стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Спорядження"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


список форумів ::: додати тему :::
перейти в


 1. [ Спальник Extreme Travel ] додав(-ла) Yo! 11:25:47 24/05/2005 [ permalink теми ]
  Друзі, чи користувався хтось спальними міхами Екстрім Тревелу. Кокон-типу. Який там "температурний" діапазон та вага.
 2. [ Хочу купити намет Ханна в Києві ] додав(-ла) oldbam [guest] 16:34:06 23/05/2005 [ permalink теми ]
  Підкажіть, де можна дешевше купити намет Ханна в Києві?
  • [ Re: Хочу купити намет Ханна в Києві ] відповів(-ла) Юрко 17:02:10 23/05/2005
   "траверс" на м. Чернігівська.
  • [ Re: Хочу купити намет Ханна в Києві ] відповів(-ла) dumala [guest] 19:01:29 23/05/2005
   або ще на ринку Петрівка продають(на тому, що напроти "ГОРОДКА")
  • [ Re: Хочу купити намет Ханна в Києві ] відповів(-ла) Veslo [guest] 15:10:06 25/05/2005
   Radzhu posluhaty Yurka. Yakby vynykly problemy z ekspluatatsiyeyu, to z Traversom ye bil’shi shansy obminiaty Hannu;))
  • [ Re: Хочу купити намет Ханна в Києві ] відповів(-ла) zhyvoy 18:05:59 30/05/2005
   вірний вибір, намети Hannah! У мене у самого 2. Поки не підводили. Правда на одній замінив фібергласові дуги на дюралеві(металеві), більш надійні та легші. Раджу теж купувати з дюралюмінієвими дугами, через 2-3 роки стеклопластикові потріскають, а то і швидше як у мене. Взагалі у Києві ціни на ці палатки майже однакові- 20-30 грн. різниця. Ще дивись на тент - 3000 мм це для Карпат-ОК! Взагалі тут ще треба визначитись, якщо ти будеш ходити в гори у всі пори року і зимою також, кращий варіант - Edge, дуже легка, компактна но 2 людини, як у консерві з шпротами, а так дуже надійна - 3000 мм, дюралеві стійки. Ціна - 908 грн.
   Approach(у мене така) палатка екстрим серії, просто супер витримає любі погодні умови, їх випробовували в Гімалаях - 5000 мм, дюралеві стійки. Поміститься навіть 3 людини, якщо вони не під 100 кг, 2 входа, 2 тамбури. Ціна - 1118 грн. Ще трохи краща Vertigo, все таке саме як у попередньої, але вона трохи меньша і витривала до сильного вітру. Ціна така сама - 1118 грн. Є намети "попроще" з них би я виділив 2 - це Serak i Serak-s, та яка з буквою - s, вона меньша і легша решта все однакове - 3000 мм, фібергласові дуги, тамбур. Ще одне якщо купляти дюралеві дуги (що нелегко зробити навіть у Києві) ціна їх буде - 150-230 грн. Роби висновки! Короче я можу тобі друкувати і друкувати. Краще дзвони - 442-82-87(роб.) спитай Вадима, може щось підскажу. Продавці зазвичай парять, те що треба побистріше продати май на увазі, якщо бачать що ти в цему не бум-бум, далі сам розумієш. Деякі магазини - "Адреналін" непоганий вибір. Вулиця Чорновола номер не знаю, йти від Повітрофлотського моста в сторону Лук’янівки, побачиш хлібо-булочний комбінат звідти метрів 150-200(прямо), від моста загалом хвилин - 5. Ще деякі:
   м.Чернігівська вул.Попудренка 42;
   магазин Бізон вул.Коперника 18(м.КПІ);
   м.Петрівка "Госпринок", павільон №4. Це кращі які я знаю де продають Hannah.
   • [ Re: Re: Хочу купити намет Ханна в Києві ] відповів(-ла) dumala [guest] 12:32:59 31/05/2005
    Знову чую - "ХАНАК акбар!!!"
    Ви мене дивуєте.
    По перше, якщо суб"єктивно, коли дуги летять швидше, ніж через 2 роки, то таку палатку не купив би НІКОЛИ, і нікому би не порадив.
    Хіба це можна назвати "ніколи не підводили"?
    Ціна палатки СЕРАК (наприклад) приблизно 690 грн., додайте дуги, що треба замінити(бо через рік полетять!!!) - ще приблизно 180 грн, разом отримаємо трохі менше 900(!!!) грн.
    За ці грощі можна купити намет з такими якостями,
    що СЕРАКу і не снилися. Якщо потрібно, можу навести приклади.
    По друге, особисто я не бачу, що зручного у наметі на 3-4 чоловік, у якого один вихід і маленький тамбур.Переночувати. звісно можна,а де ж зручність? куди речі в рюкзаках скласти?Як палатку провітрити?Чому за ці ж грощі не купити інший намет класу не нижче, тількі з 2 виходами і тамбурами більшого розміру?(вибачте, але на ньому буде написано не ХАНАК, тому що таких зручних моделей у них зараз не випускається(типу АРКТАНа)).
    З приводу EDGE - непродуманість виходу просто вражає, як виявилось дослідним шляхом, так воно і є.Читайте, якщо цікаво.
    http://travel.org.ua/forums/vi ewtopic.php?t=2406
    А взимку з ним ходити - це сніг лопатою з палатки викидати під час хуртовини(тому що тамбур мізерний за розмірами і вхід не закриває.
    А, знову ж таки, де їсти приготувати і рюкзаки кинути? Та і снігозахисна юбка закриває тільки вхід(а що, з інших боків на треба?).
    Дивіться хоч трохі на те, що ховається за розкрученою вивіскою!!!
    • [ Re: Re: Re: Хочу купити намет Ханна в Києві ] відповів(-ла) zhyvoy 14:36:43 31/05/2005
     Шановна(ий) dumala! Чому так скептично! Людина запитала про конкретну контору. Дав зрозуміти що металеві дуги кращі, це стосується усіх без виключення фірм! Від цего не куди не дінитесть. Можна купити різні намети, питання скільки ви зможете за них заплатити. Можна купити і Tatonku 600 євро, це не означає що вона на багато краща, просто це Tatonka. А що стосуэться 2 входа, 2 тамбура безперечно без слів краще. Але це ще + 1,5 кг. Якщо за вас гуцули будуть речі нести, чи шерпи тоді це гуд! Взагалі намет розрахований щоб в ньому переночувати і головне щоб він не промокав і не впав від вітру. Решта деталі!
     Краще почитай як люди ходять у високі гори, і в яких палатках вони ночують! А якщо тобі ще потрібен комфорт, тоді визначись де ти хочеш відпочити, може краще десь в ліску біля озера!!! А що стосується Ханни, я вважаю що це поки кращий варіант для наших грошей! Якщо я помиляюсь напиши варіанти!
     • [ Re: Re: Re: Re: Хочу купити намет Ханна в Києві ] відповів(-ла) dumala [guest] 16:53:57 31/05/2005
      Хочете прикладів - будь ласка.
      Беремо за основу SERAK. Розміри205*215*115, вага 3.6, ціна(з нормальними дугами з дюралю) приблизно 900 грн.У намета 1 вхід і 1 маленький тамбур.
      1. Ф-ма ПІНГВІН модельТОРНАДО3. Розміри 220*210*120, вага3,7, ціна(з нормальними дугами з дюралю) приблизно 950 грн.У намета 2 входи і 2 СЕРЕДНІХ тамбура.
      2.Ф-ма БЕРГСОН модель АРІЗОНА 4. Розміри 220*210*130, вага4,4(за рахунок більшої висоти),
      ціна(тільки з дюралевими дугами)910 грн.У намета 2 входи і 2 СЕРЕДНІХ тамбура.
      3.Ф-ма АЛЕКСІКа модель РОНДО 4.Розміри 220*210*125, вага 3,9 кг.ціна(тільки з дюралевими дугами)950 грн.У намета 2 входи і 2 СЕРЕДНІХ тамбура.
      При бажаннні список можна продовжити.
      Якщо брати намет на зиму(у порівнянні з EDGe),то що скажете про БАФФІН від ФЬОРД НАНСЕНА.Розміри 150*210*115, вага 3,55(проти 3,15 у ЕДЖа).Ціна 930 грн(проти 860).У намета 2 входи і 2 СЕРЕДНІХ тамбура, а також протиснігова юбка.
      Тобто за трохі більщі грощі маємо трохі важчий варіант(на 0,4 кг, а не на 1,5) у якого є ПОВНОЦІННА снігова юбка(по всьому периметру),
      у якому без проблем можуть жити або двоє з усіма речами, або троє без рюкзаків,і у якого є 2 входи і 2 середніх тамбура(1 - для рюкзаків).
      В чьому ж ХАНАК виграє???
      Якщо є заперечення - заперечуйте, готовий вислухати.
      А як ходять у високі гори я і так знаю, ходив і не раз, і з брезентом, і з паращюткою.Але ж життя рухається.Навіщо ж над собою задарма знущатись.
      Чи досі будемо з тріконями ходити і ступені рубити?
      З повагою, Андрій.
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Хочу купити намет Ханна в Києві ] відповів(-ла) zhyvoy 10:57:41 01/06/2005
       Привіт Андрій! Нічого немаю проти перерахованих наметів. Кожен вибирає, що йому подобається! Це так само, як кричати що Мерс краще за БМВ. Мені особисто подобається БМВ, але не вважаю, що Мерс гірший. Тому не потрібно гнати на того чи іншого виробника. На кожний товар знайдеться свій покупець! На рахунок 2 апсид та входів, це не є крайньою необхідністю. Провітрити можна за допомогою вент. отворів, я розумію що від горної їжі буває підвищена фугасність організму, але 2 входи не завжди спасають особливо вночі. А якщо впадло перелізти через товариша щоб вийти...! Розумієш про що я? Далі пару слів unmay. Гарні назви написав, ти колись їх бачив у Київських магазинах. Ти би ще згадав про Канчеджангу чи Міллет...!!! А далі відповідь що до 1500 мм, думаю з цим усі погодяться:

