стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Спорядження"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


список форумів ::: додати тему :::
перейти в


 1. [ Помогите пожалуйста выбрать рюкзак. ] додав(-ла) Hensem 15:03:36 01/12/2008 [ permalink теми ]
  Здравствуйте!Прошу прощение,что пишу на русском - по украински страдает грамматика(стыдно). Не могу определиться какой рюкзак лучше купить:Terra Incognita Trial 75 или Commandor Expert 75. Стоят рюкзаки практически одинаково и по функциональности похожи.Что бы вы мне посоветовали купить из своего опыта использования рюкзаков данных фирм?
  • [ Re: Помогите пожалуйста выбрать рюкзак. ] відповів(-ла) джек 15:35:12 01/12/2008
   Суб’єктивно: якщо хочете бюджетний варіант рюкзака то пропоную розглянути варіант http://capricorn.com.ua/cat-si -1474.html . Сам користуюсь Terra Incognita правда Вертекс 100 - є претензії по вазі, якості матеріалів (за два активні походи попротиралась тканина), з плюсів хороша підвіска.
  • [ Re: Помогите пожалуйста выбрать рюкзак. ] відповів(-ла) duda 16:45:09 01/12/2008
   Якщо вірити офіційним цифрам то командор на цілих 970!!!! грам легший, хоча особисто в це невірю)) Якщо це так, то з одної сторони це добре, літр пива ніколи не був зайвим)), з іншого боку це може вказувати на не надто міцний матеріал рюка. Терра зараз хвалиться що на Еверест з їх спорядженням ходили (теж не вірю, як мінімум в те що воно було такої самої якості яку нам шиють). Незнаю навіть, їх тріалка доволі популярна модель в народі, якість у терри завжди шкутильгала, зате дизайн хороший (схоже на Deuter). Непогано б було визначитись для яких подорожей використовуватимете рюкзак. Терра свій позиціонує як "для экстремальных экспедиций, высотных восхождений, горных походов" (мдяяяя), командор позиціонує як для гірського та пішохідного туризму(Карпати, Крим), можливо тому така різниця у вазі - менше прибамбасів. Капрікорн уже радили, ще на такий зверни увагу http://www.travel-extreme.com. ua/?section=catalog_view&firm= 1&product=1&Info=040906030711 в мене такий, 4-й рік, претензій нема.
   Суб"єктивно. Взяв би командор (а якщо дозволить бюджет то Millet:))). Можливо більше порадять і розкажуть щасливі власники даних рюкзаків.

   З.І. На рахунок мови - нема за що вибачатись, всі її розуміють. Тут дехто рідною для них українською неспроможний висловити свої думки.
   • [ Re: Re: Помогите пожалуйста выбрать рюкзак. ] відповів(-ла) victour 10:44:45 02/12/2008
    на рахунок Travel-Extreme85, - саме таким користуюсь, дуже зручна, стабільна підвіска, ніяких лишніх лямок. Міцний, нічого не поломилось і не протерлось, зручні бокові кишені - використовую для запасу води і т.д.
  • [ Re: Помогите пожалуйста выбрать рюкзак. ] відповів(-ла) Cramer 21:07:02 02/12/2008
   Користуюсь Террою. Особливих зауважень немає
  • [ Re: Помогите пожалуйста выбрать рюкзак. ] відповів(-ла) Mario 15:29:56 04/12/2008
   Маю Командор. Користуюся більше 8 років. Купував ще за 275 грн.
   ЕйрБек не працює - спина потіє. Але це якщо інтентсивне навантаження, темп. Там (поясний ремінь, контакт зі спиною) виглядає ніби паралон напхали замість сітки 3D-Air Mesh. На той момент бачив аналогічний за 400 грн., але то дійсно була СІТКА. Пропитка нормальна. Ставив на мокрий мох, траву (не навмисно) - не промокає. В розумних межах.
   Хоча на початках випуску були проблеми з пропиткою: бачив рюкзак, в якого після одного інтенсивного походу посипалася вся пропитка. Тоді ввесь рюкзак був з кордури і пропитка наносилася напиленням, наплавленням (чорного кольору). В той момент я замовив свій. Хотів саме камуфляжної розмальовки, через що чекав 2 тижні. Привезли. Але верх був тоді не з кордури (на той час ще не розбирався у матеріалах), а з оксфорду (Cordura i Oxford - тканина з нейлону). Це мене насторожило. Почали виясняти з продавцем що, куди, різниця. Виявилося, що вони пошили з Oxford’у, бо на той час у них не було Cordur’и. Візуально і на дотик пропитка на Oxford’і краща. Oxford має плетіння RipStop. Тепер Коммандор з нього і випускає. Дно і бокові полоси (де бокові стяжки кріпляться) так і залишились з Cordura. Cordura більш зносостійка тож і пішла на дно і все що треться. На Cordur’і так і залишилась напилена пропитка. Задня кишеня в Коммандорі трохи замала. В Терри її взагалі нема. Я б хотів трішки більшу, щоб карти не мнулися по кутах.
   У Коммандора бокові стяжки пришиті до бокових полос в середину між двома шарами тканини ще й грубшою ниткою, на відміну від Терри, де вони пришиті до основної тканини - з часом думаю на Тері вони порвуться. Ну не так швидко, але думаю що швидше ніж в Командора. В мене ще не порвалися.
   В Коммандора є на клапані ще стяжки під які можна карімат, клейонку, дощовик і т.п. запхати.
  • [ Re: Помогите пожалуйста выбрать рюкзак. ] відповів(-ла) Mario 15:59:38 04/12/2008
   Підвіска.
   В Коммандора є дюралеві вставки. В Терри не бачив. Цього серпня напарниця мала підвіску VAR. Рюкзак форму не тримає (якщо не забитий до відказу), особливо якщо складений неправильно. Регулювання висоти ну ДУУУЖЕ було не зручно. Тре було знімати рюкзак, а щоб перепхати в їнший проріз доводилось дуже намучитись. В Коммандорі це можна робити навітьне знімаючи рюкзак.
   Поясний ремінь у Коммандора ширший (вищий). Тобто при дуже навантаженому рюкзаку тиск на стегна буде менший ніж у Терри.
   Стосовно потіння спини за Терру нічого не скажу.
   В Коммандора спинну (та що коло пояса) підкладку можна відчепити з однієї сторони і, розвернувши, використовувати як сідачку.
   Дюралеві вставки можна витягнути при необхідності.
   Регулюється по висоті, ширині, куту нахилу.
   Вага Коммандора десь 2,0 кг. Можу дома точно зважити як треба.
   Взагалі підвіску тре ПРАВИЛЬНО відрегулювати під СЕБЕ, бо то що одному добре, іншому - не завжди.
   В Терри трохи більше сервісу: внутрішня кишеня для питтєвої системи, накидка від дощу, "павутина" зовні, додаткові зтяжки по боках.
   Ну і Коммандор троха дешевше.
   Терра - сервісний варіант, Коммандор - надійніший.

