стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Спорядження"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


список форумів ::: додати тему :::
перейти в


 1. [ АЛЬПСПОРЯГА ] додав(-ла) Юрко 10:47:17 12/01/2005 [ permalink теми ]
  Помішавши теорію з практикою і потягавши тиждень 4 кг зайвого баласту, пару слів стосовно реальної потреби транспортування заліза в зимові Карпи.
  1) Льодоруб 1 кг. В більшості випадків заважає при сходженні, так як при довжині древка постійно провалюється в середньокарпатський сніг 1 м навіть з дзьобом, пасуючи перед палкою. Якщо він в руці ближчій до схилу, а палка - в дальшій, ще терпимо, а якщо навпаки, тобто при русі серпантином - міняти руки задирає і хочеться взагалі то все волочити або викинути. А зайва палка? При таборуванні якірна функція льодоруба для намету успішно заміняється тими ж палками, а істинно крутих схилів, на яких є реальна потреба зарубуватись, в Карпах мало.
  2) Палки 500 г пара. Потрібні по-любому. Хто не вірить - забуріться десь в ялинки по пояс в снігу з 35 кг торбою і спробуйте погарцювати там без палок. Хто має гроші і не має лещетарських - купляйте трекінгові телескопи. Вони класно скручуються, прив’язуються до торби і здатні спростити пересування в громадському транспорті а ля 4 пересадки.
  3) Карабіни. 50-100 г. Не потрібні. Для зв’язку з основою, системою та самострахом на біду можна юзати вузли, так як часте вщібання/розщібання в Карпатах часто не траплятиметься.
  4) Бухта 40 м статика 3-4 кг. Свій і чужий досвід показує - безпека вимагає, особливо, коли ломиться загін чайників лавинним чи урвистим схилом при сильному знігзбиваючому вітрі (а чого він туди ломиться - інше питання). Для малих груп - тим більше неоправдано. Важко буде змусити когось ходити на мотузці навіть по карнізах.
  5) Кішки 1 кг. Треба. Дуже і дуже спрощує пересування навіть по глибокому пухкому снігу, а по жерепових кронах, що під снігом або по фірну чи насту - як по асфальту. Наполегливо рекомендую саме трекінгові ВЦСПС чи Муравйовські. Вони не такі гострі як нові імпортні універсали і менше рвуть комбези, намети і дрантя під ногами. При вітрі понад 20 м/с - зчеплення зростає в 2 рази, рух убезпечується. На одному з ВухКаменів було спробувано навіть...>>>
  • [ Re: АЛЬПСПОРЯГА ] відповів(-ла) Юрко 11:03:00 12/01/2005
   >>> т.зв. драйтуллінг, тобто лазання по скельних розпорах з допомогою альпінструментів. При мокрому снігу в кішках з’являється ефект налипання, цю проблему можна вирішити за допомогою плівки "скотч", а можна взагалі кішки не вдягати.
   6) льодобур 150 г. Реально непотрібно, так як в Карпатах дуже рідко трапляється чистий лід, а є переважно твердючий фірн, в який бура толково не посадиш. Єдине можливе виправдання - водопадолазання. Лізе в натічний лід нормально, сидить нормально, тримає нормально.
   7) все решта чисто скельне альпзалізо в Карпатах зайве за відсутністю відповідного рельєфу.
   • [ Re: Re: АЛЬПСПОРЯГА ] відповів(-ла) nevi 05:30:05 13/01/2005
    Щодо мотузки - в мене є смутна підозра, що варто-таки мати, особливо для невеликих груп.

    Коли когось здує з хребта у великій групі, то все одно процентне значення втрат особового складу допустиме, а при групі з 3 чоловік - то вже 33%, забагато :-)