       Ти правий, для Карпат досить і 1500 мм. Але тут є декілька – но. Взагалі вважається якщо тент менше ніж 1500 мм, то його не можна вважати водостійким. Тобто під сильним, тим більш затяжним дощем (що частіше у Карпатах) такий тент потече. Цей показник забезпечується за допомогою полiурeтанового покриття. У тента 3000 мм 2-не покриття, у тента з 5000 мм 3-не ну і так далі. Звісно чим більше тим краще і надійніше, підвищується і ціна. Ти скажеш ну той що! Ще одне з часом тент зношується, чим більше число водостійкості тим довше тобі прослужить. Скажімо тент з 5000 мм разів у 3-5 довше за 1500 мм. Якщо ти хочеш купляти палатку кожні 2-3 роки, то купляй дешевшу. І прикінь чи буде дешевше? Ще не мало важливий фактор – проклейка швів. У наметах за 300-500 грн. підлога гірша з структурного поліетилену (клунки в кліточку з якими ходять наші торгаші). У кращих використовують міцний нейлон з водостійкістю 5000-7000 мм (витримує навантаження (не промокне), якщо ходити ногами), і така підлога легша. Про дуги я вже писав. А ще краще не слухай нас, а порийся в Інеті там море статей, як вибрати намет.
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хочу купити намет Ханна в Києві ] відповів(-ла) dumala [guest] 15:13:13 01/06/2005
        Пропонували навести приклади наметів, які коштують стількі ж як ХАНАК, але при цьому більш досконалі за конструкцією і більш зручні для існування в них - я такі навів, відсутність заперечень можна вважати доказом того, що приклади більш - менш мають право на життя.
        На виробника я не "гоню", просто пропоную подивитись навкруги, на інщі бренди.Я при цьому не стверджую, що ХАНАК гірший за якостю(хоча і не кращій), я стверджую, що є більш зручні і універсальні моделі, ніж у ХАНАКа.
        А якщо шукати задоволення від походу у тому, що живеш, як шпроти в консерві, речі складаєш на вулиці у рюкзаку, викидаєш сніг з палатки та серед ночі ходиш по сусідам в палатці, то я ж не заперечую, кожен сам вибирає свої труднощі в житті.
        Особисто я багато ходив і в таких умовах, але віддаю перевагу більш зручним.
  • [ Re: Хочу купити намет Ханна в Києві ] відповів(-ла) Nekrasoff 11:07:34 31/05/2005
   Недавно заходив у Атлантиду на Сирці (м. Дорогожичі) - великий вибір за нормальними цінами. І хлопці нормальні - підкажуть. доречі можна глянути на www.atlantida.com.ua