   Про Терру чисто з фото, опису, візуального огляду і прощупування у магазині.
   Про Коммандор - з практики.
   Як на мене - Коммандор.
  • [ Re: Помогите пожалуйста выбрать рюкзак. ] відповів(-ла) Hensem 09:12:16 06/12/2008
   Огромное спасибо всем зо отзывы. Купил себе рюкзак Terra Incognito Trial 75. Купил в Киеве,сегодня жду посылку Автолюксом:)
 2. [ Пальник: з’єднання; спальник Oimykon Tramp ] додав(-ла) Mario 14:14:13 13/11/2008 [ permalink теми ]
  І. Пальник.
  1. Стосовно цангових балонів: сам пальник можна від’єднати від балона після того як покористувався чи вид’єднувати можна лиш після повного використання газу?
  2. Стосовно потужності kovea KB-0707

  на сайті Горгани http://www.gorgany.com/product _info.php/products_id/3759
  Вага: 0,06 кг
  Потужність: 2,26 кВт
  Максимальна витрата газу: 162 гр/г

  на сайті Ковеа.ком.уа http://kovea.com.ua/?module=no velty
  Вага: 0.094 кг (хоча думаю що тут проїзд - раніше писало 0,06)
  Мощность: 1.76 кВт
  Максимальный расход газа: 127 гр/ч

  на сайті Ковеа.ком http://www.kovea.com/product_v iew.php?brand=1&code=01000000& pno=696
  Вага: 0,06
  Потужність: ?
  Максимальна витрата газу: 162 г/год

  Яка реальна потужність і максимальна витрата газу?

  ІІ. Спальник Oimykon Tramp http://www.tramp.in.ua/index.p hp?page=products&product=15424
  Хто юзав - скажіть щось про нього. Вартий, не вартий. А то з опису і ціни непоганий.
  • [ Re: Пальник: з’єднання; спальник Oimykon Tramp ] відповів(-ла) Mario 14:20:07 13/11/2008
   А на російському сайті http://www.irbis.spb.ru/catalo g.php?cat=171&it=2778&cat_id=1 60
   інша вага і наповнювач.

   Де дурять?
  • [ Re: Пальник: з’єднання; спальник Oimykon Tramp ] відповів(-ла) duda 15:02:13 14/11/2008
   І.1.цангові балони можна від"єднувати коли захочеш (з міркувань безпеки лишень шоп пальник вистиг), але варто мати на увазі що газ (як правило) у цангових балонах розрахований більш на літній період.
   2. Вірю третьому сайту.
   3. а) вірим офф сайту. Утеплювач, судячи по пошуку в інеті крім трампа ніхто і не ставить, скоріше всього шо то звичайний ноунейм з красивою назвою. По відношенню вага/температура більш наглого впарювання давно не бачив. З таким утеплювачем і такими температурними характеристиками буде важив 2,5 кг. не менше.
   б) вірим російському сайту. Утеплювач Dupont Quallofil актуальний...років...думаю багато років назад тому шо після Dupont Quallofil Dupont випустив цілу серію значно кращих Termolite. Вага всеодно нереальна.

   Tramp, як на мене, не вартий уваги, звичайний ноунейм для країн СНД, за ті гроші можна приглянути Marmot Trestles 0 розрахований на комфорт -18 С, заявлена вага десь 2,1-2,2 кг але в реалії менше 2,5 навряд чи заважить. Великий плюс - мармот тестується по европейському стандарту тому тим цифрам відносно температур мабуть можна довіряти. Мінус - варто приготуватись віддати добротний кусок об"єму рюкзака під це "чудо техніки", хоча з такою температурою і ціною меншого очікувати не варто.
  • [ Re: Пальник: з’єднання; спальник Oimykon Tramp ] відповів(-ла) Liber72 17:17:15 14/11/2008
   "але варто мати на увазі що газ (як правило) у цангових балонах розрахований більш на літній період." А до чого тут ємність (балон), газ є газ, тут важлива температура закипання а не те якого типу роз`єм балона. буде цанговий з чистим пропаном і гори голубе полумя до -40 :))
   • [ Re: Re: Пальник: з’єднання; спальник Oimykon Tramp ] відповів(-ла) duda 22:04:46 14/11/2008
    от і купи цанговий балон з чистим пропаном, вдалих пошуків))). а який у нас вибір цангових балонів?? ковеа, кампінгаз?? всьо, приїхали?? ковеа дає на цангові -11, на різьбові -23, але то все дуже відносно, різьбові і при -10 будуть ледве пихтіти якшо хоча б мінімально не "шаманити", цангові відповідно ше гірше. кампінгаз якістю завжди був гірший. великий плюс цангового балона є те що його можна покласти на безпечній, але достатній для обігрівання відстані від пальника (звісно це забороняється виробником...)))

