стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Спорядження"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


список форумів ::: додати тему :::
перейти в


 1. [ наплічник ] додав(-ла) bumbik 06:32:35 07/07/2005 [ permalink теми ]
  Куплю вживаний в хорошому стані наплічник для походів у гори, краще імпортний, великий, близько 100 літрів, бо мій колобок та "єрмак" вже достали від старості порвалися.
 2. [ Намети Hunnah, конденсат ] додав(-ла) Sunrise 22:27:32 06/07/2005 [ permalink теми ]
  У мене Hunnah Lighter. Проблема з конденсатом. Вранці на стінках внутрішнього намету збирається купа вологи - завжди намокає спальник при доторканні до намету. Вентеляційні отвори питання не вирішують. Це приблема тільки цього намету, чи у всіх ханнахів така фігня? Матеріал внутрішнього намету погано дихає? Як з цим боротися?
  • [ Re: Намети Hunnah, конденсат ] відповів(-ла) zorc 09:32:24 07/07/2005
   Да нет, не у всех (я меня Таргет, за ним не замечено, знакомые тоже не жаловались). Возможные причины:
   - большая влажность местности (типа если ты в Камбоджи)
   - неправильная постановка палатки (например, внешний тент инсталлирован внутри внутреннего)
   - субъективные факторы (неимоверное количество принятого перед сном алкоголя обеспечит конденсат в любой палатке)
   - ХЗ %-)
   Шутю, есстессно. А не подделка?
   В любом случае, если влажность большая, помогает приоткрыть двери, оставив только сетку. Отодвинуть молнию сверху на молнии тамбура, ~10см. Ставить боковые стенки более по-другому...
  • [ Re: Намети Hunnah, конденсат ] відповів(-ла) Юрко 18:26:20 07/07/2005
   ага, точно! розтягувати треба практично ідеально. По-друге, конденсат - мінус всіх наметів. Таке буває практично цілорічно (за винятком хіба що відсутності різниці температури зсередини і ззовні (тоді конденсат на спальнику). По-третє, відкривай вхід, зробиш сифон з вентиляцією.
  • [ Re: Намети Hunnah, конденсат ] відповів(-ла) Pavel [guest] 18:49:39 07/07/2005
   Цікавий аргумент :-)))
   - неправильная постановка палатки (например, внешний тент инсталлирован внутри внутреннего)
  • [ Re: Намети Hunnah, конденсат ] відповів(-ла) Русік 09:30:54 14/07/2005
   У мене намет Пінгвін Екстрім, так кожного ранку на внутрішній стороні зовнішнього тенту збирається осад. І дійсно, віконця для вентиляції не допомагають, але в середину палатки нічого не капало. Головне до стінок не доторкатися. Якщо внутрішня частина палатки доторкається в якомусь місці до зовнішнього тенту, то палатка починає намокати саме в місці дотику Правда був і випадок, коли зранку був лід замість конденсату (весною). Хоч не капало, коли до тенту торкався :).
   • [ Re: Re: Намети Hunnah, конденсат ] відповів(-ла) nadya 14:23:39 14/07/2005
    Довелося недавно пожити в наметі Coleman. Я мало що розумію в показниках якості наметів, але те, що я побачила сильно здивувало. Зранку після вечора і ночі дощу (не зливи) всередині палатки товклося 6-7 чол, терлися до стінок як могли, а вони не промокали! Хто може пояснити? скільки коштує такий намет?
    • [ Re: Re: Re: Намети Hunnah, конденсат ] відповів(-ла) zhyvoy 16:31:43 14/07/2005
     Конденсат річ не приємна, але і не від’ємна у будь якому наметі. Виникає за великої різниці температур у наметі і зовні, особливо помітний в холодні пори року, а також при підвищеній вологості. Як нічого нечипати то буде все ОК! :)). Конденсат виникне і тоді коли у наметі ніхто не ночує. І чим більше водяного стовба намет тримає(1500, 3000, 5000 мм і так далі) тим і більше конденсат, через те що тент покривають деякими шарами полуеритану чи ще якоїсь гадості, а як ще покритий силіконом...Якщо використовувати намет екстрим серії літом та ще у жарку погоду ви просто спаритесь;)) Парниковий ефект вам гарантовано. Коли виробник пише що матеріал дихає це не означає що конденсату не буде, це тільки зменьшить його. Уявляєте собі тент в 5000 мм с 3-им полуеритановим покриттям шоб він ще і дихав. Вент. отвори теж не завжди допомогають, їх роблять оптимально можливих розмірів щоб не проходила волога. Можливий варіант використовувати GORE-TEX, але і ціна підскоче у разів 5. Тому треба миритись з цією "заразою"-конденсатом:)) Для того, щоб не намокав спальник накривайтесь чимось, наприклад вітровкою, але як вам буде зажарко у спальнику це теж не добре! Щоб зменьшити конденсат старайтесь мокрі та вологі речі пакувати у кульки, чи залишати у тамборі. Зранку після роси можна зняти тент і просушити його за одно і решту намета, займе хв.20, але бажано його закріпити, щоб не ловити потім;) І на останок старайтесь меньше комкати по 100 разів тент, краще зайвих 15 хвилин на складання - довше протяне!
    • [ Re: Re: Re: Намети Hunnah, конденсат ] відповів(-ла) smarn 20:03:33 14/07/2005
     2 Надя: Колеман це дешевий попсняк як намети, так і спалники, так і пальники з прімусами.

