стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Спорядження"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


список форумів ::: додати тему :::
перейти в


 1. [ GPS ] додав(-ла) vetal 17:02:32 31/01/2005 [ permalink теми ]
  Хотел поспрашивать народ про GPS - приёмники. Кто ходил с ними, какие впечатления. Оправдывает ли он себя и действительно ли он незаменим в походах. какие вообще модели стоят внимания - какой посоветуете... будут еще вопросы :)
  • [ Re: GPS ] відповів(-ла) Юрко 18:48:06 31/01/2005
   я ходив, в блудах на вагу золота, потенційно може врятувати життя (я серйозно). Але коштує немало. Бери собі без карти і ч/б. Карти коштують дофіга, а колір жере батарейки як слонь. З недорогих - Garmin ETrex (145$).
   Каротче, во тобі лінки, читай на здоровля, шо не ясно - питай.
   http://www.gpsinfo.ru
   http://www.mountain.ru/radio/l ibrary/2001/gps
   • [ Re: Re: GPS ] відповів(-ла) Коля 19:09:28 31/01/2005
    Юрко, твоя стаття, в журналі "КарпатиТуризмВідпочинок"... Ти там пишеш, що мусить бути пряма видимість мінімум 3-ьох супутників, тобто в густому тумані або лісі і т.п. ця штука не дієва. А в негустому - працює.
    Поясни різницю. Адже в горах часто бувають тумани і така хмарність, що ніц не бачиш за 20 метрів, а то й менше. От саме в такій ситуації і треба GPS, але він назло теж не допоможе, бо не прийме сигнал від супутників. Так виходить?

    Для Вєталя, хоч почитай Юркову статтю, коротко про GPS: http://www.karpaty.net.ua/arti cles_03/gps.php
    • [ Re: Re: Re: GPS ] відповів(-ла) Коля 19:14:36 31/01/2005
     І ще... досить цікаво вийшло. Біля Юркового повідомлення пишеться час коли він його запостив 18:48, біля мого 19:09. А зараз у мене на годиннику лише 18:09... Шо скажете? То ми з ним у майбутнє збігали? :))) Чи то у вас так само глючить? Невідкореговано якусь різницю в часі на сервері чи як?
    • [ Re: Re: Re: GPS ] відповів(-ла) nevi 00:54:10 01/02/2005
     тут все описано - http://en.wikipedia.org/wiki/G ps
    • [ Re: Re: Re: GPS ] відповів(-ла) Юрко 09:30:07 01/02/2005
     Блін, так я і знав, що ця фігня вилізе. Про туман - то редакторська правка. Так що вина не моя. Неоднократно юзав в тумані - жодних проблем. А от в густому лісі - дійсно лажа, погано ловиться. Власне крони дерев є перешкодами для сигналу, а от водяна пара - ні.
     • [ Re: Re: Re: Re: GPS ] відповів(-ла) nevi 13:55:50 01/02/2005
      так, в густому лісі ловиться "пунктиром", але в лісі завжди можна знайти прогалину між кронами дерев, чи якусь галявинку, в крайньому разі можна залізти на найбільше дерево :-)
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: GPS ] відповів(-ла) Юрко 19:27:13 01/02/2005
       я власне тебе хотів спитати - коли немає зв’язку, він мені точки розриву з’єднує прямою лінією, а не залишає відрізки. Я бачив по Конусах і Чорногорі в тебе з тим все ок. Не підкажеш в чому справа в мене? Може Озі біситься?
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: GPS ] відповів(-ла) nevi 00:08:19 02/02/2005
        Кажуть компутерщики-юніксоїди (ті, що радикальніші) - проблема в ДНК! :-)
        А щодо Озі - не знаю, скоріше за все таки в ньому :-)
   • [ Re: Re: GPS ] відповів(-ла) vetal 11:19:33 01/02/2005
    а разве с картой он себя не оправдывает? всё таки дешевле чем таскать с собой КПК и ЖПС вместе, а с батарейками думаю вопрос решимый.
    • [ Re: Re: Re: GPS ] відповів(-ла) nevi 13:48:08 01/02/2005
     по-перше, в кпк більше можливостей - більше пам’яті, більший і набагато кращий екран, більше програм для платформи, etc.