    З.І. При -40 пропан горіти (скажімо достатньо довго) не буде - балон охолодиться внаслідок адіабатного розширення і капут.
  • [ Re: Пальник: з’єднання; спальник Oimykon Tramp ] відповів(-ла) Liber72 11:03:02 15/11/2008
   -40 це крайня точка, і обговорювати практику відносно теорії важкувато.ця температура наводилась для прикладу і думаю приклад вдалий. хімія в основі всього,ИМХО, не будем заглиблюватись в теплотехніку і фізику, це крайність.
   Не будем відхилятись від теми, говорили про цангові балони для зими: "але варто мати на увазі що газ (як правило) у цангових балонах розрахований більш на літній період."/"ковеа дає на цангові -11", чим не зимова температура?? :) супуречиш сам собі !!
  • [ Re: Пальник: з’єднання; спальник Oimykon Tramp ] відповів(-ла) Liber72 18:10:38 17/11/2008
   так щоб не нарватись на злого модератора, погоджусь що виробники брешуть з температурою.
   заглиблюватись це заглиблюватись, -40 школяр в третьому класі знає, а про адіабатне розширення невідомо без особливої освіти.
   погоджусь що -40 це чисто фізична характеристика, яка знову ж напряму залежить від хімічного складу.
   і я ніде не писав що існують пропанові цангові балони, не потрібно читати між рядків, я лише намагався сказати що не варто звертати увагу на балон, вміст його - важливіший
   і дійсно для чого продовжувати:
   http://forum.mountain.ru/new2/ lofiversion/index.php /t4718.html
 3. [ намет Ferrino Blow Lite ] додав(-ла) duda 12:00:02 28/10/2008 [ permalink теми ]
  Шановне товариство, нід хелп, http://www.ferrino.ru/catalog/ tents/13451/ , експлуатація - осінь, зима, весна у Карпатах, ви би таку взяли??? Ферріно як бренд шось хороше???

  З.І. Фйорда Нансена не згадувати))))
  • [ Re: намет Ferrino Blow Lite ] відповів(-ла) Strange_R 20:11:37 28/10/2008
   Ferrino скоро 150 літ виповниться. Одним словом - Бренд )
   • [ Re: Re: намет Ferrino Blow Lite ] відповів(-ла) duda 08:45:58 29/10/2008
    з одної сторони ніби й багато літ їй, з іншої ніби й небагато чув про неї, знаю ше шо існує ферріно екстрім марафон...
  • [ Re: намет Ferrino Blow Lite ] відповів(-ла) IrishHighlander 16:12:06 29/10/2008
   Як для намета з водонепроникныстю дна 3000мм і тенту 2500мм, 2,6кг - якось важкувато. Мій 5000/3000 з комплектом запасних кілків ізагорунтий додатково в поліетиленовий кульок 3кг рівно важить.
   • [ Re: Re: намет Ferrino Blow Lite ] відповів(-ла) duda 16:29:14 29/10/2008
    мене це теж здивувало, хоча матеріал дна такий як і в хани, здивувало й те що наприклад в екстремальних версіях дно 4000, можливо в них якась особлива система визначення водонепроникності...
   • [ Re: Re: намет Ferrino Blow Lite ] відповів(-ла) MOKRIZZONNI 01:14:25 08/11/2008
    Зверніть увагу- він із штормовою спідницею,звідти й вага.Ще відомо. що ферріно занижує показники водостійкості - в реалі вони вищі.Чого ви морочитесь - ферріни в україні до березня все одно не знайдете НІДЕ АБСОЛЮТНО.Сам шукав сінхру. потім блоу лайт.Забудьте :)
    • [ Re: Re: Re: намет Ferrino Blow Lite ] відповів(-ла) duda 17:10:36 09/11/2008
     зле шукалось)), як на даний момент незнаю, але в ель-капітані на час написання посту він був у наявності(я про блов лайт). доречі, та фауде про яку писалось вище - знайшов у київському екстремстайлі, намет - бомба. ставиться елементарно, зовнішні дуги, доволі легкий(із заявлених максимальних 3,4 заважив 3,2кг), все гут, залишилось протестити))
 4. [ Не зовсім міський наплічник:) ] додав(-ла) Toxa 21:22:36 23/10/2008 [ permalink теми ]
  Може хтось скаже щось цікаве Terra Incognita Snow-Tech 30 http://www.robinzon-ua.com.ua/ ukr/catalog/backpacks/SnowTech 30/?&brand=44&subcat=8&lang=uk r
  Хочу взяти його як міський, але і взимку інколи виїзжаю на лижі. Хотілось би почути вашу думку і може якісь поради чи альтернативи.
  • [ Re: Не зовсім міський наплічник:) ] відповів(-ла) KJaR 00:02:42 24/10/2008
   Альтернатива ось:
   http://vaude.ru/catalog/11/278 / річ просто супер. В екстрімстайлі Львівському може ще залишилися як усе не розпродали.
  • [ Re: Не зовсім міський наплічник:) ] відповів(-ла) SergiyR 11:09:58 24/10/2008
   Для лиж і сноубордів є декілька моделей цікавих:
   1. Рюкзак Campus Ezo 35 http://www.gorgany.com/product _info.php/products_id/3455
   2. Рюкзак Campus Tango 35 http://www.gorgany.com/product _info.php/products_id/3465
   3. Рюкзак Campus Squize 25 http://www.gorgany.com/product _info.php/products_id/3464
   4. Рюкзак Commandor Rider 30 http://www.gorgany.com/product _info.php/products_id/3799
   • [ Re: Re: Не зовсім міський наплічник:) ] відповів(-ла) maxmur 20:38:17 28/10/2008
    Стосовно Campus то я б до нього ставився з пересторогою. Цього літа я придбав недорогий campus peru для використання суто у місті і вже через місяць в нижній частині рюкзака, де спинка переходить у дно, утворилась невелика дірка (протерлась від тертя по спині). Крім того я випадково шурхнув рюкзаком по стіні і одразу ж утворилась друга наскрізна дірка. Це все відбулось в перший місяць експлуатації коли до речей я ще ставлюсь акуратно. Рюкзак не перенавантажував, носив лише папку з паперами, пляшку з водою та кілька канапок. Ось так.
  • [ Re: Не зовсім міський наплічник:) ] відповів(-ла) IrishHighlander 16:43:35 27/10/2008
   Якщо лижний невеликий, то я б Deuter Guide рекомендував би
   http://www.azimut.com.ua/produ ct_info.php?cPath=38_42&produc ts_id=170
   там два розміри є - 30+ і 45+