   to zhyvoy: а що, 1200-1500 мм. для Карпат то замало? питаю, бо хотів собі придбати шось таке недороге. У такому варіанті можна купити за 300 - 500 грн.
 3. [ Огляд наметів ] додав(-ла) oldbam [guest] 16:31:31 23/05/2005 [ permalink теми ]
  На http://dlearn.tstu.edu.ua/moun tains/backpacks/
  просто класний огляд наплічників. Цікаво, чи є десь такий же ж огляд ніплічників.
  • [ Re: Огляд наметів ] відповів(-ла) Юрко 17:14:25 23/05/2005
   знайдеш - свисни.
   • [ Re: Re: Огляд наметів ] відповів(-ла) smarn 18:50:03 23/05/2005
    Tam pomulochku je....z.B. Saleva ne italijska a nimezka firma z Munchena, kolus byla fajnojy firmojy a teper zastalas na niz.I Lowe Alpin abo anglijska abo amerukanska.
    • [ Re: Re: Re: Огляд наметів ] відповів(-ла) Юрко 08:52:43 24/05/2005
     Дійсно, Салєва створена в Німеччині, але потім бренд купив італієць, а бізнес отримав відповідні корені. Це зокрема видно по домейну www.salewa.it. Стосовно Льови, таки так: заснована в Колорадо, працює в Британії.
     • [ salewa ] відповів(-ла) smarn 16:24:40 24/05/2005
      Ne Jyrko, ja tilku sho pochutav jixnjy istorijy i tam nichogo ne skazano pro Italijzja. Salewa to z Munchena.Adres stojit Munchenskuj. A domen -.it nizhogo ne znachut, bo je she -.de, -.com, -cz, -.ch...Prosto najpershe vujsla ne na nimezkuj runok same v italiji. She raz kazhy kolus spivprazjyvala z Kammerlanderom, z Messnerom i tak dali i byla dijsno najkrashchojy firmojy. Shkoda sho zaraz vzhe je v outsajderax...

      Ze vse zvuchajno ne prunzupovo, prosto tak samomy zikavo..
      • [ Re: salewa ] відповів(-ла) Юрко 17:29:26 24/05/2005
       The Italian importer Heiner Oberrauch and his Oberalp Group took over the SALEWA brand and led it to success.
       Німець то німець.
   • [ Re: Re: Огляд наметів ] відповів(-ла) Tasic 19:15:31 23/05/2005
    ;)
  • [ Re: Огляд наметів ] відповів(-ла) sanich 16:06:07 24/05/2005
   Ти хотів сказати: просто класний огляд наплічників. Цікаво, чи є десь такий же ж огляд наметів. А огляд дійсно класний.
  • [ Re: Огляд наметів ] відповів(-ла) artem [guest] 12:16:06 08/06/2005
   Є, але не настільки розгорнутий
   http://www.tkg.org.ua/lib/equi p/backpack.htm
 4. [ Яку горєлку чи примус купити ?! ] додав(-ла) bartkivv 12:32:59 23/05/2005 [ permalink теми ]
  Зрозумів що виникла потреба то купити. Навіть толком не знаю як то правильно називати. В Інтернеті інформацію шукав, але не найшов нічого доброго. Підкажіть будь-ласка хто розуміється і мав практичний досвід використання. Передостанню тему в цьому форумі читав, але то здається хлопець питав за більшу ніж мені треба і зрозумів я там не все. Я ходжу в гори в основному в форматі 1-4 чол. Буду дуже вдячний за поради !
  • [ Re: Яку горєлку чи примус купити ?! ] відповів(-ла) smarn 15:00:58 23/05/2005
   ny sho tyt dymatu...majdesh groshi kypljaj abo MSR abo Primus. Sam sobi kypuv Primus Multifluel, zadovolenuj, novisha model Onifluel. Jaksho ne je bagato zelenux portretiv to shos tilku na gaz...Vzagali shos na bilshe chum na 4 cholovit dyzhe vazhko gotyvatu na byd´-jakij gorilzi. Na 1-2 samuj prikol PoketRocket vid MSR.