     Карта в gps-і досить умовна, а ті моделі, в яких не умовна, коштують більше, ніж кпк і простий gps разом взяті.
     Далі, карти для gps’а підходять не будь-які, а тільки векторні, такі, що спеціально для того gps-а призначені. По-перше, вони дуже дорогі, по-друге, для України (крім Києва), і тим більше для Карпат, їх просто нема (в нормальному (великому) масштабі).
     А в кпк можна запихнути хоч берклівські кілометрівки, хоч власноруч відсканувану свою улюблену мапу.

     Крім того, модульність підвищує надійність системи.

     і щодо батарейок:
     Носити 2 кг батарейок - трохи незручно. Бо на морозі вони розряджаються, тому їх треба тримати в теплі, 4-6 батарейок АА (для простого гпс-а в "точковому" режимі - майже на місяць) ше можна носити десь біля тіла, але носити по 4 батарейки на кожен день(!) для gps’а з мапою - то трохи забагато.
     • [ Re: Re: Re: Re: GPS ] відповів(-ла) Юрко 19:28:28 01/02/2005
      а як я дізнався, що ті карти малюються вручну (!), то зовсім шкода людей стало...
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: GPS ] відповів(-ла) Tasic 21:25:35 01/02/2005
       Юра, у тому немає нічого страшного. Вони робляться за допомогою планшета, тому перенесення координат відбувається автоматично. Мапа розбивається на регіони, ті дробляться на менші адміністративні одиниці і т. д.
       У нас (Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу) студенти такі мапи роблять, що офігєть! :)
       Тіко то у них курсова робота, а тут людям зарплату платять
   • [ Re: Re: GPS ] відповів(-ла) sid [guest] 12:59:27 01/02/2005
    Є чи нема в пристрої GPS така функція, що коли ти пройшо якись шлях то потому на моніторі можна подивитись як ти йшов , де звертав і т.д. (чи буде вона працювати під землею)
    • [ Re: Re: Re: GPS ] відповів(-ла) nevi 13:36:24 01/02/2005
     така функція є, називається запис треку. причому, є навіть у базових моделях. тобі на екрані, можна навіть в режимі реального часу, показує всі твої петляння. Якщо такий трек наложити на точну мапу, то взагалі супер. От-тут якраз добре підключити gps до кпк.

     під землею не працює, бо вся та система працює тільки від того, що кожну секунду (або інший інтервал часу) визначаються координати, і далі вже обчислюються всякі відстані, швидкості, запам’ятовується "геометричне місце" туриста і т.п.
     а для визначення координат треба, повторю, пряма видимість на 3 і більше супутників.

     По поверненні додому трек можна скачати на комп, і, скориставшись відп. програмою, напр., Озі, накласти його на мапу, побудувати з того всього 3D-мапу, висотний/швидкістний профілі маршруту, і виставити картинку всім на заздрість (білу) :-)
     (напр., як ось тут - http://dlearn.tstu.edu.ua/moun tains/wg/displayimage.php?albu m=28&pos=4 )
     • [ Re: Re: Re: Re: GPS ] відповів(-ла) yhirnyak 18:47:29 01/02/2005
      а ще можна трек на 3д мапу накладати - от витвір того ж nevi
      червоним - трек з приймача (за його даними можна напр. наносити на мапу райшток г.Конусяк)

      жовтим - внесені в апарат перед походом орієнтири, взяті з Озі

      http://dlearn.tstu.edu.ua/moun tains/wg/displayimage.php?albu m=37&pos=0
  • [ Re: GPS ] відповів(-ла) nevi 00:38:18 01/02/2005
   gps-навігатор - річ дуже помічна, корисна і незвична поки що. Щось подібне як з моб. телефонами - колись ті, в кого його не було (я в т.ч.) казали - а, подумаєш, модна штучка, понти та й все.. а тепер важко навіть уявити себе без мобільного зв’язку, навіть попри його хр..ову якість в Україні... але я не про це :-)
   Так і зараз щодо gps-навігаторів можна часто почути, особливо від т.зв. "старої гвардії", що то все ламерство і справжні чоловіки з gps-ом не ходять. Деякі кажуть, що gps, в принципі, непогана штука, але вони його не хочуть, бо то вбиває всяку романтику.
   На має переконання, gps - потужна технологія, і її використання свідчить про професіоналізм. gps не заміняє ваших уміннь орієнтуватися, користування компасом, мапами, etc, а, навпаки, підсилює їх. Це всього-навсього інструмент, ефективніший, ніж інші. Велосипед для розуму :-)

