iew.php?brand=1&code=01000000& pno=696
    Вага: 0,06
    Потужність: ?
    Максимальна витрата газу: 162 г/год

    Яка реальна потужність і максимальна витрата газу?

    ІІ. Спальник Oimykon Tramp http://www.tramp.in.ua/index.p hp?page=products&product=15424
    Хто юзав - скажіть щось про нього. Вартий, не вартий. А то з опису і ціни непоганий.
    • [ Re: Пальник: з’єднання; спальник Oimykon Tramp ] відповів(-ла) Mario 14:20:07 13/11/2008
      А на російському сайті http://www.irbis.spb.ru/catalo g.php?cat=171&it=2778&cat_id=1 60
      інша вага і наповнювач.

      Де дурять?
    • [ Re: Пальник: з’єднання; спальник Oimykon Tramp ] відповів(-ла) duda 15:02:13 14/11/2008
      І.1.цангові балони можна від"єднувати коли захочеш (з міркувань безпеки лишень шоп пальник вистиг), але варто мати на увазі що газ (як правило) у цангових балонах розрахований більш на літній період.
      2. Вірю третьому сайту.
      3. а) вірим офф сайту. Утеплювач, судячи по пошуку в інеті крім трампа ніхто і не ставить, скоріше всього шо то звичайний ноунейм з красивою назвою. По відношенню вага/температура більш наглого впарювання давно не бачив. З таким утеплювачем і такими температурними характеристиками буде важив 2,5 кг. не менше.
      б) вірим російському сайту. Утеплювач Dupont Quallofil актуальний...років...думаю багато років назад тому шо після Dupont Quallofil Dupont випустив цілу серію значно кращих Termolite. Вага всеодно нереальна.

      Tramp, як на мене, не вартий уваги, звичайний ноунейм для країн СНД, за ті гроші можна приглянути Marmot Trestles 0 розрахований на комфорт -18 С, заявлена вага десь 2,1-2,2 кг але в реалії менше 2,5 навряд чи заважить. Великий плюс - мармот тестується по европейському стандарту тому тим цифрам відносно температур мабуть можна довіряти. Мінус - варто приготуватись віддати добротний кусок об"єму рюкзака під це "чудо техніки", хоча з такою температурою і ціною меншого очікувати не варто.
    • [ Re: Пальник: з’єднання; спальник Oimykon Tramp ] відповів(-ла) Liber72 17:17:15 14/11/2008
      "але варто мати на увазі що газ (як правило) у цангових балонах розрахований більш на літній період." А до чого тут ємність (балон), газ є газ, тут важлива температура закипання а не те якого типу роз`єм балона. буде цанговий з чистим пропаном і гори голубе полумя до -40 :))
      • [ Re: Re: Пальник: з’єднання; спальник Oimykon Tramp ] відповів(-ла) duda 22:04:46 14/11/2008
        от і купи цанговий балон з чистим пропаном, вдалих пошуків))). а який у нас вибір цангових балонів?? ковеа, кампінгаз?? всьо, приїхали?? ковеа дає на цангові -11, на різьбові -23, але то все дуже відносно, різьбові і при -10 будуть ледве пихтіти якшо хоча б мінімально не "шаманити", цангові відповідно ше гірше. кампінгаз якістю завжди був гірший. великий плюс цангового балона є те що його можна покласти на безпечній, але достатній для обігрівання відстані від пальника (звісно це забороняється виробником...)))

        З.І. При -40 пропан горіти (скажімо достатньо довго) не буде - балон охолодиться внаслідок адіабатного розширення і капут.
    • [ Re: Пальник: з’єднання; спальник Oimykon Tramp ] відповів(-ла) Liber72 11:03:02 15/11/2008
      -40 це крайня точка, і обговорювати практику відносно теорії важкувато.ця температура наводилась для прикладу і думаю приклад вдалий. хімія в основі всього,ИМХО, не будем заглиблюватись в теплотехніку і фізику, це крайність.
      Не будем відхилятись від теми, говорили про цангові балони для зими: "але варто мати на увазі що газ (як правило) у цангових балонах розрахований більш на літній період."/"ковеа дає на цангові -11", чим не зимова температура?? :) супуречиш сам собі !!
      • [ Re: Re: Пальник: з’єднання; спальник Oimykon Tramp ] відповів(-ла) duda 18:35:27 15/11/2008
        1. нетре було ту крайню точку чіпати і писати несінитниці.
        2. "не будем заглиблюватись в теплотехніку і фізику, це крайність" - сам зрозумів що написав?? -40 це фізична характеристика газу, хоча менеджеру це мабуть важко зрозуміти.
        3. ковеа бреше, як брешуть і більшість виробників. добре буде якщо розрахований на -11 буде перспективно горіти при 0, а той шо на -23 при -10.

        З.І. Щоб закрити цю дурну суперечку http://activeinfo.ru/testdrive /ballwinter/index.php
      • [ Re: Re: Пальник: з’єднання; спальник Oimykon Tramp ] відповів(-ла) duda 18:36:59 15/11/2008
        http://activeinfo.ru/testdrive /ballwinter/index.php
    • [ Re: Пальник: з’єднання; спальник Oimykon Tramp ] відповів(-ла) Liber72 18:10:38 17/11/2008
      так щоб не нарватись на злого модератора, погоджусь що виробники брешуть з температурою.
      заглиблюватись це заглиблюватись, -40 школяр в третьому класі знає, а про адіабатне розширення невідомо без особливої освіти.
      погоджусь що -40 це чисто фізична характеристика, яка знову ж напряму залежить від хімічного складу.
      і я ніде не писав що існують пропанові цангові балони, не потрібно читати між рядків, я лише намагався сказати що не варто звертати увагу на балон, вміст його - важливіший
      і дійсно для чого продовжувати:
      http://forum.mountain.ru/new2/ lofiversion/index.php /t4718.html



список форумів :::
перейти в


 


Пошук



 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::