     Конденсат буде всюду, патання скільки його буде. Якшо погано розкладена палатка то може намокати і внутрішній тенд в місзях дотику, або палатка лайно...В нормалних палатках з конденсатом немає проблем. В одностінкових, мембранний матеріал покритий зсередини такуму ворсинками і там мало утворюється конденсату і вроді не замерзає хоча в екстремальних температурах і там іній має бути.
     Вітровкою накриватись не має змісту,бо нема двохметрових вітровок, а речі якшо запакиєте в мішок будут гнити і смердіти. Шоб не намок спалник то треба лягату в бівуакзак(мішок бівиачний).
     • [ Re: Re: Re: Re: Намети Hunnah, конденсат ] відповів(-ла) zhyvoy 21:15:35 14/07/2005
      Зрозуміло, що двохметрових вітровок не буває;) але можна завернути хочаб ноги вони найбільш швиряються по стінкам намету! Запаковані речі сушаться з ранку і не встигають засмердітись! Звісно, що зимою не варто залишати вологі та мокрі речі у тамборі.
     • [ Re: Re: Re: Re: Намети Hunnah, конденсат ] відповів(-ла) nadya 15:13:00 15/07/2005
      Попсняк кажеш. а казали, що у Франції купували...
      І внутрішній тент всеодно не промок! я такого ще не бачила!
 3. [ Рація ] додав(-ла) koreli 20:24:18 02/07/2005 [ permalink теми ]
  Підвернулась мені рація, MOTOROLA Talkabout 200. Взяв. Тепер не знаю шо воно таке і зчим його їдять. Ну в мене взагаліто 2 рації, але просто одна працює в форматі CB, а до мотороли хочу пару знайти. Корче хто має якусь інфу по цій моторолі -- пишіть, будем потім разом в камках як круті специ по кущах лазити...
 4. [ Новий інтернет магазин ] додав(-ла) www.gorgany.com [guest] 13:00:10 01/07/2005 [ permalink теми ]
  Новий інтернет магазин туристичного спорядження та послуг http://www.gorgany.com
 5. [ Намет "Tremp"? ] додав(-ла) Pickard:) 21:51:58 30/06/2005 [ permalink теми ]
  Доброго часу доби панове !
  Допоможіть з вибором - є можливість купити такий намет за 500грн. Це ніби "американський намет, виготовлено для Росії", як мені пояснили. Тент 5000мм; дно 8000мм (написано на чохлі). Вага 2 кг. Хочеться по Карпатам по довше походити, чи підійде? Хто юзав, підскажіть Ваша ласка?
  Дякую за увагу - успіхів всім !
  • [ Re: Намет "Tremp"? ] відповів(-ла) saperavi 00:03:52 08/07/2005
   Тримав його у руках. Дійсно 2 кг, але дуже замалий, скорійше
   одиниця ніж двійка, 120 см плюс на конус і низька.
   Також це тунелька, на руку матеріал добрий. Думаю для соло
   це гарний намет за таку ціну, але це лише припущення.
 6. [ KOVEA ТКВ 2011 ] додав(-ла) mak 12:24:12 30/06/2005 [ permalink теми ]
  Хто що знає про цей пальник (KOVEA ТКВ 2011) - поділіться досвідом.
  Чи вартує 350 гриваків (грн.)
 7. [ [Primus чи MSR] ] додав(-ла) zhyvoy 20:06:22 28/06/2005 [ permalink теми ]
  Довго дивився і вибирав! Сподобався Primus Easy Fuel та MSR Rapid Fire. Хто користувався напишіть будь ласка! Бажана орієнтовна ціна у Київі. З більш дешевих цікавить MSR Super Fly. Можливо це кращий варіант для до 4 чоловік, переважно Карпати, зима також.