   Це щодо потрібності.
   Ще можу сказати, що як мінімум 1 раз він мені життя врятував.

   Що брати - в результаті свого досвіду і штудіювання інтернету я прийшов до висновку, що найліпше - базова модель gps-навігатора (базова по всяких фічах, а якість приймача у них всіх однакова) (напр., Garmin eTrex), без кольорового екрану, без підтримки мап і т.п., і окремо КПК - який вже має software, мапи, кольоровий екран, mp3-плеєр і т.п.
   Тоді gps живе в 2-4 рази довше на батарейках, а КПК можна включати тільки на час орієнтування, економлячи заряд - дуже ефективно. Крім того, КПК функціональніший від навіть крутих моделей gps’ів. Той самий ОзіЕксплорер можна запихнути, і не страдати за дорогими векторними мапами для gps-a.

   Далі.
   Під прямою видимістю мається на увазі перебування під відкритим небом, а не, приміром, у печері. В тумані, бурані, під час дощу і в лісі прибор приймає сигнал дуже або досить стабільно, тут нема проблеми.

   Крім навігації, навіть базовий gps веде статистику - час, відстань, підйом маршруту, показує висоту, швидкість, азимут, магнітне відхилення, напрямок руху і тд. Навіть час сходу/заходу сонця, що як не
   • [ Re: Re: GPS ] відповів(-ла) Юрко 09:40:59 01/02/2005
    Згідний з Євгеном, прикро, якщо ЖПС використовується постійно як шпаргалка по маршруту. Головна його фіча, для тих, хто залишає пріоритет за сірою речовиною, - emergency backup, тобто у випадках повного блуду без можливості знайти дорогу самостійно. Включати лише в таких випадках - це, по-перше, економія батарей; по-друге, екстрім і романтика не зменшуються, але лише страхуються. Ваша справа - використати підказку чи ні. Інша справа, що починаєш звикати до паразитичного підглядання в моніторчик (рефлекс списування на контрольній - коли списуєш, перестаєш думати), тут вже треба силу волі підключати, або ховати дівайс глибоко в торбу, аби було менше наснаги його діставати на кожному слупі.
    П.С. Я собі думаю... скільки класних походів я б собі врятував, якщо був би ЖПС при собі... А гриби в роті - білі, бдл :)
   • [ Re: Re: GPS ] відповів(-ла) vetal 11:16:58 01/02/2005
    нда... информации для розмышления много... надо делать выводы... спасибо за инфу, буду думать.
    • [ Re: Re: Re: GPS ] відповів(-ла) yhirnyak 14:38:13 01/02/2005
     прислухайся до nevi - розглянь комбінацію базового приймача і кпк
     кпк обійдеться на 20-50%% дорожче ніж лише спеціальна векторна карта до дорогого приймача, наскільки в цінах орієнтуюся

     але кпк - думаю він тобі не лише в поході пригодиться)), а відображення рельєфу на військових кілометрівках досить точне, на диво точними видаються прив’язки цих карт до системи координат - і це все безкоштовне
     • [ Re: Re: Re: Re: GPS ] відповів(-ла) vetal 15:42:34 01/02/2005
      вот сейчас и занялся вопросом выбора КПК ;)... придется последовать советам
  • [ Re: GPS ] відповів(-ла) nevi 00:47:54 01/02/2005
   ...як не дивно, корисно :-) Особливо узимку.