   Сам я сноубордер, так що Glide використовую. Дуже задолений, ходжу і взимку і влітку в 2-3 деннні походи. Guide від мого Glide відрізняється парктично тільки кращим кріпленням для лиж.

   Правда як міський... Як міський і 30-35 трохи завеликий.
   • [ Re: Re: Не зовсім міський наплічник:) ] відповів(-ла) vassia 21:28:39 28/10/2008
    в Драйв спорті на Науковій у Львові - бачив Карімори - 30 л. Беручи до уваги гарантію і бренд - зупинився б на них ( але маю 3 наплечники)
    • [ Re: Re: Re: Не зовсім міський наплічник:) ] відповів(-ла) IrishHighlander 15:43:26 29/10/2008
     Не бачив ті карімори, тому скзати щось важко. Зате маю що сказати про Guide/Glide в Deuter.
     Конструкція - "труба" з клапаном/ковпаком зверху. Дякуючи такі йконструкції дамість номінальних 35 маємов великий "плюс" - реально пакується до літрів 50.
     Сноубордове кріплення в Glide чудове - за два роки експлуатації кантами не порізав, тримається.
     До речі, у кріплення для сноуборда влітку чудово стає намет загорнутий в корімат. Так що в походи тепер вибираюсь тільки з цим рюкзаком :)
     Навіть перевірку жерепом успішно пройшов :)
    • [ Re: Re: Re: Не зовсім міський наплічник:) ] відповів(-ла) IrishHighlander 15:50:19 29/10/2008
     До речі, у мене 3 - екпедиційний 80+, похідно/бордерський 35+, міська 25-ка.
     Хочу ще 4-й - 20-ку чисто для катання з встроєним захистом для спини :)
  • [ Re: Не зовсім міський наплічник:) ] відповів(-ла) andrew2007 19:46:20 29/10/2008
   Як міський і для одноденних походів юзаю Pinguin Vector 38 - якби не мій досить високий зріст, то він здавався б навіть завеликим. Задоволений повністю, хоча вагався при покупці :)
  • [ Re: Не зовсім міський наплічник:) ] відповів(-ла) Ihor Smyk 23:11:33 29/10/2008
   Я бачу що хлопець просить поради про конкретний наплечник, як наслідок всі пробують запропонувати бренд який вони використовують, а деякі я так розумію і який продають....
   Я також використовую інший Millet TRAPPEUR 30 ( http://millet.com.ua/katalogue .php?tid=156&cid=18 ) так класний, так надійний, так брендовий. Але якщо повернутися до питання людини Terra Snow-Tech 30 абсолютно адекватний наплечник на свої гроші. В мене брат такий носить, багато його друзів, і проблем нема. Так що я б не ускладнював собі життя на фоні економічної кризи брендовими речами :)
 5. [ Garmin ] додав(-ла) Myroslaw 13:13:28 23/10/2008 [ permalink теми ]
  Звиняйте мо’ трохи не в тему, але то ніби тоже спорядження.
  Попало мені в руки nuvi 200 з завданням навчити бачити Неньку.
  Наскільки я знаю багато карпатців користуються всі Озі, тому прохання камінням не кидатися, але може комусь стане в нагоді і зекономить часу:
  1. http://smart60.kiev.ua/forum/i ndex.php?showtopic=7397
  2. http://www.navigation.com.ua/m aps/my_maps.php
 6. [ made in Ukraine ] додав(-ла) smarn 11:54:22 23/10/2008 [ permalink теми ]
  Народ, хто знає де і що робить Асоло в Україні, десь в Західні Україні? І взагалі хто має інфу ще хто робить продукцію з оутдор фірм в Україні?
  • [ Re: made in Ukraine ] відповів(-ла) duda 16:41:21 23/10/2008
   Асоло???!!! На моїх пише "мейд ін романія", гадаю шо так і є. А враховуючи шо асоло робить тіко шузи, то підозрюю шо виробництво в них зосереджено в Румунії, може ше шось троха робиться в Італії, але до нас не попадає...ну..Китай...може, але не впевнений.
  • [ Re: made in Ukraine ] відповів(-ла) Tasic 17:40:10 23/10/2008
   Мукачево робить лижі, клюшки і тп. під брендами Фішер, Соломон та ін. Сайт asolo.com.ua є, але лежить. Або то у мене не відкривається. Пошуковик пише, що мова про виробницва взуття для альпінізму. Сумнвіно.. Бо є ще компанія асоло, яка продає італійське взуття. Граніти - у Румунії зроблені, то точно
  • [ Re: made in Ukraine ] відповів(-ла) smarn 08:37:50 24/10/2008
   Прочитав на сайті донецької вертікалі, що Асоло щось робить у нас, а що і де саме?
   • [ Re: Re: made in Ukraine ] відповів(-ла) Roman 10:50:51 24/10/2008
    А хто писав?
    може то ББС ?
    • [ Re: Re: Re: made in Ukraine ] відповів(-ла) duda 11:35:56 24/10/2008
     Итальянцы проявляют большой интерес к украинскому рынку продукции outdoor* и Украине в целом. Итальянский концерн уже разместил одну из своих фабрик (ASOLO) по производству обуви на Западной Украине. Это и создание новых рабочих мест и, возможно, упрощенная логистика для внутреннего рынка и доказательство того, что эта компания здесь всерьез и надолго. Очень радует, что компания не только торгует на нашем рынке, но и инвестирует деньги в экономику нашей страны.

