Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
[ Re: Re: Re: Банка для пального для пальника (Fuel bottle) ]відповів(-ла)zhyvoy11:57:01 07/10/2010 Використовую 0.6, але тепер би взяв 1 л. Бувають моменти коли так не хочеться переливати з запасу, особливо на холоді. Коли пального залишається мало, то доводится підкачувати насосом. А ще краще мати декілька банок
Нмсд, у рукавицях крихітні кнопки натискати буде важко... :).
Всередину спальника затягнути читалку теж не випадає — навіть мені, короткозорому, то буде надто вже близько...
Хто як викручується в дійсно зимних :) походах?
Чи може якось домогти "сенсорність" екрану?
[ Re: Re: Re: Re: "Читалка" в холодних походах. Чи можливо, чи існують придатні? ]відповів(-ла)Bobua08:49:32 12/10/2010 Панове, панове...
А чи ж подумали ви, які у них аеродинамічні властивості? :)
І центр ваги, мабуть же ж, зміщений вгору... А раптом вітер... і то не просто вітер, а справжнісінький вітрюган... то ж буде ойойойййй... :)
[ Re: "Читалка" в холодних походах. Чи можливо, чи існують придатні? ]відповів(-ла)eliashyur13:04:29 05/10/2010 Як читалку кілька років юзаю КПК - особливо актуально коли сам ідеш. Крім того - погода (вкупі з мобілкою)+база мап+супутникові знімки+корисна інфа (розклади, описи і т.д.)
[ Re: Re: Re: "Читалка" в холодних походах. Чи можливо, чи існують придатні? ]відповів(-ла)eliashyur14:07:06 05/10/2010 "Читати при морозі" питання неоднозначне: певно буде різниця, при -23 С на вітрі чи при -1 С в наметі в теплому спальнику.. ;).
Сторінки гортати просто - на КПК є програми, де на перегортання сторінки тап-зону можна настроїти... Тоді і рукавиць не тра знімати...
Отже, "моцна" рукавиця + ще чимось позамотувати руку + лишити крихітний отвір у спальнику для ока й мож "літераторитися", а значну затримку в часі використовувати для "розморожування ока" :)))
А таке питання — чи витримає сама читалка мороз (екран, акум... )
[ Re: Re: Re: Re: Re: "Читалка" в холодних походах. Чи можливо, чи існують придатні? ]відповів(-ла)eliashyur16:15:24 05/10/2010 Екран витримує, (хоча за всі девайси не ручаюсь). Акум - на морозі корисна ємність падає. Основне не переморозити розряджений... Є ще питання вологи-конденсату....Як заряджати? Тут способів багато - від запасного акума (-ів) - до саморобок....
[ Re: "Читалка" в холодних походах. Чи можливо, чи існують придатні? ]відповів(-ла)Bobua16:11:15 08/10/2010 Мабуть, найкраще залізти в спальник повністю :).
Якщо звісно він дозволить розмірами :(
Вчора, в терівському "фараоні200" вдалось :), але він, на мою нинішню думку — заважкий для тривалих походів :(
І ще: чому не мож закрити спальник цілковито? І здається навіть у зимових "коконів" теж така конструкція... ???
Підкажіть чи використовують взимку в Карапатах пуховий варіант? Чи все таки брати синтетику?
Я от надибав на розпродажі Експерт Пінгвіна http://www.robinzon-ua.com.ua/ ukr/catalog/sleepbags/expert34 / , але я так розумію, що то якись минулорічний варіант, бо там утеплювач polarguard, зараз вони на primaloft, уточніть чи вартий уваги такий спальник. Чи хтось користувався ним на межі температур? Чи потрібно переплачувати за прімалофт варіант? Ціна різниці все таки 500 грн! Може ще якісь варіанти які на практиці тестувалися (Зимову терру інкогніта не пропонувати!)
[ Re: Зимовий спальник ]відповів(-ла)duda22:38:22 02/10/2010 Краще синтетику, але можна і пух.
Експерт не юзав, але чув багато відгуків шо теплий і для наших зим його більше ніж вистачає і по вказаним температурам він цілком адекватний, правда варто перевірити вагу))
По утеплювачам, варто поглянути на об"єм з поларгардом та прімалофтом, наскільки пригадую, поларгард хоч і має хороші теплоізолюючі властивості, але зле компресується, спробуйте скомпресувати їх в "робочий" стан і поглянути на об"єм, можливо воно тих 500 грн і буде вартувати, а може й бути різниця лиш тому що це стара модель, а це нова.
Сам використовую http://www.mammut.ch/en/produc tDetail/241000840_v_165/Ajungi lak+Kompakt+Winter.html , нарікань нема, температури вказані вірно, вага на 150г більша вказаної (тому що EN вказується вага без компресійки).
[ Re: Re: Зимовий спальник ]відповів(-ла)petrovych11:26:02 03/10/2010 По опису виглядає що і той і другий однаково важать. Мають однакову температуру, і навіть однаково виглядають практично. Прімалофт трошки можливо менший, але це якщо міряти, а на око навіть не видно.
[ Re: Re: Зимовий спальник ]відповів(-ла)Bobua17:23:50 04/10/2010 бо там утеплювач polarguard, зараз вони на primaloft,
а чи знає хтось щось про утеплювач термолайт екстра ("ThermoLite Extra")?
А зустрів якісь нереальні х-тики (спальник десь лише 1кг а формула: -15°С -5/+5 +10!!!!)