  Окремо цікавить Primus OmniFuel. Чи дійсно використання різних видів палива, вартує тих грошей, що за нього просять! Прохання, не пишіть слово юзав, а то як думаю про юзання пальника ...bym :-)
  • [ Re: [Primus чи MSR] ] відповів(-ла) C++ 13:49:50 29/06/2005
   Якщо хтось мав таку можливість порівняти Multi-Fuel & Omni-Fuel моделі, напишіть, будьте ласкаві, чи ті моделі справді відрізняються настільки, наскільки різниться їх ціна. Цікавить не теорія, взята з сайту виробника, а реальні спостереження.

   Ну сам подумай: якщо в тебе є газовий пальник, то тобі треба мати надійне джерело перезаправки балонів. Або купляти нові. А вони досить дорогі. А бензина - дешева. Справді, MFS-пальники Primus за рахунок універсальності, важать більше, ніж звичайні газові. Взимку газ дозволяє використання всередині палатки. А от рідке паливо - надто ризиковано. Влітку, бензин дешевший, крім того, в Карпатах повно лісу.
  • [ Re: [Primus чи MSR] ] відповів(-ла) akorud 11:38:44 30/06/2005
   Бензин і інші види рідкого палива - експедиції. Газ - походи вихідного для, виїзди (в тому числі ровером) наприклад на скали, на озера-моря і т.п. (моя думка яке на нав’язую). А з пальників на рідкому паливі самим крутим і визнаним вважається Optimus Nova ( http://www.optimus.se/products /nova/ ), але ціна така що тримайте мене...
  • [ Re: [Primus чи MSR] ] відповів(-ла) Tasic 15:19:42 30/06/2005
   моя скромна думка: Шмєль-4 - вещ!
   Дешево і сердито (тест проведено на -27 С). Тіко за ним слідкувати потрібно і оператором примуса повинен бути його власник. Інакше усі інші ризикують залишитися у кращому випадку голодними, у гіршому - дивитися уночі на зірки через діру у наметі :)
   Моя думка: примус на зиму, оскільки газ ну ніяк не хоче горіти, хіба пальник покраще. Коім того, на низьких температурах пластмаса недорогих пальників просто кришиться (сам бачив під Попом цієї зими). Вони починають пускати вогняні язички і т.д. А влітку можна і газом - зручно.
  • [ Re: [Primus чи MSR] ] відповів(-ла) smarn [guest] 18:31:09 30/06/2005
   Ше є титановий Primus Omnifluel, десь 250 євро, диже обмежена кілкіст´, кожен має свій номер.

   Маю Primus Multifluel, корустиюс мало, бо нема потреби. Думаю шо мені майже всюду MSR PocketRocket цілком вустачає. Взагалі газ приємніший, швидший, безпечніший.Ну на сильному морозі гірше горуть, тоді прімус звучайно. Хоча думаю і з газом можна все замутити. Але треба мати на увазі, шо шведи не дималу шо існує таке пальне як в нас, томи ґлюкі дуже часто бувают і забиваєця швидко, кадить(вухід очущений бензин, досуть дешевий)