   ps: я примудрився-був таки втиснути своє попереднє повідомлення в 2000 дозволених символів, тільки 13 останніх все одно було обрізано. webmaster, так нечесно :-), і, може, навіть 2000 символів - то замало?
   • [ Re: Re: GPS ] відповів(-ла) Юрко 09:54:46 01/02/2005
    - we did it cool, Porter, seventy grants per each. But it’s not enough!
    - it never is, Vel! (mel gibson "payback")
    П.С. Дійсно, з GPS в горах буде те саме, що і з мобілами. Я тут подумав, має турич пристрій і мобілку, має рятувальник. Шанси врятувати йому життя зростають мін. в 3 рази!!!
    P.S. Для визначення висоти потрібні 4 супутники, 3 достатньо лише для координат.
    • [ Re: Re: Re: GPS ] відповів(-ла) vetal 11:31:00 01/02/2005
     да, и еще вопрос - где посоветуете купить?
 2. [ Радиостанции для альпинистов и не только ] додав(-ла) Vertex [guest] 14:45:25 28/01/2005 [ permalink теми ]
  Есть отличные радиостанции Vertex Standard и Roger (Япония).
  Цены, описания, внешний вид, характеристики есть на сайте http://www.ra.net.ua
  Можете покрутить некоторые на экране своего монитора. Для этого зайдите по ссылке <http://www.ra.net.ua/files /VX- 424.swf>
  Или <http://www.ra.net.ua/files /ft- 60r.swf>

  Алексей,
  044 451-43-65, sales@ntech.kiev.ua
 3. [ питання ці ... ] додав(-ла) yhirnyak 11:21:15 26/01/2005 [ permalink теми ]
  щодо ліхтариків. бачив лише традиційно недихаючі або ж ґоретексівські з відповідною ціною які навіть порвати шкода.

  мені б для зими, черевики не мокнуть, штани теж. тому - ліхтарики повинні захищати лише від попадання снігу в черевики через верх. для цього достатньо пошити ліхтарики з цупкої бавовняної тканини, що я й збираюся зробити.

  хтось зупиніть мене якщо я помиляюся
  • [ Re: питання ці ... ] відповів(-ла) Roman 11:34:33 26/01/2005
   але навіщо, щоб ліхтарики дихали?
   чей же ноги не потіють...

   я маю двошарові герметичні ліхтарики, причому вище колін.
   Зовнішня тканина - церата пластмасова на тканинній основі, внутрішня - поліетилен.

   з обох кінців загнуто у вигляді трубки і пропхано достатньо довгий шнурок. Знизу обвязується навколо черевика, зверху привязується до паска.

   Юзаю таке вже років 5
   • [ Re: Re: питання ці ... ] відповів(-ла) Roman 11:35:19 26/01/2005
    але в мене штани такі, шо від снігу - мокнуть :)
   • [ Re: Re: питання ці ... ] відповів(-ла) Юрко 19:00:12 27/01/2005
    агов, ромцю, може колись спробуємо бахіли з листового заліза, з того, що ринви роблять? не повинно текти.
    • [ Re: Re: Re: питання ці ... ] відповів(-ла) Roman [guest] 01:55:23 28/01/2005
     та мож... :)
     тілько тре шоб в колінах гнулися - бо інакше не вийде ходити в них...
     я шось таке в історичному музеї видів схоже :))
     • [ клієнт созрєл :-) ] відповів(-ла) DarkOne 10:35:51 28/01/2005
      тел. (044) 201-61-01 Сервісний металоцентр
      спитаєш мене - зроблю з знижкою :-))
  • [ Re: питання ці ... ] відповів(-ла) ya_borman 11:56:22 26/01/2005
   користуюсь уже три роки традиційно недихаючими - жити можна, а для економії грошей і для соліднішого вигляду хочу купити шмат курдюри (матеріал такий), взяти в знайомого зразок крутих ліхтариків і пошити аналог
   • [ Re: Re: питання ці ... ] відповів(-ла) Юрко 19:03:25 27/01/2005
    з березня 2003 юзаю Кампусівські ендюра 600 4х обробка PU, купив за 42 грн., нижні стяжки порвав після Кавказу, прикрутив на простих болтах сталеві дроти, наче тримає й понині. ДО того ходив в самшитах ліхтарях з нейлону "болон", дурне: бо тече і рветься як срайтасьма
  • [ Re: питання ці ... ] відповів(-ла) akorud 12:17:00 26/01/2005
   купи краще "традиційно недихаючі" з металевим тросиком під черевик і липучкою що замок закриває. Ноги не потіють, а просто з бавовни як ти пишеш - елементарно промокнуть і вся волога моментально чудесним способом опиниться в черевику :-)
  • [ Re: питання ці ... ] відповів(-ла) Alex [guest] 12:51:43 26/01/2005
   Я маю житомирські ліхтарики Travel Extreme за 60 гривень (мабуть, недихаючі, бо вони з кордуроподібного матеріалу середньої товщини і покриті зсередини чимось блискучим). За три сезони ще нічого не порвалось і я ще навіть ніякої пропитки не наносив. Промокають вони поки що лише в мокрій траві. За такі гроші з самостійним пошиттям я би не бавився...
  • [ Re: питання ці ... ] відповів(-ла) yhirnyak 19:21:44 27/01/2005
   отже