     То якраз той матеріал з сайту вертикалі.
 7. [ Намет для закоханих ! ] додав(-ла) вік87 11:30:53 21/10/2008 [ permalink теми ]
  Друзі маю таку проблему нещодавно одружився ! і постала проблема ввибору нового намету ! 2 місного . в мене є 4 місний але то завжди хтось напрошуеться ! а хочеться романтики ну ви розумієте !!!!! тож хочемо 2 містний .Приблизна сумма ,в районі 600 грн. !!! підскажіть щось путнє ! Я розумію що тут багато було про намети але прошу поможіть!!!!!!! Дякую !
  • [ Re: Намет для закоханих ! ] відповів(-ла) vassia 12:59:03 21/10/2008
   залежить для чого вам нмает. якщо для кохання - не заморочуйтеся - тепло буде в будь -якому випадку ,якщо ж критерії туристичні - тут ТОМИ написані
  • [ Re: Намет для закоханих ! ] відповів(-ла) Liber72 11:52:50 24/10/2008
   Люди, а ви трохи путаєте. 950-600=350 :) як на мене різниця ціни суттєва!!!не планується зимова мандрівка, так зупиніться на вуглепластику а не на дюральці!а для поради потрібні точніші вимоги.і не забувайте що "кожна жаба своє болото хвалить" :)
   • [ Re: Re: Намет для закоханих ! ] відповів(-ла) duda 13:22:55 24/10/2008
    можна не переживати, Амундсена в Україні нема)), хоча ні, дурю, є один в Донецьку, я його туди назад відправив бо не сподобався)) А в районі 600 грн є повно виробників: Hannah, Pinguin, Tramp, Fjord Nansen, Terra Incognita, Commandor, Loap..........з яких я б усе ж таки купив хану. Радити шось - теж справа смаку, комусь краще 2 входи і малі тамбури, комусь 1 вхід з великим тамбуром, комусь "тунелька", комусь "класична" форма, хтось звертаю увагу на зайвих 200-300 грам, хтось ні....
  • [ Re: Намет для закоханих ! ] відповів(-ла) Astrik 18:38:46 24/10/2008
   Головне не відмічено у всіх цих порадах, шукай повищий намет, а то кохатися буде незручно, кількість позицій обмежена ;)
 8. [ Дуги у Fjord Nansen Amundsen ] додав(-ла) duda 19:02:35 17/10/2008 [ permalink теми ]
  Халепа, привезли мені той амундсен, але я не ладен його нормально поставити. Мова йде про вставляння кінців дуг. Дугу шо йде зверху ше більш менш в ті дзюрки запхати ладен, але дугу шо йде знизу мушу ставити просто таки варварським методом - я з повної сили змушений тягнути за ту петлю у якій розташована заклепка для вставляння дуги. Шоб витягнути дугу - взагалі капєц, також з повної сили змушений тягнути за петлю, всіляко вертіти наметом шоп її витягнути. Я їх просто рано чи пізно, маю підозру шо рано, повідриваю. Хто має амундсена, чи стикались ви з такою проблемою??? Може я шось не так роблю??
  • [ Re: Дуги у Fjord Nansen Amundsen ] відповів(-ла) kol 16:35:06 18/10/2008
   Щоб поставити Fjord Nansen Runar також приходилось трохи попаритись з дугами, не критично, але в складних умовах може трохи попсувати нерви. і ще Fjord Nansen бреше по розмірах палатки ну принаймні моделі Runar!
   • [ Re: Re: Дуги у Fjord Nansen Amundsen ] відповів(-ла) duda 18:22:31 18/10/2008
    я спробував поставити у великій кімнаті, в якій я умудрявся ставити хану на 4 чоловік, тобто місця повно, ніяких складних умов, але я так напарився шо просто немає слів.
  • [ Re: Дуги у Fjord Nansen Amundsen ] відповів(-ла) duda 18:23:58 18/10/2008
   Намет поїхав назад у Донецьк. Пост можна закривати.
  • [ Re: Дуги у Fjord Nansen Amundsen ] відповів(-ла) IhorOs 21:17:55 18/10/2008
   та особливих проблем не є. Збираю та розбираю за 2-3 хв. був незначний напряг на двадцятиградусному морозі, прийшлося на пару секунд зняти рукавиці - в рукавицях ковзалося.
   • [ Re: Re: Дуги у Fjord Nansen Amundsen ] відповів(-ла) IhorOs 21:19:15 18/10/2008
    2-3 хв разом з кілочками - розтяжками, звісно, коли кілочки йдуть в землю особливо не пручаючись.
  • [ Re: Дуги у Fjord Nansen Amundsen ] відповів(-ла) komaruk 19:52:14 19/10/2008
   Маю дещо попростіше - Енді 2. Щодо збирання в обмеженому просторі - намет негабаритний, але пробне збирання внутрішнього тенту робив у своїй кімнатці, де, враховуючи всю меблю, вільного простору лишалось десь 3Х2,5 м. Перша дуга пішла трохи з зусиллям, друга - взагалі легко. розбирати - взагалі ніяких проблем, але дуже вже дуги "просились" на волю і грозились добре спружинити. Дуги вигинаються дійсно стрьомно, але думаю, так має бути)))
 9. [ Хлопці, а мілєт Байкал 1400 ніхто не користав? ] додав(-ла) smaxim 13:15:39 16/10/2008 [ permalink теми ]
  Baikal 1400 - думаю шо дєлать :)
 10. [ Пальник ] додав(-ла) Kys 13:28:26 14/10/2008 [ permalink теми ]
  От вирішив зробити собі подарунок на ДН і придбати пальник, напевне газовий. Тому хотілось би почути поради і і думки з приводу що краще, хто що використовує, і щось нарахунок заправляння балонів.
  • [ Re: Пальник ] відповів(-ла) duda 15:06:01 14/10/2008
   Купив недавно Primus TechnoTrail ll, http://www.extreme-centre.com/ tovar.php?pid=62 на вихідних юзали в поході на хр.Красна, нічо так, потужний, 2,8 кВт, компактно складається. Пише шо на 1-3 людей, але як на мене на 2-4 норм. Якшо тре на 1-2 людини - бери Kovea, вони менш потужні, десь до 2 кВт, і дешевші десь на 100 грн. Балони...якшо маєш гроші звісно краще зати нові, хоча...почитай і сам вирішуй http://forum.mountain.ru/new2/ lofiversion/index.php/t3818.ht ml