[ Re: Зимовий спальник ]відповів(-ла)Qbl07:08:13 04/10/2010 Минулого року купив оцей: http://ex.com.ua/index.php?pro ductID=146
Після нового року на Чорногорі(тоді ще дуже сильні морози були) - спав без термобілизни, навіть в тшиї не затягував до кінця - було комфортно. На Кавказі влітку ночував на 3500 на льодовику - комфортно.
Переваги: температурний режим практично той самий(але при цьому, на відміну від пінгвіна, тестований по EN 13537), обєм і вага трошки менші, ціна трошки нижча.
Можливий недолік - припускаю, що спальник може виявитися менш довговічним за пінгвіна, але поки що підтверджень нема...
[ Re: Re: Re: Зимовий спальник ]відповів(-ла)duda09:17:15 04/10/2010 до речі, дійсно!!РокЕмпайр, зовсім забув про нього, мабуть самий бюджетний з усіх зимових спальників, і по ЄН тестований))
[ Re: Re: Зимовий спальник ]відповів(-ла)Bobua10:20:36 04/10/2010 > Після нового року на Чорногорі(тоді ще дуже сильні морози були) - спав без термобілизни, навіть в тшиї не затягував до кінця.
У мене посилання не відкрилось (заблоковане), тому масу не побачив, але все-одно цікаво...: чи не простіше брати легший спальник, а спати таки в одязі? :)..., аніж ото зранку вилазити на мороз голяка :)))
[ Re: Re: Re: Зимовий спальник ]відповів(-ла)Qbl16:19:39 04/10/2010 Я просто тестував новокуплений спальник. 2-3 січня ночували на гребені під Туркулом(морози на початку січня були немилосердні, хто був тоді, має памятати), намет не захищав навіть стінкою, добряче піддувало. Спальник себе виправдав.
ТОму не бачу сенсу:
а) платити зайві 400 гривень за пінгвіна
б) носити зайві 250 грам
P.S. Зазвичай сплю в термобілизні...
[ Re: Re: Зимовий спальник ]відповів(-ла)petrovych11:01:26 04/10/2010 При всій повазі, але в вказаному рок емпайр температура комфорту (-3 і -9) для жінок і чоловіків віповідно проти -18 температури комфорту в ПІнгвіна. Навіть якщо в Пінгвіна трохи завищена температура комфорту, то все одно не настільки.
ДО речі по EN тестовані також Фйорд Нансени спальники. Хтось користувався чимось зимовим з цього бренду?
[ Re: Re: Re: Зимовий спальник ]відповів(-ла)Bobua17:20:43 04/10/2010 > вказаному рок емпайр
Хіба?
там наче "Ajungilak Kompakt Winter "
[ Re: Зимовий спальник ]відповів(-ла)salatruk07:42:09 04/10/2010 Коли купував спальника, прийшов д впевненістю шо куплю пінгвін експерт, давно придивлявся, шкода грошей було, прийшов до склепу, дивився його, дивився... Ну якість виконання явно не на висоті, дякую продавцеві, за то шо підсунув Мармот трестл 0 :)
Якісь на висоті, комфортно, температуру тримає, спали біля метеостанції на плаю, казали метеорологи шо було -17, то мені було трошка жарко, раз ще ночували зі сторони вовчого, то вночі одівав термін, бо було не те що холодно, а свіжо, правда на дворі було конкретно за -18 ))) Ось так
[ Re: Re: Зимовий спальник ]відповів(-ла)duda09:22:35 04/10/2010 Якщо не зраджує пам"ять, само в мармотівській нульвоці нема коміра що затягується довкола шиї...пригадую якось, купив, приніс додому, крутився, вертівся, взяв і відніс назад))+ дуже вже великий і важкий виявився, чи то 2.5 чи 2.6кг.
[ Re: Re: Re: Re: Зимовий спальник ]відповів(-ла)vsobasko@rambler.ru01:20:56 05/10/2010 Утеплювач для зимових речей - синтипух. Це силіконові волокна товщиною 0,05 мм з поздовжніми отворами, скручені спіраллю. Теплопровідність майже як у пуха гагари, але на відміну від пуха не намокає, не зминається і абсолютно не шкодить організмові. Випускається у виді листів і насипом.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Зимовий спальник ]відповів(-ла)duda21:07:35 05/10/2010 ага, від пуху особливо вагою не відрізняється...якби все було так кольорово не коштували б пухові так дофіга...
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Зимовий спальник ]відповів(-ла)Zagubleny16:16:32 07/10/2010 З пташенят пух неякісний,а хороший пух тільки з дорослого птаха (самиці).А на рахунок пінгвіна непогані відчутя користуюсь експертом три зими.З недоліків вага велика і обєм дуже великий.По температурі ніби все добре хоч я мерзляк.Планую перейти на пух коли грошенят підзбераю.Хочу Mountain Hardwear Phantom 0.Думаю цієі зими порівняти іх, поділюсь враженнями.Плюс пухові мішки довговічніші ніж найкраща синтетика.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Зимовий спальник ]відповів(-ла)Zagubleny16:16:34 07/10/2010 З пташенят пух неякісний,а хороший пух тільки з дорослого птаха (самиці).А на рахунок пінгвіна непогані відчутя користуюсь експертом три зими.З недоліків вага велика і обєм дуже великий.По температурі ніби все добре хоч я мерзляк.Планую перейти на пух коли грошенят підзбераю.Хочу Mountain Hardwear Phantom 0.Думаю цієі зими порівняти іх, поділюсь враженнями.Плюс пухові мішки довговічніші ніж найкраща синтетика.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Зимовий спальник ]відповів(-ла)Bobua08:52:34 12/10/2010 дивно... я читав що пух навпаки потебує особливо ставлення, бо інакше просто згниє (воно ж природньо-органічне і якимось істотам навіть поживне :)
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Зимовий спальник ]відповів(-ла)Zagubleny22:36:00 15/10/2010 Саме так тому то і додають до ньго сумку для зберігання (непутати з компресійкою),також потребує просушування (алеж це також потрібно з синтетикою бо завоняєця),але теплоізоляційні властивості пух зберігає набагато довше при ОСОБЛИВОМУ ставленні.