   буду шити сам (мається на увазі шити буде кравець)
   забуду про цупку бавовну, буде матеріал а-ля курдура але без "прорезинення" - таке трапляється
   буде блискавка, буде металева стяжка
   всім подяка за коментарі
   • [ Re: Re: питання ці ... ] відповів(-ла) Юрко 10:31:57 28/01/2005
    ммм... знаю одного хлопця, який шив собі бахіли сам на машинці, причому, коли я в 2002 ходив в нейлоні, він в ходив в 5-му перевиданні кордурних н/бахіл. Звати хлопця Чінгер. Спитай його, може має рацухи стосовно самшиту.
 4. [ Hannah Scout vs. Bergson SuperPack 800 ] додав(-ла) Sapsan 21:26:37 25/01/2005 [ permalink теми ]
  вага однакова, розміри теж, різниця в температурі несуттєва (3градуси), різниця в ціні...є, але теж не зовсім суттєва
  Що можете сказати на користь (або проти) того чи іншого?
  • [ Re: Hannah Scout vs. Bergson SuperPack 800 ] відповів(-ла) akorud 12:11:50 26/01/2005
   ох вже ця ментальність "а де ж тут на#$#$"? :-) Якщо все так як ти пишеш, то бери просто який більше подобаєтся і насолоджуйся.
   • [ Re: Re: Hannah Scout vs. Bergson SuperPack 800 ] відповів(-ла) akorud 12:14:11 26/01/2005
    А якщо серйозно то з особистого досвіду про Bergson можу сказати тільки хороше (але спальник в мене інший - Malachowski). Про Hannah не знаю нічого, оскільки з очевидних причин в Польщі знайти його практично нереально.
    • [ Re: Re: Re: Hannah Scout vs. Bergson SuperPack 800 ] відповів(-ла) Tasic [guest] 10:42:38 27/01/2005
     у Ганьці (Бівак) спав на -11. Холоду не відчував узагалі.
     • [ Re: Re: Re: Re: Hannah Scout vs. Bergson SuperPack 800 ] відповів(-ла) akorud 11:32:51 27/01/2005
      уточнюй зразу в наметі чи без... Бо я якось спав при -1 без намету (що відповідало температурі комфорту спальника). Не скажу що було комфортно :-), але спати далося.
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Hannah Scout vs. Bergson SuperPack 800 ] відповів(-ла) Tasic 20:50:33 27/01/2005
       у наметі. То було на Майдані вроді 22 чи 23 листопада. дійсно, там же тепліше було :)
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hannah Scout vs. Bergson SuperPack 800 ] відповів(-ла) rstm 11:40:08 28/01/2005
        І ще додай, що намет стояв на пінопласті, чи тоді його ще не було?
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hannah Scout vs. Bergson SuperPack 800 ] відповів(-ла) Tasic 22:05:20 28/01/2005
         Я спав минулого лютого на Попі Івані в обсерваторії на -20 з копійками у літньому спальнику (назва не ідентифікується). у нього комфорт, мабуть, +5. мав на собі ще лижний комбінезон. накривався товстою курткою. Під наметом був лід. Так що, то - справа смаку :)
    • [ Re: Re: Re: Hannah Scout vs. Bergson SuperPack 800 ] відповів(-ла) nevi 12:08:12 28/01/2005
     Я спав у Pinguin Mistral під відкритим небом на металевій плиті при -7..-8 - повний комфорт. Тільки твердо дуже :-)
     • [ Re: Re: Re: Re: Hannah Scout vs. Bergson SuperPack 800 ] відповів(-ла) Юрко 19:37:50 28/01/2005
      ти додай, що ти холодостійкий турич. Тебе в тест-драйв брати небезпечно, всі спальники виявляться екстрім-серії.
  • [ Re: Hannah Scout vs. Bergson SuperPack 800 ] відповів(-ла) Sapsan [guest] 15:25:13 26/01/2005
   В дійсності роздрібна ціна на Ханнах набагато більша(на 140 грн) і мене цікавить, чи стоїть за цим щось раціональне, бо маю можливість замовити з різницею лише 50 грн, але це теж є гроші і якщо серйозної різниці нема, витрачати їх не хочеться.
   • [ Re: Re: Hannah Scout vs. Bergson SuperPack 800 ] відповів(-ла) Юрко 19:11:26 27/01/2005
    зроби собі порівняльну табличку плюсів і мінусів, в яку забий все, що довідаєшся про спальники. Обов’язково піти помацати, поюзати 30 хв, залізти, якщо позволять. Коли виявиться, що Ганя не варта тої різниці - бери Берґсон.
 5. [ Де знайти чехол для лиж? ] додав(-ла) Pickard [guest] 00:14:34 25/01/2005 [ permalink теми ]
  Панове - підскажіть де купити чехол для класичних гірських лиж розміру 195?
  Вдячний за Ваші відгуки
 6. [ Продам палатку! ] додав(-ла) Pavel 12:08:23 23/01/2005 [ permalink теми ]
  Продаю палатку "Lamberto" в доброму стані (5 походів), 3,6 кг, 3-х місна (внутрішня ширина 1,80 см) темно зеленої барви, 45$ детальніше по тел. 80977914728.
 7. [ Salomonи ] додав(-ла) white 15:24:58 20/01/2005 [ permalink теми ]
  Панове!!!
  Взуття Salomon SnowStorm GTX 2, маде ін чіна, коштували 707 грн., зараз 565 грн, кажут же то розпродаж перед літньою колекцією. Чи можна брати їх для юзання в Наших Карпатах зимою.
  Наперед вдячний за інфу.