    Думаю (і Славік yhirnyak теж так вважає), що при *сильному* вітрі треба йти в зв’язці, бо небезпека бути дослівно здутим з хребта - цілком реальна.
    • [ Re: Re: Re: АЛЬПСПОРЯГА ] відповів(-ла) yhirnyak 10:45:29 13/01/2005
     nevi забув додати що один з їх групи таки пролетів вниз кілька метрів:)) - непоганий натяк долі на необхідність ходити в зв’язці
     • [ Re: Re: Re: Re: АЛЬПСПОРЯГА ] відповів(-ла) Юрко 18:30:08 13/01/2005
      сміх крізь сльози :( але я не певен, що людей можна буде так легко посадити на мотузочку або хоча змусити когось ту бухту носити з собою. Я досить добре пам’ятаю, що таке ходити у зв’язці, і які шляки трафляють від того...
  • [ Re: АЛЬПСПОРЯГА ] відповів(-ла) rstm 16:51:23 12/01/2005
   Якщо не напряг напиши список одягу котрий брали з собою.
   Аналогічне прохання до Nevi.
   • [ Re: Re: АЛЬПСПОРЯГА ] відповів(-ла) Юрко 18:58:52 12/01/2005
    орієнтувався на -30, тому вийшло пару кг зайвого одягу (в цифрах - кг):
    Куртка зимова 1,3
    Комбінезон 0,8
    Шапка поларова супер
    Шапка поліакрил
    Куртка пухова 1,0
    Жилет пуховий 0,5
    Штани запасні 0,5
    Светр флісовий 0,5
    Светр polartec 0,5
    Штани флісові 0,4
    Пластики Koflach 3,0
    Вібрами 1,3
    Фантомаска
    Рукавиці лижні горетекс
    Рукавички-пальчики вовняні
    «Напівбахіли»
    • [ Re: Re: Re: АЛЬПСПОРЯГА ] відповів(-ла) zanuda 02:32:25 13/01/2005
     За всю свою карпатську практику, всього лишень один раз пошкодував, що не мав з собою льодорубу з кішками, коли в січні, здається, 93-го Близниця вкрилась льодовим панцирем, і від сходження вище другого жандарму прийшлось відмовитись..
     А так, дійсно крім палок, і можливо, чотиризубчатих псевдокішок (пара - 100 гр.) нічого не треба. А лавинний набір (радіомаячок, щупи, лопату) бажано мати.
     • [ Re: Re: Re: Re: АЛЬПСПОРЯГА ] відповів(-ла) zanuda 06:21:26 14/01/2005
      Взагалі-то, казати що треба брати з собою з альпспорядження в зимові Карпати, це все одно що говорити що подобається жінкам: одній подобається одне, іншим — інше.
      Якщо йдеться в лижний похід, та ще по висотам не вище верхнього краю лісу, то однозначно з альпспорядження не треба брати нічого.
      Якщо сніг на протязі зими падав рівномірно і великих перепадів не було — то швидше за все і льоду буде по хребтах небагато і лавини будуть неактивніші від середнього.
      Якщо на початку зими випаде сніг, а потім довший час буде ясна погода, то будьте певні — льоду буде по саме нехочу, і без кішок-льодорубу далеко не дійдеш. Якщо поверх цього випаде трішки снігу, то небезпека полетіти на льоду ще більш зросте.
      Якщо ж поверх цього випаде багато свіжого снігу, то лавини будуть котитись одна за другою. Якщо випаде в кінці зими багато мокрого снігу, то кішки і льодоруби будуть так само потрібні як і влітку, а лавинна небезпека буде максимальною.
      Якщо ви напланували повно крутяків (Чорногора, ПІМ, Ґорганські вершини), то альпспорядження буде швидше за все використане.
      Якщо маршрут піде по висотам до 1500м та ще по повітрених схилах (як правило, південних чи східних), то снігу буде по 3-5м, тому без лиж, чи снігоступів навіть з хати буде не варто виходити.
      Тому перед тим як тащити на собі зайвий тягар (чи життєвонеобхідне спорядження) треба або слідкувати за опадами в Карпатах починаючи з листопада, або обмінятись актуальною інфою по снігу/льоду, а ще найкраще вияснити все це в КРС (а заодно і прогноз погоди).
     • [ Re: Re: Re: Re: АЛЬПСПОРЯГА ] відповів(-ла) NewHamlet 16:59:13 14/01/2005
      чотиризубчаті псевдокішки (пара - 100 гр.) - І де таке щастя мож знайти?
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: АЛЬПСПОРЯГА ] відповів(-ла) Astrik 03:34:10 15/01/2005
       Не думаю, що в Україні вони є. Цей вид кішок відносно недавно появився за океаном, "zanuda" їх там і бачив... :) Це всетаки спецефічний вид спорядження тому в Україну непевно їх ще не завозили (швидше за все не завозили через не обізнаність цього товару) . Але можу і помилятись .
    • [ Re: Re: Re: АЛЬПСПОРЯГА ] відповів(-ла) Astrik 05:56:01 13/01/2005
     Фактично погоджуюсь майже на всі сто з Юрком.
     У кішках ходив по Карпатах не одноразово, виправдано вже вдягати на спресований сніг, не говорю вже про фірн чи лін, набагато менше втомлюються ноги - коли в тебе під ногами міцна опора...
     Льодоруб брав у березні 2002р на Мармароси, тоді ПІМ був вкритий фірном сніг на ньому не затримувався на сонці трохи підтоплювався, а потім замерзав тому був як дзеркало в прямому розумінні того словав. Чінгер підтвердить:) він на день раніше не зміг вийти на вершину через те що не мав спорядження (мав би хоча, б кішки)
     Мотузка- для більшості випадків не потрібна, хіба планувати щось спеціально, або дійсно коли йдуть не досвідчені
     мій рейтинг необхідного альп спорядження в зимових Карпатах:
     Кішки 100%
     Палиці 100%
     Снігова лопатка 80%
     Мотузка основн.70%
     снігоступи/лижі 65-70%
     Страхувальні системи 20%. (похід спеціально заплановано з подоланням скельних, або відносно складних ділянок)
     Льодоруб 20%
     Карабіни 10%
     Все інше альп.спорядження за звичайних умов не є необхідним.
    • [ Re: Re: Re: АЛЬПСПОРЯГА ] відповів(-ла) Andre 16:26:20 13/01/2005
     Юрко, ти монстр. Стільки зайвих кіло на собі пер.
     P.S. Татонку я таки купив. Через півтора тижні в Мармаросах потестую.
   • [ Re: Re: АЛЬПСПОРЯГА ] відповів(-ла) nevi 05:48:04 13/01/2005
    Ну взагалі я мінімаліст, плюс відносоно холодостійкий :-)