   • [ Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) duda 15:09:38 14/10/2008
    доречі, хто знає де у Львові мона перезаправити балони??))
    • [ Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) abdal 17:08:01 14/10/2008
     мені у GORGANY.COM сказали,що можна у них за 10.00 гривень.
     • [ Re: Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) abdal 17:11:09 14/10/2008
      це я про 200гр.балон.
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) duda 22:09:30 14/10/2008
       гадаю шо в обхід горганів буде дешевше)), але якшо небуде альтернативи - звернусь до них
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) salatruk 09:11:47 15/10/2008
        То звісно не рекляма, але 10 грн за 200г балон і 15 за 450 то не багато, я думав тож сам десь заправлю, не знайшов, бєнз спалив і поїхав в горгани, там залили балон по самі....
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) Alex 09:33:31 15/10/2008
         Якраз по самі... - це дуже погано. В такому випадку треба стравлювати газ до номінальної маси балону.
         • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) salatruk 15:08:45 15/10/2008
          Шоб не гахнув? :)
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) salatruk 15:12:00 15/10/2008
           Наразі не гахнув, навіть не гахнуло три, думаю і не гахне, два вже зтравив (приготував їжу)
           • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) Lubkо 17:30:26 15/10/2008
            а в мене один був гахнув.
            точніше не гахнув, але дно вивернулося назовні. герметичності не втратив, і я таки випалив ще той газ, шо там був лишився (близько половини).
            Богу дєкувати, все обійшлося добре. а могло бути й гірше. для біди багато не треба.
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) Alex 09:22:55 16/10/2008
           Нічого смішного тут немає.
           • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) salatruk 16:26:05 16/10/2008
            Та нема, нема, життє наше взагалі похмуре :) Водмеді-людожери, енцифалітні кліщі, вода з хлоркоу в крані, маршрутки з варятами водіями, балони шо гепают
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) Tasic 18:02:07 16/10/2008
             То Ви так кажете, бо, мабуть, не було випадку, коли глибоко в організмі знаходилося "щось", про шо кажуть, що воно "йокає". Жарти-жартами, але рано чи пізно хтось скаже, шо зубр з карпати.ком писав, шо можна ладувати по повній.
             Не можна, бо ємність повинна мати вільне місце для утворення парів газу. Бо інакше воно може дуже круто бабахнути ;) Хто не вірить - спаліть балон від дезодоранту. Тільки викопайте сховище перед тим ;)
             Про підігрів балону: так і роблять, але дуууже обережно. Потрібно контролювати ступінь нагріву балона. Бо чим менше рідини залишилося - тим сильніше бабахне (тьху-тьху). Чиста фізика
   • [ Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) marian 14:12:32 15/10/2008
    Якщо не впирається дуже в гроші то щодо пальника то особисто хочу порадити Primus EtaPowerMF http://www.extreme-centre.com/ tovar.php?pid=2274 ! Мультипаливний, має добрий захист від вітру і дуже швидко закипає, є баняк і кришку в комплекті. Як на такий повний комплект то місця зовсім не багато займає. Вартує своїх грошей. Це просто цацко. Випробувано на Памірі...
    • [ Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) Tasic 15:59:18 15/10/2008
     Пробували оцінити економію пального порівняно із мультиками/омні? Цікаво чи вона відчутна. В мене omni fuel - він також за такий самий час кип’ятить воду. Витрата пального дуже мала. Порівняно з Шмєль-4 він працює на повітрі :) На скільки приготувань їжі і чого саме вистачає 1 л бензину (white gas, калоша, побутовий) при -15-20С?
    • [ Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) SergiyR 17:14:41 15/10/2008
     А ми на цих вихідних використовували мультипаливний пальник Kovea Booster+1 stove (мені правда його заправили теж на повну, і він "плюватись" газом почав):
     http://www.gorgany.com/product _info.php/products_id/3764 .
     Так шо заправляти на повну теж не є добре.
    • [ Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) duda 17:17:47 15/10/2008
     EtaPower є і в "газовому" варіанті, чув шо дають біля 50% економії газу. ось, найшов вліплю кусень інструкції "Расход газа составляет 160 г/ч. Тепловая мощность прибора составляет приблизительно 2.2 kW" але на маою думку ефект економії досягається всіма тими надбудовами на ньому
     • [ Re: Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) Tasic 21:32:07 15/10/2008
      Отака штука http://temp.karpaty.com.ua/tas ic/equipment/primus_omni_fuel/ keputa/IMG_2165.jpg дасть той самий результат :) правда, економії на вартості пальника не буде. Зробив - Ole
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) Sunrise 22:48:00 15/10/2008
       Дуже хороша штука - розкладний вітрозахист у Татонки. Обгортається навколо газового пальника зі шлангом (балон також в середину). Балони до самої останньої краплі газу шпарять як повні :)
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) Tasic 08:42:56 16/10/2008
        В мене воно також є, але ще ні разу не пробував )