[ Re: Re: Re: Зимовий спальник ]відповів(-ла)Dmutruk16:09:48 08/10/2010 Нє, в Трестлес 0 комірець є, то в моєму Трестлес 15 нема. Так великий (відносно), так важить більше 2 при заявленій 1.8, але дуже комфортний і теплий. Ну не вірю я що маленькі і легенькі можуть бути теплючими. Крім пуху звичайно.
[ Re: Re: Primus OmniFuel vs Primus Gravity II MF ]відповів(-ла)Ihor Smyk19:24:07 28/09/2010 На даний момент омні фуєл це кращий пальник який зараз продається в Україні
Аналоги нервово курять поруч. Як варіант ще Мулті фуєл. Є й простіші варіанти на зразок бустерів від Ковеа, але вони геть класом нижчі.
Про омні фуєл я зустрічав найкращий тест і звіт на форумі Робінзона. Користувач Tasic писав. Нічого більш детального не знайдете. Спробуйте пошукати там
Є ще варіант MSR Dragonfly, теж ніби то дуже модний пальник. Але його недолік високі вимоги до якості палива. Навіть не на кожному 98 буде нормально працювати
[ Re: Re: Re: Primus OmniFuel vs Primus Gravity II MF ]відповів(-ла)zhyvoy10:48:56 29/09/2010 З двох примусів, однозначно кращий ОмніФюел. Користувався таким років 3. Калошу, любий автобензин палить без проблем. Дизель та керосин краще ні. На газі готували на 8-х чоловік. Єдиний недолік, шум як ракета. Зараз роблять з трохи меньшим корпусом, без бортів і має бути трохи легший. Гравіті нормальний тільки газовий. Останній рік користуюсь Оптимусом Нова, зовсім не кращий, просто треба було трохи меньший та легший тільки рідкопаливний пальник. З МСРів непогані Вісперлайт Інтернешнел та XKG
[ Re: Primus OmniFuel vs Primus Gravity II MF ]відповів(-ла)salatruk15:05:15 29/09/2010 Взяв собі Ковея бустер +1, тащуся, прімус нервово курить в стороні :))), ціна з бутликом на 600 грам - 900 грн :))) Єдиний мінус тонке реголювання, тобто його відсутність, правда мені це не створює напрягів. Заливаю калошу, купую в епіцентрі по 11 грн за літр.
[ Re: Re: Primus OmniFuel vs Primus Gravity II MF ]відповів(-ла)zhyvoy10:13:58 30/09/2010 Незнаю чи достойна альтернатива, але дуже хвалять за бугром тай ціна нормальна. Вже років 15 випускають напевно не просто так. Тільки треба уважно дивитись, є просто вісперлайт тільки на бензі, та інтернешнел на різних типах рідкого палива
[ газові лампи ]додав(-ла)Ihor Smyk17:05:55 28/09/2010[ permalink теми ] Хтось користувався газовими ліхарями? Йде мова про такі, що працюють на балонах, чи то Primus чи Kovea. Цікавть наскільки вони транспортабельні, на скільки вистачає газу, наскільки практичні, і т.д. Я ніколи не бачив їх у використанні вживу, окрім як в кіно в базових таборах в гімалаях:)
[ Re: газові лампи ]відповів(-ла)tony4000:04:54 29/09/2010 Є у мене така. Kovea Observer (TKL-103)
класна річ.в зібраному стані в пластиковому футлярі як 2 пачки цигарок
використовую тільки зимою.світить класно.прогріває палатку.на речах зникає конденсат.але на всю ніч залишати не рекомендують,можна надихатись вугл.газом
розхід точно не памятаю але маленький
[ Re: газові лампи ]відповів(-ла)Lubкo18:56:33 01/10/2010 користувався Primus Micron Lantern.
враження лише приємні.
щодо світла: м’яке приємне але досить сильне світло для колиби приміром - набагато приємніше від циклопів.
щодо тепла: офігенно гріє! чудовий інструмент для відігрівання змерзлих рук в наметі і тд. просто опалювати намет сумніваюся чи є сенс, хіба може зранку щоб конденсат висушити, бо в спальнику і так тепло. але користувати в наметі тільки під пильним наглядом! (воно ж гаряче як шляк, пропалить все що завгодно, якщо не спалить)))
щодо витрати пального: приблизно десятки мл/год., точно не міряв.
зрештою, ось є сякі-такі х-ки: http://www.gorgany.com/product _info.php/products_id/3611
словом, обійтися можна але загалом дуже хороша річ (зимою - ясен пень)
[ Гамак ]додав(-ла)Karasj01:22:00 26/09/2010[ permalink теми ] Хто не-будь розглядав варіант ночівлі в гамаку замість намету..?
Переваги:
1. Маса 400-500 грам;
2. Рівну ділянку під намет важче знайти, ніж два дерева; також можна ночувати на схилі будь-якої крутизни;
3. Ніколи не підмочить вода знизу, якщо пішли затяжні проливні дощі;
4. В умовах походу без компанії, наодинці, додає затишку (самому в горах буває трохи моторошно вночі);
5. Мається на увазі туристичний гамак, в якому тіло не прогинається, і який оснащений тентом та москинтою сіткою, що ставить його на один рівень з наметом по зручності.