    Куртка-shell, типу штормовки
    Куртка пухова
    2 вітровки типу полар
    Футболка

    Штани
    Штани запасні - не використовував, але треба мати
    Штани-самоскиди

    Черевики Columbia
    Взуття запасне - шкіряні кросовки
    Шкарпетки з розрахунку на кожен день+1 пара (в т.ч. такі модні, з "технологіями" - помагає :-))

    Рукавиці лижні GoreTex
    Рукавиці прості, шкіряні, типу спортивних

    Маска
    Шапка Sympatex
    Шапка флісова

    ...здпється, все.
  • [ Re: АЛЬПСПОРЯГА ] відповів(-ла) rstm 11:18:34 13/01/2005
   Дякую за інформацію про одяг.
  • [ Re: АЛЬПСПОРЯГА ] відповів(-ла) Roman 11:52:31 13/01/2005
   Та треба і собі щось прикупити...

   Питання - наскільки надійні "дешеві" телескопічні палки порівняно з суцільними?
   • [ Re: Re: АЛЬПСПОРЯГА ] відповів(-ла) DarkOne 12:18:08 13/01/2005
    Вертикальну нагрузку тримають майже также, ще + всі навороти типу поглинання вібрації. А от бокову...:-(
    • [ Re: Re: Re: АЛЬПСПОРЯГА ] відповів(-ла) TAras88 13:20:27 13/01/2005
     Вертикальну нагрузку тримають майже также, ще + всі навороти типу поглинання вібрації. А от бокову...:-(
     Що це значить, невже ти вже поломив новісінькі патики, чи ні? Скинь мені на мило інформацію про свій Н.Р., чув що ти був на колибі під Смотричем. Як мона то з фотками.
    • [ Re: Re: Re: АЛЬПСПОРЯГА ] відповів(-ла) rstm 15:13:02 13/01/2005
     Що таке вібрація в палках і звідки вона береться?
     • [ Re: Re: Re: Re: АЛЬПСПОРЯГА ] відповів(-ла) Andre 16:21:51 13/01/2005
      Я так зрозумів малась на увазі система поглинання різких вертикальних навантажень (наприклад при втраті рівноваги), так званий "антішок". Маю дві пари палиць-одні з антішоком, другі без. По великому рахунку вважаю наявність цього навороту зайвою, і надійність при цьому нижча - чим простіше тим надійніше.
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: АЛЬПСПОРЯГА ] відповів(-ла) Tasic 18:48:36 13/01/2005
       а я купив собі совдеповські трубки минулого року, обпилив, щоб зручно було, і задоволений. Міцні і надійні.
       Єдина незручність - при транспортуванні. Але то не так і страшно
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: АЛЬПСПОРЯГА ] відповів(-ла) rstm 19:49:04 13/01/2005
       ... "різких вертикальних навантажень" - це з кожним кроком вбивати палку в землю, сніг? Якщо так ходити день то може ліктєві зв’язки і витримають, а якщо довше?
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: АЛЬПСПОРЯГА ] відповів(-ла) Andre 12:01:44 14/01/2005
        Ти не зрозумів. Я ж написав - наприклад при втраті рівноваги. Тобто ти оступився (лід, живий камінь) і щоб не впасти, різко підставив палицю і вперся нею в твердий грунт. Такі удари антишок і демпфує, пом"якшує. Ну як амортизатор в автомобілі накінець :-))
  • [ Re: АЛЬПСПОРЯГА ] відповів(-ла) maddog 12:38:39 28/01/2005
   ви забули ще про окуляри.... досить незамінима річ коли здоймається вітрюган , мете все тобі в очі а з UVEXами це вже перестає бути серьйозною проблемою для очей...
   так що коли іти взимку в гори я гадаю треба мати...
   • [ Re: Re: АЛЬПСПОРЯГА ] відповів(-ла) Юрко 19:42:13 28/01/2005
    тєжко сказати. коли снігова січка в очі валить і не треба дуже маневрувати - файно. Але коли треба ще викрутаси по скелястим стежкам нарізати - жодні двірники не поможуть. Хай ДаркВан розкаже, як йому в Увексах на Вухкам в бурані йшлося.
    • [ Re: Re: Re: АЛЬПСПОРЯГА ] відповів(-ла) Tasic 22:11:05 28/01/2005