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) Lubkо 10:34:01 16/10/2008
        з підігріванням балону треба бути дуже обережним - саме під час цього в мене бахнув балон (перезаправлений і вже напівпустий)
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) Sunrise 13:47:02 16/10/2008
         коли балон майже пустий, думаю нічого статися не має. Інколи буває ставлю майже пустий балон зверху на пальник замість казанка на секунд 10 :)
         • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) Lubkо 13:53:11 16/10/2008
          ой вважєй з такими забавами!
          я собі так уявляю, що тиск газу в балоні над поверхнею рідкого газу завжди високий, незалежно від рівня рідкого газу в балоні.
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) Alex 09:26:43 16/10/2008
       Я користуюся шматком гофрованої вентиляційної труби відповідного діаметру. Транспортується в складеному вигляді, коли починає тріскати від складання - викидаю і відрізаю новий. Відрізка труби за 20 грн вистачає на пару років.
       Не бачу сенсу купляти вітрозахист за 200 грн.
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) Tasic 10:19:20 16/10/2008
        Ти шось не додивився :) То шматок металу, зігнутий. Коштує 0 грн 0 коп :)
        А штатний від омні ф’юела ось такий http://temp.karpaty.com.ua/tas ic/equipment/primus_omni_fuel/ IMG_1001_s.jpg Також безкоштовний, бо з комплекту.
        А от з Etha Power якщо загубиться та спідниця, то вже купа грошей вилетить. Тут треба добре думати, чи таке купувати.
        Чи то від татонки коштує 200 грн? Я б не дав.. Нема за що
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) Sunrise 13:50:15 16/10/2008
         від татонки гриветь 70 десь
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) Alex 13:55:26 16/10/2008
         Я додивився. Колись мені в магазині показали якийсь розкладний вітрохахист фірми "Експедиция", то він щось так і коштував. Може 120, але то було давно. Я і зараз би не купив.
         Теж хотів з жерсті чи товстої фольги зробити, але десь вичитав що в ребристої поверхні кращі властивості щодо відбивання тепла і тут побачив на базарі таку трубу, яка ще й до того "гармошкою" складається.
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) duda 20:13:31 16/10/2008
         татонки вроді 90 грн, у команчеро
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) Tolstopuz 12:19:38 18/10/2008
        Користувався штатним вітрозахистом від мого Primus Gravity.
        Але керівник показав реально легшу і практичнішу конструкцію:
        Берете шматок склотканини так щоб можна було склавши попередньо в двічі обвернути пальик із посудом на ньому, у верхню сторону вшиваєте або просто встравляєте кільце із звичайного мідного дроту(приблизно півтора-два мілімери у діаметрі). У Вас виходить складний і легкий циліндр який одягається на пальник із посудом, не горить і чудово захищає від вітру.
     • [ Re: Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) smarn 10:57:48 16/10/2008
      Як на мене то більш актуальною є тепло передача і як результат економія палива. Через теплооблінники вони безумовно кращі за звичайні пальники. ККД в Ети 80%,в простих 40-50%.... але це ККД а як воно відбивається на газі я не в курсі.
   • [ Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) IrishHighlander 19:37:57 15/10/2008
    у KOVEA, принаймі в мого CAMP-4 є одна проблема - шланг до пальника прикріпелний так. дщо поміняти тільки в заводських умовах можна. Так що минулого року - пропалив шланг - попрощався з пальником.
  • [ Re: Пальник ] відповів(-ла) salatruk 17:41:34 14/10/2008
   В в мене прімус мікрон стов, в друга якась ковея, в 2 рази дешевша, різниці не помінив, нащо платити більше
   • [ Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) Larry 17:48:35 14/10/2008
    тільки перевіряти треба, бо деякі пальники не витримують польових випробувань і починають плавитись... були вже такі випадки...
   • [ Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) duda 22:19:27 14/10/2008
    переважаюча більшість пальників kovea не дотягує навіть до 2 кВт, є одна модель правда - сама дешева і проста, має 3 кВт, але нема п"єзопідпалу вроді. у прімуса ж багато моделей в районі 3 кВт. коротше кажучи, вирішальною є кількість людей на яку будете готувати.
    • [ Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) Kys 11:23:29 15/10/2008
     одразу ще одне питання - як він себе поводить при холодах, тобто я знаю що газові можна використовувати тільки до певною мінімальної температури. і ще цікаво нарахунок універсальних пальників ?
     • [ Re: Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) duda 20:21:19 16/10/2008
      ТКВ 9703-1 S (Kovea) "Газовая горелка со шлангом, рассчитанная на низкие температуры. Система предварительного подогрева газа способствует более полному его сгоранию и ровному горению. Горелка идеальна для применения в зимних условиях" от таке найшов.
     • [ Re: Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) Tolstopuz 12:23:22 18/10/2008
      Радив бі унаверсальний брати. Має значно ширші можливості. Взимку із рідким паливом менше проблем ніж із газом, а при потребі в наметі можна і маленьким балоном газу їжу приготувати. Вважаю що краще один раз більше заплатити ніж потім викручуватись із становища.