   За omnifluel можи сказату шо кардуналних плусів не замітив, керування полуммям краще, а запалювати вроді така сама запарка як і Multifluel.
   • [ Re: Re: [Primus чи MSR] ] відповів(-ла) zhyvoy 19:38:23 30/06/2005
    Смарн а як під’єднати балон з газом, то як OmniFuel з ним справляється набагато гірше ніж звичайний газовий пальник чи ні. Є можливість купити його тільки не титановий за 134 канадських $, ще варіант MSR WhisperLite за 84 CAD, Primus Gravity MF за 95 CAD, що скажеш!
    • [ Re: Re: Re: [Primus чи MSR] ] відповів(-ла) smarn [guest] 21:41:26 30/06/2005
     Ні, з газом ніяких проблем, підєднав балон-відкрутув вентель-попив чаю. Правда, розхід газу на multifleulах я не знаю, але по відчуттях вроді більший. Заморочки з бензином є всюди і будуть. За MSR ніц не скажу бо не юзав.MSR Whisperlite це то саме шо Primus Graviti, тобто тільку бензин і соляра.Omnifluel ше газ горить але коштує дофіга. Якбу я так готів і шоб горів і газ і бензин, то брав би Graviti or Multifluel і MSR PocketRocket, зимою або коли їсту баґато зібрався, тягав би ґравіті, а в швидкі і спортивні походу МСР.
     Омніфлєл як на мене не вартує того бабла, ну тихіший, керованіший але 30 евро різниці. За 25 евро або посуд хороший купи або суто газовий палник.
     • [ Re: Re: Re: Re: [Primus чи MSR] ] відповів(-ла) zhyvoy 10:43:24 01/07/2005
      Дякую Smarn! Скажи ще трохи про Fuel Bottle, здається є на 510 та 850 мл, на скільки вистачає їх тобто по часу горіння. Чи часто доводиться розбирати твій MF в плані ремонту
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: [Primus чи MSR] ] відповів(-ла) smarn [guest] 17:00:08 01/07/2005
       Певно варто брати на 500 грам, в мене є дві на на 800 і на 1,5 літра. Навіт на 500 грам тобі стане на довґий похід. єдуна фігня- зе коли в 1,5 літровій банці мало бензу то троху херово горить.

       В ремонтних зілях ше не розбирав ні разу, тобто він ше в мене не забивався, бо бенза з европи була або очищена.Але це тільки питання часу, колись він таки забєця. Розбирав задля інтересу, ну і на газ-бензин форсунку міняв. Все геніално просто і швидко робиця.
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Primus чи MSR] ] відповів(-ла) zhyvoy 17:43:59 01/07/2005
        Скажи ще що входить в стандартну комплектацію і я відчеплюсь :) Зрозумів, що банку купляєш окремо! Які балони з газом мож під’єднювати. А як буде до 4 їдлаків то напевне треба буде взяти ще трохи про запас петрола чи як?
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Primus чи MSR] ] відповів(-ла) smarn [guest] 19:02:12 01/07/2005
         Ну тут ти в курсі, все залежит від умов(топка снігу чи вода, зовнішня температура, вітер,кількість ґотовок,тривалість пруготування). Газу 80-100 грам в чоловікодень зимою, літом 50-80. Бензи десь 50-100 грам в людинодень. Точно сказати не можу, це тілку так на око прикинув. Є десь в неті якісь калькилятори але я не дуже вірю тому. Балони прімус, МСР, Колеман і інші, крім Кемпінґгазу. Такі в банках від дихклофозу не підходять і перехідник шо є в Україні для них теж не йде.
         В комплекті: прімус, помпа, ріпеакід, сумочка. Ти всерівно думай сам, однозначної відповіді нема про розхід палива.

         MSR recommends 4 oz. (114ml) of liquid fuel per person per day for cooking or 8 oz. (237ml) of liquid fuel per person per day for melting snow and cooking.
         http://www.kzpg.com/Backpackin g/Stove/Stoves.htm
         • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Primus чи MSR] ] відповів(-ла) zhyvoy 11:48:55 02/07/2005
          Запитав тому що мало, що знаю про "буржуйські" прімуса, бачив у роботі не більше. Сам розумієш, що до такої інтелектуальної техніки не дуже пускають. Може трохи росповіси що там до чого крутити, хочяб коротко! Як брали для "Шмеля" то той не погано жре, кажуть що їхні економніші, є таке?. З газом усе зрозуміло
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Primus чи MSR] ] відповів(-ла) smarn [guest] 14:50:25 02/07/2005
           Шмельом ніколи не користувався, тому порівняту не можу. А їхні прімуси дуже прості в конструкції, навіть без інструкції розберешся.Справді все дуже просто, шоб розкрутути є спеціална тул, якою ти в польових ймовах його розворотиш повністю(вона є в комплекті з прімусом). залив пальне підкачав десь 20 разів-відкрутив вентел-підпалив, принзип такий як і в Шмеля(шмел це наш невдалий плагіат ан їхні прімуса, на колеман вроді)...ни розхід палного я вже писав 50-100ґ на чоловіка в день. Розхід певно залежит від потижності. Беру їхній прімус, вону всі хороші і бидеш мати задоволення від викорустання.
           А стравжній "інтелектуалний" девайс тут- http://www.jetboil.com/
           • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Primus чи MSR] ] відповів(-ла) zhyvoy 16:12:50 02/07/2005
            ОК! Допоміг вияснити багато інформації! Фугасів файних багато, зупинюсь напевне на Omni Fuel, тим більш обійдеться зі знижками у 85 американських. Привезуть з Канади, думаю що буде мейд ін Швеція, у нас швидше за все такий буде мейд ін Прибалтика десь Естонія чи Латвія непамятаю є завод Прімусовський
  • [ Re: [Primus чи MSR] ] відповів(-ла) Sorex 16:10:53 03/07/2005
   подивись цi вiдгуки
   http://www.veslo.ru/cgi-bin/ww wvodn.dll/outputx?kod=8&gr up=15468&ident=15468&m axro=50