Можливо, хтось вже таке пробував..?
Шо скажете..? Як оцінюєте перспективи?
[ Re: Гамак ]відповів(-ла)Юрко16:07:25 26/09/2010 Кріплення до дерева шляхом закручування кріплення в деревину я засуджую відразу (бачив такий). А який це такий гамак, що не вигинається і не викривляє хребет? Арматурний? І що, ціла конструкція = 500 г?!
[ Re: Re: Гамак ]відповів(-ла)Karasj18:40:15 26/09/2010 Ги... От ніфіга і не арматурний :-)
Кавалок тряпки та стропи.
Буде час - намалюю конструкцію і покажу.
На рахунок вкручування - прогоджуюсь, але про це і длизько не йдеться.
[ Re: Re: Гамак ]відповів(-ла)Roman00:41:57 27/09/2010 "А який це такий гамак, що не вигинається і не викривляє хребет?"
Це носилки :) Вагою 500г :)
[ Re: Re: Гамак ]відповів(-ла)Bobua11:10:56 27/09/2010 дерево об’язується мотузком.
думаю, якщо вибирати старі дерева, то їм то не має шкодити (багато відмерлої кори).
[ Re: Гамак ]відповів(-ла)abdal20:01:36 26/09/2010 Гамак не заміняє палатки.Замість палатки є тент.Я практикую ходити з тентом без палатки.Потрібно брати тепліший спальник,ніж в палатку.І все рівно суттєвий виграш у вазі.Посилання на тему походу з гамаком http://akond0fswat.de/article/ Hammock.xml
[ Re: Re: Гамак ]відповів(-ла)Karasj20:51:01 26/09/2010 Повністю погоджуюсь на рахунок тенту. Тим більше,шо останні декілька походів ми розкладаємо так звані три колоди... Помаленьку горять та дають жар без стороннього втручання з 23 вечора до 7 ранку, навіть в дощ... Тому логічніше використовувати тент замість намету.
Але я про переваги саме гамака - вони, на мій погляд, незаперечні.
[ Re: Гамак ]відповів(-ла)Водопад08:56:13 27/09/2010 Гамак можливий для матрасного відпочинку, а в горах при вітрах, сирості цей варіант відпадає.На рахунок ваги скажу, що краще понесу тяжчу на 2кг палатку комфорт з коридором....
[ Re: Re: Гамак ]відповів(-ла)Bobua11:15:49 27/09/2010 інколи навіть в горах незамінно (коли без намета) — є місця з якоюсь ненорм високою темп. (напр., навколо г. "Прутуч Верх" 999.9м), болотистою землею і купою кровосисної комашні — тоді сховатись в спальнику+протикомарник вже не випадає... тре щось прохолодніше навіть від нори, під назвою "намет" :), тобто гамак :)
[ Re: Re: Гамак ]відповів(-ла)Bobua15:04:42 30/09/2010 та... дійсно :).
Я лише 2 дні з 9-ти в поході (це літо, Карпати) користувався за призначенням :). На наступні просто не брав. :)))
А вчора біля Києва (десь +11°) навіть не захотів його натягувати (використав як подушку) хоч і жаль було новий самонадув-килимок на землю класти, але все склалося добре :).
Коротше, на сезон "шмарклів" гамак не підходить: тре спати повернувшись на бік, а в ньому то кепськувато на холоді :))).
[ Re: Гамак ]відповів(-ла)Bobua11:07:44 27/09/2010 Хто не-будь розглядав варіант ночівлі в гамаку замість намету..?
Замість намету буде шатро (напр., найкраще, нмсд, 3*2м), але воно й так у мене і так замість намету навіки :))) (хіба що тре зменшувати площу поточного), навіть без гамака.
Переваги:
1. Маса 400-500 грам;
насправді маса 1111грам (з сіткою, як і описано) + тре гарний килимок (мін 222грами), бо інакше мерзнутиме спина.
2. Рівну ділянку під намет важче знайти, ніж два дерева; також можна ночувати на схилі будь-якої крутизни;
Ночувати доведеться в хащах — про краєвиди зі світанками і заходами мож майже забути.
Як впаде дерево, то таки вб’є. Правда, я з ними намагаюсь не заїдатись :)
3. Ніколи не підмочить вода знизу, якщо пішли затяжні проливні дощі;
Вибираю трохи вище місце (горбок) і чомусь мене не підмочує. :) Дивує навіть те, що дощ, стікаючи з шатра не тече струмочками донизу, до спальника. Хоча навіть як таке і буде — запасний килимок (150грам) покаже, куди йому текти :)
4. В умовах походу без компанії, наодинці, додає затишку (самому в горах буває трохи моторошно вночі);
Ага... зусебіч незахищене тіло... зброя в гамаку повзе куди схоче... шукай її як серед ночі як якась почвара схоче знайомитися... :) А ще сітку розкривати...
5. Мається на увазі туристичний гамак, в якому тіло не прогинається, і який оснащений тентом та москинтою сіткою, що ставить його на один рівень з наметом по зручності.
Можливо, хтось вже таке пробував..?
Накомарник (50грам) дозволяє ночувати в спальнику без нм.
Тіло
• або прогинається;
• або лежить по діагоналі й стиснене з боків;
• або сповзає з килимка й обмерзає (стиснені утеплювач гамака 1111грам + спальника 999грам НЕ ЗБЕРІГАЮТЬ ТЕПЛО від спини)
Шо скажете..? Як оцінюєте перспективи?