   Dyzhe ne radzhy CampingGaz...
   • [ Re: Re: Яку горєлку чи примус купити ?! ] відповів(-ла) unmay 15:26:35 23/05/2005
    Як не ходиш в зимові походи чи на Кавкази/Тібети, можеш спокійно брати Karrimor. Дешево й сердито. Я кілька років коритуюся і не нарікаю. Стандарт той самий що Primus/Coleman/Kovea. Отже балони всюди знайдеш.
   • [ Re: Re: Яку горєлку чи примус купити ?! ] відповів(-ла) Юрко 17:12:24 23/05/2005
    Рідкопаливні форсунки справедливі на високогірному морозі. Але для карпат оправданим є газ (навіть при мінусі мені простіше запальничкою розігрівати балон, ніж розкочегарювати топку примуса). Стосовно Кампінгазу - не знаю, тут його всі обкладають, а я свій Блювет 270 юзаю вже 1,5 року круглорічно, а перед тим він бачив два сезони кавказу. Зауваження тільки до підставок, які злітають, нестійкість та обмежена доступність палива (у Львові, наприклад, людиска мають трабли з перезарядкою). А скільки раз він мені напускав сонця в душу...
  • [ Re: Яку горєлку чи примус купити ?! ] відповів(-ла) C++ 16:07:19 26/05/2005
   Газовий пальник є набагато зручнішим у використанні. Його можна використовувати навіть в палатці. Вага самого пальника - мізерна, він не дорогий. Мінус - вартість балонів досить висока. Перезаправляти їх можна (якщо є можливість) всього кілька разів.
   Рідинні пальники вітчизняного виробництва - складні у використанні, імпортні - дуже дорогі. Перевага - дуже дешеве паливо, у порівнянні із газом. Якщо не розрахував із паливом на всю подорож, то запаси можна поповнити, наприклад, на заправці чи на трасі "попросити".
 5. [ Харчування в поході ] додав(-ла) semvik 09:54:31 19/05/2005 [ permalink теми ]
  Кожного разу вдосконалюю комплект продуктів, який береться в походи, але все одно не задоволений за багатьма показниками (вага, вміст води, харчова цінність, термін придатності). Чекаю від учасників форуму власних переліків продуктів на похід 3-4 діб, відстань 100-120 км.
  • [ Re: Харчування в поході ] відповів(-ла) akorud 12:41:23 19/05/2005
   Якщо не задоволений вмістом води, то береш набір ліофілізованих продуктів і проблема виришена. Навіть досить смачно.
   • [ Аналітика багатоденки "Ясиня - Осмолода" ] відповів(-ла) Юрко 17:33:48 19/05/2005
    110 км, кінець вересня, 10 днів, холодно і мокро. На одного я брав таке:
    Вино 0,5 л + горілка 1,8 л + пиво 0,5 3000
    Батон + бородінськ. Сухарі (пішли 50%) 1000
    2 консерви (м’ясна + рибна). Привіз 500
    Ковбаса дрогобицька, пішла 500
    Сир сологуні, пішов з трудом 500
    Чай/кава/гарячий шоколад чай н/п 500
    Мівіни (10 вермішель, 5 пюре). Пішло 50%. 750
    Крекер 400 г/сухарі 500 г/кекс 100 г /льодяники 200 г. Пішло крім сухарів 1000
    Шоколад, 5 шт., пішов 500
    Кашки Бістрофф, 9 шт. пішло 50% 400
    Кетчуп. 70% привіз. 300
    Вітаміни. Пішли добре 50
    Фрукти (яблука/цитрини). На ура 500
    Гречка/рис. Не пішло. 1000
    Вода “Росинка”. Мокро, не пішло 1000

    Разом продуктів 11 500
    • [ Re: Аналітика багатоденки "Ясиня - Осмолода" ] відповів(-ла) Bulba 19:38:24 19/05/2005
     Сир сологуні, пішов з трудом?? -бо пиво 0,5
    • [ Re: Аналітика багатоденки "Ясиня - Осмолода" ] відповів(-ла) volociuga 23:14:13 19/05/2005
     шось конкретно зараз нашкрябати не зможу - трохи з свого -
     беру трохи води в поїзд - "десь там наберу" - з того на місці роблю чай з того що під ногами знайду, і яку кашу. Головне вміти зготувати так щоб то потім можна було зїсти - напевно через цю проблему люди набирають стільки всякої штучної але "смачної" їжі. Рідку наждачку (росинка, олімпіа ітд) намагаюся не брати (але як є то п’ю - не так просто ті погані звички кидаються...). Хліб, масло, сухофрукти (в основному для вівсянки, але можна і так, замість цукерок :)), сіль, приправи, зелень, цукор (для підсолодження) (теж намагаюсь зменшувати дози чи на мід заміняти)
     Потім мо напишу більше і з цифрами. Більше не пригадую нічого такого.
  • [ Re: Харчування в поході ] відповів(-ла) ksanka 15:43:27 19/05/2005
   обов"язково треба скласти меню і по кожному сніданку, обіду, вечері порахувати розхід продуктів на одну людину, а тоді помножити на кількість учасників. Думаю, тушонки, згущонки, консерви порахувати неважко, а от для круп, макаронів є така мірка: на людину 70-80 г (максимум 90). Це мене ще тато-військовий давно навчив, і перевірено на практиці.
   • [ Re: Re: Харчування в поході ] відповів(-ла) volociuga 22:57:16 19/05/2005
    Не знаю, мені наприклад "скласти меню" не канає - все залежить від факторів - погоди, настрою, фізичного стану... Деколи те що в меню просто не полізе...