   http://www.veslo.ru/cgi-bin/ww wvodn.dll/outputx?kod=8&gr up=13475&ident=13475&m axro=50

   тест primus MFS
   http://www.activeinfo.ru/testd rive/primus/

   http://www.activeinfo.ru/revie w/cat.php?t=2&c=8
 8. [ GPS - за і проти. ] додав(-ла) E' 16:31:11 23/06/2005 [ permalink теми ]
  Хто використовував під час мандрівок gps? наскільки вони практично помагають тримати локацію і взагалі наскілька ця прибора практична. хто знає?
  • [ Re: GPS - за і проти. ] відповів(-ла) Юрко 17:22:26 23/06/2005
   кілька раз не псував походи, хочеться думати, що навіть рятував життя. Річ практична, але треба підівчити матчасть. Є одна дурна властивість - заразна. Себто турік з жопсом втрачає здібності до автономного орієнтування (якщо такі були). В густому лісі без коннекту такі стають дітьми без мами.
   • [ Re: Re: GPS - за і проти. ] відповів(-ла) E' 15:11:59 24/06/2005
    А які моделі в нас оптимальні? не знаю чи варто платити по 300 баків за модель, і чи машинка за 150 не виявиться бутафорною декорацією перед проблемами які їй може поставити кількаденна мандрівка. І ще проблема - карти карпат, де їх можна взяти?
    • [ Re: Re: Re: GPS - за і проти. ] відповів(-ла) Юрко 17:15:50 24/06/2005
     бери такий як в nevi, "євро", десь 150 баксів. http://dlearn.tstu.edu.ua/moun tains/x2p/pro.php?82 . Екземпляри з картами є набагато дорожчими і тих грошей не настільки вартують (в т.ч. тому, що самі карти коштують по 100-200 грн. за штуку). Карти робляться вручну, малюються в CADах векторним способом довгими місяцями, тому й такі дорогі.
    • [ Re: Re: Re: GPS - за і проти. ] відповів(-ла) LLL 11:02:09 26/06/2005
     юзаю Etrex Legend - найдешевша модель з картами та з шнурком до ПК в комплекті. Дуже задоволений. На практиці жпс ідеально допомагає орієнтуватись в новій для тебе місцевості, особливо коли ніфіга не видно :) або якщо йдеш вночі (люблю таке:)
     Карта України для ГПС Etrex та інш. з зазначенням всіх населених пунктів та карта Києва є у вільному доступі, 200грн то надто! Халявна карта Львова розшукується :) Маршрути зручно складати в ОзіЕксплорері по різних мапах та супутникових знимках.
     • [ Re: Re: Re: Re: GPS - за і проти. ] відповів(-ла) Юрко 09:02:15 01/07/2005
      в мене є карта Львова, але мене "культурно" попросили її не розповсюджувати. А де ти знайшов Україну халявну? Та, що на російських картах - не те, справжня - 8 мб.
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: GPS - за і проти. ] відповів(-ла) LLL 23:11:54 01/07/2005
       emule - сила :)
       карта вроді нормальна - всі автошляхи та села є, рідко зустрічаються заправки і т.п. десь 7МБ.
       Може якось її "не розповсюдиш"? :)
       Буду дуууже вдячен :) втім не один я, певно :)
 9. [ Шукаю намети, спальники, каремати ] додав(-ла) Володимир [guest] 19:22:49 22/06/2005 [ permalink теми ]
  Наш фонд планує провести у Карпатах наметовий табір для 60 дітей-сиріт. Нам потрібно 30 тримісних якісних наметів (не одноразових), спальні мішки,каремати. Питання: які порадите купувати? де це краще зробити? (ми в Чернівцях) Чи готовий хтось продати - таку кількість?
 10. [ [Розмова про намети] ] додав(-ла) zhyvoy 14:37:58 22/06/2005 [ permalink теми ]
  Виникла потреба повернутись до теми наметів. Постійно на форумі звучить ця тема: кращий, гірший! Тому пропоную дослідним шляхом визначити це! Хотілось би побачити різні думки досвідчених і не зовсім наметників, власників наметів різних виробників, позитивні і не гативні сторони того чи іншого намету з власного досвіду! Прохання підключитись до обговорення як можна більшої кількості людей, можливо потім легше зробити висновок і буде дійсно простіше для людей, що потребують поради при виборі. Обговорюємо все: виробник, модель, ціна, термін використання, в яких умовах використовувався особливо екстремальні та інше. Буде цікаво побачити відгуки використання не тільки у Карпатах, експлуатація у зимових умовах, якісь поради і хитрощі з досвіду.
  Почну з тої Ханни, тому що в мене approach(Андрій Dumala - спокійно). Намет у мене десь пів року. Подобається: тент 5000 мм, дно 7000 мм надійно тримає вологу, дюрал. дуги, 2 входи 2 тамбора, 2 кішенькі, полочка хоча цим не користуюсь, запаска-кусочки матеріалу для тенту і дна кусок трубки для дуги, але це так ну всеж приємно.