     • [ Re: Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) avatorl 09:49:29 20/10/2008
      Приєднуюся до Tolstopuz. Якщо є можливість, то краще брати універсальний. В мене omni fuel - справді універсальний та дуже надійний пальник.
  • [ Re: Пальник ] відповів(-ла) Lubkо 17:34:03 15/10/2008
   отут є деяка інфа http://www.beskyd.lviv.ua/view topic.php?t=184
  • [ Re: Пальник ] відповів(-ла) Astrik 06:32:56 16/10/2008
   Не впевнений що доцільно радити тут той пальник що я використовую, та все ж поділюсь досвідом і інформацією про те чим я користуюсь.
   Звісно кожна жаба хвалить своє болото тому я трішки похвалю свій пальник.
   Як згадано в пості автора, він схиляється у сторону газового пальника.
   Ходжу в гори досиьт давно. І наразі використовую два пальники: один газовий інший бензиновий. В залежності від сезону, кількості людей у групі, можливості швидко і безпроблемно дістати паливо, використовую той чи інший.
   Зупинюсь зараз на газовому...
   В даний момент в мене пальник компанії JetBoil http://www.jetboil.com/
   Пальник в основному розрахований на одну людину (базова комплектація). Так само як в рюкзак кладеться інтивідуальна зубна щітка, ложка, горня, миска тепер кладу індивідуальний пальник замість горня.
   На мій погляд, головним позитивним моментом цього пальника є його конструкція. Пальник складається з кружки обємом 1л і власне самого пальника на котрий накручується балон з газом. Кружка, на дні має додаткові ребра що підвищує ККД, і безпосередньо, без додаткових трубок, зєднується з пальником. Кружка має захисний кофр, що дозволяє брати цю місткість голими руками навіть з окропом. Більше того, можна навіть на ходу варити собі чай чи каву. Верх кружки майже герметично закривається. При транспортуванні в кружку влазить малий газовий балон і сам пальник.
   Запал. Запал пальника здійснюється від натискання маленької кнопочки, майже як вдома на кухні, пєзо-елемент дає іскру.
   Досить легкий -425г без балону. Швидкість закіпання, в середньому 2хв-0.5л. Потужність- 4500BTU/hour.
   Додаткова кастрюля на 1.5л що дозволяє готувати вже на трьох чоловік купляється окремо і нажаль не дешево. Правда можна купити значно дешевший тримач, і використовувати будь який посуд для приготування їжі.
   Про-те, чому я на почотку мав сумніви щодо рекомендування цього пальника. Я не впевнений що він представлений на Укр. ринку, але якщо він є то беріть і не пожалкуєте.
   • [ Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) smarn 10:53:44 16/10/2008
    Такого в нас нема але є подібний від МСР Реактор, як намене то трохи не продумано до кінцямінуси таких пальників:
    1. Інтегровані, щось одне зламається, виходить з ладу весь комплект, неможливо використовувати коимпоненти окремо.
    2.Зазвичай малий обєм кастрюлі.
    3. Центр ваги- перекидається легко- небезпечно.
    4.Регулюється погано потужність полумя, закипятити -кипятить але приготувати становить труднощі.
    Ета ровер краще за всі, КПД -80%, є різні варіанти, дешеві-дорогі, легкі-важчі. Тобто то зовсім новий рівень, раніше стаедарт був 40-50%(для омні-, мультіфлуелів в тому числі).
    • [ Re: Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) Astrik 17:26:39 16/10/2008
     1. та власне нічомуламатись, хіба пєзоелемент. Але в такому випадку можна і сірником.
     2. Цей пальник не розрахований на велику групу, я б сказав максимум на двох людей, але більше то індивідуальний прилад.
     3. Не знаю як в тому пальнику що ти навів. В моїй моделі є ще додаткова тринога яка одягається на балон з низу і тим самим значно підвищує його стійкість.
     4. Знову ж можливо в тій МСР Реастор моделі потужність і погано регулюється, незнаю не мацав, в JetBoil моделі потужність полумя регулюється від ледве-ледве, до самого потужного і регулюється досить плавно, майже як вдома на кухонній плиті. Можливо ще не навчились робити таку саму якість і функціональність як оригінал. JetBoil Був першим на ринку з такою конструкцією пальника, після чого пішли числені клони.

     І ще раз підкреслюю, якщо потрібен пальник для приготування їжі лише для сабе ну максимум на товариша або на дружину, то така модель себе виправдовує і досить вдала.
     На більшу групу, варто шукати щось інше.
   • [ Re: Re: Пальник ] відповів(-ла) Lubkо 11:45:49 16/10/2008
    ось "ковеївський" варіант http://www.gorgany.com/product _info.php/products_id/3758

Писати в форумах можуть тільки зареєстровані користувачі.

Якщо Ви зареєстровані на сайті - введіть свій логін і пароль у формі аутентифікації нагорі сторінки (якщо Ви логуєтеся з чужого комп"ютера - приберіть галочку "пам'ятати мене" і тоді, навіть якщо забудете прикінці роботи натиснути кнопку "Вийти", Ваша автентифікація на цьому комп'ютері знищиться як тільки Ви закриєте вікна броузера з відкритими сторінками karpaty.com.ua).

Якщо не зареєстровані - зареєструйтеся.


список форумів :::
перейти в


 


Вхід

На превеликий жаль, система Вас не упізнала :-(

   логін
   пароль

пам'ятати мене

Пошук

Вебкамера
Верховина


 
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::