    "а от для круп, макаронів є така мірка: на людину 70-80 г (максимум 90" - теж не знаю як на рахунок цього - в мене знайомий мого віку - ми як з ним ходим - він в 2-3 рази більше від мене їсть(якщо є що їсти:)...

    Як на мене - то це все індивідуально - я наприклад - як йду в гори - волію менше жратви брати та менше на собі носити. Голодування нікому не шкодило, прани в карпатах зголовою - можна самим повітрям харчуватись - звичайно це якщо привик і організм не виснажується...
    • [ Re: Re: Re: Харчування в поході ] відповів(-ла) ksanka 10:37:37 20/05/2005
     та я й не сперечаюся, Романе! для кожного все індивідуально, і людина з часом вже вибирає собі оптимальний варіант. Я пишу "середньостатистичні дані". Особливо це стосується тих, хто ходить в похід нечасто, і ще не визначився, скільки і чого брати.
   • [ Re: Re: Харчування в поході ] відповів(-ла) vyjko 13:05:49 20/05/2005
    справді, все треба ретельно підрахувати, а то часто буває шо береться дуже багато однотипної їди цілими упаковками(як от різні крупи), а за один раз зїдається тільки шось одне. Тому і привозять до дому їди як з весілля. Дуже часто беруть з розрахунку з раціону домашнього і практика показує, що в такому випадку назад приносять майже половину-це при нормальному поході, а не під час бенкетів біля Білого каменя. Дуже, на мій погляд, цінна штука гречка-легка, а на ніч замочив і на ранок набухає цілий казан. В похід саме краще брати чистий спирт- в горах є де розвести, це одне з вирішення перебору води в плєцаку.
    • [ Re: Re: Re: Харчування в поході ] відповів(-ла) volociuga 23:09:29 21/05/2005
     якщо гречку замочити, закрити кришкою (я в пластиковому боксі то роблю) і поставити на сонце - за 2-3 год повністю готова до вживання.
     Не думайте шо вона гірша ніж на вогні виходить - гречка як гречка.
     • [ Re: Re: Re: Re: Харчування в поході ] відповів(-ла) vyjko 23:35:12 21/05/2005
      Воно то так, але де знайти вільні 2-3 години під сонцем?
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Харчування в поході ] відповів(-ла) volociuga 22:40:34 22/05/2005
       згоден. Для походу то не дуже підходить. Але все одно знати треба. Пригодиться коли наприклад сірники всі помокли чи закінчились, або 2-3 години можна найти коли група розділяється (охочі йдуть на щось дивитись, а інші чекають і готують їсти)...
   • [ Re: Re: Харчування в поході ] відповів(-ла) lvp86 07:53:23 23/05/2005
    Я, наприклад для багатоденних походів складаю меню такого плану: сніданок -- перекус-1 -- перекус-2 -- вечеря
    Найлекше розраховувати продукти на 9-10 чоловік, бо тоді йде якраз 1 кг (рису, гречки, макаронів...) на всю банду.
    На сніданок зазвичай щось енергійне та багатокалорійне, наприклад гречка з тушонкою, вівсянка з згущиком, ізюмом і т.п., чи щось в тому роді. Обов’язково хоч раз на перекус повинно бути щось солодке (дуже добре йде на перекус солодкий батончик "Орешек" і коштує всього 80 копійок, також шоколадка (1 на 2 або 1 на 3), халва і т.д.) Ще на перекус добре йдуть паштети з хлібом або крекером, взагалі на перекус можна брати багато що, але треба враховувати зручність вживання/вага/калорійність/умо ви зберігання.
    На вечерю зазвичай супчик з мівіни чи рису, чи готові супи + шось на друге, наприклад спагетті з сардіною, рисова каша + "по 50" :) тай все.
    З розрахунку на одного чоловіка, на похід на 7 днів виходить приблизно по 5-7 кг хавчика + баклашка води + групове і особисте спорядження!
  • [ Re: Харчування в поході ] відповів(-ла) ksanka 16:22:29 19/05/2005
   забула сказати. в журналі "Карпати" дуже цікавий рецепт сушіння картоплі в домашніх умовах (а виявляється, ще існують сушарки, на яких можна сушити овочі, навіть капусту).
   http://karpaty.net.ua/articles _04/kazan.php
   • [ Re: Re: Харчування в поході ] відповів(-ла) Bulba 19:41:07 19/05/2005
    на таких сушарках свіжопорізані гриби(а то і цілі)
    висихають за кілька годин
    • [ Re: Re: Re: Харчування в поході ] відповів(-ла) Юрко 08:51:41 23/05/2005
     кам’янецькі (синевир) гриби сушив в духовці дві доби! (такі тлусті!), зате на 2 свят вечір які були файні!!!
     • [ Re: Сушарка ] відповів(-ла) Bulba 22:12:20 23/05/2005
      Ой Юра, ти не уявляєш - яка в них сушарка!!!
      я , правда, не знаю, скіко вона жре, зато - біля 10.00 заносили два кульки грибів- а в 13.00 вони були як тріски сухі ! І шо добре - вони зберігають запах.
      Здоровенна така балда, певно, за раз мона насушити певно свіжозбираних грибів кільо напевно з 20... вони правда всихають в 4 рази. А ми приносили десь з 5 ...
   • [ Re: Re: Харчування в поході ] відповів(-ла) zorc 17:13:16 20/05/2005
    Мне в том году масквичи в Крыму демонстрировали говядину сушеную.
    Еще есть такая вещь, как соя (это все про воду)
    А про раскладку - так это надо весь поход планировать, а тут участников не всегда получается...
  • [ Re: Харчування в поході ] відповів(-ла) nadya [guest] 13:28:28 21/05/2005
   корисна штука: в підтопленому меді розмішати подрібнені курагу, ізюм, різні горіхи, лимон і ще чого душа забажає. носити в пластмасовій банці. вжитвати по 2-3 ложки коли захочеться, хто зможе - можна і більше.
   Сташно енергетична штучка, після неї всі каші безсилі :)
   недолік: потім трохи спрага мучить
 6. [ газова горєлка ] додав(-ла) wind_ 22:43:50 16/05/2005 [ permalink теми ]
  Збираюсь купить газову горєлку середнього розміру і потужності, в розрахунку на 3 - 5 чол. Допоможіть будь ласка з вибором фірми та моделі.