  http://www.salomonoutdoor.com/ ru/product.asp?sex=0&seg=1&act =9&gam=0&pro=872720&sel=0_0
  • [ Re: Salomonи ] відповів(-ла) white 15:27:07 20/01/2005
   а, і з ГОРЕ ТЕХом..
   • [ Re: Re: Salomonи ] відповів(-ла) yhirnyak 16:57:23 20/01/2005
    думаю тих грошей вони дуже варті
  • [ Re: Salomonи ] відповів(-ла) smarn [guest] 18:17:12 20/01/2005
   V men taki sami prosto model starisha...Fajni xolodno ne byvaje, ale garko dyge chasto...Jaksho vonu she majyt ytepljyvach tipa mishy to pidyt tilku do zumu. Ktashche bratu salomonu z Gore-Texom ale bez njogo.Tux groshej varti. Vonu tochno ne promokajyt, provireno ne raz...A ot krossu Salomom z Gore-texom promokajyt...

   Vzagali Salomonu dyge duvni kapzi robljat jak na mene, nogu chomys dyge potijyt...Ale vzyttja meni jixnje dyge podobajetsja...
   • [ Re: Re: Salomonи ] відповів(-ла) white 18:38:09 20/01/2005
    Ktashche bratu salomonu z Gore-Texom ale bez njogo.
    Як розуміти це речнення?
    Дякую!
    • [ Re: Re: Re: Salomonи ] відповів(-ла) smarn 21:12:14 20/01/2005
     bez ytepljyvacha...ze ja mav na yvazi....prosto shkirjani z gore-texom...
     • [ Re: Re: Re: Re: Salomonи ] відповів(-ла) white 13:02:41 21/01/2005
      стоять коло сноу стормів за 620 грн, але ми сьи здає же буде зимно в них, дякую
  • [ Re: Salomonи ] відповів(-ла) white 16:42:49 22/01/2005
   дякую всім! купив
 8. [ Як прати пух??? ] додав(-ла) simond 14:11:31 18/01/2005 [ permalink теми ]
  Народ!
  Абсолютно практичне запитання: купив на секонді пухову куртку з гордим написом "Saleva" і тепер не знаю, як краще її випрати.
  Всю цю теорію я читав (і про Неквакс і т.д.), але не хочеться витратити на прання грошей більше ніж на саму річ.
  Чи можна випрати руками, а також як її правильно сушити?
  Буду всім вдячний за розумні поради.
  • [ Re: Як прати пух??? ] відповів(-ла) DarkOne 16:31:56 18/01/2005
   Нормальна хімчистка рулить!
   • [ Re: Re: Як прати пух??? ] відповів(-ла) simond 19:51:14 18/01/2005
    Наскільки я знаю - вартість послуг цієї самої чистки наближаеться в моєму випадку до ціни самої куртки - це не так вже й дорого в абсолютному вимірі - але безідейно:).