Шлях наш звивистий, але "перспективи" світлі. :)
У мене гамак — виключно як найнеобхідніше "житло" в літню спеку (додому їхати безглуздо — неможливо заснути :( обливаючись потом :), а от в лісі мож трохи навіть і підмерзнути при +30 :
[ Re: Re: Гамак ]відповів(-ла)Karasj12:33:11 27/09/2010 Ну, не знаю...
1. Бачив десь легші +килимок по-любому потрібний;
2. На схилі завжди можна знайти галявину, звідки є краєвид; на полонинах можна ставати на узліссі - теж краєвид; та й далеко на завжди ставиш намет там, де ХОЧЕШ, тому по даному пункту переваги намета не суттєві, зате у гамага плюсів більше, бо його краще (можливо) ставити де прийдеться.
3. Погоджуюсь. Мене тільки раз підмочило, і то - коли дві доби гроза була.
4. Шо тобі та зброя поможе в наметі...? В гамаку її також можна закріпити - на тросі, шо тент тримає, якраз над головою. Зате гамак можна вище підвісити, де до тебе ніякий звірик не дотягнеться, що б понюхати, якшо шо...:-)
5.По діагоналі, звичайно... Так, тіло обдувається більше. Але я розглядаю гамак тільки для літніх походів.
А в тебе є..? Де купував..?
Думаю все-таки спробувати, але вже на наступне літо.
[ Re: Re: Re: Гамак ]відповів(-ла)Bobua13:39:59 27/09/2010 1) Згоден, мають бути легші. Утеплювач там ні до чого (чит вище)). Лише раз я ним скористався, коли промок і накривався.
2) дерева на відстані 3м з гарними краєвидами і без підліску нечисленні, мабуть :)))
...
4) намету не ношу!!! гамак з сіткою, звірі не непокоїли :). Побоюсь лише двоногих :( — проти таких варто мати надійну опору під ногами :)))
[ Re: Re: Гамак ]відповів(-ла)Юрко18:58:29 27/09/2010 ну ти графоман..............
[ Re: Re: Re: Гамак ]відповів(-ла)Bobua08:38:28 28/09/2010 чоловіче... та вгамуйтеся Ви :): там майже половина тексту не моя :)))
[ Re: Re: Re: Re: Гамак ]відповів(-ла)Roman10:29:38 28/09/2010 наш вчитель математики, коли поспішав писати на дошці, то слово "тоді" скорочував ось так: "т-ді" :)
[ Re: Re: Re: Re: Гамак ]відповів(-ла)Юрко18:36:35 28/09/2010 може варто дати лінк, а не копіпейстити?! Як сказав власник сайту, "хостинг в мене не резиновий" (с)
[ Срібний ніж. Чи доречно в горах? ]додав(-ла)Bobua16:04:13 24/09/2010[ permalink теми ] Я от, щоправда подумав, що це буде якийсь м’якуватий ножичок, але..., все-одно — успішно ходив цього літа з 7-ми грамовим "ножаточком" :), тож переживу :).
Питання в тому, чи дійсно є така потреба (напр., восени і взимку)?
Як в Карпатах справи з упирями й вовкулаками (зокрема, восени і взимку)?
Якої проби випускають ножі і яка їх ціна, а також фінансова цінність (на майбутнє)? Можливо хтось вже досліджував це питання?
:)
1. Восени - ОСОБЛИВО! - спостерігається підвищення активності вовкулак у звязку з періодом парування. В цей період вони особливо збуджені і чують свіжу людську кров на відстані 5 км і 347 до цілі по прямій, і на відстані 3 км 18,5 м до закритої цілі. А так як в цей період витрачається багато енергії, то вони не тільки можуть, як зазвичай, нападати на ваші намети вночі (навіть якщо спите обличчям до виходу), але й серед білого дня, навіть на групи 4-5 чол.
2. Зимою нема чого боятись... Хіба будете йти сам по горах і випадково натрапите на упиря-шатуна, що не ліг у зимову сплячку. В такому стані він лапи своєї ссати не може (чи шо він там сосе всю зиму)... То ж може засосати Вас до смерті.
3. У світлі вище сказаного, срібний ніж - абсолютно необхідна річ в осінньому поході. От тільки серійно їх не випускають, а замовляють індивідуально в Хатторі Хансо, на Окінаві... Наша установа якраз займається діагностикою, підбором та замовленням ножів. Завдяки DHL гарантуэмо поставку у стислы термыни, выд 4 до 6 днів.
Прайс:
Ніж - 354 $;
Осиковий кіл в асортименті - 25 $
Патрони з срыбними кулями - 2$/шт;
Свячена вода в презервативах (для метання) - 5$/шт.
Отож, з нетерпынням чекаэмо Вас в нашому офісі, за адресою: м.Львів, вул. Кульпарківська, 95
[ Re: Re: Срібний ніж. Чи доречно в горах? ]відповів(-ла)Bobua10:41:46 27/09/2010 а чо ж так дорого... :(((
срібло має коштувати 5.5грв/грам
а ніж не має бути надто вже важким :)))
ага... це мені нагадує сміховинку про двох "братків":
"сматрі какую я вєсчь купіл за штуку баксав...
...от дурак, тут за углом точна такая же за 2 штукі"
[ Re: Срібний ніж. Чи доречно в горах? ]відповів(-ла)Bobua16:14:35 08/10/2010 З ножем не склалося :( — візьму срібну монету :)
15.5грами з зображенням песика :) — залізе в пляшку й робитиме мені "срібну воду" — пишуть, що корисна :).