  • [ Re: газова горєлка ] відповів(-ла) akorud 22:57:39 16/05/2005
   Ну на 3-5 чоловік то поскільки кастрюлька планується більшенька - то раджу з балоном на шлангу, наприклад MSR Windpro.
   • [ Re: Re: газова горєлка ] відповів(-ла) Ole 10:44:05 17/05/2005
    Якщо дозволяють фінанси то Primus Multifuel
   • [ Re: Re: газова горєлка ] відповів(-ла) asd008848 10:01:47 18/05/2005
    В мене MSR Windpro з Camping Gaz не порівняти. А про MSR DragonFly (multifuel) можу сказати o.rybak підтвердуть не всі наші бензини розуміє :) часто забиваеться і треба чистити а ще приємний запах навідь від фірмених балонів.
    PS Сovea також випускає горелку яка підходить до двух типів балонів. (бачив таку штуку в атлантиді http://www.atlantida.net.ua )
  • [ Re: газова горєлка ] відповів(-ла) Keit_Flint 01:35:35 17/05/2005
   А, ще можна Campingaz TRISTAR, на багато дешевша та в обслуговуванні простіша. Ще згадай проблему з газом Campingaz доступніший і є варіанти тюнінгу.
   • [ Re: Re: газова горєлка ] відповів(-ла) akorud 11:48:47 17/05/2005
    Є ще таке чудо MSR SuperFly - вона під’єднується як до різьбових балонів, так і до цангових.
  • [ Re: газова горєлка ] відповів(-ла) dumala [guest] 09:35:27 17/05/2005
   З того, що зараз є. краще брати ПРИМУС або МСР.
   А ТРИСТАР від КЕМПІНГ ГАЗУ то вже історія, вже 2-3 роки вона не випускається. та і зроблена гірше(кемпінг він і є кемпінг)
  • [ Re: газова горєлка ] відповів(-ла) smarn 13:18:28 17/05/2005
   MSR, Primus, Kovea bertu ale z shlangom.... CampingGaz ne beru....
   • [ Re: Re: газова горєлка ] відповів(-ла) Черешник [guest] 17:31:48 17/05/2005
    ИМХО - из соотношения цена/качество Ковеа. Пусть не смушает "жёлтая" сборка - производство то же, что и у Маркилла если я не ошибаюсь. Само собой, что модель нужно выбирать со шлангом - те, которые накручиваюся сверху ни разу не устойчивые. Хотя в шланге зимой конденсат скапливается, чего у последних нет.
    • [ Re: Re: Re: газова горєлка ] відповів(-ла) dumala [guest] 17:49:15 17/05/2005
     производство то тоже, но получил не один отзыв о том, что расход газа у Ковеи больше, чем у более серьёзных фирм, да и мощность поменьше.
     а это уже не очень хорошо....
     • [ Re: Re: Re: Re: газова горєлка ] відповів(-ла) Черешник [guest] 11:28:17 18/05/2005
      Ага... тогда Примус Олимпус - если цена не кусает ;)
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: газова горєлка ] відповів(-ла) dumala [guest] 15:42:23 18/05/2005
       Якщо повернутись до першої теми, тобто потрібна була потужна ГАЗОВА горєлка, то пораджу від ПРИМУСу або модель GRAVITY, або EASYFUEL(і та,і та зі шлангом).
       Якщо на газ, бензин - керосин - то ПРИМУС модель MULTIFUEL(але це дорожче і важче)
 7. [ Намети Commandor ] додав(-ла) EOL 16:36:30 16/05/2005 [ permalink теми ]
  В мене є відчуття, що ця тема вже фігурувала в цьому форумі, тому відразу прошу вибачення. Але час іде, з’являються нові враження, відгуки.
  Дуже цікавлять враження про сабж, особливо про модель Midnight II.
  Судячи з опису намет виконаний з нормальних матеріалів. Радує низ виконаний з оксфорда, а не армованого поліетилену, дюралеві 10 мм дугі. Конструкція оптимальна, класична 6-тиклинка, хоча я б ще втулив додаткову дугу для стійкості тамбурів.
  Поділіться враженнями, колегі!
  • [ Re: Намети Commandor ] відповів(-ла) LLL 23:35:32 16/05/2005
   ось я про Midnight II колись писав:
   http://dlearn.tstu.edu.ua/moun tains/x2p/pro.php?101
   За той час думка про нього не змінилась :)
   Кілька ночівель було просто на дикому вітрі, останній раз цим вітром розірвало сусідній намет на склопоастику, я ж спав спокійно :)
   У снігу стоїть теж без проблем.
   на сайті по різних галереях є купа фоток намету в "бойових" умовах, якщо цікавить :) http://www.explorer.lviv.ua/ph otoindex.php?g=17&p=0
  • [ Re: Намети Commandor ] відповів(-ла) daisywheel 11:03:07 17/05/2005
   Намет гарний - у самого такий. Скажу лише про негативні його характеристики оспільки позитивні вже описані.
   1. Мені не вистачало додаткових кишень і полички всередині - їх довелося дозамовляти(зробили паршиво).
   2. Після півтора року юзання(чистих днів 30-40) розлізлися замки внутр. тенту.
   3. Дно якось надто промокає. Стояли на снігу так прокинулися в калюжі.
   • [ Re: Re: Намети Commandor ] відповів(-ла) EOL 11:50:22 17/05/2005
    ОГО! Дно , яке промокає, це дуже серйозний негатив.:(
   • [ Re: Re: Намети Commandor ] відповів(-ла) LLL 12:30:27 17/05/2005
    ІМХО це якась модель з інших матеріалів. Цілком можливо, що справа в часі - вони тоді, певно, гірші матеріали використовували :(
    По-перше в мене у наметі Є поличка, її можна знімати. І є 2 кишені.
    По-друге намет на снігу не змокав:
    http://www.explorer.lviv.ua/im g/Parashka/IMGA0053.JPG
    або тут інший такий самий: http://old.lviv.farlep.net/~mi ka/PetrosGoverla2005/PG_Petros Goverla2005%20108.jpg
    Командор розвивається, обіцяли з цього літа почати проклеювати шви, хоча вони і не течуть.
    Також великий плюс - гарантія. Мій намет їздив по гарантії на заміну сіток на входах.
    • [ Re: Re: Re: Намети Commandor ] відповів(-ла) daisywheel 14:26:07 18/05/2005
     Можливо справа в часі, але ж сам кажеш що возив по гарантії. Значить не все так гладко:)
     І поличку яку вони мені таки зробили минулого літа за 30 грн можна використовувати хіба як батут для копійок - зроблена досить тупо. Теж знімається. Круто, як вони покращили її конструкцію.