     але без них набагато гірше. маю минулорічний досвід ходіння у буран. Цього року окуляри просто забув у метушні... ну, так сталося. І коли 20 метровий вітер мете в очі сніговим абразивом, болить доволі відчутно. Так що, краще окуляри мати. А вже користуватися ними, чи ні - краще вирішити на місці.
     • [ Re: Re: Re: Re: АЛЬПСПОРЯГА ] відповів(-ла) maddog 09:39:29 31/01/2005
      наразі я гадаю що всеж таки бажано окуляри з собою брати... згодяться в зимньому поході...
 2. [ Ліхтар ] додав(-ла) bur 15:26:45 28/12/2004 [ permalink теми ]
  Купив на базарі ліхтар.Просто супер!Не потребує батарейок і акумуляторів.Покалатав трохи і 6 годин світить.Недорогий 20грн.Знадобиться в довгих походах.
  • [ Re: Ліхтар ] відповів(-ла) Юрко 19:11:55 28/12/2004
   в смислі, маятникова зарядка? А скільки гойдати треба і скільки важить?
   • [ Re: Ліхтар ] відповів(-ла) bur 15:29:48 29/12/2004
    Та важить небагато грам 150-200.А трясти той недуже треба, в процесі користування ним-сам заряджається.
    • [ Re: Ліхтар ] відповів(-ла) bur 16:48:50 29/12/2004
     Магніт індукує змінний струм в катушці, який через діодний мостик і кондинсатор випрямляється і іде на зарядку двох акумуляторів.Ліхтарик обладнаний галогеновою лампою.Вона дає потужний світловий потік і споживає мало енергії.Виглядає дуже ефектно-прозорий корпус,гумові прокладки,малі габарити.
     • [ Re: Re: Ліхтар ] відповів(-ла) akorud 17:50:37 29/12/2004
      щось дуже важко віриться в "...Покалатав трохи і 6 годин світить..." в поєднанні з "...обладнаний галогеновою лампою.Вона дає потужний світловий потік і споживає мало енергії...". Просвітіть фізика-електронщика пліз, я проспав революцію?
      • [ Re: Re: Re: Ліхтар ] відповів(-ла) Astrik 00:33:09 30/12/2004
       Я також проспав :) І для мене більш детально...
       • [ Re: Re: Re: Re: Ліхтар ] відповів(-ла) vassia 14:32:51 30/12/2004
        Гм.......пахне Нобелівською премією....
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Ліхтар ] відповів(-ла) Tasic 19:59:34 11/01/2005
         ага, і мені цікаво. Трохи покалатав і 6 год?
         хіба що діод і то з перетворювачем, а галогенка то вже занадто
     • [ Re: Re: Ліхтар ] відповів(-ла) NewHаmlet [guest] 16:34:18 30/12/2004
      Як на мене, світло там зовсым не як в галогеновоі лампи, а з сіруватим м’яким відтінком, що характерне для білого світодіода. Такий варіант більше асоціюється з "споживає мало енергії"
      • [ Re: Re: Re: Ліхтар ] відповів(-ла) zanuda 02:26:00 12/01/2005
       Не на кожній батарейці потужна ґалоґенна лампа стане світити 6 годин, а тут на тобі - на простому калатанні.
       Я також схиляюсь до думки, що швидше за все, мова йде про світодіод
       • [ Re: Re: Re: Re: Ліхтар ] відповів(-ла) Tasic 17:32:28 12/01/2005
        бачив я сьогодні це чудо. У Станіславі коштує 30 гриваків. Як на мене того не варте. Пластиковий корпус може запросто тріснути. Нагорі стоїть лінза. Під нею - надяскравий білий світлодіод. Живлення - 2 акумулятори. Ємність "орієнтовно" ду-уже маленька. Корпус - довгий і товстий, калатало може заклинути, якщо пластмаска трісне. Єдиний плюс - дійсно батареї немає. Для довгого походу може і знадобиться, але 2 акумулятори по 2100 мА і замість одного перетворювач дають 100 з гаком годин світла при порядному струмові, тому це не фактор. Адля ду-у-же довгого походу (до Києва, наприклад), для підзарядки можна використати сонячну батарею. Однаково, у довгих походах вони є.