Цікаво, чи мож монетою відлякати пересічного упиря? :). Можливо хтось з дописувачів цієї теми знає з власного (упирського? :) досвіду? :)))
[ Рюкзак ]додав(-ла)Karasj18:33:56 22/09/2010[ permalink теми ] ...А з чим зараз люди в гори ходять, га..?
Бо в мене, напр., був донедавна старий 80-літровий адвенчер, який був просто прекрасним, якщо опустити погану (а може зпрацьовану) тканину. Було йому десь 12 років, коли я вирішив, шо пора його зписати...
Так от... Ходив минулого тижня по Боржаві з мішком від Терра Інкогніта, десь в районі 900 грн коштує... Враження однозначні: ГІВНО. Попри то шо він новий, має багато всяких - на мою думка нах не потрібних - кишеньок, якісь незрозумілі лямки, і т.д., - нести його НЕЗРУЧНО! Підвіска - погана, але я тут дивлюсь - вона в усіх мішках одинакова!!!
То ж як хто дає собі раду, га...?!
Не знаю шо купити... В старого рюкзака підвіска - пєсня, а мішок... мішок - то фігня, і не промокає тіко резина...
І ше - а хтось використовує нижній клапан...? І як?
Ну що ж, прошу ділитись думками, бо я трохи розчарований... :-)
[ Re: Рюкзак ]відповів(-ла)Юрко19:23:07 22/09/2010 маєш гроші - купляй німця, не маєш - купляй наше (рекомендую Коммандор)
Але якщо бюджет дозволяє витратити біля 2000 тоді я рекомендую француза :) - Millet Khumbu, якогось з об"ємів.
наприклад такий http://www.robinzon-ua.com.ua/ ukr/catalog/backpacks/Khumbu65 pl10/
Спина відрізняється від німців, вона більш жорстка, але дууууже зручна і матеріал кордура, на відміну від конкурентів. МЕні найбільше подобається, і я маю з чим порівнювати, бо до того часу носив дойтер айрконтакт, зичив декілька разів Татонку Юкон 70 (остання модель теж дуже цікава), але міллет на голову вищий від усіх. Зручніший, легший, на відчуття більш цупкий і міцний, невбиваємий. З дешевших носив Бізон від Травел Екстрім, нормальний, але вилетіли замки швидко, і збилися лямки після двох років неактивного використання. КОмандор не носив але підносив. На перший по зручності трохи поступається Травел Екстріму, але зато він точно більш надійний і стабільний, пошитий також з кордури. Кажуть шо з бюджетних непогані Капрікорни були, але не стикався ніколи.
[ Re: Re: Re: Рюкзак ]відповів(-ла)Karasj22:29:19 22/09/2010 Лямки міллета виглядають якось не дуже переконливо - тонкі та ніби то вузькуваті (або погао видно з фотки)... І за шо 2100..?
[ Re: Re: Рюкзак ]відповів(-ла)Karasj22:32:33 22/09/2010 Якого німця..? Татонку?
Хтось з ними ходив?
[ Re: Re: Re: Рюкзак ]відповів(-ла)Zagubleny14:48:07 23/09/2010 8 років ходжу з дойтером 65+10 враження прекасні.В товариша Татонка в поході мінялись для порівння теж непогано але для татонки це був перший похід.На рахунок дешевих рюкзаків в знаймого є дойтер і тера про послідню ніслова хорошого.З хороших і недорогих є QUECHUA власна торгова марка компаніі Декатлон.В 4 моіх знайомих іх рукзаки за такі гроші в всіх позетивні враження.Собі планую придбати іхній ультралайт 55л 1.1кг.
[ Re: Рюкзак ]відповів(-ла)Karasj22:33:59 22/09/2010 А шо там з нижнім клапаном..? Бо я чим далі - тим більше сумніваюсь в його користі :-)
[ Re: Re: Рюкзак ]відповів(-ла)Ihor Smyk23:37:57 22/09/2010 Нижній клапан є практично в усіх наплечниках. Особисто завжди використовую. ДУже зручно витягати іноді тільки спальник знизу, щоб основна частина речей не рухалася. Тоді треба використовувати карімат в наплечник ніколи не пхаю. Щодо лямок міллета, то ще раз кажу, що з тих наплечників які носив, він видався найзручніший в контексті підвіски.
Я писав, що два рази ходив з Татонкою Юкон 70 http://www.robinzon-ua.com.ua/ ukr/catalog/backpacks/yukon70/ ,
класний наплечник, але міллет сподобався більше, тому його і купив. Не подобаються мені надуті лямки в татонки і в дойтера. Тай на кілограм вони важчі від Міллета. Відчуття, що вони кращі - немає.
[ Re: Re: Re: Рюкзак ]відповів(-ла)Bobua09:54:47 23/09/2010 пляшки з їжею теж зручно звідти тягнути :)
Взагалі — верхні клапани для всякого крихкого/ламкого/пухкого/легко го, а нижній — для решти :)
[ Re: Re: Re: Re: Рюкзак ]відповів(-ла)Karasj10:18:20 23/09/2010 Ну, ок... витягуємо пляшки з їжою і з’їдаєм :-) А шо з простором, який звільнився? В нього плавно зповзає весь вантаж..? І мішок втрачає форму, ламається, і навантаження вже не так розподілене, як раніше...?
На мою думка, на саме дно краще спальник класти... Але ж витягується він аж ввечері, а тоді з мішка також виймаються сухі речі, намети, казани, їжа.... тобто - ВСЕ :-) Отже, потреба в гижньому відкриванні просто відпадає.