     Моя думка щодо оптимальності ціни/якості цього намета не змінилася.(ціна стоїть вище якості :))
     • [ Re: Re: Re: Re: Намети Commandor ] відповів(-ла) LLL 21:45:50 18/05/2005
      а в якому аналогічному наметі це відношення краще?) я не спорю, що аналогічний намет від, напрниклад, Ханнах - краще, але він і коштує біля 1000грн. Я поки аналогів по ціні/якості не бачу (
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Намети Commandor ] відповів(-ла) EOL 09:08:06 19/05/2005
       Відверто кажучи, на мій погляд Ганна - це теж не "фонтан", не межа бажань. Просто їми насичений наш ринок, мабуть з міркувань ціна/якість. Зрозуміло, що якби дозволяли статки пересічного українського турика, то він купував би таки речі як HEL Sport, Ferrino, MSR і.т.д - дійсно корифеї в своєму роді. А Ганна - хороший чеській.... ширпотреб
       Між іншим "шестиклинок" у Ганни немає як таких :(
       Доведеться мабуть шити самому
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Намети Commandor ] відповів(-ла) smarn 22:35:13 19/05/2005
        Ferrino i MSR nikolu ne bylu i ne bydyt korufejamu v vurobnuztvi palatok, jakshcho MSR she tak sobi, to ferrino navit ne v drygomy duvizioni. A za statku to ni odun peresichnuj evropejez-tyrust ne kypljyje dorogi nametu, a bere abo vidverto deshevi abo lajno po tupy Salewa chu Jack Wolfskin, palatku jakux ne dotjagyjyt i do Hannah.
        Ny a shutu ze tlja tux xto troxu tojvo...
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Намети Commandor ] відповів(-ла) EOL 09:09:56 20/05/2005
         Я не мав наміру наїхати на "святе"(Hannah). Перпрошую....
         Це виключно МОЄ суб’єктивне враження.
         Що стосується шитих наметів, то я бачив настільки якісні екземпляри, що Ганна відпочиває по усіх статтях, повірте на слово.
         • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Намети Commandor ] відповів(-ла) dumala [guest] 11:24:28 20/05/2005
          Наша пісня гарна й нова,
          починаймо її знову...
          Знову світ наметів на ХАНАХу замкнуло.
          невже нічого іншого не бачите.
          Середнього рівня чеська фірма(ті ж ПІНГВІН і ЛОАП не гірщі,і приблизно там же і робляться)
          Просто декілька років не було у нас інших представництв, крім ХАНАХа,
          але ж життя триває, і вже є з чого вибирати...
          Приєднуюсь до попереднього повідомлення.
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Намети Commandor ] відповів(-ла) LLL 00:07:12 21/05/2005
           Та з асортиментом вроді проблем нема - на одному тільки http://bizzon.com.ua зара 188 моделей наметів... Особисто я згадав про ханнах (мова про серії з металевим каркасом) виключно як про перший спавший на думку намет більш високої якості ніж командор. А не як про вінець бажань. Не знав, що це призведе до такої кількості емоцій :)
 8. [ Намети Marabut ] додав(-ла) Major 07:12:47 15/05/2005 [ permalink теми ]
  Чи варто купувати намети цеї польської фірми, зокрема їх експедиційні варіанти ( http://www.namioty.pl ). В першу чергу цікавить практичний досвід юзання, а також думки щодо вічних тем:
  1.Зовн/внутр каркас
  2.Підлога поліетилен/нейлон
  3. Наскільки вигідна "регульована"-"рукавна" вентиляція(такий собі комин на зовнішньому тенті), чи не замокає вона підчас дощу.
  • [ Re: Намети Marabut ] відповів(-ла) akorud 13:09:01 15/05/2005
   Місцеві поляки хвалять, що щось тай значить - вони люди перебірливі і гроші рахують. З Марабутами їздять всі польські гімалайські експедиції і не нарікають. Щодо комина - теоретичного підгрунтя не знаю, але в фільмах гірських популярна річ :-)
   • [ Re: Re: Намети Marabut ] відповів(-ла) unmay 20:54:06 15/05/2005
    Ну я кілька років є власником моделі Komodo Plus. Враження позитивні. Єдине слабке місце в моєму наметі - вентиляційні рукави. При ДУЖЕ СИЛЬНІЙ зливі у місцях з’єднання рукава з тентом може проходити вода, але якщо покомбінувати трохи підручними засобами, то можна цього уникнути. Як би зараз мав собі купувати намет, купив би знову Марабута.
   • [ Re: Re: Намети Marabut ] відповів(-ла) Юрко 08:33:11 16/05/2005
    карабін з ним брав ельбу, донгузорун і хан-тенгрі. в нього була модель з однойменною назвою останньої гори. а ті труби мені теж не дуже до вподоби, хоча досвіду роботи з ним не маю.
 9. [ Ше раз про намет ] додав(-ла) North 21:16:13 13/05/2005 [ permalink теми ]
  Хочу купити намет. Троха пошукав в Неті, сподобався Hannah Mountain. Але в цьому форумі знайшов інфу, що їх вже не роблять. То правда? І наскільки надійним є кріплення внутрішнього намета до тента? В сенсі чи не стікає конденсат чи (тьху-тьху!!!) дощ по кріпленні і не капає на бузю. Дякую!!!
  • [ Ше раз про намет ] відповів(-ла) Yo! 11:00:32 16/05/2005
   Щодо надійності кріплення нарікань не повинно бути. Конденсат не проникає всередину (у внутрішній тент), а збирається на зовнішньому. "Допікає" лише тоді, коли вилазиш з намету, відриваючи вхід. Це допомагає швидше прокинутися :).
  • [ Re: Ше раз про намет ] відповів(-ла) olexa_ 14:58:34 16/05/2005
   дуже вдала модель, у 2002 їх перестали випускати, а у тому році віднеовили. Є ще трохи дешевший із пластиковими дугами Apache (практично теж саме)
  • [ Re: Ше раз про намет ] відповів(-ла) smarn 13:17:01 17/05/2005
   kypljaj Terra Nova, Quasar napruklad, dyzhe garnuj namet, legkuj i dyzhe jakisno zroblenuj, pru normalnij explyataziji proslyzhut dyzhe dovgo....Nedolikiv ne zamicheno tilku pozutuvni emoziji vid njogo....
 10. [ Neodrive Emergency Charger ] додав(-ла) unmay 20:34:38 13/05/2005 [ permalink теми ]
  http://www.3dnews.ru/periphera l/neodrive/