    По друге - я не знаю, чи перуть вони сам пух, чи лише тканину - бо, на скільки я знаю, брудний пух (а це,я к ви розумієте, могло статися в секонді) може погано "працювати"
  • [ Re: Як прати пух??? ] відповів(-ла) asd008848 17:50:40 18/01/2005
   v mene tezh Salewa puhovka
   Prav za 2 roky odyn raz v zvychajnij mashynci oskilki puh i do togo vpav v nyz rukaviv i v dupu :)
  • [ Re: Як прати пух??? ] відповів(-ла) Юрко 18:31:33 18/01/2005
   не раджу прати взагалі, бо зараз не висушиш. Влітку при +30 більше шансів аби пух не зігнив. Хімчистки з пухом не дуже охоче працюють, хіба би...
  • [ Re: Як прати пух??? ] відповів(-ла) Andre 13:36:00 19/01/2005
   Прати звичайно треба. Але в хімчистку краще не віддавати.
   Можна і руками. Я паприклад так і роблю. В машинку класти боязно. Єдине треба витратитись на відповідний засіб для прання пухового спорядження.
   А головне в цьому процесі це сушка. Сушити треба дуже швидко. І при наявності побутового обігрівача літа можна не чекати :))
   http://www.bask.ru/info/papers /question/the_question.html
  • [ Re: Як прати пух??? ] відповів(-ла) akorud 15:21:20 19/01/2005
   Прати не проблема, я прав в машинці. Проблема - висушити. Моя влітку на сонці сохла 2 дні причому кожні 2 години доводилося руками розправляти пух. Більше не перу - віддаю в хімчистку - rulez.
  • [ Re: Як прати пух??? ] відповів(-ла) Ole 15:10:48 20/01/2005
   На рахунок хімчистки я також не раджу.
   Можеш прати без проблем навіть в пральній машині-автоматі тільки поклади туда 3-5 тенісних м`ячиків щоб гарно виправ пух. Головне потім віджати якнайкраще. А порошок-знайди Perwoll для шерсті він дешевший і знайти легше ніж Nikwax Down Wash(цей звичайно кращій)
 9. [ лижі ] додав(-ла) ksanka 10:43:00 18/01/2005 [ permalink теми ]
  хтось знає, чи у Франику хтось продає б/ушні гірські лижі в межах 200 грн.? буду дуже вдячна за будь-яку інформацію
  • [ Re: лижі ] відповів(-ла) vassia 19:58:24 18/01/2005
   Авто базар 3 8 до 11 в Неділю там де продають буси, купиш класику.
 10. [ Гідрофобна змазка (чи пропитка) ] додав(-ла) NewHamlet 14:40:39 14/01/2005 [ permalink теми ]
  А чи є вона десь у Львові крім Команчеро? (Цікавлять також ціни. Також ціни на неї в Києві)список форумів :::
перейти в


 


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::