  Неподобається: ціна - 996 грн( зараз на грн.100 дорожче); замки-блискавки на одному тамборі від сильного натягу вже барахлить. Трохи завеликій розмір в упакованому виді і вага 4 кг (краще розбивати на 2 наплічника). Написано поміщає 2+3 людини, але мені здається місця замало(враховуючи що я середного зросту і об’єму), одній людині його розкласти буде досить важко, особливо в екстремальну погоду, ще злить розміщення вентиляційної сітки на внутрішній палатці - це на стелі і великій розмір коли вранці хтось гупає по дугам увесь конденсат з тенту капає на тебе, немає юбки.
  Взагалом намет непаганий, але зараз би трохи подумав чи його купляти. Якщо зимою в гори не ходити немає сенсу його купувати.
  • [ Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) akorud 15:16:31 22/06/2005
   пропоную закрити тему оскільки нічого доброго тут не появиться за означенням, що підтверджує історія форуму.
  • [ Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) Юрко 17:45:30 22/06/2005
   Живой, потерпи ще місяць. Найближчим часом зроблю кімнатний тест-драйв відомих на ринку наметів (да, буду лазяти всередину і звідти їх ногами рвати :-Е), перемивати ниточки, каротче.
   • [ Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) русин [guest] 19:06:04 22/06/2005
    Кімнатний тест наметів?:) Аффтар, пиши исчо.
    • [ Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) Юрко 08:30:25 23/06/2005
     якщо продавець дасть його в болото запхати - буде аутдор ;)
     • [ Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) zhyvoy 13:43:31 23/06/2005
      А якщо в каналізацію то екстрім? Зрозумів, що спимо в шалашах та печерах чи як? Навіщо тоді це збіговисько під назвою - Карпати ком юей? Людина зверху запитала велику кількість спорядження і щось не видно консультантів :)
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) smarn [guest] 14:32:49 23/06/2005
       to zhyvoj: tu ne ponjav. Prosto Jyrko to tyt velukuj Arotorutet. Dymka vidminna ne prujmajetsja. Jak vin skazhe tak i byde. Oglad i vuprodyvannja nametuv v kimnatnux ymovax to DYZHE veluka shtyka. V vanni perevirjajetsja blja pruklady vodostijkist, na ytvorenomy v kvarturi protjagy -vitrostijkist....

       Xocha z drygoji storonu treba viddatu nalezhne xot shos dybe z informaziji dlja porivnnjannja...
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) Юрко 17:25:46 23/06/2005
        не все звичайно в кімнатних умовах буде випробовуватись. Про те, чим користувався особисто, буде написато з особливою деталізацією. А ти, смарн, будь-ласка, прибережи свій австрійський цинізм для Альп.
       • [ Тест в домашніх умовах ] відповів(-ла) zanuda 07:34:00 26/06/2005
        Zu smarn
        GrЯІ Gott!