  Чи хтось то використовував в похідних умовах? І чи є аналоги з більш якісною механічною частиною?
  • [ Re: Neodrive Emergency Charger ] відповів(-ла) rstm 14:22:48 14/05/2005
   Не використовував, і не буду.
   Але практично перевірено на моїй Нокії 6110 з вибитим акумулятором (LiIon 900mAh), котрий при звичайному використанні витримує 1-1,5доби.
   В мадрівці 6 днів телефон тримав вимкнутим і включав лишень коли треба було дзвонити, мені ж слали СМС-ки. Заряду вистарчило на 5хв розмов та 15СМС-ок не дивлячись на високу вологість та холод (телефон весь час лежав в кульочку в плєцаку).
  • [ Re: Neodrive Emergency Charger ] відповів(-ла) LLL 19:20:46 15/05/2005
   бачив тільки на сонячних батареях

Писати в форумах можуть тільки зареєстровані користувачі.

Якщо Ви зареєстровані на сайті - введіть свій логін і пароль у формі аутентифікації нагорі сторінки (якщо Ви логуєтеся з чужого комп"ютера - приберіть галочку "пам'ятати мене" і тоді, навіть якщо забудете прикінці роботи натиснути кнопку "Вийти", Ваша автентифікація на цьому комп'ютері знищиться як тільки Ви закриєте вікна броузера з відкритими сторінками karpaty.com.ua).

Якщо не зареєстровані - зареєструйтеся.


список форумів :::
перейти в


 


Вхід

На превеликий жаль, система Вас не упізнала :-(

   логін
   пароль

пам'ятати мене

Пошук

Вебкамера
Верховина


 
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::