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Ліхтар ] відповів(-ла) Юрко 19:01:30 12/01/2005
         хочу сонячну батарею, але десь в Україні, а не по нету.
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Ліхтар ] відповів(-ла) akorud 12:58:42 13/01/2005
         В буржуйськомі ліхтарі 4 батарейок R14 вистарчає на 250год для 5 світлодіодів (а це 10 днів без перерви) чи на 10год для галогенової лампочки (зауважу що менше світла особисто я світлом не вважаю). Причому схема зроблена грамотно, на імпульсному стабілізаторі, без резисторів котрі гріють повітря, тобто на око ККД досить високий мав би бути.
         А щодо надяскравих світлодіодів - зауважу що дійсно надяскраві світлодіоди Luxeon http://www.lumileds.com/produc ts/pimage.cfm?id=2 коштують порядку 15 евро за штуку, так що їх застосування в китайських ліхтариках викликає певний сумнів (хоча сам хочу спробувати :-).
         • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ліхтар ] відповів(-ла) Tasic 13:12:11 13/01/2005
          так то Luxeon!
          А діодів, що класифікуються як надяскраві і коштують порядку 5 грн є море :))
          кому цікаво, не купуйте Паралайта на 20 кандел при 150 мА (є таке чудо з радіатором) ЕР2012-150BW1 - світить препаршивою жовтою плямою, а навколо - біла кайма. І коштує 6 доларів. Словом, не варто. А високочастотний перетворювач - обовязково, інакше світитиме набагато менше.
          Деталі коштують мало, вмонтовуєте замість одного акумулятора чи батарейки і насолоджуєтеся.
         • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ліхтар ] відповів(-ла) Roman 10:47:23 17/01/2005
          Про який саме ліхтар ідеться?
          Хочу вникнути в питання...
  • [ Re: Ліхтар ] відповів(-ла) bur 11:27:39 30/12/2004
   Я його ще не розбирав, але коли розберу то обов’язково напишу що там за лампа.Але що "...Покалатав трохи і 6 годин світить..." факт перевірений!
  • [ Re: Ліхтар ] відповів(-ла) DarkOne 14:28:13 11/01/2005
   де мона таке купити?
  • [ Re: Ліхтар ] відповів(-ла) Ole 09:29:10 21/01/2005
   Нобелевською премією тут не пахне, стоїть там надяскравий світлодіод який смпоживає цілу фігню 15-20 мА а лінза просто фокусує, єдине питання на скільки тих акумуляторів стане на морозі чи не померзнуть? Бо як змерзнуть то калатай не калатай толку мало.
   • [ Re: Re: Ліхтар ] відповів(-ла) maddog 12:41:41 28/01/2005
    В цього ліхтаря є один недолік - перемикач... він на відміну від акумуляторів витримує не довго... а замінити вже не реально... така ось фігня...
 3. [ вібрами ] додав(-ла) normandia 01:58:25 26/12/2004 [ permalink теми ]
  Шановні, допоможіть вибрати нормальне взуття (43-44 розмір) на зимовий похід Карпатами. Можна б/у, може хто продає в Києві? Пишіть normandia@voliacable.com
 4. [ Cнігоступи ] додав(-ла) Дикий Кіт [guest] 00:56:51 23/12/2004 [ permalink теми ]
  Народ! Підкажіть, хто реально користувався, конструкцію снігоступів. На скільки можна використовувати лінолеум(чи не посиплеться на морозі...) ?
  Коротше, хто що знає по темі - підкажіть, будь ласка.
  • [ Re: Cнігоступи ] відповів(-ла) DarkOne 10:02:57 23/12/2004
   Не користувався, але напевно буду робити собі на лютий. Маю 3 різні конструкції. Як хочеш, то можу вислати на милко...
   А ти в свою чергу вишлеш то що маєш, буде обмін :-)
   • [ Re: Re: Cнігоступи ] відповів(-ла) Roman 10:44:16 23/12/2004
    і мені, якшо не шкода, вишли бдл.