Звідси випливає: нафіга послаблювати мішок зайвим замком?
То так, мої роздуми :-)
[ Re: Re: Re: Re: Re: Рюкзак ]відповів(-ла)Roman10:47:10 23/09/2010 Як правило увечері потрібні всі обємні і важкі речі: килимок, спимішок, намет, теплий одяг і харчі. Тому, хоч і дуже ліньки, але доводиться витрясати з наплечника все :(((
А на коротких привалах спальник і намет не потрібні - вони на самому дні. Тому нижній замок ніколи не використовую. Та й не можу, бо всередині килимок. Зрештою, у мене там ще є друге дно, але я його теж ніколи не використовував.
А дрібні речі - в кишенях і в клапані.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Рюкзак ]відповів(-ла)Karasj11:17:59 23/09/2010 О!
Я якраз про те ж: друге дно постійно відкрите і всередині килимок.
В такому випадку вбиваю декількох зайців: не потрібно килимок зовні чіпляти, де він заважає, а розмістивши його всередині можна речі просто як у відро кидати і ногами пресувати :-) Не задумуючись особливо про укладку, і як воно потім на спину буде - чи не випиратиме якась консерва часом посеред спини :-)
Та й килимок добре захищає речі від води (якщо така ллється з неба).
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Рюкзак ]відповів(-ла)Bobua12:51:52 24/09/2010 ну... килимка я скручую всередину коли ходжу з безспинними наплечниками — тоді дійсно треба миритися з тим, що маса віддалена від спини в відповідно важча :))) (важіль... :() .
[ Re: Re: Re: Re: Re: Рюкзак ]відповів(-ла)Bobua12:58:17 24/09/2010 пляшки пластикові
В літрових — основні запаси.
Тому ближче до спини коли повні і далі — коли пустішають :())
Півлітрова, напр., з розмочено гречкою і олією, цілий день в роботі :), але час від часу тре й чимось іншим закусити.
Спальник у гермомішку — на дно жаль буде :)
Та й взагалі — мені простіше відкривати нижний вхід, тому саме там міщещок з водонепроникними речами
[ Re: Re: Рюкзак ]відповів(-ла)Sunrise15:34:26 23/09/2010 Для мене нижній вхід і перегородка - абсолютно зайві речі. Лиш вагу збільшують. Килимок всередину теж ніколи не ставлю.
[ Re: Re: Re: Рюкзак ]відповів(-ла)Karasj23:12:23 25/09/2010 Куроче, бачу, шо нижній вхід і перегородка сильно здали позиції з того часу,як їх придумали :-))
Раджу "тревел екстрімні" :) МакКінлі90.
Власна маса лише 1789грам + зручні (лямки ширші аніж у терівських: зд., 8см проти 6см :((()
Люди писали що у Львові :) нині продаються десь?... по 600?
[ Re: Re: Рюкзак ]відповів(-ла)Karasj10:10:52 23/09/2010 По 600...?!
Круто :-)
[ Re: Re: Re: Рюкзак ]відповів(-ла)Bobua12:33:12 24/09/2010 ха :), то ще що
я торік, десь у травні, купив, зд., за 333грв :)))) — то, мабуть, був старий запас з 5-ти доларових часів (а "ярличок" виробника в наплечнику то й ще старовинніше виглядав, зд., :)) у крамничці "мисл і риб" :)
[ Re: Re: Рюкзак ]відповів(-ла)duda11:24:49 23/09/2010 тревел екстрім - масою трохи дурять, але зовсім трохи(всеодно вони легкі), тут модельний ряд та ціни http://travel-extreme.com.ua/i ndex.php , як у них зараз із якістю - незнаю, колись чудова була.
Коммандор - колись був гут, зараз невідомо, поміняли спинки, переїхали в Китай...знайдете із старих запасів - теж можете брати.
Як варіант погляньте рюкзаки від Capricorn, теж кажуть непогані і по доступній ціні.
[ Re: Re: Re: Рюкзак ]відповів(-ла)duda11:28:39 23/09/2010 якщо гроші не тиснуть, крім вище перелічених дойтерів, міллє і татонки погляньте VauDe в екстремстайлі на чорновола то їх сайт, якщо щось зацікавить а у Львові не буде - привезуть з іншого магазину, сайт http://extremstyle.ua/
[ Re: Re: Re: Рюкзак ]відповів(-ла)Ihor Smyk15:40:38 23/09/2010 Відколи то командор в Китай переїхав? Ніц не сплутали?
[ Re: Re: Re: Re: Рюкзак ]відповів(-ла)duda16:14:05 23/09/2010 ніц, Командор, тепер він Neve, якщо не помиляюсь, шиють у Китаї...можливо то широкорозповсюджена помилка...тоді я не один помиляюсь.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Рюкзак ]відповів(-ла)Ihor Smyk16:46:17 23/09/2010 Не знаю чи широкорозповсюджена, бо перший раз таке чую, а хто був в них в маназині в Києві, то знає, що він по суті над цехом розташований, де шиються рюкзаки, і китайців там шось не видно
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Рюкзак ]відповів(-ла)Bobua16:13:28 24/09/2010 але якщо таки бачили хоч одного, то це означало, що насправді там не менше сотні :)))
[ Re: Re: Re: Рюкзак ]відповів(-ла)Bobua12:49:03 24/09/2010 та.. та
якраз впізнав в "бізоні" дві плоскі пластини (блискучі), що формують спину.