        Щодо тестування спорядження в домашніх умовах, то справа буває інколи дуже навіть корисною.
        Наприклад, свій куртяк я таки у ванні під холодним душем і тестував. :))
        Отак постоїш хвилин 20-25, перевіриш кожен шов, і вже знаєш на що можеш розраховувати.
        Щодо тестування намету, то домашній тест виглядає наступним чином:
        1. слухаєш прогноз погоди і вибираєш ніч на коли обіцяють зливу.
        2. дружині кажеш, що викликають на нічну зміну ( тут можливі варіанти, залежно в кого яка дружина і яка фантазія), а сам шуруєш з наметом до найближчого парку (краще якщо все відбувається в осінньо-зимовий період — темна пора доби подовша, і швидше за все ніхто не замітить).
        3. Якщо намет витримує тест, задоволений йдеш додому. Якщо намет підтікає, то так само йдеш додому, сушишся і також задоволено думаєш про те, що сушитись в хаті — то не сушитись десь на верхотурі та й тест не витрачаєш вихідних, проведення можливе у любий відповідний будній день. :))))
   • [ Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) akorud 20:27:59 23/06/2005
    "...Найближчим часом зроблю кімнатний тест-драйв відомих на ринку наметів..." будеш першим кому це вдалося (я про кількість)
    • [ Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) Юрко 09:32:13 24/06/2005
     я мав на увазі українському ринку, не світовому. Буду дзвонити по крамницях і просити, аби порозкладали пару сигнальних екземплярів. Якщо від вас будуть конструктивні пропозиції - я вислухаю їх в першу чергу.
     • [ Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) Tasic 12:52:39 24/06/2005
      перевіряти струменем з пожежної машини. одразу все в одному: і на вотерпруф, і кілки на стійкість, і дуги :))
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) Roman 15:54:25 24/06/2005
       А скажіть но мені будь-ласка, любі знавці сучасного спорядження:
       чи всі серйозні і дорогі моделі наметів мають металеві дуги, чи існують і з пластмасовими?
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) smarn [guest] 16:39:30 24/06/2005
        Юзав не один раз моделі палаток Bibler і Terra Nova, їхні палатку дуже дорогі і дуже якісні. Bibler робить штурмові палатки, однослойні, матеріал типу Gore-Tex, але на якому майже не утворюєця іній. Дуги всі металеві, кріпляться маленькими пластмасовими кліпсами. Все зроблено дyже якісно і обдумано, окрім москіткої сітки на вході в штурмових палатках.
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) Юрко 17:21:55 24/06/2005
        всі екстремальні серії роблять з металу, а деякі навіть із серйозних алюмо-магнієвих анодованих сплавів. Аутдор - з вуглепластику. Наскільки якісного - залежить від порядності виробника: в ханки, наприклад, тримав і тримає "металеві" пориви вітру, а китайський ширпотреб ламається іноді сегмент на похід або й частіше.
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) akorud 17:42:02 24/06/2005
         уточнення - не плутай скловолокно (fiberglass) з вуглепластиком (carbon) який міцніший, легший і дорожчий за алюміній. Я тут колись кидав лінк на фірму що пропонує замінні комплекти дуг з вуглепластику для популярних наметів. То такий комплект 150-200 дольців коштує :-(
         • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) saperavi 19:48:27 24/06/2005
          В бізоні сплав 7001 коштує 80грн. за дугу
         • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) Юрко 09:43:06 25/06/2005
          Зацитую бувалих хлопців з ПРОҐРЕСОРА:
          "...Каркас бывает металлический, углепластиковый и стеклопластиковый. Первый самый надежный, но дороже (если ставить хороший дуралюминий). Второй самый тяжелый и дешевый, если учесть, что стеклопластиковый (хотя он и легче процентов на 30) в среднем летит первый раз через неделю и далее по одной - две палочки в день :-(.".

          І БАСК.ру: "...Важная составляющая палаток - дуги. Дуги на палатках изготавливаются из стекловолокна и эпоксидных смол (обозначаются в описаниях как фибергласс или стекловолокно) или из алюминиевых сплавов различного качества. Наиболее распространены следующие марки: 7075, 7001 из АМГ (алюминиево-магниевого сплава) корейского производства, они используются в качественных палатках; 7178, 6061 - требуют анодирования; Российские марки Д16Т и В95 не выдерживают конкуренции и постепенно замещаются другими сплавами. Кроме марки сплава серьёзные фирмы указывают его "твёрдость". Обозначения 7075-Т9 и 7075-Т6 различаются тем, что в первом случае используется более прочный сплав: дуги из такого сплава применяют самые известные палаточные фирмы. Фибергласс тяжелее алюминиевых сплавов примерно в 1,5 раза. Кроме того, он не переносит больших перепадов температур и не подлежит ремонту. Если такая дуга сломалась, нужно искать новую. Алюминиевые дуги можно отремонтировать в походных условиях.