    розкажу, яка ідея була в мене:
    взяти старі дитячі лижі (пластмасові, довжина десь 40 цм і ширина 8 цм) і обмотати кілька разів товстим дротом упоперек, порередньо зробивши насічки гарячим цьвоком, щоб дріт не сповзав. Площа у них досить велика, сніг прилипати не буде, бо пластмаса, важать мізер, і досить міцні. От тільки тре придумати, як їх надійно прикріпити до взуття.
   • [ Re: Re: Cнігоступи ] відповів(-ла) Юрко 12:17:11 23/12/2004
    я б собі робив з ракеток до бадмінтону, але мамця все повикидали давно :) народ на прогресорі радить отаке: http://www.progressor.ru:8080/ outdoor/snar/specsgor.htm#Снег оступы , але чьота мені з тим бабратися не альо. Знаю, шо мій центнер нічо не втримає.
  • [ Ми використовували ] відповів(-ла) artem_sokolov 11:35:37 24/12/2004
   Я нещодавно давал лінк цей звіт, але там лінк замінився -- про всяк випадок даю ще. Гірська "двійка" на снігоступах, 2004 http://turclub.ntu-kpi.kiev.ua /travels/2car04as.pdf .

   Стосовно лінолеума -- проблема скоріше не в тому прорветься він, чи ні, а в тому як надійно його закріпити на снігоступі і, як приладноти до ноги. За досвідом, навантаження там дуже велики на кріплення -- рве двох-міліметровий дюраль іноді. Крім того, нежорсткі конструкції -- це більше для рівної тундри, а коли треба і вгору, і вниз, то треба жорсткі.
   Варіант з сайту Прогрессора ражду мати в групі тільки дівчатам (ми так робили) -- вони легкі, їх легше зробити, але йти першим з ними надто важко.
   • [ Re: Ми використовували ] відповів(-ла) Юрко 13:56:23 24/12/2004
    я так подумав, на популярних маршрутах снігоступи - це егоїзм. Нічого не станеться, якщо протоптати стежку. І якщо йти групою - то всім мати С., інакше втрачається сенс - наступний все одно буде валити сніг.
  • [ Re: Cнігоступи ] відповів(-ла) www.gorgany.com 01:46:04 19/12/2006
   Може хтось щось розповісти про снігоступи Пік? http://www.gorgany.com/index.p hp/cPath/277
   Ще ніколи не зустрічав в Карпатах людей з такими штуками на ногах. Але дуже було б цікаво послухати відгуки.
 5. [ Взуття ] додав(-ла) Ден [guest] 18:39:33 19/12/2004 [ permalink теми ]
  народ допоможить де у Львові є секонди з взуттям треки або вібрами бо сам з Дніпропетровська та чув що у вас там такого добра вистачає (з Європи пруть) можна з адресою. Дякую.
  • [ Re: Взуття ] відповів(-ла) Ole 18:00:30 21/12/2004
   великий вибір б/у вібрамів в Калуші 8(03472) 23958 -ІГОР , або ole@sintra.kl.if.ua
 6. [ Капці! ] додав(-ла) Vudu 17:04:48 19/12/2004 [ permalink теми ]
  Привіт люди! Скажіть пліз чи хтось чув про треки MacKinli і шо скажете про них? і не знаєте де можна побачти справжню підошву в LandRover бо ходжу по гумі ,а там в кожних пар різні підошви???Дзенькую!!
 7. [ Гідрофобна змазка ] додав(-ла) "Лен_ТОЧКА" 17:41:18 17/12/2004 [ permalink теми ]