От так от просто, без дурних витребеньок (з вигинанням якихось трубок і запевнень про супер-пупер зручність незручної спини... з красивими малюночками...), люди роблять те, що мож носити й любити :)))
Дивно, правда, що мова сайт якась зовсім не житомирська ... :(
[ Re: Рюкзак ]відповів(-ла)Bobua11:18:16 27/09/2010 О! а чи ходить хтось з "мисливськими" наплечниками. Ті, що мають гарні листяні малюнки і назву "дубок" :)))
Цікавлять саме ці позиції, бо на них ще знижки. В них якісь чудо характеристики 5000 мм тент! і т.д. Чи з неба взяли і написали?
[ Re: Намети Трамп ]відповів(-ла)Водопад20:21:52 22/09/2010 краще Terra Incognita
[ Re: Re: Намети Трамп ]відповів(-ла)Ihor Smyk21:26:32 22/09/2010 Може, але терра не має недорогого дво-трьохмісного намету на два входи, як наприклад скаут від Трампу, а це принципово для людини для якої ми купуємо намет на подарунок. Це я знаю точно. Окрім того за 650 грн в тери тільки намет нижчим класом явно.
Тому тут швидше не питання, що краще взяти. Мабуть багато є кращих варіантів за більші гроші. Тут питання чи хтось має досвід використання Трампу, як позитивний так негативний.
[ Re: Re: Re: Намети Трамп ]відповів(-ла)Ihor Smyk16:53:30 23/09/2010 ДО речі пропустив ще також цікавий варіант по Фйорд Нансену з двома входами, чи то виходами і за 620 грн.
Я колись десь чув, що їх прості намети туристичної серії не дуже, а класні лише ті, що дорожчі. Хтось може спростувати чи підтвердити?
P.S. Чи може я занадто заморочуюся....
[ Re: Re: Re: Re: Намети Трамп ]відповів(-ла)bratysko20:53:29 23/09/2010 Порівнював Фйорд Сієра з Терою Омега - практично однотипні по якості намети. Єдине , що не сподобалось у Фйорді - це кріплення тропіку до тенту : якось не всиляє надії:(((
Можете візуально глянути, що явлає собою Сієра http://www.youtube.com/watch?v =6HOrJP052dY
[ Re: Намети Трамп ]відповів(-ла)bratysko00:33:45 23/09/2010 Особисто не користувався, але задавався подібним питанням, тож шукав в неті відгуки - і знайшов : негативу не зустрів. А при таких характеристиках матеріалів та наявністю 2-ох тамбурів взагалі супер - Терра і збоку не стояла.
Особисто я схиляюсь до Скаута, бо внутрішній простір більший, а вага менша. До того ж 2 тамбура по 70 см вистачить для спорядження всіх , хто житиме в наметі.
[ Re: Намети Трамп ]відповів(-ла)Liber7218:33:02 24/09/2010 ага і за каркасом змінним в магазин що третій похід бігати. у трампа він чорний, як у більшості ноунеймів китайських, хіба що стара модель десь 09 року тоді дуги кращі були але й проблеми з вентиляцією почали вирішувати десь тоді, тече... терра надійніша
[ Термометр ]додав(-ла)Bobua09:36:50 17/09/2010[ permalink теми ] Купив цифр. градусник.
Але він має чомусь обмежений діапазон вимірювання (нижче 32 покаже букву L, а вище 4х — H) :(
А жаль: легкий, малий.
Може хтось знає цифр-градусники без таких дурних обмежень?
-55°C to +125°C - підійде?
(сподіваюся в Карпатах не скоро будуть такі температури :)
[ Re: Re: Термометр ]відповів(-ла)Bobua09:03:26 20/09/2010 ааа.... а як Ви пропонуєте скористатись тим його "діджітальним оутпутом" :)? Шукати семисегметні індикатори і приліплювати? :)..., бо контактів на голові в мозок наразі не маю :))).
[ Re: Термометр ]відповів(-ла)duda11:31:00 18/09/2010 гиги, то він певно для вимірювання температури тіла))нижче 32 і більше 40...амінь чО!!11
[ Re: Re: Термометр ]відповів(-ла)Bobua09:10:00 20/09/2010 Саме так, на те він і градусник :).
Але обмеження мені незрозуміле: чому не надати змогу вимірювати й темп повітря (хоч би й з гіршою на порядок точністю) за межами осн. діапазону?
[ Re: Re: Re: Термометр ]відповів(-ла)Optimus10:30:26 20/09/2010 В такому цифровому термометрі вимірювальним елементом служить термістор http://ru.wikipedia.org/wiki/Т ермистор в якого жахливо нелінійна характеристика (залежність зміни опору від температури) але є такі (спеціально зроблені) в яких якраз в цьому діапазоні температур (приблизно 30-50 гр. С) характеристика дуже лінійна, що значно спрощує і здешевлюе схему вимірювання. Тому якщо прилад спеціалізований і розроблявся тільки для вимірювання температури людьського тіла то має обмежений діапазон вимірювання і дуже дешевий... Хочете великий діапазолн платіть гроші за відповідний прилад...
[ Re: Re: Re: Re: Термометр ]відповів(-ла)Bobua17:28:18 20/09/2010 тобто, вони навіть коеф-ти корегування не застосовують і тому дешевше?
[ Re: Re: Re: Re: Re: Термометр ]відповів(-ла)Optimus09:41:18 21/09/2010 Власне так. Для термісторів є так званий коефіціент нелінійності (B-constant) який діє в певному діапазоні температур і за формулою розраховеться дійсне значення температури, що потребує вже більш серйозної обробки вимірювання, наприклад микроконтролерів що значно дорожче..