          Кінець цитати. Я з ними згідний. А ти що скажеш?
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) dumala [guest] 16:16:51 25/06/2005
         """Наскільки якісного - залежить від порядності виробника: в ханки, наприклад, тримав і тримає "металеві" пориви вітру, а китайський ширпотреб ламається іноді сегмент на похід або й частіше."""
         Дуже цікаво це читати.
         По перше,ХАНАК робиться в тому ж такі Китаї(на тому ж заводі, на якому робиться, наприклад, ЛОАП і Пінгвін.
         По друге, як людина. до якоі часто звертаються з приводу ремонту або заміни пластикових каркасів, можу з впевненістю сказати, що ХАНАКа серед них аж ніяк не менше ніж інших.
         • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) Юрко 16:41:37 25/06/2005
          Андрій, питання не про Ханку, а про матеріал. Чи зверталися з ремонтом власники металевих каркасів? Якщо так, то по яким виробам?
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) zhyvoy 17:50:28 25/06/2005
           Файно є! Вже навіть Думала підключився, активніше панове! Як можеш конкретніше розповіси про хіжини з власного досвіду, чи може яка у тебе.
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) dumala [guest] 18:10:42 25/06/2005
           З дюралевим - дуже рідко, в основному - від "падіння важкого нетверезого тіла"
           З власного досвіду наметів - користуюсь АЛЕКСІКОЮ(РОНДО 2 ) - умови використання Карпати (лижні походи 1-2 к.с.) і Кавказ(2-3 к.с.) - нарікань покі серьйозних не маю
           • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) zhyvoy 10:47:54 27/06/2005
            Нарешті ми визначили, що дуги з металу кращі ніж з фіберглесу(скловолокно) зато дорожчі, ремонтуються і довше служать. Ще є дуги з карбону, які кращі по міцності за метал, але ціна як у файного намету! Далі хочу звернути увагу на не меньш важливий елемент намету, як замок-блискавка. Для прикладу у Ханни цєй елемент більш за все не подобається. Знаю, що кращими у цій сфері є япошки з YKK.
  • [ Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) saperavi 10:13:00 24/06/2005
   Слушна тема, тому відразу про вчорашній вибір намету в Бізоні
   (місто Київ), я вже повідомляв, що вибір між КОМАНДОРОМ та Pinguin
   Почнемо з обману, інакше не назвеш
   1) На сайті Командора вказано тент5000 дно 7000
   на справді на наметі тент 3000 дно 5000 ,навіщо так робити?
   тому перший плюс отримав Pinguin Exсel тент 3000 дно 7000
   2) Два тамбура КОМАНДОРА нажаль я на мене замалі, тому що низько починається шов
   Один тамбур Pinguin Exсel виглядає нормальним хоч, по цифрах 75 проти 90см.
   3) Дюраль на Командорі, але не 7001
   4) Розміри Командор 140х208 Pinguin Exсel 140х220
   5) Шви проклеені на обох моделях
   6) Ціна Командор 597грн. Pinguin Excel 469 грн Pinguin Dora2 546 грн.
   7) Вага Командор 2,6 Pinguin Excel 3,1 (дюраль проти фібергласу),
   Ітог: через 6 днів на ходові іспити в Карпати відправляються
   три намети: Ханнах Troll-s, Pinguin Excel, Pinguin Dora 2
   Після іспитів обов,язково порівняємо

Писати в форумах можуть тільки зареєстровані користувачі.

Якщо Ви зареєстровані на сайті - введіть свій логін і пароль у формі аутентифікації нагорі сторінки (якщо Ви логуєтеся з чужого комп"ютера - приберіть галочку "пам'ятати мене" і тоді, навіть якщо забудете прикінці роботи натиснути кнопку "Вийти", Ваша автентифікація на цьому комп'ютері знищиться як тільки Ви закриєте вікна броузера з відкритими сторінками karpaty.com.ua).

Якщо не зареєстровані - зареєструйтеся.


список форумів :::
перейти в


 


Вхід

На превеликий жаль, система Вас не упізнала :-(

   логін
   пароль

пам'ятати мене

На сайті (1): jabon.
Пошук

Вебкамера
Верховина


 
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::