  [ Гідрофобна змазка ] класна штука. Люди розказували, що на Кавказі нею користуються.
 8. [ Гідрофобна змазка ] додав(-ла) Ole 15:17:05 17/12/2004 [ permalink теми ]
  Народ хто що може сказати про просочення вібрамів якимось гідрофобним (водовідштовхуючим) розчином або змазкою яке дає реальний резутльтат ,може в когось є якісь рецепти?
  • [ Re: Гідрофобна змазка ] відповів(-ла) unmay 21:10:54 19/12/2004
   Я не маю жодних рецептів, просто йду до найближчої крамнці і купую NIKWAX http://www.nikwax.com . Можу порадити зробити то саме.
   • [ Re: Re: Гідрофобна змазка ] відповів(-ла) akorud 13:36:18 20/12/2004
    підвержую. Щоправда має сенс лише для шкіри/кордури. Пластику/гумі нічого вже не поможе :-)
   • [ Re: Re: Гідрофобна змазка ] відповів(-ла) Roman 17:20:43 22/12/2004
    хороші у вас крамниці :-)
    • [ Re: Re: Re: Гідрофобна змазка ] відповів(-ла) unmay 18:37:34 22/12/2004
     тут неодноразово писалося, що ми можемо щось привезти на замовлення (без націнок), просто завчасно казати треба. А крамничкі дійсно, нічого так ;) Були б гроші;)
 9. [ Карти ] додав(-ла) qwerty 12:29:21 07/12/2004 [ permalink теми ]
  Де можна дістати карти (500, 250, 1000 метрівки) київської області, або зони відчудження? Я підозрюю що скорше всього це в Києві... Треба на папері, бо в електронному вигляді є тіко 1000...
  • [ Re: Карти ] відповів(-ла) Юрко 18:19:35 07/12/2004
   в земкадастрах або на кафедрах військових установ. В комерції такого наразі не помічено.
  • [ Re: Карти ] відповів(-ла) haivan 19:29:59 07/12/2004
   Кілометрівки можна купити в Києві на книжковому базарі (я, наприклад, собі купив). Але зауважу, що інформація в них, у багатьох випадках, застаріла. 250 та 500 метрівки - ніц.
   • [ Re: Re: Карти ] відповів(-ла) haivan 19:36:42 07/12/2004
    P.S. Недопер одразу запропонувати сприяння у придбанні та пересилці (якщо виникне потреба).
  • [ Re: Карти ] відповів(-ла) qwerty 11:02:18 08/12/2004
   Дякую за інфу. Буду в Києві то десь знайду... Вас або карти...

   п.с. Може хтось чув про екскурсії в Чорнобиль... Ціни, умови...
   • [ Re: Re: Карти ] відповів(-ла) piglet1276 11:48:03 08/12/2004
    Моє мило shevchenko@kppublications.com
    Вкинь туди своє (не знаю, чи актуальне те, що в профайлі) - напишу те, що знаю, щоб тут не флудити.
 10. [ КОШАКИ ] додав(-ла) Юрко 08:40:08 03/12/2004 [ permalink теми ]
  В кого вдома є то непотрібне вам залізо, дайтеся чути - відірву з руками і напою до відвалу пивом. В смислі позичте на НР, на 2А. Плі-і-і-із!!!
  • [ Re: КОШАКИ ] відповів(-ла) Filin 23:45:12 12/12/2004
   А коли я просив улітку, на Ельбрус, Мені написали тут, що я наївний :(.
   Прийшлося на прокат брати за 15р доба. Мав би віддав.список форумів :::
перейти в


 


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::